» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
36 / 41
»»

Jinto ::

BigWhale je izjavil:

Men se ze kolca po CM11 ... :/


Indeed, polom.

Klemzz ::

Ah sm naložu lolija, spet ni transparenten status bar, še vedno mejhne ikone... Bo treba na paranoid počakat.

dr.Akula ::

Klemzz je izjavil:

Ah sm naložu lolija, spet ni transparenten status bar, še vedno mejhne ikone... Bo treba na paranoid počakat.

Google Now launcher?
ni podatka

bobby ::

PrimozR je izjavil:

Ker nekateri nočejo wipati telefona, želijo samo updejtati. Če ne bi bil na CM-ju bi tudi jaz naredil tako.


pa sej ne rabiš wipat,..
samo sintakso -w moraš iz bat fajla odstranit in to je to, pa bo naredil upgrade, ne pa upgrade + wipe.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PrimozR ::

Klemzz je izjavil:

Ah sm naložu lolija, spet ni transparenten status bar, še vedno mejhne ikone... Bo treba na paranoid počakat.

Naloži Google launcher no, zaboga. To si lahko naredil že na KitKatu.

Klemzz ::

Nevem zakaj to "serijsko" ne zrihtajo, sm pa stvar naložu že v štartu.

Dosan ::

Nč ni treba "serijsko" zrihtat, ampak imaš ti po defaultu na N4 stari stock launcher, ki ga je Google opustil zavoljo GNow launcherja in niso šli nazaj spreminjat kode za stari launcher da bi mu dali transparentna status+nav bar.

fast1slow ::

sideload se nardi in je stvar resena. brez wipa in ni treba imeti kakega hudega znanja, samo navodil se je treba držati... :D no saj je temu tako tudi za fastboot ampak ok

dr.Akula ::

A je bil OTA za N4 že potisnjen s strani Googla in če ja, kdaj?
ni podatka

PrimozR ::

Ja, zdaj v tehle dnevih. Link do paketka na Android Police je že postan.

pickle_rick ::

Pravkar dobil OTA.

Jerry000 ::

Jaz tudi yaaaaay. Zdaj pa vprašanje, ne da se mi skozi vse poste iskat, ampak kolikor se spomnim na nexus 4 nimamo transparence na spodnjih gumbih pa notification baru ne? Google now launcher mi je pa beden ker ko swipnem desno se mi pojavi tisti google now in neke novice. Se da to kako stran da bom lahko imel prazeno okno za dodajanje widgetou?

kpkp ::

Google now lahko ugasneš, widgete lahko dodajaš le desno (neomejeno virtualnih deskotpov). Torej home screen je skrajno levo, na desno pa dodajaš po mili volji.

Jerry000 ::

kpkp je izjavil:

Google now lahko ugasneš, widgete lahko dodajaš le desno (neomejeno virtualnih deskotpov). Torej home screen je skrajno levo, na desno pa dodajaš po mili volji.

Ravno to sem mislil (narobe izrazil), če se da tisto skrajno levo dat stran. Pa ne vem zakaj mi zdaj na 5.0 google launcher menu da belo ozadje medtem ko sem prej imel transparentno

PrimozR ::

Misliš App Drawer? Tako je.

dr.Akula ::

@PIPI Hvala za odgovor; zgrešil da je bil dodan OTA link za N4 :D V glavnem, sideload je narejen, trenutno optimizira app-e. Mogoče jutri napišem kakšno je delovanje, potem ko se bom imel čas igrati s telefonom :)
ni podatka

Jerry000 ::

Ja, kako lahko spremenim ozadje app drawerja pri Google now launcherju? Prev sem imel transparenten background, zdaj z novim updateom imam pa belo

Egidij88 ::

You don't.

dr.Akula ::

Takrat ko se telefon pripravi da bo šel v standby (po 1 minuti) in zatemni zaslon skoraj do konca (ne takrat ko ga čisto ugasne in je "fade to black" animacija); je to prehajanje brightnessa iz svetlega na temnejše zelo "neelegantno". Ne znam najbolje opisati, izgleda nekako kot da bi se zaslon temnil v valovih in ni smooth prehajanja med temnenji. Je kaj podobnega temu še pri kom?
ni podatka

