» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
6 / 41
»»

helsing ::

Kak si pa kaj zadovoljen s fotoaparatom? V reviewih zadeva namreč zgleda dokaj bogo.

čuhalev ::

smoke je izjavil:

Nimaš kaj za zgrešit z Nexusom :). Jaz ga mam slab teden in sem navdušen.

Kje si ga pa dobil in za koliko?

Mene to čakanje res nervira.

smoke ::

helsing, kaj pa vem, nisem nek ekspert za fotografijo :D. Meni se zdi dober.
jaakaa, kupil sem ga pri Mobitelu. Mogoče je malo overpriced, ampak glede na to da sem takaltak mislil ostat pri njih je pač vseeno :)

damjanll ::

Pa ga imajo celo pri nas na zalogi al kaj?

čuhalev ::

Če ga je tam kupil očitno, da ja, a mi je presenetljivo, da marsikje v tujini ni.

smoke ::

damjanll, itak :). V Mobitelovem centru v Europarku (v Mariboru) je sicer hitro zmanjkal, ampak sem bil tisti dan ravno v bližini Ptuja tako da sem ga potem kupil na Ptuju, kjer so jih imeli na pretek :D

dejanslo ::

Sem lihkar bil v Europarku. So jih imeli 5, pa tam pri železniški postaji 5, ampak jih več ni. :)
There`s More Than One Way To Do It

dr.Akula ::

Evo tudi jaz sem danes vzel N4 pri Mobitelu (enako kot smoke bi tudi jaz itak ostal pri njih in sem pač še tam vzel, čeprav je res cena ravno na meji). Moj prvi smartphone. Prejšnji je bil samo napol smart - Nokia 5800.
ni podatka

helsing ::

Kak pa vam kaj baterija drži?

DuleKrtola ::

Kak pa vam kaj baterija drži?

Najbrž od 5-100 ur, kot pri vsakem smartfonu.

helsing ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

JayKay ::

glej helsing, če iščeš razloge zakaj ga ne kupiš, se jih bo vedno našlo. kot pri vsakem telefonu. vprašaja se kaj rabiš? a si del googlovega ekosistema (gmail, koledar, kontakti, mape ,chrome sync, etc)? hoceš met stock ui in vse novosti direktno od googla al ti je vseeno čakat na samsung ali htc ali lg po 6-12 mesecev? če slednje, pol kupi karkoli druga, ker N4 ni za tebe.

helsing ::

Trditev, da se N4 kupi sam zaradi hitrih updatov in globoko povezanostjo z googlovim "ekosistemom", je bolj bosa. Pri N4 gre za telefon z dokaj dobrimi specifikacijami. Za to ceno mislim da trenutno ne bom našel "fizično" zmogljivejšega telefona.
Iščem razloge da ga kupim... ampak če se pojavi stvar, ki se je ne da kar tako spregledati, se mi o tem zdi smiselno diskutirati.

klinker ::

helsing je izjavil:

Trditev, da se N4 kupi sam zaradi hitrih updatov in globoko povezanostjo z googlovim "ekosistemom", je bolj bosa. Pri N4 gre za telefon z dokaj dobrimi specifikacijami. Za to ceno mislim da trenutno ne bom našel "fizično" zmogljivejšega telefona.
Iščem razloge da ga kupim... ampak če se pojavi stvar, ki se je ne da kar tako spregledati, se mi o tem zdi smiselno diskutirati.


Bos si ti, oz eden tistih ki orgazmira na visokih stevilkah hardwareja.
Software je najpomembnejsi del sodobnega smarthphone-a...zakaj mislis da iPhone 5 kljub slabsim hardwarejem dela bolje od npr. SGS3...zakaj mislis da sta BB in Nokia skoraj propadla...itd itd
Nexus je THE Android smartphone...vse ostalo od androida je napram njemu smeh...pa naj ima octacore 4ghz cpu not!

DuleKrtola ::

ampak če se pojavi stvar, ki se je ne da kar tako spregledati, se mi o tem zdi smiselno diskutirati.


Ja, res se ne da kar tako spregledati, da je poraba nexusa primerljiva z porabo konkurenčnih telefonov. Kakšna pa naj bo, saj imajo vsi več ali manj enak hadware. Če pa te moti, da glede na tiste grafe lahko browsaš z iPhoneom 2x dlje, pa kupi iPhone. Kar se pa softwarea tiče, na skoraj vsak android fon lahko naložiš cyanogen.

helsing ::

Pa kakšen iPhone. Poglej npr. S3: http://blog.gsmarena.com/samsung-i9300-...
2 uri več pri prskanju in 4 ure več pri gledanju videev. To se mi ne zdi več ravno "primerljivo".

klinker, ne vem zakaj sploh omenjaš druge OSe. Tudi ne vem kaj je tako svetega pri čistemu androidu (razen seveda to, da je brez bloatwarea), ampak samsungova preobleka za android dela čisto solidno na sgs3. Bi te pa rad videl poganjati PURE 4.2 na kakšnem enojedernem telefonu.

