» »

Dolg BIOS screen

Dolg BIOS screen

vklemen ::

POzdrav vsem,

gre za PC: HP Compaq dx2400 Microtower, 4GB RAM z Win x64 Sp1. Občasno se dogaja, da traja tudi 5 min od pojava BIOS ekrana do nadaljnjega nalaganja Win 7 (npr. - to se mi dogaja danes, potem ko je dober mesec dni bilo vse ok, pred tem pa je spet bilo par takšnih dni), ampak ko se pa to začne je pa hitro in tudi potem PC deluje čisto normalno.

BIOS verzija je ta zadnja, nastavitve BIOS-a so tovarniške, primarni boot iz diska, vsi Windows update redno nameščani.....

Bi morda lahko kako BIOS poskusil downgradati ali pa je še kaj v biosu poskusiti za nastaviti (tudi če v BIOS ekranu pritisnem na BIOS setup, mu traja 5 min. preden pridem v BIOS nastavitve - skratka obvisi na tej točki).

Sumil sem tudi disk, a le-ta sicer deluje normalno....mi počasi zmanjkuje idej :|, tako d avas prosim za pomoč (saj ni bogve kakšen PC, a za hišno uporabo je OK in zadovoljiv zaenkrat).

LP

amigo_no1 ::

Preveri kondenzatorje na MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

vklemen ::

No, pa bodi pameten.

Zdaj po par urah pa spet vse ok in normalno (sem ga 3x restartal in BIOS logo vsakič izgine po cca. 10s ter se lepo naloži). Bi lahko bi virus (čeprav NOD ne najde nič)?

Glede kondenzatorjev na MB pa mi boš moral malo več namigniti (žal takšen strokovnjak pa nisem) - kakšni bi morali oz. ne smeli biti?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vklemen ()

vklemen ::

Našel - bom preveril: https://slo-tech.com/clanki/06002/

Lp

d4vid ::

Pozdravljeni, samo tako za info, v šoli je PC kazal nekaj časa bootscreen in se nato bootal tudi 20-30 minut v Windows XP, prijava pa ni bila mogoča (pač prijava v same Windowse prek serverja, LDAP se Linuxovi izvedbi reče). Vzrok: v BIOSu je bila ura in datum nastavljena na tovarniško, ker je šla baterija na matični in se je vedno zbrisala.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Duhec ::

@vklemen, preveri, če se dolg post screen dogaja samo, če imaš v dvd enoti medij (plošček) ali pa priklopljen nek usb zunanji disk/ usb ključek.
Preveri sata kabel za disk.

vklemen ::

Pozdrav,

najprej hvala vsem za nasvete.

BIOS ura in datum sta ok.

Vstavljenih CD/DVD plošč ni, USB pomnilniki niso priklopljeni - sem tudi poskusil odklopiti vse priklopljene usb naprave (tiskalnik, usb podaljšek...), a ni bilo takrat nič boljše. Ostane mi še pregled kondenzatorjev in vseh priklopov na mat. ploščo....

Ampak od včeraj zvečer pa spet boot-a normalno (sem na hitro poskusil tudi danes zjutraj).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 boot problemi ,error-ji ,reseti

Oddelek: Pomoč in nasveti
171177 (899) Nemixxx
»

Po nekaj urah brez elektrike se XPji ne zaženejo več?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131449 (1157) diso32
»

Računalnik ne gre mimo boot screena

Oddelek: Pomoč in nasveti
71611 (1438) dekoman
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473149 (2529) ManDriver
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353545 (2612) Bostjan99

Več podobnih tem