Dosan ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz tudi yaaaaay. Zdaj pa vprašanje, ne da se mi skozi vse poste iskat, ampak kolikor se spomnim na nexus 4 nimamo transparence na spodnjih gumbih pa notification baru ne? Google now launcher mi je pa beden ker ko swipnem desno se mi pojavi tisti google now in neke novice. Se da to kako stran da bom lahko imel prazeno okno za dodajanje widgetou?


Dobesedno 5 postov gor je blo govora o transparenci na stock N4 launcherju. Pa naloži si Nova launcher namesto GNow ali stock pa boš srečen.

Jerry000 ::

V notification baru imam neko zvezdico...a kdo ve kako se jo odstrani? sem že googlal ampak ne pomaga. Imam android 5

Egidij88 ::

wtf kakšno zvezdico, printscreen?

Drugače pa na N4 še čakam na OTA...;((

Dosan ::

Jerry000 je izjavil:

V notification baru imam neko zvezdico...a kdo ve kako se jo odstrani? sem že googlal ampak ne pomaga. Imam android 5


Izklopi priority notifications only (aka dobivaš notificatione samo od oseb ki si jih označil z zvezdico)

stb ::

Par dni nazaj sem na N4 dobil obvestilce za možnost nadgradnje (OTA). Ker takrat nisem imel časa se ukvarjati s tem sem zadevo za kak dan odmislil. No kak dan kasneje tega obvestila ni bilo več, pa tudi ročno preverjanje javi, da posodobitev ni na voljo... A mogoče kdo ve kako je s tem, je posodabljanje možno res samo v tistih majhnih časovnih oknih, ki si jih izmisli Google? (ročno flashati s factory image-om se mi ne da, ker je OTA bolj enostaven in manj boleč)

Dosan ::

Pa naredi sideload, je čisto isto kot OTA, samo da sam porineš upgrade fajl na telefon.

Vsa navodila tukaj : klik

stb ::

Hvala, ampak sideload je še vedno bolj kompliciran kot OTA. Mi ni problem počakati še kak teden ali tri, če bo potem spet možno preko OTA. A je kdo to že dal skozi, zamudil prvo priložnost za nadgradnjo in dočakal naslednjo? V kakšnem času?

dr.Akula ::

@stb To sploh ni vprašanje, sigurno boš eventuelno spet dobil prompt za OTA, če ne prej takrat ko bo rollout 100%. To bo pa v manj kot 2 tednih.
ni podatka

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

V notification baru imam neko zvezdico...a kdo ve kako se jo odstrani? sem že googlal ampak ne pomaga. Imam android 5


Izklopi priority notifications only (aka dobivaš notificatione samo od oseb ki si jih označil z zvezdico)

Hvala!

SendID ::

Nekateri ste že dobili Lollipop, drugi pa še čakamo nanj. (Ne mudi se mi toliko, da bi delal sideload). Slišal pa sem, da so OTA update trenutno ustavili zaradi SMS bug-a. Kdo ve kaj več o tem?

MrX ::

vceraj dobil uradni updejt, dela bp

Sami ::

Na N4 ga še nisem dobil, na N5 pa že prejšnji teden.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

stb ::

Danes sem (ponovno) dobil možnost nadgradnje in sem jo (tokrat) izkoristil. Se je kar zatikal, dokler nisem naredil factory reset, po tem pa leti!

ZaphodBB ::

Danes sem dobil Lollipop OTA.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Egidij88 ::

Jaz sem tudi dobil včeraj. Upam da bo baterija držala.

Jerry000 ::

baterija ne kaže nekega presežka na lolipopu

fast1slow ::

Nevem, meni je baterija super. Na stock kernelu je slo zlahka do nekje 4.30 sot, zdaj na custom kernelu pa povprecno slabo uro vec. Govorim za wi-fi. Na 3g je pa tam okoli 4h sota max... ;)
Po tako obcutni posodobitvi se priporoca factory reset zaradi raznih tezav z odzivnostjo, baterijo...

