» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
40 / 41
»»

Jerry000 ::

Ok, hvala. BTW, oba odgovora sta enako dolga, tako da bi bilo dovolj samo kratki odgovor ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

lovro535v2 ::

Jerry000 je izjavil:

Zanima me, ali lahko dam factory image od nexus 5 na nexus 4? Ali raje kar N4 uporabljam? (imam nexus 4 telefon)
če nočeš brickat telefona ne poskušaj dati od nexus 5 factory image.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

A mogoce kdo he kaj je lahko narobe,men slusalka ne dela. CE koga klicem ne slisim povezave in ne slisim sogovornika, oni me pa normal no slisijo. CE dam pa na zvocnik pa slisim normalno. Tudi drugi mediji normanlo delajo. Imam rootanega,1x naredil totalen wipe In je delalo, zdaj pa spent ne in sem že 3x total no wipnil vse in se vedno nic

hojnikb ::

fuč zvočnik
#brezpodpisa

PrimozR ::

V bistvu slušalka, ne zvočnik :)

Jerry000 ::

Mogoče kdo ve če se splača to popravit? Sem mislil da mi bo držal še vsaj 1 leto pa vidim da stvar takoj crkne ko preneha veljati garancija... -.- Sem pa mislil na november počakati novega nexusa

klinker ::

Ce znas sam, je slusalka "dzabe".

Jerry000 ::

ne znam in tudi ne upam tega menjat, zato sprašujem če kdo ve koliko cca pride če dam na servis

PrimozR ::

https://www.ifixit.com/Teardown/Nexus+4...

https://www.ifixit.com/Guide/Nexus+4+Pl...

Zvočnik je na tem plastičnem pokorvčku, mislim da odstranjevanje baterije ni potrebno. Na servisu bo definitivno dražje, kot če sam odviješ teh 5 vijakov. Tole, če veš kaj delaš, dobesedno vzame 5 minut za menjavo, mogoče 10, če delaš počasi.

Jerry000 ::

Sej pravim...nevem kaj delam ker nikoli nisem in ne upam ravno...mam smolo z takimi stvarmi. Bi, ampak raje ne. Of to servis i go :). Pa še orodja nimam

Jerry000 ::

Evo iz servisa klicali, rekli so da je osnovna plošča fuč...ampak mi ni jasno kako je lahko če pa vse na telefonu dela razen slušalka. Rekli so da so testirali in vse in da so sprva tudi oni mislili da je slušalka samo. Zdaj pa čakat na novi nexus da pride...

PrimozR ::

Kaj če bi reskiral par €, naročil slušalko in jo zamenjal sam? Oz. vsaj odprl, magari poslikal in nalimal sem, da vidimo, zakaj bi bila fuč matična.

Jerry000 ::

sem tudi razmišljal, glede na to da je baje fuč. Ampak čudno. Ampak pod kaj naj iščem? Slišalka je headset, to mi pa ne da pravega rezultata.

PrimozR ::

Slušaka je earpiece, headset so tiste slušalke na kablu, ki jih vtakneš v ušesa...

Jerry000 ::

ta izraz sem iskal, hvala :). Bom pogledal malo po ebayu

Jerry000 ::

Evo, našel sem celo v SLO ugodno ceno za slušalko (na ebayu sem zasledil iste cene):

http://www.gsm-servis.com/si/ohisje-lg-...

Zdaj me pa še zanima kje v SLO lahko dobim lušten paket orodij za popravilo mobilnikov? Pa da je pod 10€ in da je vse priloženo kar se potrebuje

PrimozR ::

Potrebuješ itak mislim da T4 torx (verjetno iFixit ve, meni se ne da preverjati :) in mini križni šravfenciger (#00), prav pride še najlonska trzalica (je fino mehka, ni pa nikjer priložena, v toolkitih so večinoma odpirači iz trde plastike, ki se takoj polomijo) pa morda kaka pinceta. Načeloma pri kitajcih, če naročaš rezervne dele, take stvari dobiš zraven. Sicer so zelo crappy, a funkcionirajo pa.

freesty ::

T5 rabis. Sem svojega nexusa ze veckrat odpiral. Zelo pregledno in simpl se da vecino stvari zamenjat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

PrimozR je izjavil:

Potrebuješ itak mislim da T4 torx (verjetno iFixit ve, meni se ne da preverjati :) in mini križni šravfenciger (#00), prav pride še najlonska trzalica (je fino mehka, ni pa nikjer priložena, v toolkitih so večinoma odpirači iz trde plastike, ki se takoj polomijo) pa morda kaka pinceta. Načeloma pri kitajcih, če naročaš rezervne dele, take stvari dobiš zraven. Sicer so zelo crappy, a funkcionirajo pa.


