» »

katera diver ročna ura?

katera diver ročna ura?

1 2
3
4

Okapi ::

Zakaj bi bili sicer ponaredki za 400€ taka jajca,
Preprosto, ker so pač fejki in nateg.

Kar smo v resnici ugotovili, je to, da znajo Seiko, Citizen, Casio, Orient in še kdo narediti odlično mehansko uro za 150-200 evrov in vrhunsko za 500. Ugotovili smo tudi, da znajo Kitajci narediti solidno mehansko uro že za 15 evrov. Fineat, ki je od daleč videti kot Aqua Terra, nima nobene opazne kozmetične pomanjkljivosti in čisto lepo dela.

Kaj točno je sposoben narediti kakšen Parnis ali Nautec ali Invicta za 100 evrov sicer ne vem, me pa zanima in mogoče bom kakšno takšno urco celo nabavil, iz radovednosti.;)

O.

Okapi ::

Sicer sam nisem velik fan Rolex-ov ampak tle se pa ne strinjam. Razvoj, preciznost, proizvodnja in sam quality control je pri takih znamkah na zelo visokem nivoju in to pač stane.
Ja, stane - zato sem pa napisal "500 evrov vredno uro". Vse ostalo pa je preplačan prestiž (in pri nekaterih modelih zbirateljska premija).

Te prestižne ure so podoben nateg kot prestižni hi-fi, vključno s kabli za 10k evrov/meter. Saj se fantje prav tako potrudijo in uporabijo 99,9999% OFC, ampak zaračunajo ga pa še vedno po 100x nabavni ceni.;)

O.

RejZoR ::

Okapi, ko boš dal Fineat-a zraven zvočnika bo poblaznel, ko boš dal pa moderno AquaTerro pa se ne bo zgodilo povsem nič. In ko bo Fineatov escapement pozobal sam sebe, bo Omegin Co-axialni escapement še vedno klikotal brez težav. Ni vse samo izgled na zunaj in to je tud razlog zakaj ne bi mogu nikol nosit fejk ure na kateri piše Co-axial pa to ni. Pa če jih še tko hvalijo kako dobro so narejene in imajo ETA mehanizem (ki so po večin spet azijske kopije vprašljive kakovosti). Sploh pa pri diver urah, gor ti nabijejo da gre lahko do 2000m, in pol moraš to zaupat nekemu kitajcu, da je sploh res. Pri Orient Ray/Mako ali pa Seiko Monster ne bom nikol dvomil v kaj takega. Če gor piše 200m water resistance bom brezpogojno verjel, da je ura res ratana na tako globino (pač po WR tabeli).

EDIT:
Okapi, beri kaj sem napisal glede cene v postu zgoraj... to a se cena krepko napihne pri high end stvareh ni kaprica proizvajalcev ampak je to stvar trga in njegovih khm zakonitosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Okapi ::

A nisi dobro prebral, kaj sem napisal? Meni tudi na kraj pameti ne pade, da bi kupil fejk za več kot 10 evrov. Citizenovo mehansko potapljaško uro, na kateri 200m ne piše za okras, dobiš za 150 evrov. Ali pa Orientov Mako. To je tisto razmerje kakovosti/cene, o katerem govorim. Rolexov Submariner je zaradi vsega, kar ima, mogoče vreden 3x več (torej tistih 500 evrov, ki jih omenjam), dodatnih 4500 evrov ali kolikor pač že hočejo imeti zanj, pa je preprosto metanje denarja v veter. Precej bolje bi jih bilo dati v dobrodelne namene, če si že ravno dovolj premožen.

O.

RejZoR ::