Sami ::

Popoldne dobil update še na N4, deluje tekoče brez factory reseta, bolje kot na Kitkat-u.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Meni zaenkrat dobro dela. 8-) Lockscreen ne podpira več widgetov, se ne da spraviti procente za baterijo nanj?

Mavrik ::

Načeloma pobrisanje cachea (Settings -> Storage -> tap na Cache -> Yes) pomaga pri precej problemih s hitrostjo po upgradu.
The truth is rarely pure and never simple.

trancer01 ::

Hm, Mavrik, v lollypopu v meniju pomnilnik ni več možno brisati cache-a.

Egidij88 ::

Storage - cached data.

trancer01 ::

Sem hotel popraviti svojo zadnjo objavo, ker ni resnična, pa je ta idiotski forum zmrznil in se zdaj ne da več popraviti. Kakorkoli že, da se izbrisati cache v meniju telefona in v recovery mode-u, kar sem naredil sam. Moderatorje pa prosim, da moj predzadnji post odstranijo in poskrbijo za normalno delovanje foruma!

P.S.: Na mojem telefonu brisanje cache-a ne deluje niti v meniju niti v recovery mode-u. Ves čas kaže 880 MB zasedenost, če izberem brisanje, pa se ne zgodi nič! Ima kdo kakšno idejo zakaj je tako?

P.S. nr. 2: Zdaj je pobrisal, je rabil minuto. Zanimivo, v recoveryu je dajal vtis, da je pobrisal cache v sekundi, po ponovnem zagonu pa ni bilo nič pobrisano. Potem sem izbral brisanje v meniju in je najprej kazalo, da se ne bo nič zgodilo, po nekaj poskusih pa so se jetrca osvežila in zdaj kaže stanje 3.77 MB, kar je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Dosan ::

Settings-> Storage-> klik na Cached data in dobiš popup da pobrišeš vse. Absolutno JE to še vedno v Lollipop. Ne vem pa kje ti to gledaš.

trancer01 ::

A slučajno tu noben ne zna brati kaj sem napisal???!! Sicer pa za tiste, ki imamo slovenski android, je takole: Nastavitve -> Pomnilnik -> Predpomnjeni podatki(klik) -> potrdi brisanje predpomnjenih podatkov.

Dosan ::

trancer01 je izjavil:

A slučajno tu noben ne zna brati kaj sem napisal???!! Sicer pa za tiste, ki imamo slovenski android, je takole: Nastavitve -> Pomnilnik -> Predpomnjeni podatki(klik) -> potrdi brisanje predpomnjenih podatkov.


A bi vzel en chill pill prosim? Poglej si minute v katerih smo ti odgovorili pa si lahko predstavljaš da nismo videli tvojega popravka.

azislo ::

5.0 se je instaliral na Nexus 4 in lepo soft-brickal napravo...

Zagonska animacija se vrti in vrti.

PrimozR ::

Prvi zagon je običajno nekoliko počasnejši, tudi 10 minut. A je šlo?

fast1slow ::

Mislim, da je vec kot 10min prvi boot... No ce ni slo in ti je obstal v bootloopu bo treba v recovery in narediti full wipe.

Klemzz ::

Men je dvakrat padu v boot loop, u tretjo je pa trajala celo večnost da se je postavu, potem je pa delu brez problemov.

azislo ::

Zdravo, ne, definitivno ni uspelo po 10min. Telefon se je zaganjal celo noč.

Nazadnje sem uporabniku naredil wipe, potem je delovalo. Mogoče bi moral večkrat poskusiti, samo se je "mudilo".
Poskusil tudi narediti backup preko Nexus Toolkita, samo brez uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()
««
36 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540196 (162227) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495508 (4233) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022801 (19258) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529680 (22648) Assass1n

Več podobnih tem