» »

Google napoveduje novost z Androidom

Google napoveduje novost z Androidom

vir: The Verge

32 GB Nexus 7 že za vogalom?

vir: The Verge
The Verge - Le dva dneva je trajalo od Applove najave njihove prireditve, da je svojo najavil še Google. Njihova z Androidom povezana prireditev bo potekala 29. oktobra (na isti dan, kot uradna splavitev Windows 8) v New Yorku ob 10. uri po lokalnem času (ob 16. uri po slovenskem času, kar bo naredilo spremljanje prireditve v živo enostavno). Povabilo so opremili z grafiko, ki spominja na izgled storitve Google Now, ter mu dodalo sporočilo The playground is open oz. Igrišče je odprto. Ugibanj, kaj namerava Google predstaviti, je seveda obilo.

Že poleti so pri Wall Street Journal napovedali, da bomo do konca leta ugledali kar tri nove mobilne telefone iz družine Nexus. Napovedali so, da bosta po enega prispevala LG in Sony, medtem ko naj bi bil tretji delo HTC-ja oz. Samsunga. Skorajda potrjeno je, da bo LG-jev izdelek poznan kot Nexus 4, strojno pa naj bi bil na las podoben LG-jevemu Optimus G (štirijedrni Qualcomm S4, 2 GB pomnilnika, 4,7-palčni LCD zaslon s 1280 x 786 pikami ločljivosti). Na spletu je bilo nedavno mogoče opaziti še domnevne slike Sonyjeve različice Nexusa, ki naj bi bila poznana kot Nexus X.

A to ni vse, saj so dokazi, da prihaja 32-gigabajtni Nexus 7 (za enako ceno, kot jo ima zdaj 16-gigabajtni model, morda tudi v beli različici), vedno trdnejši. Tudi ta bi lahko uradno predstavitev doživel na prireditvi, zanemariti pa ne smemo še nekaterih napovedi, da bi skupaj s poplavo mobilnih telefonov Nexus Google lahko predstavil še novejšo različico Androida, 4.2 oz. Key Lime Pie.

14 komentarjev

koyotee ::

A to ni vse, saj so dokazi, da prihaja 32-gigabajtni Nexus 7 (za enako ceno, kot jo ima zdaj 16-gigabajtni model, morda tudi v beli različici)

hahahha nateg :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Spock83 ::

Čudno, da Google bolj ne ponuca kupljeni Motorola oddelek?!

jan_g ::

Saj Motorola ima tudi to jesen par telefonov v pipelinu (droid razr hd in droid razr maxx hd, pa nedavno predstavljeni model s tipkovnico Photon Q). Tako da ne spijo. Z nexusi pa pomojem zeli Google zagotoviti ostalim proizvajalcem, da se vedno hoce imeti raznovrsten ekosistem. Torej da za nakupom Motorole niso pozabili na ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

matej1990 ::

Eto... na The Verge je lepo razloženo zakaj Motorola ŠE nima svojega Nexusa: KLIK

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jaz bi kupil nov telefon z specifikacijami, podobnimi opisanimi zgoraj, ampak 4". Vendar so pa vsi 4" telefoni v bistvu pohabljene različice velikih bratov. Barabe. 4.7" je za mene fcking too much. Že na 4", ko sem na sprehodu s psom, ter me nekdo pokliče in se zmeniva recimo za kavo, potem pa, ko hočem zapisati v koledar, se moram prav matrati. Pa nimam "baby hands." Z 4.7" bi moral uporabiti obe roki.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Mja... Še najbližje bo Xperia V - 720p, 4,3", dual core Krait, IP57.

klinker ::

Ta Sony nexus x je grd...LGjev je pa kar nice, samo bo baje samo 8 in 16GB in brez slota za SD...fail totalen...mislim...moj nexus s ki je izsel pred 2 leti ima 16GB. 32GB bi mogu bit ze standard, jebemu! Pa ni mi vsec da vec proizvajalcev dela Nexusa...to je pa ja bil vedno samo eden. Samo da ne bo zgodba ala miljavznt galaxyjev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jaka83 ::

klinker je izjavil:

Ta Sony nexus x je grd...LGjev je pa kar nice, samo bo baje samo 8 in 16GB in brez slota za SD...fail totalen...mislim...moj nexus s ki je izsel pred 2 leti ima 16GB. 32GB bi mogu bit ze standard, jebemu! Pa ni mi vsec da vec proizvajalcev dela Nexusa...to je pa ja bil vedno samo eden. Samo da ne bo zgodba ala miljavznt galaxyjev!


Meni je pa všeč, da bo več Nexusov, tako si boš lahko izbral napravo, ki ti je dejansko všeč (ne pa da te Google analno posili s svojo različico), poleg tega pa boš imel zagotovljeno podporo za vsaj dve leti in najbrž še več (update-i za Nexus naprave so takojšnji in za njih skrbijo več let, ne pa tako kot recimo pri HTC-ju, ko mogoče eno generacijo OS-a še posodobijo, potem te pa silijo v nabavo nove naprave, če seveda ne rootaš telefona - to je pa že druga zgodba, tudi tam so večkrat problemi zaradi zaprtih gonilnikov in potem sigurno kaj ne laufa tako kot bi moralo - da o kakšni drugi znamki telefona ne govorim).

Skratka, všeč mi je, da naj bi bilo več proizvajalcev Nexus telefonov.

klinker ::

Jaka83 je izjavil:

klinker je izjavil:

Ta Sony nexus x je grd...LGjev je pa kar nice, samo bo baje samo 8 in 16GB in brez slota za SD...fail totalen...mislim...moj nexus s ki je izsel pred 2 leti ima 16GB. 32GB bi mogu bit ze standard, jebemu! Pa ni mi vsec da vec proizvajalcev dela Nexusa...to je pa ja bil vedno samo eden. Samo da ne bo zgodba ala miljavznt galaxyjev!