Rolex, tud če mu odstraniš ves prestiž ne bo nikoli vreden samo 500 EUR. Finiš izdelave, materiali in sam quality control je nekaj kar očitno folk ni sposoben dojemat. Če kitajc zna na uro nabit safirno steklo tega ne moreš enačit s per order made safirnimi stekli pri Rolex-ih. Že sama zasnova z robom je unikatna, šlamparije pa vidiš ko v igro pride cyclops leča, kako je viden dial pod različnimi koti pri domed kristalih, anti-reflective nanosi itd itd. Ampak vsak samo vidi, "sej ima tud kitajska safirno" in to je to. Mogoče res niso vredne po 10k EUR, ampak tam okoli 3k EUR pa bi rekel, da je kar realna cena ko v zakup vzameš design, preciznost, materiale in quality control ter dejstvo, da gre za nišne produkte. Mehanske ure namreč so nišni izdelek, kvarčne pač ne. Vsaj dandanes ne, pred letom 1969 je bilo mal drugače...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ne se slepit. Pri Rolexu se sicer na vse kriplje prizadevajo ljudi prepričati (posredno in neposredno), da je to, kar si napisal, res, ampak v resnici je le reklama. Tista safirna šipca je lahko še tako super-duper, pa Rolexa ne stane več kot par evrov. Ajde, 10. Sestavni deli vsi skupaj so vredni mogoče 100 evrov, sestavljanje s kontrolo kakovosti vred še dodanih 50 evrov, 350 evrov pa pridejo (normalne) marže in davki. In si pri 500 evrih, vse drugo pa je davek na prestiž.

O.

VaeVictis ::

BTW del nakupa prestižne ure je tudi v zavedanju, da si lahko privoščiš dati toliko denarja za uro...

Samo tega večina ljudi ne bo nikoli razumela!

Morda Rolex ali katerakoli druga prestižna ura ni najbolj natančna ura na svetu, večina kvarčnih ur je bolj natančna, pa še vedno si bodo vsi, ki imajo denar raje kupili Rolex in ne ene kitajske ure.

S tem, ko si kupiš Rolex, si kupil tudi del prestiža, del zgodovine,...

Največja bedarija kar lahko nekdo naredi je, da kupi repliko Rolexa!

S tem nisi kupil niti prestiža, niti zgodovine, plus dokazal si, da nimaš dovolj denarja za ta pravega!

ps: Okapi, večina izdelkov, ki jih ljudje kupujemo nimajo cene sestavljene samo iz surovin, tudi pri avtu ne plačaš samo cene pleha, plastike in stekla + davek!

Okapi ::

Recimo kaj so pri Orientu sposobni narediti za 500 evrov - 100m vodotesnosti, safirna šipca, merilnik navitosti, 24 urni kazalec ... Kakovost izdelave je po mojem povsem primerljiva z osnovnimi Rolexi, točnost pa prav tako.

zee ::

Za potapljanje uporabljam Suunto D4. S pasckom nevtralne barve zgleda prav spodobno/civilno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

Okapi, večina izdelkov, ki jih ljudje kupujemo nimajo cene sestavljene samo iz surovin, tudi pri avtu ne plačaš samo cene pleha, plastike in stekla + davek!
Ja, tudi pri avtih so znamke, kjer ne plačuješ kakovosti, ampak prestiž. Kot rečeno - če imaš preveč denarja, je precej bolje dati v dobrodelne namene, kot futrati take firme.>:D

O.

Okapi ::

Ali pa še ena potapljaška za 450 evrov - 200m, titan, safir ...

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

Okapi, večina izdelkov, ki jih ljudje kupujemo nimajo cene sestavljene samo iz surovin, tudi pri avtu ne plačaš samo cene pleha, plastike in stekla + davek!
Ja, tudi pri avtih so znamke, kjer ne plačuješ kakovosti, ampak prestiž. Kot rečeno - če imaš preveč denarja, je precej bolje dati v dobrodelne namene, kot futrati take firme.>:D

O.


Če bi vsi tko razmišljal bi se še danes okol vozil s fičoti in stoenkami...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Saj ni res. Dodatek na prestiž ni enak dodatku za tehnološki napredek in razvoj in kakovost. Ampak 100 let stara tehnologija v osnovnih Rolexih ni noben napredek.

O.

RejZoR ::

Oprosti ampak tle pa ne bova nikol prišla skupaj. Ti praviš, da je 100 let razvoja mehanskih ur neumnost in da je tehnologija zastarela. Kot da v 100 letih niso ničesar spremenil in izboljšal, pa tle ne govorim o quartzu. Tud najhujši V12 motorji, ki se jih smatra kot pinnacle tehnologije so osnovani na 100+ let stari (in zastareli) tehnologiji notranjega izgorevanja. Pa jih nihče ne meče v nič. Nasprotno, eni so šli celo gradit na taisti stari tehnologiji (Seiko s svojim Spring Drive). Spet drugi so naredil večjo evolucijo (Omega, G-Perregaux, Breguet). Sploh pa če bi se šlo samo za prikaz časa in natančnost bi že zdavnaj zmetali vse mehanske ure stran in kupovali zgolj in samo Casiote za 15 EUR. Pa tega ne počnemo. Kot folk ne meče stran oldtimerjev ampak jih še vedno vozijo. Zakaj? Sej so inferiorni proti modernim avtom?!

