» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
37 / 41
»»

stb ::

Pravkar namestil 5.0.1 OTA. Zaenkrat kakšnih vidnih sprememb nisem opazil.

Egidij88 ::

Same here...

dr.Akula ::

stb je izjavil:

Pravkar namestil 5.0.1 OTA. Zaenkrat kakšnih vidnih sprememb nisem opazil.

Že to da je številka spremenjena na tretjem mestu, ti pove da je update mišljen predvsem kot bugfixer.
ni podatka

kpkp ::

Meni javi error! med instalacijo, sem pa na stock 5.0, nameščen s factory image.

Kaka ideja zakaj?

dejanslo ::

Meni dela bolje. Ni več teh "launcher resetov", aplikacije ponovno delujejo normalno, ne crashajo. Sem kar nestrpno čakal popravek - bolj kot samo 5ko :)
There`s More Than One Way To Do It

Jerry000 ::

Včeraj naložil 5.0.1. danes dam mobi polnit in se mi že 5 ur polni in se je samo 10% napolnilo...kako lahko še bolj zjebejo android...ni mi jasno. Čedalje slabše, grem raj nazaj na 4.4.

Sami ::

Punci se je po updateu na 5.0 battery life zelo poslabšal, sedaj po updateu na 5.01 pa je ponovno ok, baterija drži kot na 4.4.4.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sqrt2 ::

Zdravo, ima še kdo težave s predvajanjem glasbe? Meni med pesmijo občasno šumi. Večkrat se mže počistil pomnilnik, rako v recovery modu kot v nastavitvah. Kdaj to pomaga, kdaj pa tudi ne. predlogi?

LP

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

Včeraj naložil 5.0.1. danes dam mobi polnit in se mi že 5 ur polni in se je samo 10% napolnilo...kako lahko še bolj zjebejo android...ni mi jasno. Čedalje slabše, grem raj nazaj na 4.4.


5.0.1 pa s tem res nima nobene veze, polnjenje krmili totalno ločena elektronika. Kaj ti ni jasno? Menjaj kabel / polnilec namesto da pizdiš za brezveze.

Sqrt2 je izjavil:

Zdravo, ima še kdo težave s predvajanjem glasbe? Meni med pesmijo občasno šumi. Večkrat se mže počistil pomnilnik, rako v recovery modu kot v nastavitvah. Kdaj to pomaga, kdaj pa tudi ne. predlogi?

LP


Na katerem izhodu? Bluetooth?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Včeraj naložil 5.0.1. danes dam mobi polnit in se mi že 5 ur polni in se je samo 10% napolnilo...kako lahko še bolj zjebejo android...ni mi jasno. Čedalje slabše, grem raj nazaj na 4.4.


5.0.1 pa s tem res nima nobene veze, polnjenje krmili totalno ločena elektronika. Kaj ti ni jasno? Menjaj kabel / polnilec namesto da pizdiš za brezveze.



Nič mi ni jasno, zato je forum, da napišem in da lahko povejo kaj več tisti, ko jim je malo bolj jasno. Noben ni vseved. Kaj ti ni jasno? Lepo povej namesto da se tle neki pizdiš za brezveze

Sqrt2 ::

Šumi mi na zvočniku in na slušalkah. Pred namestitvijo 5.0 androida s tem nisem imel težav.
Lp

poker93 ::

Mogoče kdo ve naslednji 2 stvari.
1. Pri vsaki igri ko jo zaženem se mi pojavi tist da se prijavim z googlovim računom, da imaš kakor neko lestvico. Torej kako bi to onemogočil.
2. Na android verziji 4.4.4 (telefon ima root) bi se rad znebil obvestila, da je za napravo na voljo posodobitev na android 5.0.1.

Dosan ::

poker93 je izjavil:

Mogoče kdo ve naslednji 2 stvari.
1. Pri vsaki igri ko jo zaženem se mi pojavi tist da se prijavim z googlovim računom, da imaš kakor neko lestvico. Torej kako bi to onemogočil.
2. Na android verziji 4.4.4 (telefon ima root) bi se rad znebil obvestila, da je za napravo na voljo posodobitev na android 5.0.1.


