» »

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov

1
2
»

tomipirc ::

@Gregor P...

zakaj pa bi ti imel bolj odprt sistem od iOS-a?

lp

||_^_|| ::

trnvpeti je izjavil:

||_^_|| je izjavil:

Moram reči da sem rahlo razočaran..zelo se trudim najti nek razlog da bi presedlal na windows tablico, ampak zgleda da ga še en čas ne bo..

in kako si mislil presedlati? kaj si pricakoval?
kaj bi te prepricalo, kaj bi moralo delovati, da bi presedlal?


Prepričalo bi me karkoli posebnega. Tako pa se mi zdi zadeva v primerjavi z ipadom ali kakšno od boljših androidnih tablic totalno povprečna, mogoče celo podpovprečna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Lonsarg ::

Saj se že par mesecev ve VSE o Surface, ne razumem kaj je zdaj kar naenkrat debata kaj je folk pričakoval wtf.

Mi je pa zanimivo, kako sem sestri samo par fotk pokazal, pa je TOTALNO navdušena, namreč kupuje laptop,pa me je prišla za nasvet vprašat. In ona je primer človeka, ki ji je elektronika pomembna ravno toliko kot kozarec vode. Seveda bo vzela Pro verzijo, ko sem jipovedal, da na cenejši ne delajo stare windows aplikacije.

Vsak, ki misli z Surfacom nadomestit laptop bo jasno vzel Pro verzijo. Je pa res, da sem spadajo samo tisti ljudje, ki so že v štartu imeli namen zapravi 1000€ za kak ultrabook. Tapoceni Surface pa je mišljen za ljudi, ki bi že tako ali tako kupipli nek 500€ tablet(Galaxy Tab, iPad,..).

Torej Surface NI mišljen za tiste, ki hočejo poceni tablet in tiste, ki hočejo laptop za normalno ceno, že v štartu.

Gregor P ::

tomipirc je izjavil:

@Gregor P...
zakaj pa bi ti imel bolj odprt sistem od iOS-a?
lp

... lahko bi šli sedaj v tehnične podrobnosti, zakaj kakšnemu posamezniku prav pride odprt sistem (in kaj vse lahko počne z njim, če ga to pač zanima; sploh pa s pomočjo "skupnosti"), ampak dovolj je že, če rečem zaradi večje konkurence (tako programsko kot strojno) ter s tem tudi večje inovativnosti, ponudbe in vsesplošne podpore:)

Sicer nimam nič proti, če recimo neko podjetje naredi iz nekega odprtega sistema po želji potrošnika "zaprt sistem" (v smislu, da dobi zaključen "paket" v roke s katerim se potrošnik ne rabi nič ukvarjati; dopušča v tem paketu zgolj preverjene programe, v imenu hitrejšega in boljšega delovanja ter nudenja boljše uporabniške izkušnje ipd.), ampak da je poleg vedno opcija, da lahko sistem po želji odpreš in delaš z njim kar hočeš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TKPhysicist ::

Čeb meu namen kupovat katerikoli laptop, bi brez odlašanja bil to MS Surface...nekako me je WP7 tako prepričal v robustnost in kompaktnost sistema, da mi preprosto vse ostalo deluje neka glossi načičkana traparija, pa je to Jabuk al pa vsa ostala Drevesa.

Primarno hoče MS postati elegantna "strejt to the pojnt" zadeva in nič drugega. Sam da še svoje telefone naštanca, pa je takoj moj.

Mimogrede: tok tle nekateri utrujate s filozofiranjem o displayu in jako gor in dol kaj ma zadeva notri, da gre človeku na kozlanje...kokr razumem MS pri njihovem hardweru je to, da je zadeva optimizirana u nulo. Kar pomeni, da ne rab met notr 10 jedrnega hrčka, zgoščenost pixslov 100 nmm, 200 gbram itd., da bo delovala brezhibno in pika.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

AlienRR ::

Mislim, da imaš stvari malo pomešane.:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Gregor P ::

WIRED: Why Windows Just Can't Win
Microsoft is about to have its biggest product release in nearly 20 years. Before the end of the month, Windows 8, Windows RT, Surface RT, and Windows Phone 8 will all launch. While you can already pre-order some of these products right now, the party's really just getting started.

