» »

prenosni računalnik / wirelass - wifi

prenosni računalnik / wirelass - wifi

frozev ::

pozdravljeni

mi lahko pomaga kdo.

se pravi pc se mi poveže, najde odprte povezave
ko pa hočem odpreti kako stran pa mi ne odpre mi napiše strežnik ni mogoče najti.

v nasprotnem primeru če priključim internetni kabel pa deluje vse ok.

naloženo imam naslednje originalne programe za brežično povezavo če bo komu pomagal reśit zadevo.
- Wirelass Controler 3
- Inter® My Wifi Technology: Adapter not found (nevem zakaj mi to piśe da adapterja ne najde)
- Inter® Wirwlass Display
- Inter® PROSet/Wirelass Tool

windowse pa imam: windows 7 home premium (64 bitni)
probal sem ze vse in nažalost nemorem ugotoviti zato prosim za pomoč.

tiranus2 ::

mhm..čudno...kaj pa ti recimo napiše ko klikneš ikono za wi-fi oz. kakšen znakec ti kaže? trikotnik in povezava zraven, sonček ali kj podobnega? na tvojem mestu bi pritisnil na ikono in dal odpravi težavo..meni zmeraj pomaga

NeMeTko ::

Ali lahko v cmd oknu narediš ukaz "ipconfig /all" za oba primera (ko si na priključen na kabel in ko si na wifi) in rezultate skopiraš sem? Tako bomo lažje ocenili, kaj je v tvoji konfiguraciji narobe.

Drugače pa tudi nisi nič povedal o tem, kako imaš stvari napeljane. Ali imaš tisti 'kabel' napeljan v router ali v providerjev modem? Wifi imaš na istem routerju, kot imaš vključen kabel? Ali imaš posebej nek WiFi accesspoint?

Na prvi pogled tvoj problem povzroča napačna DNS konfiguracija, lahko je pa še marsikaj drugega - odvisno od tega kako imaš dejansko stvari povezane med seboj. Zato se boš moral malo potruditi in malo več povedati o svoji napeljavi.

amigo_no1 ::

za dns preverbo:
start meni, run, nslookup

frozev ::

am se pravi doma nimam brezžičnega interneta imam samo kabel.
dost pa potujem pa rabim brezžični internet pa se nemorem povezati nikjer.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frozev ()

NeMeTko ::

Če kaj razumem tvoj izpis, doma nimaš routerja, ampak se priklapljaš (s kablom) direktno na providerjev modem.

Ta povezava ti očitno deluje brez problemov.

Imaš pa problem z brezžičnim omrežjem, kadar se skušaš priklopiti 'nekje'.
Zelo koristno bi bilo, če bi lahko naredil podoben izpis, potem, ko se z brezžičnim adapterjem povežeš na nek accesspoint.

Ko si povezan, si lahko pomagaš tudi s tistim Intel PROSet Wireless orodjem - WiFi Manual diagnostics.
Tega zaženeš in klikneš na Run Tests. Če ti test odvrne vse kot 'Passed', imaš v osnovi vse ok, lahko pa imaš problem s kakšnim ročno vnešenim DNS ali pa kaj podobnega.

Sporoči, kaj ti zgornji test javi....

solatko ::

Če ti izpiše, da adapterja ne najde, si naloži gonilnik za tvojo wi-fi kartico. Poglej na upravitelju naprav, če imaš wi-fi kartico v mrežnih napravah.
Delo krepa človeka

NeMeTko ::

@Solatko - če bi prebral, kar je napisal v prvem postu......

@frozev - Še eno vprašanje - KAM se ti pravzaprav skušaš to povezati z WiFi-jem?

Malo imam na sumu, da se skušaš kar tako malo po partizansko povezati na kakšen 'odprt' Accesspoint?

Si sploh poskusil vzpostaviti povezavo s kakšnim brezžičnim omrežjem, za katerega si imel dovoljenje in ustrezno geslo?

Glede na tvoj opis, bi lahko posumil na tisto 'partizansko' varianto, ker sicer ti že mogoče nek accesspoint prikazuje, kot da je 'Open', kar pa zgolj pomeni, da je enkripcija 'open'. Lahko pa ima lastnik nastavljeno katere MAC adrese se sploh lahko povežejo, pa ti potem ne bo uspelo brskati po netu, pa če še tako na veliko piše, da je omrežje kao 'Open'.

solatko ::

NeMeTko - sporočilo, da ne najde adapterja, pomeni, da ga ni ali pa program ne ustreza OS.
Delo krepa človeka

NeMeTko ::

solatko je izjavil:

NeMeTko - sporočilo, da ne najde adapterja, pomeni, da ga ni ali pa program ne ustreza OS.

To mu javlja "My WiFi" - nekakšen soft AP od Intela, ki deluje....no, mene ni ravno očaral.
Tudi meni je večkrat butnil to sporočilo ven, čeprav mi WiFi povezava na Router deluje čisto brezhibno.
Enkrat pač dela, drugič nekaj štrika in jamra, da ni adapterja.

V glavnem nima to veze z njegovim osnovnim problemom.

Yacked2 ::

Men napiše da apapterja ne najte, da sranje od WinOS, ker imam zraven naložen Intel PRO/Wireless al nekej. Ugl, pingaj gateway, če se sploh povežeš, če to dela, si nastavi DNS strežnike na 8.8.8.8 in 8.8.4.4 ter poiskusi pingati google.com

Če je gateway: 192.168.0.1, potem mora biti tvoj IP: 192.168.0.2-254. Če ni poiskusi z statičnim IPjem, če slučajen ni ukloplen DHCP. Hmmm....Če je hotspot, pa ti vrže na stran s prijavo, si boš moral malo spremeniti MAC.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

frozev ::

hm očitno je bil nekje problem tam kjer sem dostopal do interneta!

zdaj sem trenutno na primorskem in lahko dostopam brezproblema!

tako da mislim da ni na moji strani problem!

hvala za vse če bom kaj rabil pom kontaktiral!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172995 (2011) Cervantes
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163311 (3045) barbara2
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518217 (7728) Frenckie
»

Ubuntu - download legalnega programja preko ethernet priključka.

Oddelek: Operacijski sistemi
185430 (5110) Phantomeye
»

Težave z WiFi

Oddelek: Pomoč in nasveti
181779 (1299) PanGirl

Več podobnih tem