1. Ne moreš, teži developerju ki je to stvar neumno implementiral.
2. Kolikor jaz vem, se ne da. Lahko probaš neke hacky načine, recimo tole: http://forum.xda-developers.com/showthr...

stb ::

poker93 je izjavil:


1. Pri vsaki igri ko jo zaženem se mi pojavi tist da se prijavim z googlovim računom, da imaš kakor neko lestvico. Torej kako bi to onemogočil.

Kaj pa uporaba nekega drugega/dummy/throwavay Google accounta za te potrebe?

poker93 ::

Škoda sem mislil da se da nekako narediti da se sam odločiš da se prijaviš ali pa ne.
Za ta notification sem pa probal že vsse možno pa nič ni delovalo. :/

PrimozR ::

Itak da bodo ponujali, če je pa uporabno. S shranjevanjem v oblak se namreč shranjuje tvoj potek ter se tako deli med napravami. Tudi če imaš le eno (telefon), je to še vseeno backup.

Dosan ::

PrimozR je izjavil:

Itak da bodo ponujali, če je pa uporabno. S shranjevanjem v oblak se namreč shranjuje tvoj potek ter se tako deli med napravami. Tudi če imaš le eno (telefon), je to še vseeno backup.


Ni nujno, marsikatera igra ima implementirane samo achievmente, ne pa tudi cloud save.

dejanslo ::

Zadnji cca teden-dva ponovno opažam poslabšanje delovanja. Aplikacije crashajo, vmesnik se resetira (izginejo vse ikone, se ponovno naloži), lagga, ... Podobno kot ob prehodu na 5.0. Ob nadgradnji na 5.0.1 je delovalo precej bolj gladko. Any ideas? S telefonom se ni dogajalo nič posebnega, edini dodatni app, ki sem ga naložil, je Soundcloud.

LP
There`s More Than One Way To Do It

Dosan ::

dejanslo je izjavil:

Zadnji cca teden-dva ponovno opažam poslabšanje delovanja. Aplikacije crashajo, vmesnik se resetira (izginejo vse ikone, se ponovno naloži), lagga, ... Podobno kot ob prehodu na 5.0. Ob nadgradnji na 5.0.1 je delovalo precej bolj gladko. Any ideas? S telefonom se ni dogajalo nič posebnega, edini dodatni app, ki sem ga naložil, je Soundcloud.

LP


Memory leak te je najbrž usekal, fix za njega naj bi bil v 5.0.2 updejtu (trenutno zunaj samo za tablice, telefoni bodo šli najbrž kar direkt na 5.1 kmalu).
Do takrat pa restartaj telefon pa bo vsaj za nekaj časa vredu.

dejanslo ::

Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

krho ::

Dejan ne se sekirat.. men se to zgodi vsaj 1x tedensko
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Egidij88 ::

Jaz na srečo nimam problemov. Best buy telefon, pa še eno leto ga bom imel ziher. No, edino zgodilo se mi je danes to, da budilka ni zvonila. Mislim, znorim ko nekaj tako osnovnega ne dela. Na srečo imam za backup proper uro.

krho ::

Budilka meni dostikrat ne zvoni, če kakšno minuto preden bi morala zvonit stisneš power tipko. (Da se pokaže lock screen).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

dr.Akula ::

Egidij88 je izjavil:

Jaz na srečo nimam problemov. Best buy telefon, pa še eno leto ga bom imel ziher. No, edino zgodilo se mi je danes to, da budilka ni zvonila. Mislim, znorim ko nekaj tako osnovnega ne dela. Na srečo imam za backup proper uro.

A si 100% siguren da ni zvonila? Ker meni se velikokrat naredi, da določen zvok alarma preslišim.
ni podatka

Egidij88 ::

Ziher. Sem potem ko sem vstal, še enkrat za test premaknil budilko in ni bilo nič od njega. Samo na ekranu je prikazalo da kao budi. Potem sem šel pod nastavitve, vse uredu, grem na izbiro melodije in je bilo kar tiho, ko sem jo izbral in bi moralo playat. (pa nariše play gumb ob izbiri in zvok je vklopljen...)

