» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
39 / 41
»»

FX6300B ::

fastboot?
May the force be with you!

Jerry000 ::

Ma znorel bom...cel dan se matran s tem. CWM ne morem inštalirat ker je server dol padel. TWRP mi gre izjemno na živce ker ne morem backup kopirat na PC. Keri backup je ENOSTAVEN in dober?

lovro535v2 ::

dober program je titanium backup če imaš root če ne pa helium backup oba sta kar dobra.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

xardas ::

Imam naložen TWRP in dela brez problema. Backup ti nrdi v mapi TWRP na sdcard0.

Jerry000 ::

ampak kako potem to prenest na PC? Ker PC nikjer ne vidi teh fajlou, z solid explorerjem pa ne morem ker noče iz root mape kopirat na "sd"

bobby ::

Caki, ti si nareddil backup sistema v TRWP mapo in imas sedaj tam notri en velik file. In sedaj bi ta file rad skopiral na racunaonik? A sem prav zastopil?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

xardas ::



Ko priklopiš telefon na računalnik, ti ga more zaznat. Drugače boš moral namestit ustrezne driverje.

klinker ::

Jerry000 je izjavil:

ampak kako potem to prenest na PC? Ker PC nikjer ne vidi teh fajlou, z solid explorerjem pa ne morem ker noče iz root mape kopirat na "sd"


Pa sej backup je na SD particiji ne v root direktoriju.
TWRP ima tudi moznost da preko USB kabla saris s PCjem po SD particiji telefona, itd.

Jerry000 ::

@bobby tako je. Ampak men te mape kot je xardas priložil ne kaže. Imam mapo v root direktoriju, v nastavitvah TRWP pa mi noče dat opcijo da shranim na SD. Samo na internal. Katere driverje pa potrebujem da mi prikaže?

xardas ::

Driverji...poglej tudi, če imaš obkljukano "settings -> storage -> ... -> usb computer connection -> Media device (MTP)

http://developer.android.com/intl/ko/sd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Jerry000 ::

To moram še preverit, te driverje iz linka sem pa inštaliral, pa še vseeno nič. Mogoče sem pa kaj narobe naredil. Ali obstaja kakšen step by step tutorial? Iščem po netu pa mi ni noben do sedaj všeč

bobby ::

katero verzijo TWRPja pa imaš nainštaliranega?
v2.8.7 je zadnja.
Sedaj pa, namesti si, če še nimaš, TWRP manager ( https://play.google.com/store/apps/deta... )
in ko ga zaženeš že na začetku, ti javi, da ne moreš zapisovat na SD kartico. če je tako, sledi navodilom da namestiš patch.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

bobby je izjavil:

katero verzijo TWRPja pa imaš nainštaliranega?
v2.8.7 je zadnja.
Sedaj pa, namesti si, če še nimaš, TWRP manager ( https://play.google.com/store/apps/deta... )
in ko ga zaženeš že na začetku, ti javi, da ne moreš zapisovat na SD kartico. če je tako, sledi navodilom da namestiš patch.

To pa ne vem na pamet, bom potem pogledal ko pridem iz službe in naredil to. Vem pa da mam TWRP manager in da sem inštaliral verzijo katero je prikazalo čisto na vrhu (ko ti da izbiro)

klinker ::

Jerry000 je izjavil:

@bobby tako je. Ampak men te mape kot je xardas priložil ne kaže. Imam mapo v root direktoriju, v nastavitvah TRWP pa mi noče dat opcijo da shranim na SD. Samo na internal. Katere driverje pa potrebujem da mi prikaže?


Ja sej Internal je storage na tvojem fonu, ker SD slota itak nimas za kartico.
Ko v explorerju odpres svoj storage fona, je tam mapa TWRP in v njej mapa BACKUPS v kateri je tvoj backup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jerry000 ::

klinker je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

@bobby tako je. Ampak men te mape kot je xardas priložil ne kaže. Imam mapo v root direktoriju, v nastavitvah TRWP pa mi noče dat opcijo da shranim na SD. Samo na internal. Katere driverje pa potrebujem da mi prikaže?


Ja sej Internal je storage na tvojem fonu, ker SD slota itak nimas za kartico.
Ko v explorerju odpres svoj storage fona, je tam mapa TWRP in v njej mapa BACKUPS v kateri je tvoj backup.


