» »

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Temo vidijo: vsi
««
3 / 16
»»

Mipe ::

Ne bodi smešen, no, francek... Davek na prodajo marihuano bi bil donosen le v primeru množične rabe marijuane. Koliko ljudi redno jemlje marijuano?

Kaj tu nihče ne vidi večje slike?

francek1 ::

m0LN4r je izjavil:

Eno je da zarad marihuane ne umreš direkto, kaj pa posredno?

Recimo za 80% srčnih/ožilnih smrti je kriva debelost pa nikol ne rečejo, da je ta umrl od debelosti, ampak od srčne kapi. Vzrok pa je bila debelost.

ja, potem je pa treba kruh pa cuker prepovedat, ker se eni ne morejo kontrolirat, a ne?

Mipe je izjavil:

Ne bodi smešen, no, francek... Davek na prodajo marihuano bi bil donosen le v primeru množične rabe marijuane. Koliko ljudi redno jemlje marijuano?

Kaj tu nihče ne vidi večje slike?

Podatki bi te presenetili...sicer pa tale slika vse pove:



Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mipe ::

Veš, da Slovenija ne bo čez noč postala Amsterdam? Spustite se že enkrat iz oblaka na trdna tla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

francek1 ::

Lokalni viri v Amsterdamu ocenjujejo, da je skupni bruto prihodek trgovanja s Cannabisom več kot 1,6 milijarde evrov vsako leto, davek pa v višini približno 400 milijonov ali več. Če bi bilo tega v celi Sloveniji recimo 10%, je to zate zanemarljivo, kajne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mesar ::

Nice eh... to bi bil izhod iz krize + spodbujanje turizma.

Win-win
Your turn to burn!

francek1 ::

Seveda, to je jasno večini, le onim zablojencem pokvarjenim v parlementu ne, ki jih podkupuje farmacevtska industrija in par oprancem, ki jih je nekaj tudi tule gor. Takih seveda argumenti ne prepričajo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vostok_1 ::

Bi pa zahteval toliko strožje pogoje za pasivno kajenje. Že tako je ne maram vohat, kaj šele da bi se množično povsot kadilo. Na verandi lokala ko ni vetra še vedno precej vonja possibly zadane.

Mipe ::

francek1 je izjavil:

Lokalni viri v Amsterdamu ocenjujejo, da je skupni bruto prihodek trgovanja s Cannabisom več kot 1,6 milijarde evrov vsako leto, davek pa v višini približno 400 milijonov ali več. Če bi bilo tega v celi Sloveniji recimo 10%, je to zate zanemarljivo, kajne?


Do tega niso prišli v eni noči, in že prej so imeli ogromno bazo uporabnikov. Neprimerljivo s Slovenijo.

Ne trudi se.

Mesar ::

Ma... sej nebi samo konopljo legalizirali. Dajmo legalizirat kar vse po čemer je omembe vredno povpraševanje.
Your turn to burn!

francek1 ::

Največ bi očitno zaslužili z izvozom traparije in bedakov....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Croc ::

zakaj pa ne saj to je naša avtohtona rastlina.

ni prav da dela človek poseg v naravo.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Croc ()

jype ::

Mipe> Veš, da Slovenija ne bo čez noč postala Amsterdam? Spustite se že enkrat iz oblaka na trdna tla.

40% Slovencev je že poizkusilo, 15% pa jih redno uživa marihuano.

Mipe ::

Je res treba lagat?

jype ::

Nope, truth.

Mipe ::

Si delal anketo na Metelkovi? Probaj se kdaj ozreti onkraj plota. Niste zadetki edini prebivalci Slovenije.

jype ::

Pijanci tudi niste. Sprijaznite se, da obstajajo manj škodljive in prijetnejše droge.

Mesar ::

jype je izjavil:

Pijanci tudi niste. Sprijaznite se, da obstajajo manj škodljive in prijetnejše droge.


Seveda, ker se beseda pijanec pogosto zlorablja in večina sploh niso pijanci ampak tu pa tam zaužijejo kaj za zdravje. Celo medicina je priznala pozitivne efekte uživanja alkohola...

Glede prijetnosti pa težko debatiramo če nismo vsi vsega že poskusili, pa še problem subjektivnosti je tukaj...
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Celo medicina je priznala pozitivne efekte uživanja alkohola...