Pač ljudje hočejo to še vedno imet in so zato pripravljeni tud plačat. Če te moti, pač kupi Casio uro za 15 EUR. Jezst se tud ne pritožujem zakaj je Omega tko preklemano draga pa čeprav bi jo ful rad imel. Pač je ne morem imet, tko kot ne morem imet Aston Martin V12 Vantage, pa čeprav si ga želim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ti praviš, da je 100 let razvoja mehanskih ur neumnost in da je tehnologija zastarela.
Ti ne razumeš, kaj ti hočem povedati. Pred 100 leti bi bila taka ura vredna 5 jurjev (ali kolikor bi pač hoteli zanjo), ker bi bila najbolj točna potapljaška ura in je nihče drug ne bi znal narediti (kaj šele, da bi jo naredil ceneje). Sedaj je pa pač stran metanje denarja za občutek prestiža.

Kot folk ne meče stran oldtimerjev ampak jih še vedno vozijo. Zakaj? Sej so inferiorni proti modernim avtom?!
Eno so muzejski primerki, drugo pa novi izdelki s staro tehnologijo, po 10x napihnjeni ceni.

Pač ljudje hočejo to še vedno imet in so zato pripravljeni tud plačat.
A sem mogoče rekel, da ne smejo? Rekel sem samo, da se mi smilijo, ker zapravljajo denar za občutek prestiža. Kot odgovor na Furbotovo izvajanje, da se mu smilijo tisti, ki dajo 400 evrov za cenen ponaredek. Njemu se smilijo tisti, ki tako uro preplačajo 350 evrov, meni pa prav tako - še malo bolj pa tisti, ki jo preplačajo 3500.

O.

Venomus ::

LOL debata.... Rolex vs. replike vs. affordable diver, temu ne more biti konca :))

Parnis Submariner, Rolex Submariner in Seiko SNZF17 so vse ''samo'' ure, nič več kot to. Od daleč izgledajo vse isto, potapljaški izgled, črna številčnica in črna luneta.

Pomembno je samo tebi, kot kupcu, kaj ta ura pomeni. Rolex, pa naj bo še tako drag, je tudi samo ura in visoka cena ga na naredi nič več pomembnega, isto se lahko uniči kot ostale. Če te kot kupca zanima in imaš denar, potem v redu. Ni pa treba zato igrati nekega snoba in tlačiti ostale ljudi, ki jim je Parnis za 120 dollarjev dovolj.

Furbo ::

Meni se prvi smilijo zato, ker v bistvu zapravijo denar, morda še težje težje zaslužen, dobijo pa figo.

Če pa nekdo z denarjem kupi drago uro, hvala bogu, podpira dobro plačane službe, kakršne si vsi želimo, pa jih ni dovolj, pogosto tudi zaradi poceni poševnookih ali te obsesije po varčevanju, ki jo imamo.

Če pa smatraš, da je ura 10x preplačana, recimo jekleni modeli Rolexov so tam nekje od 7 jurjev naprej, začni delati tako kvaliteto po 700€, kupcev ne bo manjkalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Men je pa smešno kako eni pametujejo okoli mehanskih ur, pa SPLOH ne zastopijo pointa mehanskih ur...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

recimo jekleni modeli Rolexov so tam nekje od 7 jurjev naprej, začni delati tako kvaliteto po 700€, kupcev ne bo manjkalo.
Ne bom, ker ne morem biti konkurenčen tistim, ki že zdaj delajo enako dobre ali boljše ure za 700 evrov (Seiko, Citizen, Orient, Seagull ...).

O.

Furbo ::

Tudi Rolex bi lahko imel tak izgovor, pa vseeno odlično prodaja ure.

Sploh pa se omenjene ure ne morejo primerjati, vsaj v cenovnem okviru ki si ga omenil ne.