Je ni, ti lahko slikam :)

Jerry000 ::

Hm...šele zdaj opazil da ko izbiraš verzijo je spodaj najnovejša in ne na vrhu (avtomatsko kliknil na vrhu ker sem mislil da je stack - nova verzija na vrhu). Upam da bo zdaj ok :)

Jerry000 ::

Ok imam novejšo verzijo. Med backupom mi napiše z rdečo:

E:Unable to mount "/usb-otg"

Kaj naj bi to pomenilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

klinker ::

USB on the go ali OTG. USB kljucek priklopljen na mini USB.
Predlagam reflash stock roma preko fastboot in ponovni root, itd

bobby ::

Jerry000 je izjavil:

Ok imam novejšo verzijo. Med backupom mi napiše z rdečo:

E:Unable to mount "/usb-otg"

Kaj naj bi to pomenilo?


Nimas dodatnega USB pomnilnika priklopljenega na USB vhod telefona,zato ti ga pac ne mora mountat. Nic ni narobe.

A zdej si resil, je ok ali se vedno isto oz ali je kaj drugace?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

Je ok, sem naložil gor stock recovery in nato še 1x naložil TWRP, mapo sem tudi našel in prenesel na PC. Bila je moja napaka, ko sem inštaliral prej sem vedno izbral verzijo čisto na vrhu češ da je najnovejša, ubistvu je pa spodaj čisto najnovejša. Hvala za pomoč, sedaj je ok :). Zdaj bom pa probal še Xposed si naložiti gor

Jerry000 ::

Še nekaj me zanima. Nekoč sem bral da ima N4 LTE sprejemnik vgrajen ampak ni aktiviran ter da ga lahko z root vklopiš. Mogoče kdo kaj ve bolj natančno o tem? Je to res?

buneech ::

Jerry000 je izjavil:

Še nekaj me zanima. Nekoč sem bral da ima N4 LTE sprejemnik vgrajen ampak ni aktiviran ter da ga lahko z root vklopiš. Mogoče kdo kaj ve bolj natančno o tem? Je to res?

Da. Podpira samo dva LTE pasova, ki ni sta v uporabi pri nas.

bobby ::

Katere rome pa kaj uporabljate?
Malo se igrackam z njimi,nic posebnega pa jih cez antutu benchmark spustim, potem pa kaksna menjava kernela,trenutno Hellscore pa je po benchmarku zaenkat mi se najhitrejsi, minusov zaenkrat ne vidim.
Seveda N4 naprava.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

Zakaj mam vedno jaz smolo z temi stvarmi. Inštaliral xposed - uspešno, inštaliral gravitybox za lollipop - uspešno, zaženem gravitybox mi pa napiše: gravitybox system framework not responding lollipop. Pogledam na netu za rešitev:
ne morem ker mi ta app ne dovoli kopirati na read-only in nimam opcije kot on. O my god no :((((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Jerry000 ::

Nja, slo-tech mi noče popraviti post. Torej sem popravil zadevo, potreben je bil reboot. Zanima me pa, katere module kaj uporabljate?

Jerry000 ::

No ja zgleda da imam res smolo...xposed je gor in za vsak ko instaliran kakšen modul mi ne dela notification drawer in zgornja vrstica (na primer kot je v chrome zavihki ali search). Ne vem zakaj to dela ampak lahko samo zbrisem use module in ne uporabljamo nič -.-

Egidij88 ::

Sem imel v rokah G3s, ki se kar dosti zdaj kupuje. N4 po 2,5 letih takšne mid-range fone še vedno gladko poseka. 8-)

Jerry000 ::

bom kar vnaprej vprašal, kako se inštalira android? Sem ravno dal na wipe celoten telefon (tudi internal storage) tako da zdaj nima nobenega OS telefon. Izredno mi je šlo na živce da mi pri vsakem modulu na xposed ni delal notification drawer in zgornja vrstica, zato sem tudi wipe naredil

bobby ::

Najprej povej kaj bi ti dal gor? Original ali kaksen custom rom?
V vsakem primeru pa, zazenes decice v recovery in ker imas twrp namescen, imas notri pod settings se mi zdi mount USB drive. In to naredis, ko imas tel priklopljen na racunalnik. In na compu se ti ustvari nova prenosna naprava in potem tja notri skopiras paz rom, ki bi ga inel, cm ali paranoid,slimrom,karkolize in potem v recoveruju gres pod install in izberes ta tvoj rom ki ima najbrz zip koncnico.

Dodatek: drugace pa www.wugfresh.com/nrt/
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Jerry000 ::

Imel bi kar stock 5.1.1. Sem pogledal za USB mount ampak ne morem izbrati, mi ne pusti. Če kaj pove, ko sem brisal, wipal itd na TWRP mi je vedno z rdečo napisalo: E:Unable to mount "/usb-otg" ampak sem brez težav vseeno delal lahko use. Vendar pomoje zaradi tega ne morem izbrati opcije mount USB-otg. Z amount imam pa na izbiro in obklukano:
[ ] System
[x] Data
[x] Cache
[ ] usb-otg

In kot sem rekel, usb-otg sploh ne morem izbrati, mi ne naredi klukice

bobby ::

Lej Usb-otg,... Vpis v strica googlakingston usb otg pa bos videl kaj to je, na youtube pa imas tudi videe, kaj to je in kako se uporablja. To je externi usb storage, ki ga lahko uporabljas ampak ker ga ti nimas, ti javljabto napako,..