Medicina bolečine lajša z morfijem.

Mesar> Glede prijetnosti pa težko debatiramo če nismo vsi vsega že poskusili, pa še problem subjektivnosti je tukaj...

Ni, ker jaz nisem še ničesar poizkusil in sem zato popolnoma objektiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Kot strasten nasprotnik obeh, lahko garantiram, da so pjanci mnogo bolj zateženi kot zadetneži. Že po agresivnosti je čist drugače.
Zapohanci so običajno zgolj useless, pjanci pa postanejo resna grožnja.

Sicer pa vsak, ki promovira svojo drogo je itak fail to me oz. je z njim nekaj narobe. STFU in počni to doma v sobi, kjer nobenega ne motiš z svojimi stranskimi učinki. kthxbye

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Glugy ::

Men se takšni in drugačni uživalci (tud legalnih) drog smiljo. Ampak če misljo da ne znajo drgač žvet pol bolš da žvijo sploh če sicer normalno hodjo v službo, skrbijo za otroke(čeprav je to vprašljivo), so nasploh pri stvari ko niso v prostem času/na cesti ipd. ja ok naj jim bo. Neka policija sigurno ne bo rešila njih. Po moje bi mogl razpečevalce droge še najprej lovit, uživalcem pa ponudit pomoč(ki jo lahko odklonijo) da se odvadjo. Sej po navad uživalci niso lih najbolj sami krivi ker imajo po navad hude stiske ki jih pripeljejo da se spustijo v svet droge, tud kakšni razpečevalci, prijatelji, ljubezen koga kdaj v to pripeljejo.

Ja mogoče res ni nevem kok huda droga tale marihuana, mogoče je res kak alkohol ali hujši. Pa vendarle. Marihuana ni nekaj normalnega, nekaj kar bi bilo primerno za naše telo.
"Učinki" marihuane so učinki napora telesa, da se odzove na nekaj za kar ni narejeno in na kar ne bo nikoli pripravljeno. Gre za blodnje možganov. Že za normalne blodnje torej tiste brez uživanja psihofizičnih substanc; zgolj čustvene/psihološke blodnje imajo lahko negativne posledice na psihično moč in možnosti psihičnega spopadanja z problemi in naporom tekom življenja. Da bi pa (še) fizično torej z substancami neki matral možgane z blodnjami...to ima pa lahko ogromno slabega vpliva ki ni tako površinski kot "začasna veselost".

Jaz mislm da če se človk brez drog ne zna sprostit in met fajn pol ne ve kaj je lajf in se sam skriva za blodnjami in še rab odkrit tist svoj smisel.

francek1 ::

Meni se pa bolj smilijo tisti, ki goltajo tablete, ki jim jih predpisujejo zdravniki, obenem pa imajo drogeraše za nekaj manj vrednega os sebe. Vsi so v istem košu...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Massacra ::

Glugy --> Pa vendarle. Marihuana ni nekaj normalnega, nekaj kar bi bilo primerno za naše telo.

Mislim, da je čas, da te malo poučimo o delovanju našega telesa.

1. Endokanabinoidni sistem je vseprisoten v človeškem telesu.

"The endogenous cannabinoid system, named after the plant that led to its discovery, is perhaps the most important physiologic system involved in establishing and maintaining human health."

Endocannabinoid system @ Wikipedia

V telesu imamo kanabinoidne receptorje CB1 in CB2. Prisotni so v možganih, kostnem tkivu, vranici, pankreasu, prebavilih... Skratka, v celem telesu. Znanstveniki predvidevajo, da se je endokanabinoidni sistem vzpostavil pred cca. 600.000 leti.

Zanimivo je, da je materino mleko, ki ga sesajo dojenčki, loaded z endokanabinoidi.

"All Humans Are Born With Cannabinoid Receptors."

http://www.medicaljane.com/2013/02/13/c...

"Cannabinoids promote homeostasis, the maintenance of a stable internal environment despite external fluctuations, at every level of biological life, from the sub-cellular, to the organism. For example, endocannabinoids are now understood as the source of the runner's high. The endocannabinoids naturally found in human breast milk, which are vital for proper human development, have virtually identical effects as cannabinoids found in the cannabis plant. Amazingly, the mechanism at work after smoking or eating cannabis, when adults get the "munchies, is essentially the same as what causes breastfeeding babies to seek protein-rich milk."

http://www.realitysandwich.com/high_hea...