Grand Seiko že ni 700€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

GrandSeiko ure so po 6k in naprej. Credor imaš tud s 5 mestno ceno. Ura za 700 EUR ne bo nikoli enaka, še manj pa boljša od one, ki se trži za 5k in naprej. Does not compute, pa če je gor nabite še tolk marže na prestiž in ne vem kaj še vse.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ura za 700 EUR ne bo nikoli enaka, še manj pa boljša od one, ki se trži za 5k in naprej. Does not compute, pa če je gor nabite še tolk marže na prestiž in ne vem kaj še vse.
To bi radi ljudi prepričali pri Rolexu, Omegi in podobnih, ampak preprosto ni res. Da je dražje avtomatično boljše, je ena od največjih prevar potrošniške družbe.

O.

Venomus ::

Okapi je izjavil:

To bi radi ljudi prepričali pri Rolexu, Omegi in podobnih, ampak preprosto ni res. Da je dražje avtomatično boljše, je ena od največjih prevar potrošniške družbe.

O.


Točno tako. Kot sem rekel že nekaj postov nazaj, sama izdelava Submarinerja stane nekje okoli 800 €, da pride končan iz tovarne.

Nekaj drugega so Patek philipe, ko vsak del za mehanizem ročno brusijo in customizirajo za kupca, zato pa tudi traja tako dolgo, da naredijo tako uro.

RejZoR ::

Mercedes ni razvil tolk tehnologij, ki jih ti zdej videvaš v vsakem avtu ker bi razvijal in prodajal samo budget vozila, ki imajo zgolj 4 kolesa in volan, ampak so vsem nam prinesli to kar imamo sedaj s svojim najdražjimi E Class modeli (pustimo zdej ob strani superšportnike).

In zaboga, nehajte že gledat samo stroške same izdelave. Firma pa naj živi od česa? Lufta in prostovoljnega dela gozdnih vil? Vse mašine za mikronsko natančna dela, peči za obdelavo keramike, laserski gravirniki in rezalniki, visokokvalificirano osebje, designerji, razvojniki in enžinerji, ki tam ne dela za minimalca in še miljavžent stvari, ki odžirajo sredstva, pa jih morajo imet, ker drugače enostavno ne gre. Če se vam mehanske ure zdijo brezvezne je to vaš problem, trg ima še vedno povpraševanje po njih, trg je velik in jih pač delajo. Kolk stvari na svetu je še bedastih in nesmiselnih ali pa tehnološko "kvazi" zastarelih, pa jih delajo, pa noben ne dela scene iz tega. Enim očitno poslovanje podjetij niti malo ni jasno. Če je Omegin balance spring iz silicija kot komponenta vreden ne vem, 100 dolarjev, a kdo sploh pomisli koliko pa je Omega zmetala v razvoj, načrte, prototipe in kasneje proizvodnjo itd itd, da so sploh lahko začel proizvajat ta košček vzmeti za komercialno rabo? Sem skoraj prepričan, da ni bilo samo 50k EUR, niti 100k EUR ampak so bile skoraj garantirano 7 ali 8 mestne številke.

Tko kot folk gleda kolk pridejo komponente za iPhone per piece in pol skačejo v luft kako pa v štacuni stane 700 dolarjev. Tisti A6 procesor se je pa zrisal in zasnoval sam od sebe? Pa vsa testiranja in design z razvojem in vso mašinerijo zadaj. Sem lahko še tak Apple hater ampak enkrat moraš stopit na realna tla in priznat da končni strošek komponent ne more odražat samo enega stanja ta moment ampak moraš upoštevat tud vse enormne stroške, da si do te točke sploh prišel.

In tak z info, Patek Philippe proizvaja komponente ročno samo za primere, ko nek model opustijo in zanj ni več rezervnih delov na zalogi. Ampak take ure kupuje folk, ki ima že v štartu denar zanje in da potem tud pripravljen in sposoben plačat vzdrževanje. Posameznih delov ti pač ne bojo šli delat za "samo" 500 EUR... Seiko 5 uro pač vržeš stran, ko se pokvari in ni več v garanciji, ker ni računice. Enako vse Oriente in ostale ure pod jurja. Mogoče jo daš servisirat enkrat al pa če ima kakšno posebno osebno vrednost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Okapi ::

Se mi zdi, da močno precenjuješ zapletenost mehanizmov teh osnovnih avtomatikov (kar se možnosti servisiranja tiče, recimo).

