» »

nakup rabljenega namiznega računalnika

nakup rabljenega namiznega računalnika

1 2
3
4

-valvoline- ::

s6c-gEL je izjavil:

To je resolucija za slab 15" display.

Tolk pac podpira moj starejsi HP monitor, zame je povsem zadost in je slika odlicna.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

To je resolucija za slab 15" display.

Tolk pac podpira moj starejsi HP monitor, zame je povsem zadost in je slika odlicna.


You ain't seen nothin' yet :)
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Glede na to, da se je (izposojeni) prenosnik včeraj vrnil, bom pač počakal in zbral malo večji kupček denarja. Monitor bo cheapo 24", torej bi rad, da poganja igre v 1080p na max. nastavitvah. Potem ne bo cellyja, temveč pentium G3220 in kakšen GTX 560. OK zdaj? :)

2 jedrnik je stran vrzen denar, ce mislis ksen novejsi spil zavrtet.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

Bye je izjavil:

Glede na to, da se je (izposojeni) prenosnik včeraj vrnil, bom pač počakal in zbral malo večji kupček denarja. Monitor bo cheapo 24", torej bi rad, da poganja igre v 1080p na max. nastavitvah. Potem ne bo cellyja, temveč pentium G3220 in kakšen GTX 560. OK zdaj? :)

2 jedrnik je stran vrzen denar, ce mislis ksen novejsi spil zavrtet.

tale 2 jedernik naseka tvojo 4 jederno starino :)
#brezpodpisa

Bye ::

I love those fights :)

hojnikb ::

Nekateri še vedno živijo v 2007 :)

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
stock vs stock pentium zmaga.
Če je pa v igri navijanje, pa pentium spet zmaga, ker lahko kupiš g3258 in ga naviješ precej bolje kot q6600 (4.5Ghz+)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

To je resolucija za slab 15" display.

Tolk pac podpira moj starejsi HP monitor, zame je povsem zadost in je slika odlicna.


You ain't seen nothin' yet :)

Za tistih 200e kolk je men stal sistem perfektna zadeva. Z celeronom in integrirano grafiko lahko gledas zgolj dijapozitive.
Za fulHD in vse na ultra pa kot sem rekel pc za 1000+e.

Bye ::

Morda pa nekdo namiguje, da bi bila boljša izbira AMD A8...

hojnikb ::

Če misliš v prihodnosti poknet gor i5/xeon(i7), potem je slaba izbira.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

So ze spili ki zahtevajo vec k dvojedrni proc. Watch dogs, cod ghosts.

Bye ::

Načeloma nisem imel namena, da bi mašino, ki bo kupljena v kratkem, kasneje posodabljal.

hojnikb ::

Nič ne zahtevajo. Delajo brez težav tudi na dveh jedrih. Itk če vzameš pentiuma, potem kasneje nadgradiš, ko je denar.

Bye je izjavil:

Načeloma nisem imel namena, da bi mašino, ki bo kupljena v kratkem, kasneje posodabljal.

Potem si pa sedaj določ fix budget in ti bomo neki nametal skp.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

Nič ne zahtevajo. Delajo brez težav tudi na dveh jedrih. Itk če vzameš pentiuma, potem kasneje nadgradiš, ko je denar.

Watch dogs minimum:

Supported OS: Windows Vista SP2 64bit, Windows 7 SP1 64bit, Windows 8 64bit
Processor: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz or AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz
RAM: 6 GB
Video Card: 1024 VRAM DirectX 11 with Shader Model 5.0 (see supported list)
Sound Card: DirectX 9 compatible Sound Card
This product supports 64-bit operating systems ONLY

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

q8400 je na ravni g3220, kjub 2 jedrim manj :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

q8400 je na ravni g3220 :)

Watch dogs NE DELA na dvojedrne i3 in i5 pa ju lahko navijes tudi na 5ghz.
COD ghosts prakticno ne mores za spilat na e8400 na 4ghz konstantno zatikanje meni pa leti na q6600 na 3.2ghz. Grafa podobna v obeh sistemih. Rama dovolj v obeh primerih.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::