DuleKrtola ::

OK, se posipam s pepelom. Če so res testirali playback in browsanje v enakih pogojih (wifi/3g/2g), potem je razlika v prid samsungu verjetno zaradi bolj varčnega displaya.

klinker ::

helsing je izjavil:

Pa kakšen iPhone. Poglej npr. S3: http://blog.gsmarena.com/samsung-i9300-...
2 uri več pri prskanju in 4 ure več pri gledanju videev. To se mi ne zdi več ravno "primerljivo".

klinker, ne vem zakaj sploh omenjaš druge OSe. Tudi ne vem kaj je tako svetega pri čistemu androidu (razen seveda to, da je brez bloatwarea), ampak samsungova preobleka za android dela čisto solidno na sgs3. Bi te pa rad videl poganjati PURE 4.2 na kakšnem enojedernem telefonu.


Zato da je bolj jasno kako pomemben je software v danasnjih napravah. Furam JB 4.2.1 na Nexus S in sam sistem, razen zagona aplikacij deluje bolj smooth kot stock (4.1.2) SGS3 od sodelavca....seveda totalno pogrne ko se zahteva surova cpu/gpu moc.

Goody ::

klinker je izjavil:

helsing je izjavil:

Trditev, da se N4 kupi sam zaradi hitrih updatov in globoko povezanostjo z googlovim "ekosistemom", je bolj bosa. Pri N4 gre za telefon z dokaj dobrimi specifikacijami. Za to ceno mislim da trenutno ne bom našel "fizično" zmogljivejšega telefona.
Iščem razloge da ga kupim... ampak če se pojavi stvar, ki se je ne da kar tako spregledati, se mi o tem zdi smiselno diskutirati.


Bos si ti, oz eden tistih ki orgazmira na visokih stevilkah hardwareja.
Software je najpomembnejsi del sodobnega smarthphone-a...zakaj mislis da iPhone 5 kljub slabsim hardwarejem dela bolje od npr. SGS3...zakaj mislis da sta BB in Nokia skoraj propadla...itd itd
Nexus je THE Android smartphone...vse ostalo od androida je napram njemu smeh...pa naj ima octacore 4ghz cpu not!


Smeh si predvsem ti in tebi podobni ki bluzite s tole mantro (pure google manija). Imam s3 in nexus7 in ti iz prve roke povem, da ni n7 v delovanju popolnoma nič superioren s3, kvečjemu obratno. Da o tem, da so stvari, ki jih sam največ uporabljam na samsungu narejene bolje (email, koledar...)

klinker je izjavil:

helsing je izjavil:

Pa kakšen iPhone. Poglej npr. S3: http://blog.gsmarena.com/samsung-i9300-...
2 uri več pri prskanju in 4 ure več pri gledanju videev. To se mi ne zdi več ravno "primerljivo".

klinker, ne vem zakaj sploh omenjaš druge OSe. Tudi ne vem kaj je tako svetega pri čistemu androidu (razen seveda to, da je brez bloatwarea), ampak samsungova preobleka za android dela čisto solidno na sgs3. Bi te pa rad videl poganjati PURE 4.2 na kakšnem enojedernem telefonu.


Zato da je bolj jasno kako pomemben je software v danasnjih napravah. Furam JB 4.2.1 na Nexus S in sam sistem, razen zagona aplikacij deluje bolj smooth kot stock (4.1.2) SGS3 od sodelavca....seveda totalno pogrne ko se zahteva surova cpu/gpu moc.


;)) sam lahko direktno primerjam N7 4.2 in s3 4.1.2 pa ni n7 popolnoma nič smooth....Na oba naštimaj enako vrednost animacij (v developer option) in ti bosta delovala enako smooth. Kjer s3 dejansko pogrne je pa odzivnost dialerja (seveda ne v primerjavi z n7, ki ga nima ;)). Tu je samsung nekaj zajebal. To sem sam sicer rešil z aplikacijo iz marketa (exdialer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Mavrik ::

Zakaj govoriš o S3 in N7 v temi o Nexusu 4? Nehaj z offtopicom.
The truth is rarely pure and never simple.

dr.Akula ::

dr.Akula je izjavil:

A bi tele slušalke bile vredu za N4? Nisem še imel android telefona in ne vem ali so kontrole (tisti trije gumbi) posebej prirejene, da delujejo le na HTC. Najbrž butasto vprašanje, ampak nočem potem vračati, če ne bo delalo.

