» »

nakup rabljenega namiznega računalnika

nakup rabljenega namiznega računalnika

1
2
3 4

hojnikb ::

Zdaj se odloči al maš 190EUR za vse al 250EUR samo za kišto..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

190 (oz. manj) za vse. Tole je okvirno, gledam še na funtech, da vidim, koliko pride.

hojnikb ::

No potem že maš na prejšni strani točn predlog kaj vzet.
#brezpodpisa

Bye ::

shadeX ::

V vsakem primeru pa stran od 775, ker boš mogu potem vse prodat oz. stran vržit.


Hojnik mal pretiravaš. V vsaki temi omeniš da čim bolj stran od 775. Ko se gre za proper build itak maš prav (z dovolj budgeta ne boš kupoval 775 ampak kar novo iz trgovine ). Toliko slab 775 kolikor praviš ti, tudi ni. Za main PC imam jaz Core2Quad Q6600 (na stock frekvenci), 4GB RAM-a in zadeva za internet, programiranje in druga pisarniška opravila je raketa in pri teh opravilih nič slabši kot kakšen drugi novejši procesor. Klik na browser, movie player, eclipse..itd in čakanje da odpre je 1-2 sekundno. Photoshop mogoče 5sekund. In to brez SSD-ja :)

Recimo špile (League of Legends, Hearthstone, Diablo..), vse mi deluje na ultra grafiki (Radeon HD 4870), 60FPS brez kakšnega koli zatikanja. Novejših iger itak ne igram, ampak to pa seveda bi bil problem (Battlefield 4..).

Kar hočem povedati. Pljuvanje po 775 nima smisla, ker je lahko zelo odličen za pisarniška opravila (kar OP najverjetneje potrebuje), in če je z budgetom omejen je 775 TOP izbira (za realen denar).

Bye ::

You are confusing me :|

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

V vsakem primeru pa stran od 775, ker boš mogu potem vse prodat oz. stran vržit.


Hojnik mal pretiravaš. V vsaki temi omeniš da čim bolj stran od 775. Ko se gre za proper build itak maš prav (z dovolj budgeta ne boš kupoval 775 ampak kar novo iz trgovine ). Toliko slab 775 kolikor praviš ti, tudi ni. Za main PC imam jaz Core2Quad Q6600 (na stock frekvenci), 4GB RAM-a in zadeva za internet, programiranje in druga pisarniška opravila je raketa in pri teh opravilih nič slabši kot kakšen drugi novejši procesor. Klik na browser, movie player, eclipse..itd in čakanje da odpre je 1-2 sekundno. Photoshop mogoče 5sekund. In to brez SSD-ja :)

Recimo špile (League of Legends, Hearthstone, Diablo..), vse mi deluje na ultra grafiki (Radeon HD 4870), 60FPS brez kakšnega koli zatikanja. Novejših iger itak ne igram, ampak to pa seveda bi bil problem (Battlefield 4..).

Kar hočem povedati. Pljuvanje po 775 nima smisla, ker je lahko zelo odličen za pisarniška opravila (kar OP najverjetneje potrebuje), in če je z budgetom omejen je 775 TOP izbira (za realen denar).

hec je, ker 775 sestav nimaš za realn dnar, hkrati pa če kupi nekaj na core2duo osnovi, bo spet dal za core2quad (kar bo nuja, če bo hotu igrat igre) spet vsaj za enkga novga pentiuma ali pa še precej zram (procesor pa ni nič hitrejši od pentiuma).
o pokvarljivosti rabljenih komponent pa tak nebi.

kakrkol obrneš, kupovanje rabljenih 775 zadev je stran vržen denar, razn če dobiš napol zastonj. Kar pa neboš.