Ne dela na dvojedernikih... :\
#brezpodpisa

-valvoline- ::

To je vse fake.Spil je tekoc mogoce zgolj v zaprtih prostorih, ko pa gres ven na openworld z dvojedniki je konec.

hojnikb ::

Dej nehi bluzit.
#brezpodpisa

Bye ::

Takole: nov proc, plata in ramniki (pentium G3420 BOX + asus H81M-K + 2 GB RAM) + rabljeno (pri vseh zbijem še za 5 evrov): napajalnik LC6550GP + ohišje thermaltake tsunami dream + monitor LG W2452T + HDD WD5000AAKS = okroglih 190 EUR. Grafo kupim naslednji mesec, tudi rabljeno, tam do 100 ojrov.

-valvoline- ::

Novejsi spili znajo izkoristit vsa jedra ki so na voljo. Pameten nakup je samo stirijedrnik. intel nima pocen 4x, pr amdju se bo verjetn kej naslo.

Bye je izjavil:

Takole: nov proc, plata in ramniki (pentium G3420 BOX + asus H81M-K + 2 GB RAM) + rabljeno (pri vseh zbijem še za 5 evrov): napajalnik LC6550GP + ohišje thermaltake tsunami dream + monitor LG W2452T + HDD WD5000AAKS = okroglih 190 EUR. Grafo kupim naslednji mesec, tudi rabljeno, tam do 100 ojrov.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
mal se zglihas pa si zmagal. Kasneje poknes noter enga x6 ali x8 ce bo treba.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Bye je izjavil:

Takole: nov proc, plata in ramniki (pentium G3420 BOX + asus H81M-K + 2 GB RAM) + rabljeno (pri vseh zbijem še za 5 evrov): napajalnik LC6550GP + ohišje thermaltake tsunami dream + monitor LG W2452T + HDD WD5000AAKS = okroglih 190 EUR. Grafo kupim naslednji mesec, tudi rabljeno, tam do 100 ojrov.

vzami cenejši g3220 ali pa kr 750K, če ne misliš menjat še neki časa (zram pa seveda a78 plato).
Sam z amd boš rabu potem tudi eno dedicated grafo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

-valvoline- je izjavil:

Novejsi spili znajo izkoristit vsa jedra ki so na voljo. Pameten nakup je samo stirijedrnik. intel nima pocen 4x, pr amdju se bo verjetn kej naslo.

Bye je izjavil:

Takole: nov proc, plata in ramniki (pentium G3420 BOX + asus H81M-K + 2 GB RAM) + rabljeno (pri vseh zbijem še za 5 evrov): napajalnik LC6550GP + ohišje thermaltake tsunami dream + monitor LG W2452T + HDD WD5000AAKS = okroglih 190 EUR. Grafo kupim naslednji mesec, tudi rabljeno, tam do 100 ojrov.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
mal se zglihas pa si zmagal. Kasneje poknes noter enga x6 ali x8 ce bo treba.


Tale konfiguracija bi bila realno vredna enih 140 ojrov? Tipkovnice, miške in spletne kamere ne rabim, mora mi pa ostati še nekaj fičnikov za monitor. Da vem, koliko mu ponudim.

-valvoline- ::

Mislim da je 200e kar realna cena. Poskus se kej zbit, mogoce bo slo. Konfiguracijo z stirijedrnikom 3+ghz in solidno dx11 grafo ne bos dobil za manj k 200 evrov. tale gtx465 ni glih nek biser ampak bo zadostovala za vsaj medium nastavitve.
Za moj pc k sem ga zgoraj navedel takoj dobim 200 evrov brez tezav.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Preveč. Za ta denar oz. še manj pridem skozi, če kupim nov proc, plato in ramnike + že omenjeno rabljeno.

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Preveč. Za ta denar oz. še manj pridem skozi, če kupim nov proc, plato in ramnike + že omenjeno rabljeno.