Trzalico kupis v trgovini z glasbili. Uni kitajski srot se unici v 2min.

PrimozR ::

Ma bistveno je, da je najlonska, ker so te res lepo upogljive in mehke. Sem kupil nek 10-pack z eBaya, pa so navadna plastika, ki hitro poči, če se preveč ukrivi. Pa običajno je potem tudi bolj trda od najlona, torej lahko hitreje kaj poškoduje.

Jerry000 ::

Ampak je možno da je osnovna plošča fuč če pa vse normalno dela razen slušalka?

klinker ::

Mozno. Komunikacija s slusalko je pac sla.
Ampak sklepam da ni slo za uveljavitev garancije, tako da cisto mozno da ti hocejo poturit, ker sem ze zasledil ta problem s slusalkami na spletu.

Jerry000 ::

No mislim, se mi splača potem kupiti slušalko pa sam zamenjat (še orodje moram kupiti) al se zdi to nesmiselno? Ker men je samo to čudno, če je osnovna plošča fuč potem bi tudi z telefonom kaj bilo in ne samo slušalko. Garancija je pa potekla pred 3 meseci ja

klinker ::

Sej pravim. Lahko je na plosci kaj fuc kar povezuje slusalko, ostalo pa ok.
Za teh par 10€ se splaca reskirat, ce ne drugo se bos kaj naucil :)

freesty ::

Mogoce najprej sam razdres telefon. Odklopis, priklopis, scistis maticno. Pa potem vidis, ce se kar ne dela kupis najprej slusalko in zamenjas. Ce se kar ne dela pa kupis rabljen nexus 4 z razbitim ekranom na bolhi za 40-50e in z njega poberes dele. Ker servis ti bo ziher kasiral vec kot to.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

No, N4ko z razbitim ekranom ti lahko jst prodam za 50-aka, ker me 2 mesca star G2 caka za ga popravit.

Jerry000 ::

Eh pol raj teh 50€ dam zraven za nakup novega :). 20 še dam za novo slušalko in orodje, več pa se ne splača

Jerry000 ::

Se splača prodat za 30€? Mislim mojega N4 z nedelujočo slušalko...oziroma karkol je že narobe da ne slišim sogovorca

hojnikb ::

za 30e bi hiter šel :)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

koliko bi bil pa po vaše vreden? Je 30 prenizka al je pravična? Kot je bilo že omenjeno, slušalka ne deluje - torej ne slišim sogovornika. Lahko da je slušalka fuč, lahko pa osnovna plošča. Vse druge stvari kot so zvočniki delajo...celo slišiš sogovornika ko ga daš na zvočnik, tudi telefon deluje BP in dela tekoče. Je pa telefon zelo lepo ohranjen (brez prask spredaj in zadaj)

jakan123 ::

Za 30 ga kupim takoj :)

hojnikb ::

nastavi na 60e in nižaj po potrebi
#brezpodpisa

PrimozR ::

S kje si sploh?

Jerry000 ::

Trenutno LJ

Egidij88 ::

Dobil 7,6MB ota update.

http://www.androidpolice.com/2015/09/11...

Mislim, da je to to. Stagefright je ze bil.

*perks of being a nexus owner

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Jerry000 ::

Evo, sem kupil slušalko in jo menjal. Problem je isti, nič ni boljše. Torej ko govorim me sogovornik sliši, jaz pa njega ne, če dam pa sogovornika na zvočnik pa lepo slišim jaz njega in on mene, če dam pa slušalke not pa slišim sogovornika "moteno z šumom". Zgleda da bom moral res nov mobitel si nabavit. Vprašanje je samo ali N5 ali N5X

Egidij88 ::

Egidij88 ::

Tako na Nexusu 4 kot tudi 10, sem opazil, da lockscreen včasih ne dela. Torej pritisneš power gumb in si takoj na namizju, gre kar mimo vzorca za odklepanje, ki ga imam nastavljenega. Spanje je nastavljeno po eni minuti in power gumb bi moral takoj zakleniti obe napravi, pa se to ne zgodi.

Poskusil sem ponovno nastaviti in naredil reboot, factory reset še ne. Čudno je, da se je isti problem začel ponavljati na obeh napravah ob istem času. Ali zamujam kakšen bug...nič takega nisem prebral, kolikor sem googlal.