Sekundarni, ce zelis stock imas pa na uradni strani https://developers.google.com/android/n... imas in navodila in original rom, kako se nalozi,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

usb-otg vem kaj je, sam ne vem zakaj to vzame kot default in ne zazna niti PCja. Ampak ok, pustimo to. Bom pregledal link, hvala

klinker ::

Dej ti raje preko fastboota nalozi stock image in ne tikaj vec ;)

Jerry000 ::

Če ne tikaš se ne moreš naučiti kaj novega mar ne :)? S prve pa ja ne pričakujem da bom vse štimalo :). In ja, sem vse že zrihtal in vse laufa :). Edino kar ne vem, pie controll ne dela na gravitybox. Imam vse nastavljeno in se ne odziva. Je to mogoče zato ker imam nova launcher?

Jerry000 ::

Imam frišno rootan nexus 4 in formatiran. Ravno želim naložiti cerberous kot system app in mi noče ker je premalo prostora na rootu. Imam solid explorer in odprem in res vidim, internal storage je še dosti placa, na rootu mi pa kaže 3mb free of 800mb. Ali je kaj takšnega da lahko zbrišem?

bobby ::

Dolpotegni Diskusage (zelenkasta ikonca) in preskeniraj (root required) /system mapo pa bos videl, kaj se ti tam notri serje. Drugace pa SD maid bi ti mogoce pomagal. Kako ti je pa ratal vse to zafilat?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

Ne vem,samo se je. Sem samo factory deset dal, rootal in videl da je root mapa čist zafilana

Jerry000 ::

Evo to mi je prikazalo...
link

bobby ::

/system/app tm notri lahko kaj pobrises.
Imam namescenih za 3 screene appov pa mi zasede samo 111MB, ti imas pa 264, ali si jih res toliko namestil po frisno namescenem os-u ali pa si naredil nekje fail pred frisno namestitvijo, wipe ni bil uspesen. Samo domnevam.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

Mam dosti appou ampak nič kaj takega. Za predstavo, mam google now launcher in če pogledam menu imam za 2 1/3 appou. Nekaj sem pobrisal, zdaj imam 111MB fraj, ampak e vedno ne vem kako...ker druge stvari že ne morem zbrisat

klinker ::

Pa si flashal preko fastboota z original romom in komplet wipe fona naredu, al si spet preko TWRP/CWM delal?

Jerry000 ::

preko fastboot, rom pa iz google developer page stegnil dol, in wipe sigurno 2x naredil z TWRP

bobby ::

Caki, ce delas preko fastboot pa original rom, potem bi bootloader twrp moral it stran, ker gre na stock vse. Ce ti je twrp ostal po fastboot fleshanju original roma preko linka, ki sem ti ga dal in nisi spreminjal sintaks, potem si/je nekaj narobe naredil. Pri fleshu original se tudi bootloader zamenja z original.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

Ja ja, sej je šou stran, prvo sem wipe naredil potem dal gor twrp :)

lovro535v2 ::

Potem kar sem prebral podpiram tvoje flashanje in raziskovnje android samo pazi da ne bo hard brick.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

V vednost, kako sploh priti do hard bricka? Ampak ja, pazim

Jerry000 ::

Edino kar pa me moti in nagaja...že pred 1 tednom se je to zgodilo in sem zato wipal celoten mobi. Ko me kdo kliče ali ko jaz kličem ne slišim sogovornika. Ampak sogovornik me pa sliši. Zvok kot je medij, ringtone, alarmi itd to vse dela, le ko se hočem s kom pogovarjat ne slišim sogovornika. Kaj bi bilo lahko to?

lovro535v2 ::

hard brick je če nimaš roma gor recoverya in ne moreš pridet v download mode al pa bootloader in ti ne zazna telefona na računalniku takrat je hardbrick tako da bodi previden.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

Zanima me, ali lahko dam factory image od nexus 5 na nexus 4? Ali raje kar N4 uporabljam? (imam nexus 4 telefon)

dr.Akula ::

Kratek odgovor; ne. Daljši odgovor; NE.
ni podatka
««
39 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537855 (159886) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495474 (4199) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022652 (19109) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529516 (22484) Assass1n

Več podobnih tem