» »

Gramofon Iskraphon 1003

Gramofon Iskraphon 1003

black ice ::

Med brskanjem po stari šari sem našel star Iskrin gramofon skupaj z nekaj gramofonskimi ploščami. Moj model ima (verjetno neserijsko) stikalo, ki pa služi bogsivedi čemu. Mogoče priklopu na zunanji, močnejši zvočnik?

Predvajanje plošč ni ravno brezhibno, ker (očitno, doh) zvočnik ne deluje kot bi moral. Sliši se tih zvok predvajane glasbe, to pa je tudi vse. Kako bi preveril delovanje zvočnika? Po Googlu sodeč lahko stestiram delovanje z 1,5V (večja napetost ni priporočljiva) baterijo in preverim premikanje membrane. Obstaja kakšna možnost, da le-tega uničim tudi s to baterijo?

Čemu bi naj služila dva gumba ob desni strani gramofona?
Še tole vprašanje: med googlanjem sem ugotovil, da so temu modelu nadeli naziv legendaren. Čemu? Ker je bil prvi prenosni model?

Še slike (malo je umazan, čiščenje še pride na vrsto):



čuhalev ::

Tista dva gumba sta za glasnost in barvo zvoka.

black ice ::

Hvala jaakaa. Mi lahko kdo pomaga z odgovori na spodnja vprašanja?

Obstaja kakšna stran z informacijami o starejši glasbeni opremi in obnovi le-te?
Predvajanje plošč ni ravno brezhibno, ker (očitno, doh) zvočnik ne deluje kot bi moral. Sliši se tih zvok predvajane glasbe, to pa je tudi vse. Kako bi preveril delovanje zvočnika? Po Googlu sodeč lahko stestiram delovanje z 1,5V (večja napetost ni priporočljiva) baterijo in preverim premikanje membrane. Obstaja kakšna možnost, da le-tega uničim tudi s to baterijo?

Še tole vprašanje: med googlanjem sem ugotovil, da so temu modelu nadeli naziv legendaren. Čemu? Ker je bil prvi prenosni model?

Opkow ::

Predvidevam, da je igla priklopljena direkt na zvocnik, zato ti tako potihem spila.
Na samem gramofonu ti manjka se ojacevalec, kar pomeni, da bos mogel najti se ojacevalec za gramofon, ce zelis, da bo glasneje spilalo. :)

black ice ::

Verjetno je ojačevalec že vgrajen, glede na to, da ima priložen zvočnik. Zadeva špila zelo potiho, ravno toliko, da se sliši. Vrtenje gumbov ne naredi nobene spremembe.

Bom razdrl zadevo in pogledal v čem je fora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6110713 (4188) Mrakw
»

Kateri gramofon?

Oddelek: Zvok in slika
456481 (3778) dottor
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12532831 (24823) TheBlueOne
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
437042 (6758) 2x'=2
»

Glasbeni stolp-nakup

Oddelek: Zvok in slika
152095 (1907) b

Več podobnih tem