PrimozR ::

A maš morda nastavljen safe zone? Jaz doma nimam s kodo zaklenjenega telefona npr.

Egidij88 ::

Ne, nastavljen je samo "trusted devices" in sicer avtoradio.

Egidij88 ::

Odinstaliral sem Perch... mozno da je to delalo probleme pri spanju. Sem samo poskusil ta app, uporabno ce zelis kaksnega odvecnega androidneza za ip kamero.

dejanslo ::

Je kdo od zadnjih manjših posodobitev opazil izrazito poslabšanje delovanja? Appi štekajo, crashajo, baterija gre dol 1.5x hitreje, YouTube app ne predvaja posnetkov, telefon se restarta ... @##€%& ta lizika je kot neka Vista. Če že mislijo opustiti update za n4, naj vsaj naredijo takšnega, ki bo delal. Če nas pusti Google high and dry, moj naslednik Android zagotovo več ne bo.. Prihodnost izgleda svetla za WP..

Kako bi preveril, ali je baterija (po 2.5 letih) iztrošena, ali jo prekomerno kuri nek software? V settingsih v porabi baterije ni nekih posebnosti..

Hvala :)
There`s More Than One Way To Do It

Mavrik ::

Nop, mojiva N4 delata super.
The truth is rarely pure and never simple.

dr.Akula ::

Enako tudi moj, pa od nakupa še ni imel factory reseta :)
ni podatka

kriko1 ::

Meni je stock lollipop deloval super.
(Mi je pa parkrat odkloplo storage particijo, ampak to je verjetno ker je bil konkretno butnjen in razbit od prejsnjega lastnika.)

Sedaj sem si dal Frank Marshmallow rom (najbolj popularen na XDA). Zdrzi do 2 dni (standby je izboljsan) pa ko uporabljam GPS se telefon ne segreje vec kot pecica (sem sel na bled in z navigacijo porabil precej manj baterije kot na lollipopu).

dejanslo ::

Če vam dela ok, bom poskusil z resetom. Kaj pa glede baterije, se da s kakšnim softwareom preizkusit, koliko energije dejansko odda od sebe oz je premore? Hvala :)
There`s More Than One Way To Do It

PrimozR ::

dejanslo je izjavil:

Je kdo od zadnjih manjših posodobitev opazil izrazito poslabšanje delovanja? Appi štekajo, crashajo, baterija gre dol 1.5x hitreje, YouTube app ne predvaja posnetkov, telefon se restarta ... @##€%& ta lizika je kot neka Vista. Če že mislijo opustiti update za n4, naj vsaj naredijo takšnega, ki bo delal. Če nas pusti Google high and dry, moj naslednik Android zagotovo več ne bo.. Prihodnost izgleda svetla za WP..

Kako bi preveril, ali je baterija (po 2.5 letih) iztrošena, ali jo prekomerno kuri nek software? V settingsih v porabi baterije ni nekih posebnosti..

Hvala :)

Nasprotno, odkar sem rahlo popucal flash (pobrisal par appov) in od zadnjih par updejtov (morda je tudi tukaj delen razlog) mi telefon dela bolje, kot včasih. Precej manj štekanja, upočasnitev in podobno.

kriko1 je izjavil:

Sedaj sem si dal Frank Marshmallow rom (najbolj popularen na XDA). Zdrzi do 2 dni (standby je izboljsan) pa ko uporabljam GPS se telefon ne segreje vec kot pecica (sem sel na bled in z navigacijo porabil precej manj baterije kot na lollipopu).

Dovolj dober za daily driving?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kriko1 ::

PrimozR je izjavil:

Dovolj dober za daily driving?

Ne se, raje pocakaj se kak mesec. Sem nasel bug v dialerju - ko isces kontakt in ti jih filtrira, se kdaj sesuje.
Ostalo sem preizkusil v normah kolikor telefon uporabljam, mogoce je se kje kaka tezava.

PrimozR ::

Ma TBH na N4 dialer od 5.0 naprej deluje obupno počasi, torej bistveno slabše tudi ne more biti :D

99ghetto99 ::

lep pozdrav imam nexus 4, ki pa me najverjetneje zapušča.. Telefonu peša baterija zdrži zgolj nekaj ur, kar pa sploh nisem presenečen, saj ga imam od njegovega izida. Me pa zanima, če se splača popravljat ali je bolje da se telefon zamenja.
««
40 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540295 (162326) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495511 (4236) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022807 (19264) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529689 (22657) Assass1n

Več podobnih tem