» »

Zagonska disketa v winXP

Zagonska disketa v winXP

AirTravis ::

a se komu sanja, kje v XPjih lahko naredim zagonsko disketo?

Han ::

Včasih se mi sanja, da moram desno kliknit na disketnik in pri formatiranju izbrat možnost zagonske diskete... :\

bradek ::

Zagonske diskete vseh vrst za (skoraj) vse win sisteme, linux distrote, novell, os2 itd dobis na http://www.treiber-archiv.de/ pod Bootdisk.

lp
Brad3K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Highlag ::

Program za izdelavo Boot disket za WXP lahko dobiš direktno z Microsoftovega strežnika: povezava
Glej samo, da boš snel pravo verzijo. :D

kerga dika? ::

Kaj pa boot from CD-Rom?

Tr0n ::

Ze sam instalacijski WinXP CD je bootable.

andrej ::

cakaj, da cloveka ne boste prevec zmedli.

1. prave boot diskete s katero bi bootnil popolni Windows XP, kot smo to lahko naredili v casu DOS-a ne mores naredit.

2. tisti paket "boot" disket, ki ga nekateri priporocojo so setup diskete s kateri zazenes setup z diskete. Boljsi nacin brez diskete je direkt boot s CD-ja, ki je bootable.

3. boot disketo, ki jo naredis v explorerju z desnim klikom in formatiranjem ne mores uporabit v XP-ji. V bistvu takrat naredis DOS boot disketo.

4. boot, disketo, s katero zazenes XP-je ce ne mores mimo default boot menija, torej ce je kaj narobe z boot sektorjem, MBR, ali kakso zagonsko datoteko lahko naredis sam s formatiranjem diskete in kompiranjem nekaterih datotek. lahko pa uporabis tudi moj program: tukaj

McBoby ::

Mene pa zanima, kako narediti zagonski cd ali disketo, tako kot naredi program Drive Image? S tem mislim, kako je s tistim programom v XP, ki naredi varnostno kopijo. Recimo dal sem narediti varnostno kopijo, ki znaša cca. 1.9GB in program mi je naredil na koncu file in neko disketo. Sem mislil, da je to kao neke vrste zagonska disketa, ki jo zaženeš ob formatiranem disku in ti zboota PC potem pa naprej zaženeš tisto datoteko z varnostno kopijo. Ampak, ko vstavim to disketo in zaženem računalnik, mi napiše -Vstavite drugo disketo..ni sistema. Ker je varnostni file večji, kot je prostora na CD, ne vem kako bi ga spravil na več CD-jev s programom Drive Image? Sem pa zasledil, da če delaš v XP in recimo nastaviš na diskete, ti bo zahteval XP toliko disket, dokler ne bo ves varnostni file posnet. A se da to narediti v Drive Image in kako v XP da bom ob čisto formatiranem disku lahko zagnal najprej boot CD in potem še varnostno kopijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McBoby ()

McBoby ::

Se nisem več zaj... s temi XP-ji. Snel dol Drive image 2002 in program je opravil svoje. Najprej je naredil 2 zagonski disketi potem pa še 3 CD-je. Tako zdaj lahk moj novi notebook brez skrbi programsko šraufam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti image XP

Oddelek: Programska oprema
93337 (3129) poweroff
»

KNOPPIX oz. Slo-Tech GNU/Linux namesto boot diskete

Oddelek: Operacijski sistemi
61204 (1156) moj_nick
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole
»

Win xp-vprašanja

Oddelek: Programska oprema
141172 (1028) andrej
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131946 (1809) andrej

Več podobnih tem