Restart in je kul. Drugače pa je to v dveh letih pri N4 eden redkih problemov. Še enkrat ali dvakrat mi je popilo baterijo, drugega se pa ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

pickle_rick ::

Padel na tla, počen ekran, touch ne dela več, ostalo ja. Ve kdo koliko pride servis? Načeloma se nagibam k temu, da bi sam zamenjal, tole: http://www.fixez.com/lg-nexus-4-e960-lc... je verjetno kar vredu varianta? Če prav razumem pri tej varianti z okvirjem ni treba nič lepit, ampak samo prestaviš matično in je to to?

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

Problem je z baterijo, ki je precej dobro zalepljena in pa moraš pogledat kaj je z ledico za notifikacije, včasih pride samo steklo, včasih pride neprosojna nalepka.... Na originalu pride semi-prosojna nalapka, ki naredi tisti uzorec, ki ga vidiš ko ledica zasveti.

pickle_rick ::

Sem našel še eno varianto iz Nemčije, kjer je z poštnino ceneje, orodje je zraven plus hitreje bo pri meni: http://www.ebay.de/itm/Neu-LCD-Display-... Verjetno glede na to, da je "original" ne bo težav z ledico? Baterijo sem pa bral ja da je treba segret pa načeloma gre...

PrimozR ::

Tale je pomojem brez okvirja, nič ne piše da bi bil, leva fotka ga nima (desna pa ima). Jaz bi ga pomojem vzel pri enih angležih, kjer je kolega dobil dober Moto G screen, sam se ne spomnim imena ta moment.

EDIT: iz lastnih izkušenj, kjer sem se nategnil na eBayu ravno z N4 displejom, ti lahko povem, da ne šparaj preveč. Daj 10, 20 EUR več in kupi zadevo orenk.

EDIT2: našel: http://www.replacebase.co.uk/lg-nexus-4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

x4en0n ::

pickle_rick je izjavil:

Padel na tla, počen ekran, touch ne dela več, ostalo ja. Ve kdo koliko pride servis? Načeloma se nagibam k temu, da bi sam zamenjal, tole: http://www.fixez.com/lg-nexus-4-e960-lc... je verjetno kar vredu varianta? Če prav razumem pri tej varianti z okvirjem ni treba nič lepit, ampak samo prestaviš matično in je to to?


Meni se je zgodilo isto. Dal na servis, ki je stal okrog 110€.

PrimozR ::

Aja, pa ja, kot so ti rekli, naroči še novo baterijo. Na servisu zamenjajo vse v kompletu. Sicer se mi pa nakup z okvirjem vred zdi edin smiseln, ker ne boš nikoli zalepil enako dobro, kot original. Sem menjal tudi že zadnjo šipco na N4 (samo šipco) pa štrli ven par desetink milimetra.

knesz ::

PrimozR je izjavil:

Aja, pa ja, kot so ti rekli, naroči še novo baterijo. Na servisu zamenjajo vse v kompletu. Sicer se mi pa nakup z okvirjem vred zdi edin smiseln, ker ne boš nikoli zalepil enako dobro, kot original. Sem menjal tudi že zadnjo šipco na N4 (samo šipco) pa štrli ven par desetink milimetra.

Par desetink? Že ena desetinka je za moje pojme ogromno... :)

PrimozR ::

Jah tako čez palec sem nekaj rekel. Ja, takoj ko štrli ven je že opazno. Pač hočem reči, da če ni original, ni original, pika.

pickle_rick ::

@x4enon uradni servis?