Trenutno potekajo številne raziskave na tem področju. Eden od pionirjev, Vinzenco di Marzo, bo morda dobil Nobelovo nagrado za medicino čez par let.

Kratek intervju z njim:

Odpreti je treba "horizont", o zadevi razpravljati in spremeniti zakonodajo. Kanabinoidi iz marihuane, kakor tudi iz industrijske konoplje, so lahko "theraphetic target drugs" tega stoletja. Za moje pojme, je "revolucija" lahko podobna tisti, ki so jo prinesli antibiotiki.

Ugotoviti pa je potrebno še mnogo podrobnosti, med drugim razločiti med antagonisti in agonisti CB1 ali CB2 receptorjev in kako eni ali drugi lahko pomagajo pri zdravljenju določenih bolezni oz. sindromov!

jype ::

Revolucije ne bo, kljub temu so pa kanabinoidi medicinsko lahko zelo koristni, tako kot je večina drog.

Massacra ::

jype je izjavil:

Revolucije ne bo, kljub temu so pa kanabinoidi medicinsko lahko zelo koristni, tako kot je večina drog.



Ja, lahko so zelo koristni.

Uporaba zgolj marihuane (ima THC) ali industrijske konoplje (zanemarljiv THC, pa toliko več ostalih fitokanabinoidov: CBD, CBC, CBG...ki niso psihoaktivni) v medicinske namene je pokazala ogromen health benefits že sedaj.

Kaj vse se bo izkazalo v bodoče (ciljam predvsem na multi target therapeutic concept), bomo še videli.

Farmacevtska industrija trenutno na veliko dela na sinteznih kanabinoidih, za katere iščejo "selektivnost". Do sedaj skoraj nič uspeha: pogooglat Rimonabant, Tarabanant, Ibipinabant....

Tetraz ::

Mipe je izjavil:

@einstein: bo potrebno uvesti naprave za testiranje zadetosti, ker bo morala policija nekako dokazati vožnjo v stanju zadetosti. Dvomim, da bodo te naprave poceni. Sicer pa veš, kako priljubljene so radarji in čelade ta hip.


lizike že imajo naši vrli policaji :)

Mipe ::

jype je izjavil:

Pijanci tudi niste. Sprijaznite se, da obstajajo manj škodljive in prijetnejše droge.

Meni je povsem vseeno, ker ne kadim, ne pijem in si tudi enega ne zvijem. Še nikoli nisem vzel droge, ker uporabljam bolj zdrave načine sproščanja ter bega iz resničnosti. Meni povsem zadostuje sprehod v gozdu, morda krog na kolesu po "pijanski" deželi in seveda računalnik, ki mi nudi skoraj neomejene količine razvedrila.

Žalostno je, da se morajo ljudje zatekati k fizičnim drogam. Za blaženje bolečin pa že imamo predpisana zdravila.

jype ::

Mipe> Žalostno je, da se morajo ljudje zatekati k fizičnim drogam.

Čemu? Zakaj bi se morali vsi zatekat k sprehodom po gozdovih, k kolesarjenju ali karkoli tretjega? Zakaj bi morala država predpisovati, kako naj ljudje preživljajo prosti čas?

Massacra ::

Mipe -->Za blaženje bolečin pa že imamo predpisana zdravila.

Katera pa nimajo neželjenih stranskih učinkov, a ne? Kaj pa kronično jemanje vsak dan na dolgi rok?

Moja osebna izkušnja: prestal sem tri operacije (hrbtenica 1x), rame in ključnica (2x). Ker je bolečina kar vztrajala in vztrajala, sem vsak dan jemal NSAID in občasno opiatne sintezne analoge. Po cca. 1 letu jemanja, je bilo vse že "neučinkovito" (toleranca, odvisnost....). Bolečine, nemir, nervozs, nespečnost, slaba koncentracija itd... vse samo še slabše. Na fizioterapije sem hodil 2x letno, kolikor se je dalo pogosto v toplice v termalno vodo.