Recimo en primer odličnih švicarskih ur, pri katerih ne plačaš 10x davek na prestiž, ampak samo recimo sprejemljivih 2x na švicarsko kakovost, so Mido. Dobiš chronometer grade (COSC) ETA 2836-2 pod jurja evrov. Ali "navaden" 2836-2 v titanovem ohišju s safirno šipco in 200m vodotesnosti za dobrih 500 evrov.

O.

RejZoR ::

Rolex in Omega imata svoje movemente, ki se niso razvili sami od sebe, "kupljene" ETA dajejo samo v Tudorje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Samo niso pa nič boljši in prav tako gre za staro tehnologijo, vsaj v osnovnih modelih, ki se je že zdavnaj amortizirala.

O.

RejZoR ::

Eh, brezveze se pregovarjat s tabo, ker vidim, da imaš v glavi zapičeno, da so not mehanizmi in materiali enaki kot so bili 100 let nazaj in iz tega te ne bo premaknil nihče. To da imajo movement, ki je plod njihovega razvoja, to je kar naenkrat irelevantno... Zate je vse isti šodr, od no name ure za 10 EUR do res kvalitetne brand ure za 8k EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Saj Seiko ima tudi svojega noter, ali pa Seagull - "plod lastnega razvoja" sam po sebi ne pomeni popolnoma nič, ne kar se kakovosti tiče, ne kar se cene tiče. In ne podtikaj stvari, ki jih nikoli nisem trdil. Kakovost ima svojo ceno, ampak pri Rolexu plačaš jurja (če sem širokogruden;) ) za kakovost, ostalih 5+ jurjev pa za občutek prestiža. Pri Midu pa plačaš samo tistega jurja za kakovost.

O.

Venomus ::

RejZoR je izjavil:

In zaboga, nehajte že gledat samo stroške same izdelave. Firma pa naj živi od česa? Lufta in prostovoljnega dela gozdnih vil? Vse mašine za mikronsko natančna dela, peči za obdelavo keramike, laserski gravirniki in rezalniki, visokokvalificirano osebje, designerji, razvojniki in enžinerji, ki tam ne dela za minimalca in še miljavžent stvari, ki odžirajo sredstva, pa jih morajo imet, ker drugače enostavno ne gre. Če se vam mehanske ure zdijo brezvezne je to vaš problem, trg ima še vedno povpraševanje po njih, trg je velik in jih pač delajo. Kolk stvari na svetu je še bedastih in nesmiselnih ali pa tehnološko "kvazi" zastarelih, pa jih delajo, pa noben ne dela scene iz tega. Enim očitno poslovanje podjetij niti malo ni jasno. Če je Omegin balance spring iz silicija kot komponenta vreden ne vem, 100 dolarjev, a kdo sploh pomisli koliko pa je Omega zmetala v razvoj, načrte, prototipe in kasneje proizvodnjo itd itd, da so sploh lahko začel proizvajat ta košček vzmeti za komercialno rabo? Sem skoraj prepričan, da ni bilo samo 50k EUR, niti 100k EUR ampak so bile skoraj garantirano 7 ali 8 mestne številke.


Zakaj pa so potem Rolex ure v 70ih stale okoli 160 $, tako kot danes navadni Seiko diverji? Kmalu po tem so ljudje videli ''nekaj'' v Rolexu in z vsem marketingom so spravili cene tam kjer so danes, nemogoče in samo za izbrance. Takrat so bile pa za večino ljudi primerne.

Mehanizmi so bili pa enaki ozi. zelo podobni, iste komplikacije (če se temu tako reče) kot danes.

Okapi ::

Zanimiva primerjava cen. Sicer je treba upoštevati inflacijo, ampak vseeno - davek na prestiž je čedalje višji.;)
http://www.minus4plus6.com/PriceEvoluti...

Vzrok je pa seveda precej razumljiv - včasih so VSI imeli mehanske ure in je bila konkurenca huda, osnovna mehanska ura pa ni veljala za prestižen izdelek (ali zbirateljski). Razlike med kakšnimi Darwilli in Rolexi so bile seveda še vedno velike, nekako take, kot so sedaj med najcenejšimi Kitajci in recimo Seikom (10-20x).

