» »

BSOD minidump problem

BSOD minidump problem

bmatko ::

Imam sledeč problem:

Pred parimi dnevi se mi je začel računalnik nenadoma ugašati (BSOD). Ker se je to začelo dogajati zelo pogosto (po eni uri delovanja) me je zanimalo kaj je narobe, zato sem kot ponavadi uporabil "who chrashed". Tu nastane problem ker ni nobenih novih zapisov. Pogledal sem tudi v mapi windows/minidump, kjer so samo stari zapisi. Opazoval sem tudi BSOD, ki poteka po fazah: collecting, Initializing, Beginning dump, Dumping... V mojem primeru se ustavi pri Initializing.

če kej pomaga je to koda: 0x000000f4 (0x0000000000000003, 0xFFFFFA801ECBDB30, 0XFFFFFA801ECBDE10, 0xFFFFF80000379A460

Vsaka pomoč je dobrodošla.

bmatko ::

update:

Opazil sem zanimivo stvar. Računalnik se sesuje točno po eni uri delovanja. Sem parkrat tesitiral in je točen:) Zanimivo je pa tudi to, da če ga resetiram ne bo deloval še eno uro ampak odšteje čas prejšnjega delovanja. Se pravi če je delal 20min in sem ga resetiral bo delal brez problema še 40min potem pa BSOD

Kakšna ideja?

amigo_no1 ::

http://www.nirsoft.net/utils/start_blue...

Bios na default, napiši konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bmatko ::

Po tem, ko sem ponastavil file paging, se je končno dump file shranil. Whochrashed mi pove tole:

On Wed 17.10.2012 17:30:04 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101712-16629-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x7EFC0)
Bugcheck code: 0xF4 (0x3, 0xFFFFFA801EB50B30, 0xFFFFFA801EB50E10, 0xFFFFF800037CD460)
Error: CRITICAL_OBJECT_TERMINATION
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft(R) Windows(R) Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a process or thread crucial to system operation has unexpectedly exited or been terminated.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

Sumil sem SSD disk ampak kot kaže je sowtwearska napaka. Bom poizkusil še z ponastavljenim BIOS-om.

bmatko ::

še konfiguracija:

CPU:i7 3930K
MB:Asus P9X79 PRO
RAM: 32GB (8x4GB Vengeance LP DDR3 1600MHz)
GPU: GeForce GTX 560 TI
SSD: Crucial M4 128GB
HDD:WD Caviar Black 2 TB
PSU:Corsair HX650W

bmatko ::

Danes resetiru BIOS ampak napaka se ponavlja. Opazil sem da je po cca. 1h sistemski disk izginil. Še vedno sem lahko brskal po ostalih dveh diskih. Zanimivo je da je firefox še vedno delal in sem komot odpiral nove strani ampak vse ikone, start, ....so izginile.

Nimam več idej kaj bi še lahko naredil. Kakšna ideja?

amigo_no1 ::

Preveri disk z orodjem proizvajalca (full scan v dosu):
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

ru7 ::

Dej preveri katera je revizija na M4 disku. Nekaj podobega se je dogajalo če je bil dist "nanadgrajen" na novejši firmware (vzemi FW 0009 če nimaš).

Bug je bil če disk doseže 8000 ur delovana ali nekaj takega (to lahko preveriš z recimo SSDlife)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

bmatko ::

Preveril disk z windowsi in ssd life-om. Vse pokaže da je ql. Ampak mislim da imaš "ru7" prav. Na googlu sem najdel identični problem kot je moj. Mislim da ni naključje da je ta uporabnik uporabljal enak SSD kot ga jaz (crucial M4). Naložil bom še nov firmware potem pa sporočim.

bmatko ::

Nalozil nov firmware in zaenkrat dela ze vec kot dve uri, kar je rekord v zadnjih 5ih dneh:) SSD je imel bug, da ko dosezes 5200ur se zacnejo tezeave. Disk se izklopi vsako uro.

Hvala za pomoc.

ru7 ::

sem bil ene pol leta nazaj na istem, firmware upgrade pa je blo rešeno.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 BSOD memory_management

Oddelek: Operacijski sistemi
92189 (1720) slovo
»

racunalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
201398 (980) Echbart
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

Sesuvanje računalnika (NVIDIA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101234 (876) KTr1sk
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132246 (1985) Duhec

Več podobnih tem