Meni je pa všeč, da bo več Nexusov, tako si boš lahko izbral napravo, ki ti je dejansko všeč (ne pa da te Google analno posili s svojo različico), poleg tega pa boš imel zagotovljeno podporo za vsaj dve leti in najbrž še več (update-i za Nexus naprave so takojšnji in za njih skrbijo več let, ne pa tako kot recimo pri HTC-ju, ko mogoče eno generacijo OS-a še posodobijo, potem te pa silijo v nabavo nove naprave, če seveda ne rootaš telefona - to je pa že druga zgodba, tudi tam so večkrat problemi zaradi zaprtih gonilnikov in potem sigurno kaj ne laufa tako kot bi moralo - da o kakšni drugi znamki telefona ne govorim).

Skratka, všeč mi je, da naj bi bilo več proizvajalcev Nexus telefonov.


Pri tolkih androidih pa res ne rabimo se miljavznt nexusov. Pol se pa cudite zakaj noben android telefon ne pride blizu popularnosti iPhonea

Jaka83 ::

klinker je izjavil:

Jaka83 je izjavil:

klinker je izjavil:

Ta Sony nexus x je grd...LGjev je pa kar nice, samo bo baje samo 8 in 16GB in brez slota za SD...fail totalen...mislim...moj nexus s ki je izsel pred 2 leti ima 16GB. 32GB bi mogu bit ze standard, jebemu! Pa ni mi vsec da vec proizvajalcev dela Nexusa...to je pa ja bil vedno samo eden. Samo da ne bo zgodba ala miljavznt galaxyjev!


Meni je pa všeč, da bo več Nexusov, tako si boš lahko izbral napravo, ki ti je dejansko všeč (ne pa da te Google analno posili s svojo različico), poleg tega pa boš imel zagotovljeno podporo za vsaj dve leti in najbrž še več (update-i za Nexus naprave so takojšnji in za njih skrbijo več let, ne pa tako kot recimo pri HTC-ju, ko mogoče eno generacijo OS-a še posodobijo, potem te pa silijo v nabavo nove naprave, če seveda ne rootaš telefona - to je pa že druga zgodba, tudi tam so večkrat problemi zaradi zaprtih gonilnikov in potem sigurno kaj ne laufa tako kot bi moralo - da o kakšni drugi znamki telefona ne govorim).

Skratka, všeč mi je, da naj bi bilo več proizvajalcev Nexus telefonov.


Pri tolkih androidih pa res ne rabimo se miljavznt nexusov. Pol se pa cudite zakaj noben android telefon ne pride blizu popularnosti iPhonea


Ne razumeš, tu je govora o Nexusu, kar pomeni, da je pure Google, brez kakšnih Sense UI/Touchwiz itd. vmesnikov in "izboljšav" proizvajalcev. Gonilniki so open, sistem je open, kaj še češ lepšega.

klinker ::

Imam nexusa tako da zelo dobro razumem to. Ti pa ne razumes zakaj ni dobro da jih je miljavznt...kot je miljavznt galaxyjev. Namesto da napumpajo PR in nardijo nexus brand nekaj posebnega, bojo zaceli rast ko gobe in se bo brand se bolj razblinil kot ze je, ker nexusa v bistvu ze sedaj malo kdo pozna zaradi nikave reklame. Kot pravim...ne se cudit zakaj je iPhone tako popularen...samo en top model z mega napumpanim reklamiranjem. Nexus brand bi komot dobil tako ekskluzivnost, ce bi ostal le eden in bi ga medijsko napumpali kot pure google experience. Tako pa bo ostal eden izmed mnogih android naprav.

PrimozR ::

Jah ampak Google noče tega, ker HOČE, da imaš en kup različnih Androidov, ne le njihovih lastnih. Več telefonov, več reklam, več $$$.

Ampak jaz podpiram več Nexusov, vsaj recimo dva v podobnih tierjih, kot sta HTC-jeva ONe X in One S. Nekaj na to foro, le da bi bila razlika v ceni višja od 50 €.

Jaka83 ::

Meni se bolj zdi problem, da nizkocenovni Androidi mečejo slabo luč na celoten ekosistem. Potem imaš pa paciente, ki uporabljajo Android napravo za cca. 100 € in so poleg tega še toliko smotani, da ne preberejo knjižice z navodili, "imajo pa vedno probleme s tem glupim Androidom" in delajo slabo reklamo. Več Nexusov oziroma podobnih pure google naprav = manj problemov in nerganja z navideznimi problemi in počasnim updateanjem.

PrimozR ::

Imaš popolnoma prav. Ampak problem je v tem, da več naprav je več denarja. Treba se je res vprašati, kakšen je efekt poceni naprav na prihodke nekaj let kasneje, ampak glede na popularnost ne kaže, da bi bilo pretirano slabo.

Bi pa IMO moral Google bolj omejiti zahteve, nekako tako, kot Microsoft. Ampak potem ne bi bila zadeva odprta. Dvorezni meči na vsakem koraku... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WSJ: Nexus 9 prihaja kmalu

Oddelek: Novice / Android
216881 (4663) FlyingBee
»

Android praznuje 5. rojstni dan

Oddelek: Novice / Android
218058 (5720) c00L3r
»

Predstavljena trojica novih Nexusov

Oddelek: Novice / Android
3313325 (10791) PrimozR
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116759 (12789) PrimozR
»

Gingerbread za LG Optimus One in Galaxy S pod vprašajem

Oddelek: Novice / Android
187188 (5940) Lonsarg

Več podobnih tem