Nato sem pred 4 leti pričel s komplementarnimi metodami: Bownova terapija/masaža in kanabinoidi, kasneje še Dorn-Brauss masaža nekaj krat.

Že 2 leti ne jemljem nobenih protibolečinskih tablet, le 1-2x letno par dni, ko se pojavi akutna bolečina.

Kanabinoide uživam manj kot 1x tedensko. Na masaže hodim 2x mesečno. In to je to. :)

Ps: THC ima psihoaktivno delovanje cca. 2 ure. Potem nastanejo v telese iz njega nepsihoaktivni derivati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Mipe ::

@jype: morda zato, ker droge stanejo državo in s tem njene davkoplačevalce? Koliko bolezni oz. smrti pripišemo cigaretam? Alkoholu? Injekcijam? Tablicam? Drogeraši so breme družbe. Kadilci in alkoholiki vsaj vplačujejo v državno blagajno s tem, da še zmorejo delati. Zasvojenci z mamili pa so najmanj produktivni člani družbe, ki niti ne vplačujejo v blagajno, ampak samo jemljejo iz nje. Zagovarjam zdrav način življenja, to tvojo svobodo odločanja o svojem telesu pa si svobodno potlači kamor sonce ne posije.

@friendbreez: vsekakor sočustvujem z vami, ki trpite zaradi bolečin, in zagovarjam rabo kanabisa v te namene. Vendar tudi ta ni brez stranskih učinkov, sploh pa je droga (čeprav mehka) in mora biti kot taka striktno regulirana. Travco na recept, pa ni problemov.

Tetraz ::

Mipe je izjavil:

Drogeraši so breme družbe. Kadilci in alkoholiki vsaj vplačujejo v državno blagajno s tem, da še zmorejo delati. Zasvojenci z mamili pa so najmanj produktivni člani družbe, ki niti ne vplačujejo v blagajno, ampak samo jemljejo iz nje. Zagovarjam zdrav način življenja, to tvojo svobodo odločanja o svojem telesu pa si svobodno potlači kamor sonce ne posije.


bullshit.

jype ::

Mipe> @jype: morda zato, ker droge stanejo državo

Aja? Kako pa?

Mipe> Koliko bolezni oz. smrti pripišemo cigaretam? Alkoholu? Injekcijam? Tablicam? Drogeraši so breme družbe.

Se ne strinjam. Večina mojih poslovnih partnerjev (bolj ali manj) redno uživa marihuano (pa tudi druge oblike mamil, predvsem cigarete in alkohol), k državni blaginji pa pripomorejo z odpiranjem delovnih mest, rednim plačevanjem davkov in vzgajanjem nove generacije vrhunskih strokovnjakov informacijskih in računalniških znanosti.

Mipe> Zagovarjam zdrav način življenja, to tvojo svobodo odločanja o svojem telesu pa si svobodno potlači kamor sonce ne posije.

Prav. Po novem bomo uvedli takle režim: Nesrečne in lene bomo nafilali z MDMA, poskočne, kakršen si tudi ti, pa z metilfenidatom oziroma ritalinom. Sprehodi po naravi so odslej prepovedani, pa kolesarjenje tudi, ker oboje družbeno škodljivo, saj se v gozdovih in med kolesarji zgodi ogromno nesreč, ki družbo stanejo preprosto preveč, da bi si take neumnosti kot družba lahko privoščili še naprej.

Zmenjeno?

Mipe> Travco na recept, pa ni problemov.

Ja, kaj si pa ti mislu, da legalizacija pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Spet se izvijaš z butastimi argumenti. Če tvoji poslovni partnerji zdaj odpirajo delovna mesta, bodo na stara leta vsak teden v čakalnici pri zdravniku z eno nogo v grobu razlagali starim ženicam, kako da je za njegove težave kriva družba. In njihovo zdravljenje ni poceni.

Zakaj misliš, da je zdravstvena blagajna v tako slabem stanju? Edino prav bi bilo, da bi vsaj tobačni in alkoholni davek v celoti šel v zdravstveno blagajno, ampak ne, gre za nagrade bankirjem.

In legalizacija v trenutni obliki pomeni prosto uporabo trave, ne samo na recept.

jype ::

Mipe> In legalizacija v trenutni obliki pomeni prosto uporabo trave, ne samo na recept.