Tezka bo. Integrirana grafika ni za spile,sploh pa za kej bol zahtevnega. No vglavnem odlocit se bo treba. Moj nasvet je nakup tegale ali podobnega rabljenega sistema v cenovnem rangu 150-200e z stirijedrnikom in solidno dx11 grafo noter.

hojnikb ::

beži stran od teh TEŠ killerjov.
Če pa že kupuješ kej takega, pa naj bo vsaj taka plata, ki je am3+ ready
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

V bistvu pr spilih je grafa tista k pokur najvec stroma. Ce je un procesor BE je se kej prostora da se malo navije in mislim da bo tole se kar soliden sistem za par let.
A ni blo pr amdju da pasejo am3 na am2 plate? Nisem glih na tekocem. Pa tudi ce ni am3 ni neke panike.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

A ni blo pr amdju da pasejo am3 na am2 plate? Nisem glih na tekocem. Pa tudi ce ni am3 ni neke panike.

Ja, sam govora je tukaj o AM3+
Ni veliko am3 plat, ki podpirajo am3+ proce (tazadnji FXi). Imo je zelo smiselno pogledat za takim sistemom, ki to ima, da če se odloči kdaj nadgradit, da ima odprto to možnost. Sicer bo zapečaten s tem procom in bo treba menjat vse.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Heh, problem je ker je izbira rabljenih sistemov z stirijedrniki slaba, sploh ce je kej pametnega z solidno grafo. Vse z normalno ceno se takoj proda.Take it or leave it. Folk pa takih sistemov ne prodaja ker realno ni potrebe po nadgradnji.
:)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Zato je pa včasih bolje vzet en slabši sistem in nov, pa potem nadgradit ko je denar.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

Zato je pa včasih bolje vzet en slabši sistem in nov, pa potem nadgradit ko je denar.

To je tudi res, vendar pa neka osnova mora bit, to je trenutno stirijedrn procesor. Intlu zamerim ker nima pocen stirijedrnike, celerone ali pentiume. Ce bi imel bi nov sistem vsekakor bil najboljsa varijanta. Pr amdju so stirijedrnike tudi podrazili v zadnjih par mescov. Ocitno so zelo na tekocem kaj se dogaja v gaming industriji.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ni vse v število jeder...

Imaš tudi 4 jedernike (am1) ki ne pridejo niti do kolen hitrim 2 jedernikom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

Intel ma najbrž tok bolj močna jedra, da če bi dal pocen quad core bi bil že i5 :)), edin če bi konkretno znižal frekvence, da bi bil bolj švoh.

Bye ::

Kakorkoli, ne dam 200 evrov za rabljen šrot, če lahko dobim novo za ta denar. Ponudbo sem dal, pa naj se on odloči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Kakorkoli, ne dam 200 evrov za rabljen šrot, če lahko dobim novo za ta denar. Ponudbo sem dal, pa naj se on odloči.

Ne mores kar rect da je srot, zadeva je za ta denar odlicna. Kakorkoli vso sreco z nakupom, novega ali rabljenega :)

hojnikb je izjavil:

Ni vse v število jeder...

Imaš tudi 4 jedernike (am1) ki ne pridejo niti do kolen hitrim 2 jedernikom.

Heh, tisti so pa itak passe... sej jih nihce ne omenja ali ponuja kot neko alternativo.
:)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Seveda mu nihče ne ponuja teh oskublenih 4 jedernikov, ampak izpostavil sem ga samo za to, da prikažem kako število jeder ni bistvenega pomena. Pomemben je overall performance, ki ga je procesor zmožen.
#brezpodpisa

Bye ::

Šrot v smislu, da je precenjen, ne da je zanič sam po sebi.

Problem z nakupi rabljene robe je tudi neresnost prodajalcev. Včeraj sem enih 5 modelov povprašal za njihovo robo, pa se ni nobeden oglasil do zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

-valvoline- ::

Jbga, za pisarniski in multimedijski strojcek mam en varcen e2200 dualcore sistem z onbord grafo ku mi v kotu sam prah nabira, opravi pa vse enako hitro in dobro kot q6600 sistem in ni nič slabsi za dnevna opravila. Za spile pa ni.
:)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Najbolje je, da še počakaš malo in nabereš malo več.
#brezpodpisa

gddr85 ::

Bye je izjavil:

Šrot v smislu, da je precenjen, ne da je zanič sam po sebi.