Danes dobil, od kontrol deluje le tista srednja multifunkcijska tipka (čeprav je uporabnik 6151 rekel drugače), tako da bodo romale nazaj. Za info drugim.
ni podatka

Klemzz ::

Evo jst sm u soboto zadnga pograbu v city parku, usaj tko so rekl. Zaenkrat ful zadovoln glede na ceno, pred tem sm meu one x-a. Use dela tko k more, odzivnost je brutalna, pa ušeč mi je ker ni nobene navlake.

bajo ::

V četrtek sem ga nabavil pri Mobitelu. Naredil sem prehod iz Samsung Galaxy S1 in vam lahko povem, da stvar leti v nulo. Na SG1 sem imel verzijo ICS 4.0.4. Nexus 4 mi je takoj ponudil update iz JB 4.2 na JB 4.2.1.Čisti Android brez nepotrebne navlake posameznih proizvajalcev telefonov. Zaslon vrhunski, premikanje neverjetno gladko. 16GB fix spomina dovolj za moje potrebe. Baterija zdrži enako kot na starem telefonu kljub boljšem hw-ju na Nexusu 4. Se pravi cca 1,5 - 2 dni ob normalni uporabi. Prijem v roki in zadnji stekleni svetlikajoči del zaslona vrhunski. Deluje res styliš :) sploh, če ga primerjaš z SG3. So mi pa na Mobitelu takoj zamenjali in aktivirali SIM kartico za Micro SIM. Fix baterija in reža za micro sim ob strani pa ne motijo sploh. Se takoj navadiš. Skratka zelo, zelooo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: bajo ()

helsing ::

Kaj je to: "ob normalni uporabi"? :D

bajo ::

:) Helsing normalna dnevna poraba za mene je : cca 10-15 klicev , cca 20-30 min 3G , cca 3-5 sms , kakšna fotka ali dve, par iger angry birdsev ali kart na dan, ročna sinhronizacija vseh programov preko wifi-ja(gmail, kontakti,..), posodobitve iz google playa in to je v glavnem to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: bajo ()

helsing ::

Ok, hvala za info. :)

JayKay ::

malo prej prispel. je vse to kar sem pricakoval. ergonomicen (kljub 4.7 diagonali), blazing fast, zaslon je super, baterijo bom videl jutri kak je, ko bo normalen dan (danes se bom nadpovprecno igral). o stock OS-u pa ze vemo kak je. bye bye htc desire

tomazic89 ::

Vem da sem optimisticen, pa vendar... Ima kdo slucajno kaksno informacijo kdaj zadeva prispe k simobilu? Na FB-ju pravijo le "kmalu". Kar me pa cisto nic ne potolazi =)

kmetek ::

jaykay zate itaq vemo, da si v UK...zrihtaš pa nić :)

JayKay ::

tel razprodan na playstore ze par tednov. na zalost

x_Jure_x ::

Pozdravljeni. Zanima me, če kdo vidi kakršnokoli težavo pri nakupu telefona v Avstriji( http://www.ditech.at /). Najvrjetneje ga bom kupil tam. In pa kako je glede sim kartice. Imam namreč še miniSIM verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x_Jure_x ()

dr.Akula ::

@x_Jure_x Glede sim kartice; pojdi recimo v eno pooblaščeno prodajalno mobilnih telefonov, pa ti bodo tam odrezali z rezalnikom. Lahko si pa tudi sam na roke izrežeš, samo vzorec si čez prilepi. Ampak je nekako bolj "varno" z rezalnikom.
Meni recimo v Telekomovem centru, kjer sem telefon kupil niso hoteli simke odrezati z rezalnikom, z izgovorma da le-tega nimajo (I mean, come on...). Najbrž je to zaradi tistih cifr, ki so na zadnji strani in ob odrezu niso več na kartici.
ni podatka

JayKay ::

par slik za primerjavo velikosti https://plus.google.com/u/0/10004359926...

hojnikb ::

JayKay je izjavil:

par slik za primerjavo velikosti https://plus.google.com/u/0/10004359926...

Good ol' desire ;)
Še vedno zgleda dobro 8-)
#brezpodpisa

JayKay ::

ja, ampak zdaj gre bye bye oz bo ok za device lab; testiranje RWD strani :)

hojnikb ::

Heh meni še vedno dobro služi, čeprav bo vseen treba enkrat menjat ;)
Leta delajo svoje :|
#brezpodpisa

JayKay ::

ok pravkar testiral nfs most wanted: no framerate drop, se pravi bolj tekoce kot na n7 (kot je za pricakovat)

hojnikb ::

JayKay je izjavil:

ok pravkar testiral nfs most wanted: no framerate drop, se pravi bolj tekoce kot na n7 (kot je za pricakovat)

jah ta tegra3 ni glih biser med gpuji :P
#brezpodpisa

damjan1980 ::

x_Jure_x je izjavil:

Pozdravljeni. Zanima me, če kdo vidi kakršnokoli težavo pri nakupu telefona v Avstriji( http://www.ditech.at /). Najvrjetneje ga bom kupil tam. In pa kako je glede sim kartice. Imam namreč še miniSIM verzijo.


ditech jih dobi komaj konec meseca. drugace pa bos preverjeno ziv ostal, ce tam kupis telefon

lexir ::

Takole, že dva dni si ga lastim in moj the first Android (Mobitel)...Prej sem imel HTC Mozart WP7.5..pred njim pa talige....
Design in Look perfekten...Prava mrcina in odzivnost...neverjetno hiter, display brilijanten (mogeč za melenkost pretemen). V roki se čuti perfektno. Baterija kot na mojem HTCju. Če ga samo gledaš ti zdrži dva dni ob nekaj klicih, ampak kadar neprestano tapkaš, kličeš, smsiraš, mailiraš, surfaš...nakupuješ...ga raziskuješ....ha ha 8h-10h in tema. Upam, da se strinjate z mano.
Featuresov ima veliko. Priznam, da me je to impresioniralo. Slovenska tipkovnica, slovar in najbolj Gesture typing in to še v slovenščini. Nima ravno exactno vseh besed, ampak jih z lahkoto dodaš k slovarju.
Fotoaparat...no ja, moram še raziskovati..Tu me še ni prepričal (znotraj slikano). HTC je bil boljši. Vendar pa, da ne pozabim ta HDR in amazing photo Sphere sta me vrgla na rit. Ni kaj, super stvar. Od skupno 16GB je vašega 13GB.
Skratka za normalno uporabo in nekogar, ki bi rad pravo živino v roki, ga toplo priporočam.
Android Jelly Bean 4.2 pure Google phone....

Formula 1 ::

koci_ ::

Prosim za informacijo, če so tudi vaši Nexusi kupljeni pri Mobitelu bili brez nalepke na spodnji strani škatle oz. "seal" traka?

dr.Akula ::

koci_ je izjavil:

Prosim za informacijo, če so tudi vaši Nexusi kupljeni pri Mobitelu bili brez nalepke na spodnji strani škatle oz. "seal" traka?

Moj je brez. Prej niti nisem opazil, zdaj ko si omenil se mi pa zdi rahlo čudno.

Še ena stvar, ki sem jo danes prvič opazil (ker sem prvič telefoniral dalj časa v mirnem prostoru), pa me zanima če ima še kdo. Namreč, v zvočniku ki pride na uho je med klicem konstantno "prasketanje" (crackling), ima še kdo kaj takega. Ful moti med pogovorom, sem se kar težko koncentriral na govorca.
ni podatka

bajo ::

Moj, ki je bil kupljen pri Mobitelu ima vse potrebne nalepke. Se pravi kdo je proizvajalec in uvoznik, nalepka kje se lahko telefon uporablja v članicah EU in vsi podatki o telefonu (naziv, IMEI, s/n, made in Korea in črtno kodo)

dr.Akula ::

@bajo On ni mislil teh nalepk, ampak nalepke ki služi kot pečat.
ni podatka

helsing ::

dr.Akula je izjavil:

Še ena stvar, ki sem jo danes prvič opazil (ker sem prvič telefoniral dalj časa v mirnem prostoru), pa me zanima če ima še kdo. Namreč, v zvočniku ki pride na uho je med klicem konstantno "prasketanje" (crackling), ima še kdo kaj takega. Ful moti med pogovorom, sem se kar težko koncentriral na govorca.


To je baje pristotno na vseh nexusih. Marsikje po forumih se govori o tem.

koci_ ::

Na mojem ne slišim med pogovorom (tudi daljšim - 1h) nobenega prasketanja in motenj. Poskusi če ti zamenjajo aparat.

JayKay ::

@dr.Akula you're holding it the wrong way :D

edit: po vsej verjetnosti ni speaker problem pac pa interferenca iz motherboard. pocakaj par mesecev da lg nardi hardware revizijo in pol menjaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

FlyingBee ::

a ve kdo kje v SLO bi lahko to čudo probal, ponavadi imajo v Cityparku kar hitro nove modele, ampak pri nekaterih pa so porazne številke

damjanll ::

V mobitelu v city parku ga imajo, sicer ni razstavljen na steni ampak ce vprasas ti ga pokazejo iz skatle. Sem ga sel prejsnji teden pogledat malo, samo cena je pa prevec navita tako da bom pocakal da ga dobijo v ditech... :P
««
6 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540236 (162267) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495509 (4234) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022801 (19258) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529683 (22651) Assass1n

Več podobnih tem