Aja? URL?

Mipe> Če tvoji poslovni partnerji zdaj odpirajo delovna mesta, bodo na stara leta vsak teden v čakalnici pri zdravniku z eno nogo v grobu razlagali starim ženicam, kako da je za njegove težave kriva družba. In njihovo zdravljenje ni poceni.

Me lahko razsvetliš katera bolezenska stanja bo pri njih na stara leta treba zdraviti zaradi rekreativne uporabe marihuane?

Mipe> Zakaj misliš, da je zdravstvena blagajna v tako slabem stanju?

Zaradi nesmiselnih političnih odločitev - recimo te, da je marihuana pri nas prepovedana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Aja? URL?

See the title. Aja, saj res, stran ne obstaja več. Le zakaj?

Me lahko razsvetliš katera bolezenska stanja bo pri njih na stara leta treba zdraviti zaradi rekreativne uporabe marihuane?

Veselo na branje: Long-term effects of cannabis @ Wikipedia

Zaradi nesmiselnih političnih odločitev - recimo te, da je marihuana pri nas prepovedana.

Pray tell, kako bi legalizirana trava rešila zdravstveno blagajno? Kot alternativa mnogim pregrešno dragim zdravilom? To že, vendar pozabljaš, da kajenje trave še vedno povzroča raka, zato bodo na stara leta morali jemati travo, da jih ne bi (preveč) bolelo. Poleg tega pa lahko dim trave povzroči simptome astme, ki je ena najhitreje rastočih težav moderne družbe.

Če bi lahko marijuano jemali v brezdimni obliki... Potem bi odpadlo veliko negativnih učinkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> Veselo na branje: Long-term effects of cannabis @ Wikipedia

Sem že prebral, pa ne vidim ničesar, zaradi česar bi bil rizik znatno večji od tega, da hodiš po gozdu, ali pa kolesariš.

Mipe> Pray tell, kako bi legalizirana trava rešila zdravstveno blagajno?

Hja, eden očitnih načinov je trošarina, ki se že zdaj obračuna od vseh legalnih drog, od prepovedanih pa ne. Cena bi sicer padla in lekarne bi odstrigle določen odstotek, povpraševanje med odraslimi pa verjetno ne bi upadlo, tako da bi zelo verjetno šlo za znesek, ki ni zanemarljiv.

Mipe> kajenje trave še vedno povzroča raka,

Marihuane ni treba uživati s kajenjem, obstjajo še mnogi drugi načini, od katerih nekateri ne povzročajo praktično nobenih stranskih učinkov sami po sebi.

Mipe> Če bi lahko marijuano jemali v brezdimni obliki... Potem bi odpadlo veliko negativnih učinkov.

Ja, na primer tako, da ješ marihuanine piškote, inhaliraš čaj iz marihuane ali pa celo na solato zliješ mešanico olivnega in konopljinega olja?

vostok_1 ::

Videl sem dovolj primerov rednega uživanja marihuane. Večkrat dnevno. Taki osebki niso čist...normalni.
Je pa res, da parkrat tedensko pa vrjetno ni panike.

Mipe ::

Sem že prebral, pa ne vidim ničesar, zaradi česar bi bil rizik znatno večji od tega, da hodiš po gozdu, ali pa kolesariš.


Od hoje po gozdu ne stakneš raka, od kolesarjenja mogoče na jajcih (nepreverjeno!). Za rak najbrž veš, kakšna nadloga je? Najpogostejši način uživanja marijuane je zažiganje le-te in vdihavanje njenega dima.

Massacra ::

mipe

Bi ti morda zračunal, koliko denarja sem samo jaz prišparal zdravstveni blagajni, ker:
- ne rabim več protibolečinskih tablet na recept (+blokatorjev protonske pumpe, ker ti NSAID "razžrejo" sluznico želodca in dvanajsternika preko zvečane sekrecije HCl)?
- ne rabim več 2x2 tedna na leto fizioteeapij?

Kar se pa tiče long term uporabe kanabinoidov in škodljivosti za zdravje: kronično, vsakodnevno uživanje najbrž res ni priporočljivo.