And Microsoft is already screwing it up.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

damjanll ::

Surface Review:

http://www.theverge.com/2012/10/23/3540...

zakljucek: enkraten produkt ampak zal slaba tablica in slab laptop

Zheegec ::

Raje glej na Anandtechu, ki je kar precej objektiven.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

Najbolj smešna je izjava glede Surface, ki sem jo slišal je ta, da je po filingu težji in debelejši, čeprav je enako težek in enako tanek(0.1mm tanši) kot iPad, za z stola past:)

Zheegec ::

Jah... Pa kako zaslon je dober samo ni na ravni Retine, potem pa je na testih ekrana (svetilnost, črna, bela) povsod na prvih mestih Asus Transformer TF700, potem Surface, potem pa Retina :) Sploh svetilnost je pomembna, ker svetilnost = uporabnost vedno, ko si na svetlem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

damjanll ::

Hmm, kriticni reviewi surfacea se kar vrstijo...

http://techcrunch.com/2012/11/19/i-got-...

Azgard: glede feelinga da je tezji, je mogoce zato ker je daljsi in je potem vecja rocica ce ga drzis z eno roko in posledicno visja sila na prste...

noraguta ::

jasno da, bojo pa pomojem intel based tablice pograbile kar soliden tržni delež. če bo zadostna dobava clover traila in če še amd doda kaj konkurenčnega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Lonsarg ::

Glede na ceno Samsung Smart PC, ki ima Atom procesor tale RT res ni tok fajn za ljudi, ki hočjo kej več kot Win RT.

Po drugi strani pa še vedno čakam na tablete z kickbakom od konkurence! A so proizvajalci fu....g slepi. To je to, kickstand + tipkovnica kot dodatek. Ne pa grozne težke tipkovnice, ki spominjajo na staromodne laptopi, še pred cajti, ko so ultrabooki obstajali....

noraguta ::

Lonsarg je izjavil:

Glede na ceno Samsung Smart PC, ki ima Atom procesor tale RT res ni tok fajn za ljudi, ki hočjo kej več kot Win RT.

Po drugi strani pa še vedno čakam na tablete z kickbakom od konkurence! A so proizvajalci fu....g slepi. To je to, kickstand + tipkovnica kot dodatek. Ne pa grozne težke tipkovnice, ki spominjajo na staromodne laptopi, še pred cajti, ko so ultrabooki obstajali....

ja se strinajm , samo maš pa celo plejado inking aplikacij, pa en kup developerjev katerin gre winrt api na živce. zdej pa samo za cajtng brat intel najbrž nebo izpodrinil armje. content creation ima pa dobre obete.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gregor P ::

Tale njihova tipkovnica verjetno ne bo bila tudi (kot dodatna možnost) brezžično povezana s tablico domnevam (da imaš lahko tudi oboje ločeno)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Nič ne bo brezžično, zadeva je 3mm, torej logično brez kakršnekoli baterije ali sprejemnika.

Gregor P ::

Škoda, bi bilo prav priročno; morda v naslednji generaciji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Surface 2, hm ne da se mi čakat, zna biti zanimivo ja:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517277 (14650) celada
»

Intel predstavil tretjo generacijo pogonov SSD

Oddelek: Novice / Diski
278496 (7283) MrStein
»

Microsoft upravičuje ceno Kinecta

Oddelek: Novice / Diski
195999 (5083) Jst
»

Posodobitev Xboxa bo onemogočila neuradne pomnilniške enote

Oddelek: Novice / Konzole
183534 (2726) xxxgeekxxx
»

Xbox360 z 250 GB diskom

Oddelek: Novice / Konzole
194340 (3730) Bor H

Več podobnih tem