Potem so prišle kremenčeve ure in Japonci, švicarska urarska industrija je skoraj propadla, rešil pa jih je (tiste pač, ki so preživeli) marketinški obrat v prestiž. Ljudi z dovolj denarja (in želje po razkazovanju tega denarja) so uspeli prepričati, da so te ure toliko vredne. Za kar jim je seveda treba samo čestitati (kupci teh ur se mi pa še vedno smilijo, ker so nasedli na ta trik;) ).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Se mi zdi, da močno precenjuješ zapletenost mehanizmov teh osnovnih avtomatikov (kar se možnosti servisiranja tiče, recimo).

Recimo en primer odličnih švicarskih ur, pri katerih ne plačaš 10x davek na prestiž, ampak samo recimo sprejemljivih 2x na švicarsko kakovost, so Mido. Dobiš chronometer grade (COSC) ETA 2836-2 pod jurja evrov. Ali "navaden" 2836-2 v titanovem ohišju s safirno šipco in 200m vodotesnosti za dobrih 500 evrov.

O.


Vse te tvoje utemeljitve se mi zdijo precej podobne tistim ki nabavijo fiata in potem govorijo kako ima isto konjskih moči kot BMW.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Če se ti jezst smilim, ker imam rad mehanske ure, mi prav dol visi. Jezst kupujem avtomatike iz razlogov, ki so men povsem jasni. Teb očitno niso. Pa si trenutno lastim 2 avtomatik in dve solarni, ena je analogna, druga digitalni G-Shock. Trenutno gledam še za eno avtomatsko od Sea-Gull.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Vse te tvoje utemeljitve se mi zdijo precej podobne tistim ki nabavijo fiata in potem govorijo kako ima isto konjskih moči kot BMW.
Saj pri marsikateri znamki avtov se tudi plačuje davek na prestiž, samo da v večini primerov niti približno ni tako visok kot pri urah (ali pri ženskih torbicah, ali avdiofilskih kablih). Se pa tudi dogaja, da je kakšen custom made avto za 200k evrov slabši od serijskega za 50k.

Če se ti jezst smilim, ker imam rad mehanske ure, mi prav dol visi
Pa kaj je s tabo - v ihti sploh ne bereš več, kaj pišem?;(( Nimam čisto nič proti mehanskim uram - so mi celo čisto všeč. Smilijo se mi tisti, ki kupijo Rolexa za 5 jurjev in mislijo da je boljši od mehanskega Seikota za pol jurja.

O.

RejZoR ::

Erm, ker je? Sem velik ljubitelj Seiko ur, ampak si ne morem zatiskat oči z mislijo, da bi bil moj Seiko za drobiž enako dober kot Rolex za 10x več. Če bi bil Seiko enakega mišlenja se jim sploh ne bi bilo treba zajebavat z GrandSeikoti... pa razliko med recimo modeli SARB in GrandSeiko opazi vsak, ki ni ravno slep in brez pameti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

da bi bil moj Seiko za drobiž enako dober kot Rolex za 10x več.
Problem je, ker ni 10x več (to bi bilo še sprejemljivo), ampak je 100x več.

Ko je ravno Furbo omenil avte - razlike v ceni so pri avtih recimo 10x med osnovnimi in odličnimi modeli (10k - 100k evrov) "približno" enakih zmogljivosti. Takšna razlika je recimo temu sprejemljiva in ekonomsko upravičena.
Pri mehanskih urah pa je razlika 100x ali celo 1000x za "približno" enake zmogljivosti.

O.

Furbo ::

Saj tudi so.

Ni vse v safirni šipci in ostalih specifikacijah na katere ti padaš, poglej si še enkrat tiste mido ure, si si dizajn od kake zapomnil, imajo kako rdečo nit, impresivni izgled, karkoli?
Kakšno lastnost, po kateri bo kdo na prvi pogled rekel 'u tole je pa mido?"
Ne. Generični dolgčas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Nekaj prav lepih modelov imajo. Recimo tale je 600 evrov.



O.

RejZoR ::

Grda modra barva... Vsak Seiko 5 z modrim dialom izgleda lepše...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

A to ti je že kdo povedal, da se o okusih ne razpravlja? Za nekoga je grda, za drugega je lepa. Nihče od njiju nima bolj prav. Pa mogoče nimaš monitorja dobro barvno kalibriranega>:D

O.