Bye je izjavil:

You are confusing me :|

Optimalno zadevo si že dobil na prvi strani. #2
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

V vsakem primeru bom moral dati blizu 200 evrov, v primeru, da bi še kaj špilal. Kaj se bolj splača, hmmm... E8400/Q6600 s 4 giga in solidno grafo (za sprejemljiv framerate na 22") ali G3220 z 2 giga spomina, rabljenim diskom in integrirano grafo (pozabim na igre, kar je podn). Če ga vzamem izključno za pisanje in net, grem lahko skozi tudi s 150 evri, vključno z monitorjem. Sam potem lahko kupim tudi komplet novo mašino na osnovi celerona in rabljen monitor. Eh ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

uglavnem prste stran od 775, če ti je to prehodn build. Sestavi nekaj na 1150+celeron in furaj to dokler ni več denarja.
#brezpodpisa

Bye ::

OK, potem bom pač pozabil na igre. Raje potem nova mašina, čeprav bo noter jajc od celerona, kot pa da mešam stare komponente z novimi; bljak! I guess that's it, then, folks?

shadeX ::

kakrkol obrneš, kupovanje rabljenih 775 zadev je stran vržen denar, razn če dobiš napol zastonj. Kar pa neboš.


Ja ok, to se absolutno strinjam. 775 komponente so dost precenjene.

Sicer @Bye. Nisi povedal kaj boš delal na PC-ju? Neki vidm da bi rad igral igre, ampak.. če je to main zadeva potem ti jaz svetujem da sploh nič ne kupuješ dokler nimaš dovolj budgeta. (vsaj do kakšnih 300€+).

hojnikb ::

tale jajc od celerona naseka prastarino od e8400... In integrirana grafika je čisto ok za kak starejši naslov pr 720p

recimo večji bratec od celeron prežveči BF4
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

jajc od celerona je krepko hitrejsi kot pa e8400

Bye ::

@shadeX
Igre niso main, ampak vseeno bi rad občasno pognal gor kakšno streljačino ali NFS. Če pravite, da je celeron hitrejši od E8400, potem nimam kaj razmišljati. Verjetno iz tujine ne pride kaj dosti ceneje, kaj? Poštnina in vse. Funtech, you cool with that? Ima kdo promo kodo? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

trnvpeti ::

g1820 je v funtechu 32eur

Bye ::

Bi kaj privarčeval, če kupim komponente ločeno na ceneje.si?

trnvpeti ::

Bye je izjavil:

Bi kaj privarčeval, če kupim komponente ločeno na ceneje.si?

še kakšna glasbena zelja? :)

shadeX ::

Bye je izjavil:

Bi kaj privarčeval, če kupim komponente ločeno na ceneje.si?


Ne. Sam za poštnino lahko zapraviš dodatnih X eur, brez potrebe. Plus to da če kupiš vse iz ene trgovine ti lahko nad X zneskom dajo tudi določen % popusta pri naslednjem nakupu. (ali vsaj brezplačno poštnino).

hojnikb ::

ceneje.si je joke :)
#brezpodpisa

Bye ::

Ja, no, sam vprašam :) Na forumu sem vedno dobil koristne nasvete, in človek se potem hitro razvadi :) Aja, sem pozabil še na miš in tipkovnico 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Invictus ::

Za cene je najboljši

geizhals.eu

Samo ne za Slovenijo :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bye ::

Hvala.

matej_jack ::

Če ti tale še malo spusti, da lahko nabaviš še ostalo, bi bil pomoje dober dil.
Za naprej ti ostane ohišje, napajalnik, 4gb ddr3 rama, 2 diska in dvd pogon.
285X bo dovolj za pognat kako igro na srednjih nastavitvah, 4-jedrni CPU pa je tudi dovolj za današnje potrebe (nekje v rangu i3-3xxx), tako, da v končni fazi kasneje samo menjaš grafiko in šibaš dalje, če je budget problem.

Bye ::

Sem se skoraj odločil za novega, ampak ga bom vseeno vprašal, če še kaj spusti; nimam kaj zgubit. Hvala!

MrStein ::

A stari ti je crknil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bye ::

Ne, sem ga prodal. Od takrat je že lep čas in sem se do sedaj šlepal na bratov prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

si nabavo tistega z bolhe al si pršu k pameti in nabavo novo ? :)
#brezpodpisa

Bye ::

:D
Ta drugo, ampak nisem še naročil. Čakam na kakšno kodo za popust :|

hojnikb ::

naroči, ker kake pametne kode za popust (ki bi veljala za vse) neboš dobil pri funtech.
#brezpodpisa

Bye ::

Ok, thanks for heads up.
BTW, na bolhi sem šel skozi VSE oglase za računalnike (1182) in od teh je imelo kakšnih ducat kao realno ceno.
Groza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

Zakaj pa misliš, da konstantno odsvetujemo rabljene konfige ?