Pa še en članek od lani iz Oxford Journal:

http://schizophreniabulletin.oxfordjour...

Zanimiv izvleček:

"Together, these findings suggest that patients with schizophrenia or FEP with a history of cannabis use have superior neuropsychological functioning compared with nonusing patients."

Wikipedia kot "edini relevanten" link glih ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

jype ::

vostok_1> Videl sem dovolj primerov rednega uživanja marihuane. Večkrat dnevno. Taki osebki niso čist...normalni.

"Redno" je tudi trikrat na vsako četrtletje, ko objaviš poslovne rezultate in greš na dopust za en teden in si pač zvečer privoščiš en joint in eno pivo (ali pa karkoli tretjega - jaz sem recimo dovolj usekan, da sem naredil tole).

Mipe> Od hoje po gozdu ne stakneš raka

Stakneš pa kompliciran zlom gležnja, medveda ali pa revmo.

Mipe> Najpogostejši način uživanja marijuane je zažiganje le-te in vdihavanje njenega dima.

Ja, in? Najpogostejši način uživanja grozdja je bilo včasih pitje vina, danes pa ni več in se grozdja več poje "na roke".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rias Gremory ::

Rcimo, da razumem Mipeta, še zmeraj ne morem mimo tega, da bi lahko morebitna legalizacija prinesla tudi več raziskav na tem področju in tako zmanjšala neželene/škodljive učinke uporabe.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

innerspace ::

Rias Gremory je izjavil:

Rcimo, da razumem Mipeta, še zmeraj ne morem mimo tega, da bi lahko morebitna legalizacija prinesla tudi več raziskav na tem področju in tako zmanjšala neželene/škodljive učinke uporabe.


Raziskave bi/bodo zamajale Mipetova in ostala podobna stalisca, ki bazirajo na mitih in izmisljotinah/predsodkih.
Verjetno so tudi zato proti.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

Rak ni ravno mit.

jype ::

Pa tudi omejen ni na uporabnike konoplje. V resnici je rizik za rakava obolenja ob uporabi marihuane povečan manj, kot je ob "pravi kmečki hrani".

Mipe ::

Ker "prava kmečka hrana" že dolgo ni več naravna. Hebeni pesticidi pa to.

jype ::

Mipe> Ker "prava kmečka hrana" že dolgo ni več naravna. Hebeni pesticidi pa to.

A dej no. 80% raka je na prebavilih, pa ne zaradi pesticidov, ampak zaradi basanja s preveč in z napačno hrano.

Mipe ::

Najpogostejši je pljučni rak. Drugi najpogostejši je rak na dojkah, celo pri skupni statistiki za moške in ženske. Hm, če bi vsem ženskam preventivno odstranili dojke, bi znatno zmanjšali njihovo umrljivost.

Mesar ::

Ko smo pri stroških, vsak alkoholik in/ali kadilec, je glede na to koliko so obdavčeni cigareti in alkohol, parkrat preplačal svoje zdravljenje, PARKRAT PREPLAČAL!
Your turn to burn!

jype ::

Mipe> Najpogostejši je pljučni rak. Drugi najpogostejši je rak na dojkah, celo pri skupni statistiki za moške in ženske. Hm, če bi vsem ženskam preventivno odstranili dojke, bi znatno zmanjšali njihovo umrljivost.

Lung, stomach, liver, colon and breast cancer cause the most cancer deaths each year.

Na srečo v Evropi največ ravno črevesni rak.

Mesar> Ko smo pri stroških, vsak alkoholik in/ali kadilec, je glede na to koliko so obdavčeni cigareti in alkohol, parkrat preplačal svoje zdravljenje, PARKRAT PREPLAČAL!

Hipijem pa niti tega ne dovolimo in morajo dilerjem metat.

Mesar ::

jype> Na srečo v Evropi največ ravno črevesni rak.

Na srečo?

jype> Hipijem pa niti tega ne dovolimo in morajo dilerjem metat.

Ja pa dajmo, primerno zakonodajo pa vsem vse dovolimo, pa 80% obdavčitev pa več nebo problemov... niti za nesrečne.
Your turn to burn!
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429691 (24727) Uizi
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144555 (57378) gushto
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013876 (8025) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742024 (30293) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677113 (68351) Okapi

Več podobnih tem