RejZoR ::

Ja, to bo. Moj monitor je narobe kalibriran, da samo pri tej kaže dial čefursko modre barve... there is no other word to describe it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

To v resnici več pove o tebi, kot o "čefurskosti" barve. Izbral jo je dobro plačan in izobražen oblikovalec. Če ti ni všeč, tough luck - boš pač moral dati dodatnega jurja samo za odtenek, ki so ga izbrali pri Rolexu.:))

O.

RejZoR ::

We get it, vsakič ko omeniš Mido ti pride. Like there is any point...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Daj, raje se ne smeši z bedastimi izjavami.;((

O.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

To v resnici več pove o tebi, kot o "čefurskosti" barve. Izbral jo je dobro plačan in izobražen oblikovalec. Če ti ni všeč, tough luck - boš pač moral dati dodatnega jurja samo za odtenek, ki so ga izbrali pri Rolexu.:))

O.


Tam ga je izbral še bolje plačan in izobražen oblikovalec :)

Drugače je pa trenutno modra barva pri Rolex Submarinerju rezervirana za belo zlato. Cena se začne nekje pri 20 jurčkih. :P
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GrimReaper ::

Ni pa treba zato igrati nekega snoba in tlačiti ostale ljudi, ki jim je Parnis za 120 dollarjev dovolj.

Eto, lepo napisano. Parnis je drugače danes poslan naprej. Bom opisal uro, ko jo dobim.
Drugače nisem nek frik na podrobnosti, seveda imam neke tolerance, recimo kolk je lahko marker postrani, ampak z nekimi detajli ki jih opaziš samo če gledaš 10s v uro, se pa ne obremenjujem.
Če imam na roki tako uro, ki jo imam samo za kazanje časa, jo pogledam samo ene 10-20x na dan, ker imam tud na računalniku uro, in stenske ure.
Če pa nosim tako, ki je tud lepa na pogled, pa recimo da jo gledam 2x več, in za malo dalj časa. Ampak tud ne morš gledat v uro več kot 5, 10s, ker pol si že čuden. Tko da že iz tega razloga ne rabim v nulo narejene ure.
Parnis mi zgleda na slikah povsem ok, tko da tukej bi znal bit problem samo pri movementu. Pa upam da ne bodo vijaki pri zapestnici spet zategnjeni na vso silo.

Opažam pa da zdej že mal preveč vsiljujete svoje mnenje, kaj je komu všeč, ali poceni Casio ali replika ali drag Rolex je povsem subjektivno, ne morš zdej vsiljevat svojega mnenja drugim.
Tudi meni zgleda pri zgornjem Mido-tu modra preveč živa, ampak ne morem pa rečt da je grda. Kvečjem da je meni grda. Pri Davosi Ternos recimo, mi je pa preveč zadržana modra. Pač vsakemu svoje.

Drugače če greš na Watchuseek jih je dosti bolj širokoglednih, in v podpisih vidiš da imajo tako Fineat in Parnis, kot original Rolexe in Omege. Pa veliko jih ima poleg originalov tudi replike.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Eto Mido M011.430.11.041.02:



Zgornja slika od Okapija je slaba, drugače je čist lepa barva.

Pa še od Marcello C Nettuno 3 2007.1 sem na prejšnji strani pozabil prilepit sliko:




Modri Submarinerji so mi trenutno res najlepše ure. Aqua Terro z belim dialom in modrimi kazalci sem že skoraj pozabil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

dej še cene pa kje se dobijo!

RejZoR ::

Mido mi je še vedno grd, tale Marcello pa dejansko izgleda lepo. Sploh markerji so zanimivi in dial je proper kot se zagre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Moj Google drugače ni nič boljši, ampak naj bo:
http://www.taucheruhren.de/taucheruhren...

http://www.amazon.com/Mido-Mens-Captain...
http://www.watches-swiss.com/Mido-M011-...
Za Mido bi moral še mal pobrskat če se dobi v Evropi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

replike dragih ur (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
1469266621 (38219) viporologi
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520090 (15500) cryptozaver
»

Nakup moške zapestne ure do 500 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11539166 (20229) TheBlueOne
»

"Večna" ročna ura do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11237154 (27712) zvery1

Več podobnih tem