Ne samo da so precenjeni, so _rabljeni_ (torej nič garancije) in slabši od primerljivih novih zadev.
#brezpodpisa

Bye ::

Vem, ampak da praktično ni človeka, ki bi prodajal za realno ceno... Kot da so vsi z Gorenjske :O

MrStein ::

To ni gorenjsko ampak slovensko: moje sranje je vredno več kot sosedovo zlato.
Mazzini ima več o tem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bye ::

Rekel bi bolj slovenceljsko.

Bye ::

Prosim še zadnji nasvet pred nakupom. Kaj, če bi kombiniral:

- novo: plošča Asus H81M-K (41 EUR) + Intel Celeron G1840 BOX (37 EUR)
z rabljenimi: napajalnik Energon EPS 650 W (15 EUR) + ohišje lenovo (15 EUR) + ram exceleram 4 GB DDR3 (25 EUR) + HDD WD 5000AAKS (25 EUR) + monitor LG W2452T (25 EUR) = 183 ojrov
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/moni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Blinder ::

specifikacija teh ramov je 1.65V, matična pa nevem, če mu lahko dobavi več kot 1.5V. Možno da Bi delali vseeno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bye ::

Dobro, bi že našel kakšne druge rabljene. Kaj pa nasploh menite za takšno kombiniranje?

MrStein ::

Skoraj nemogoče, da ne bi RAM delal s standardnimi nastavitvami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

uglavnem prste stran od 775, če ti je to prehodn build. Sestavi nekaj na 1150+celeron in furaj to dokler ni več denarja.

Q6600@3.2ghz,p5b,6gb,hd6870. Se vedno poganja vse kar mu bot vrzes in leti vse na max nastavitev. Mors pac met solidno plato za navijanje da ga spravis na 3-3.2ghz. Pr men gre tudi na 3.7ghz ampak ni realne potrebe saj se fpsji skoraj nic ne izboljsajo od 3.2ghz naprej. Navijanje od 2.4 na 3.2 prinese kar konkretno in opazno pohitritev ene 20% visji framerate.
Ce lahko dobis za 150-200e konfiguracijo kot jo mam jaz je se vedno odlicen bang4buck in ne bo zgresil.
BTW e8500 je hitrejsi kot tile poceni celeroncki, ce ga navijes pa pomete z njim. 6mb vs 1mb kesa se konkretno pozna pri spilih

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

kaj je narobe z mojim oglasom? 250EUR

procesor: (AMD Phenom II X4 955BE), matična plošča: (MSI 790FX-GD70), RAM: 6GB DDR3 (3×2GB), grafična kartica: (Sapphire ATI HD 5850 1GB), trdi disk: 1TB (Samsung Spinpoint F3) (ali intel SSD X-25m 80GB), dodam še grafično ATI Radeon HD 4850 512GB, Sapphire
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj je narobe z mojim oglasom? 250EUR

procesor: (AMD Phenom II X4 955BE), matična plošča: (MSI 790FX-GD70), RAM: 6GB DDR3 (3×2GB), grafična kartica: (Sapphire ATI HD 5850 1GB), trdi disk: 1TB (Samsung Spinpoint F3) (ali intel SSD X-25m 80GB), dodam še grafično ATI Radeon HD 4850 512GB, Sapphire

250e brez ohisja in napajalnika ni glih ugodna ponudba.
Ene 200e z ohisjem in napajalnikom bi ga ze prodal.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

hojnikb je izjavil:

uglavnem prste stran od 775, če ti je to prehodn build. Sestavi nekaj na 1150+celeron in furaj to dokler ni več denarja.