Problem z nakupi rabljene robe je tudi neresnost prodajalcev. Včeraj sem enih 5 modelov povprašal za njihovo robo, pa se ni nobeden oglasil do zdaj.


dopust?

Bye ::

Valvoline, če bi rabil samo za pisarno, bi ga kupil od tebe. Vseeno pa vsake toliko zaženem kakšen nov(ejši) FPS ali dirkačino, tako da rabim eno solidno platformo.

Ne bi rekel, da gre za dopust. Prej (iz izkušenj) neresnost oz. pričakovanje, da bo vsak takoj pograbil, karkoli se že prodaja.

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Šrot v smislu, da je precenjen, ne da je zanič sam po sebi.

Problem z nakupi rabljene robe je tudi neresnost prodajalcev. Včeraj sem enih 5 modelov povprašal za njihovo robo, pa se ni nobeden oglasil do zdaj.

Ce posiljas sporocila po mejlu ali sms seveda se bol slabo oglasajo. kar klici in pogumno zgrmi da mu takoj ponujas pol manj kot je oglasevano, da prevec hocejo met za stare kante :) Možda upali :)

Bye ::

Nimam živcev za klicarjenje. Sam sem preko bolhe prodal že ogromno stvari, tudi dva namizna kompleta in prenosnik za realno ceno. Tisti, ki je bil resen kupec, sva se takoj zmenila.
Kaj naj se dogovarjam s takimle? In teh je največ, žal.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

Res maš najboljšo, da nabereš malo več in kupiš novo.
#brezpodpisa

Bye ::

Saj, na koncu bo ravno novo edina racionalna izbira. Razen, če se vmes pojavi kakšen normalen na bolhi. Upanje je vedno ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

-valvoline- ::

Ne vem, men ne bi blo zal dat 200e za un sistem v oglasu. jaz sem svoj q6600 kupu skoraj zastojn za 200e in to lani, takrat so bili precej precej drazji kot so sedaj.
Ce bos kej novega kupoval da je gaming ready ne bos najso nic za manj k 500-600e pa se to ne bo bogve kej.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Kombinacija novih in rabljenih komponent, ki je omenjena par postov nazaj, se mi zdi bistveno boljši nakup kot tale za 200 z bolhe. Čez čas nadgradim še z grafo in to je to.

-valvoline- ::

Bye je izjavil:

Kombinacija novih in rabljenih komponent, ki je omenjena par postov nazaj, se mi zdi bistveno boljši nakup kot tale za 200 z bolhe. Čez čas nadgradim še z grafo in to je to.

Se pravi mas pc ki je v startu neuporaben za spile. Ce bos dualcore vzel bos mogu pol nadgradit na quad,to bo kar draga nadgradnja v bliznji prihodnosti.
Najboljse vzet un sistem za 200e, cez cajt nabrat denarja kupit kej mocnejsega pa unga prodat za kolk se bo pac dalo. My 50 cents.

hojnikb ::

Vse je odvisno od budgeta in kaj (in kdaj) misliš menjat. V resnici ima tudi valvoline prav in če bi rad imel največ za malo denarja seda za nekaj časa (torej ne misliš kmalu menjat) je tudi poceni bolha varjanta ok opcija. Ampak seveda najdet en biser, ki ni drag in ma kolkertolk smiselne komponente.
#brezpodpisa

Bye ::

Hmmm... Sam za 120 ojrov dobim nov G3220, plato in 4 GB rama + rabljeno, kot že rečeno. Med 4 in 8 gb rama ne vidim bistvene razlike, grafično pa bom itak kupil naknadno in bolj orenk od 465 GTX. Saj to je problem, najti na bolhi normalno ponudbo. Itak čekiram večkrat dnevno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Budget Prenosnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131553 (1091) deyvid
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778787 (6931) cholt45
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
566977 (5990) 2loud4u

kateri procesorji so dobri za igranje igric? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29727657 (24943) dzinks63
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411760 (10423) Janac

Več podobnih tem