@PIPI ja definitivno z okvirjem, 5€ razlike, plus to da je obstoječi že precej obutan. Na tem linku ki si ga dal piše, da je removed from working phone - a to je mišljeno, da pač podrejo telefon in prodajo po delih?

hojnikb ::

neki takega ja. Kupijo cel LOT telefonov, ki niso prestal testov, gredo na prafaktorje in v prodajo po delih..
#brezpodpisa

PINki ::

Nexus 4 mi je najlepši googlov design. Škoda, da ni podobnega designa z posodobljenim hardware-om. Sem prešaltal na M8 zaradi dizajna in boljših specsov, vendar še danes pogrešam tisti filing stekla zadaj, zaobljenega stekla ob stranicah in meni pravšnje velikosti telefona.

PrimozR ::

Hm, očitno, nisem opazil tistega. Vprašanje kako je sploh še z rezervnimi deli, kako dobavljivi so.

PINki agreed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

pickle_rick ::

@PIPI si imel prav, glede tistega iz ebaya, da je brez okvirja. Je pa malo dvoumno napisano, tako da sem poslal mail prodajalcu in pravi da je brez.

TheJack ::

Odločam se za nakup rabljenega Nexusa4 za ženo (cene so nekje od 120 EUR dalje). Jaz imam Nexus5, ki se meni zdi jebeno briljanten telefon. Zato nekako mislim, da Nexus4 kaj dosti slabši ni, ali pač?

Žena ni zahteven uporabnik. Telefona ne uporablja dosti, par klicev, malo interneta. LTE-ja ne rabi (bob).

Sem bil že skorajda odločen, potem pa začnem brati tele grozljivke na Redditu:

http://www.reddit.com/r/nexus4

Zdaj ne vem več, kaj naj naredim. Je N4 dober telefon? Je trajanje baterije res TAKO ZELO slabo (tj. bistveno slabše kot pri N5)? Je fotoaparat res TAKO ZELO slab? Kako je z Lollipopom?
Bonis nocet, qui malis parcit.

bobby ::

Ne odpre linka.

Drgac pa lolipop je podprt
Baterija 2dni z uporabo Leandroid aplikacije,
Uporabljam ga kot sluzbeni tel, maili, klici, tega je kat precej in pa precej casa je sparjen z bt slusalko
Fotoapatat, hja jst ga oporabljam obcasno, za kaj boljsega imam namenskega canona eos-a
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sami ::

TheJack je izjavil:

Odločam se za nakup rabljenega Nexusa4 za ženo (cene so nekje od 120 EUR dalje). Jaz imam Nexus5, ki se meni zdi jebeno briljanten telefon. Zato nekako mislim, da Nexus4 kaj dosti slabši ni, ali pač?

Žena ni zahteven uporabnik. Telefona ne uporablja dosti, par klicev, malo interneta. LTE-ja ne rabi (bob).

Sem bil že skorajda odločen, potem pa začnem brati tele grozljivke na Redditu:

http://www.reddit.com/r/nexus4

Zdaj ne vem več, kaj naj naredim. Je N4 dober telefon? Je trajanje baterije res TAKO ZELO slabo (tj. bistveno slabše kot pri N5)? Je fotoaparat res TAKO ZELO slab? Kako je z Lollipopom?


Imel sem N4, sedaj pa imam N5.

Svojega N4 sem dal partnerici, telefon je za to ceno BOMBA. Je seveda malo počasnejši, ima slabšo kamero ter baterijo, drugače pa še zmeraj super telefon. Vse kar delam na N5 bi lahko tudi na N4.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dr.Akula ::

TheJack je izjavil:

Zdaj ne vem več, kaj naj naredim. Je N4 dober telefon? Je trajanje baterije res TAKO ZELO slabo (tj. bistveno slabše kot pri N5)? Je fotoaparat res TAKO ZELO slab? Kako je z Lollipopom?