Q6600@3.2ghz,p5b,6gb,hd6870. Se vedno poganja vse kar mu bot vrzes in leti vse na max nastavitev. Mors pac met solidno plato za navijanje da ga spravis na 3-3.2ghz. Pr men gre tudi na 3.7ghz ampak ni realne potrebe saj se fpsji skoraj nic ne izboljsajo od 3.2ghz naprej. Navijanje od 2.4 na 3.2 prinese kar konkretno in opazno pohitritev ene 20% visji framerate.
Ce lahko dobis za 150-200e konfiguracijo kot jo mam jaz je se vedno odlicen bang4buck in ne bo zgresil.
BTW e8500 je hitrejsi kot tile poceni celeroncki, ce ga navijes pa pomete z njim. 6mb vs 1mb kesa se konkretno pozna pri spilih

Tile celerončki niso nič počasnejši, kvečjemu so hitrejši stock vs stock. In celly ma 2MB rama, ne 1MB (ne da ma to kak pomen, ko primerjaš več generacij narazn). e8400 bi mogu konkretno navit, da bi bil sploh primerljiv.

In če misliš, da ti je quad še vedno dovolj, potem nimaš neke extra grafe al pa ne igraš novejš multiplayer iger ;)

Bye je izjavil:

Prosim še zadnji nasvet pred nakupom. Kaj, če bi kombiniral:

- novo: plošča Asus H81M-K (41 EUR) + Intel Celeron G1840 BOX (37 EUR)
z rabljenimi: napajalnik Energon EPS 650 W (15 EUR) + ohišje lenovo (15 EUR) + ram exceleram 4 GB DDR3 (25 EUR) + HDD WD 5000AAKS (25 EUR) + monitor LG W2452T (25 EUR) = 183 ojrov
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/moni...

stran od tega energona..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

Stirijedrn cpu je za novejse spile prakticno nuja, kakorkol obrnes je quad boljsi od kateregakoli novejsega dvojedrnika. Ce ze kupovat kej novega, pol naj bo to nek cenejši amdjev x4.
Kot sem ti povedal na mojem pcju leti vse na max, res da pri nekaterih spilih ce hoces fps cez 50-60 ne mores vsega imet na ultra nastavitev. Na max pa kamot,obcasno po potrebi zmanjsas kakovost senc na med pa je.
Tanovi grid autosport mi laufa vse na ultra z 60fps+
Za vse novejse spile na ultra rabis pc za 1000+ evrov.

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Kot sem ti povedal na mojem pcju leti vse na max, res da pri nekaterih spilih ce hoces fps cez 50-60 ne mores vsega imet na ultra nastavitev.

Morebiti na 800x600 resoluciji.

-valvoline- ::

1280x720 vedno z 2xAA.

s6c-gEL ::

To je resolucija za slab 15" display.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

1280x720 vedno z 2xAA.

To je pač smeh v 2014.
Seveda ti dela ok pri taki resoluciji. Dvigni na 108op..

-valvoline- je izjavil:

Stirijedrn cpu je za novejse spile prakticno nuja, kakorkol obrnes je quad boljsi od kateregakoli novejsega dvojedrnika. Ce ze kupovat kej novega, pol naj bo to nek cenejši amdjev x4.
Kot sem ti povedal na mojem pcju leti vse na max, res da pri nekaterih spilih ce hoces fps cez 50-60 ne mores vsega imet na ultra nastavitev. Na max pa kamot,obcasno po potrebi zmanjsas kakovost senc na med pa je.
Tanovi grid autosport mi laufa vse na ultra z 60fps+
Za vse novejse spile na ultra rabis pc za 1000+ evrov.

Če gre sedaj na 775 ali fm2+ bo zapečaten in bo moral ob naslednji menjavit menjat vse. Pri 1150+celly pa samo menjaš proc in maš spet hudo kišto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

1280x720 vedno z 2xAA.

To je pač smeh v 2014.
Seveda ti dela ok pri taki resoluciji. Dvigni na 108op..

To je itak bolj od grafe odvisno kot od CPU.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

To je tudi res.
#brezpodpisa

Bye ::

Glede na to, da se je (izposojeni) prenosnik včeraj vrnil, bom pač počakal in zbral malo večji kupček denarja. Monitor bo cheapo 24", torej bi rad, da poganja igre v 1080p na max. nastavitvah. Potem ne bo cellyja, temveč pentium G3220 in kakšen GTX 560. OK zdaj? :)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Budget Prenosnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131552 (1090) deyvid
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778783 (6927) cholt45
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
566976 (5989) 2loud4u

kateri procesorji so dobri za igranje igric? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29727647 (24933) dzinks63
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411759 (10422) Janac

Več podobnih tem