» »

Tag-i za poljubne datoteke

Tag-i za poljubne datoteke

lobo_feroz ::

Rad bi dodal tag-e različnim datotekam tako, da bi bilo vse skupaj neodvisno od OS-a. Poleg iskanja po tagih, bi bila dobra še možnost uporabe v kakšnem preprostem skriptu.

Zaenkrat vidim tri možnosti:
-tagi v imenih datotek, ločeni s posebnimi znaki, tako da je možno iskanje z regular expresions, npr.: ime(tag1)(tag2).txt
-centralni seznam datotek, za iskanje kaksen skript
-linki, ampak to najbrž ni neodvisno od os-a

Prosim za kakšen nasvet, da ne bom tople vode odkrival! :)

SLO_Matej ::

Windowsi omogočajo dodajanje oznak v lastnosti datoteke: desni klik na datoteko -> Lastnosti -> Podrobnosti. Če to deluje potem tudi v drugih operacijskih sistemih, pa ne bi vedel. Poskusi. Morda ti to pride prav?

lobo_feroz ::

Hvala, bom pogledal. Ampak to je najbrž odvisno od file system-a, jaz bi pa rad prenosljivo varianto.

Cold1 ::

-tagi v imenih datotek,


Ja, značke dodaj v imena datotek, metapodatki so odvisni od datotečnega sistema, ali pa, če so vgrajeni v datoteko, od zmožnosti branja datoteke/metapodatkov s strani urejevalca, ki ga želiš uporabiti, slej ali prej boš naletel na nezdružljivost.
Za povrhu vsega nekateri programi radi prepisujejo metapodatke.

Značke v imenih so še najbolj robustna, preprosta in združljiva možnost.

Brane22 ::

Vsajh na linuxu imaš možnost uprabe extended atributov.

Sam jih ne uporabljam, zveni pa da je to to kar iščeš.

SLO_Matej ::

lobo_feroz ::

Cold1 je izjavil:


Značke v imenih so še najbolj robustna, preprosta in združljiva možnost.

Ja, najbrž bom res kar to možnost uporabil. Kje se pa to sicer kaj uporablja? Me zanima, če obstajajo kakšni standardni načini označevanja, kakšni primeri skriptov...

Vsajh na linuxu imaš možnost uprabe extended atributov.
Sam jih ne uporabljam, zveni pa da je to to kar iščeš.

Matej in Brane, hvala, ampak rabim nekaj, da je neodvisno od datotečnega sistema.

Cold1 ::

Uporabljaj kakor pač sam želiš, sam sem svoj čas na koncu imena dodal oklepaje in vanje dodal značke ločene z vejicami, dandanašnji pa kar dodam pomišljaj in dopišem kar se mi zdi.

Pomembno je zgolj da si konsistenten, torej da za isto stvar ne uporabljaš različnih, a podobnih, označb, da ti potem sistem pri iskanju res vrača vse kar spada v neko kategorijo.

Pa pri datumu pazi na to da se držiš formata leto-mesec-dan, še posebej če želiš razvrščanje po datumu (v tem primeru ga, seveda, dopišeš na začetek imena).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162595 (2081) Zoromer
»

Iščem program ki bi spremenil ime datotek po vzorcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1278) boogie_xlr
»

optimalno organiziranje slik na PC-ju

Oddelek: Programska oprema
162858 (2106) slitkx
»

Noob se loti programiranje v BASH

Oddelek: Programiranje
212246 (1646) c3p0
»

Datotečni sistem kot baza (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
534878 (4878) borchi

Več podobnih tem