Moj je star že dobri dve leti. Baterija še vedno lahko zdrži skozi dan (če ga zjutraj odklopim) z mojo večjo uporabo. Z manjšo uporabo pa tudi dan in pol. Nimam pojma kakp se primerja z N5.
Fotoapart je kar je, za občasne random slike je v redu, za ovekovečiti stvari ga ravno ne bi uporabljal. Lahko primerjaš z drugimi telefoni. Edini problem, ki se občasno pojavlja, je da zagon kamera aplikacije sesuje telefon in sistem se restarta. Pomojem se je to začelo, ko so prešaltali iz sistemske kamere na kamero kot aplikacijo. Mogoče bi pomagalo če bi enkrat naredil factory reset, ker do zdaj ga še nisem, ampak je res tako redko in vse drugo deluje bp.
Lollipop pri meni deluje odlično, nobenih opaznih slabosti napram prejšnjim updejtom. Hardwersko N4 ne more parirati današnjim telefonom, ampak na gladkosti delovanja se ne pozna. Iger ne igam ravno veliko, pa še tiste bolj nezahtevne.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

knesz ::

TheJack je izjavil:

Odločam se za nakup rabljenega Nexusa4 za ženo (cene so nekje od 120 EUR dalje). Jaz imam Nexus5, ki se meni zdi jebeno briljanten telefon. Zato nekako mislim, da Nexus4 kaj dosti slabši ni, ali pač?

Žena ni zahteven uporabnik. Telefona ne uporablja dosti, par klicev, malo interneta. LTE-ja ne rabi (bob).

Sem bil že skorajda odločen, potem pa začnem brati tele grozljivke na Redditu:

http://www.reddit.com/r/nexus4

Zdaj ne vem več, kaj naj naredim. Je N4 dober telefon? Je trajanje baterije res TAKO ZELO slabo (tj. bistveno slabše kot pri N5)? Je fotoaparat res TAKO ZELO slab? Kako je z Lollipopom?

Se splača.
Še ena prednost je, moja žena je prej imela Nexus4, jaz pa Nexus5, tako kot ti. Ko sem jaz zamenjal 5 za BB in je žena dobila mojo 5-ko, je bil prehod neboleč :) 4-ko pa imam sedaj kot rezervni telefon.

TheJack ::

Hvala vsem. Se mi je zdelo, da ni tako črno, kot pišejo ljudje na redditu.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Jerry000 ::

TheJack je izjavil:

Hvala vsem. Se mi je zdelo, da ni tako črno, kot pišejo ljudje na redditu.


Ni, imam ga 2 leti (N4) in lahko tudi jaz rečem da je jebeno dobr telefon zame :). Res da baterija ni biser, ampak za normalno uporabo pa če ne bo lte uporabljala ga lahko pomoje na 2 dni kamot fila. Jaz ga vsak dan ker dosti uporabljam. Slike...bil sem v tujini in sem naredil kar nekaj lepih fotk. Ni to zdaj DSLR, je pa čisto dovolj kvaliteten da maš lahko lepe spomine in tut lepe slike :)

PrimozR ::

Moraš upoštevati, da je Nexus 4 že daleč od flagshipa oz. daleč od spotlighta, torej se večinoma govori le še o težavah. Neke hvale ni več, za to so zdaj novejši telefoni.

Lollipop nedvomno ima par problemov, Snapchat dejansko zna sesuti telefon, baterijo sem tudi že ubil v par urah, ampak na splošno sem pa zadovoljen. Oz. se zgrozim ob misli, s čim telefon zamenjati, če bo potrebno.

bobby ::

Jap, tudi jaz sem ze razmisljal o potencialni menjavi pa mi je trenutno najblizni n5 ampak spet, n4 mi zadostuje, lahko se igram z multiromi, multiboot,.. N6 mi je prevelik tako kot vsi ki so nad 5" dimenzije,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Egidij88 ::

Samo resno, jaz tudi ne vem s čim bom zamenjal N4. :) Dve leti ga imam, pa tudi tretje bo.

Pošten nakup, brez kakšnih težav in up to date. Kot tudi Nexus 10, zdaj sem dobil 5.1 OTA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

hojnikb ::

Sj maš zamenjavo za N4 -- N5 :)
#brezpodpisa

knesz ::

hojnikb je izjavil:

Sj maš zamenjavo za N4 -- N5 :)

Ampak N5 je praktično star telefon...
««
37 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540145 (162176) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495508 (4233) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022797 (19254) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529675 (22643) Assass1n

Več podobnih tem