» »

PC to TV - WiFi

PC to TV - WiFi

JesseP ::

Pozdravljeni,
sploh nevem kam to uvrstit, upam da je tu OK.
Potrebujem en "kos" opreme, ki bi bila sposobna povezave na LAN, preko WiFi, v skrajnem primeru bi bilo ok tudi UTP, še bolje pa obe možnosti. Ta "kos" bi bil povezan na TV (nujno HDMI, zelo zaželjeno RGB - scart), pa brez neki posebnih brezveznih softwarov streamat iz računalnika (Win, Mac OS) v istem LAN.
Nekaj sem slisal, da to omogoca PlayStation 3, recimo da rabljenega dobim tam za 160eu. Ma kdo izkušnje oz. pozna kakšno drugo rešitev?

Hvala

Senitel ::

PS3 zna streamat multimedio iz PC-ja. Ampak to zna tudi cel kup drugih naprav. Vprašanje je, kaj v bistvu sploh hočeš s tem doseči?

Furbo ::

Belkin Screencast AV4
opisan v zadnji reviji Monitor
http://www.belkin.com/us/p/P-F7D4515
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

JesseP ::

@Senitel, samo multimedio? Recimo, powerpoint prezentacije ali kaj drugega ne zna?
@Furbo, je to podobno temu? http://www.mimovrste.com/artikel/175000...
Ce ja, potem ne pride v poštev, ker potrebuješ Intel Wireless Display PC, ki ima Screencast program naložen. No saj meni ni ratal usposobit z navadnim PCjem, z Macom pa sploh ne. Vglavnem dela na WiDi (ceprav pise WiFi).
Kaj pa tiste zadeve, WDTV, Apple TV?...

Furbo ::

Nobenega programa ne rabiš. Vštekaš na izvoru in v tv. To je v bistvu za tiste, ki ne marajo kablov okoli dragocenega televizorja na steni. Pa to ni edina fukncionalnost, še neke druge zadeve premošča..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

JesseP ::

Furbo, nisem nekak ziher. Tale, ki sem ga linkal potrebuje tak PC, ki je sposoben tega, pa tut pise WiFi screencast. Na škatli in v navodilih pa druga pesem. Odpri ta in ta program (ni priložen nikjer) in ugotovim, da je ta program naložen, če je Intel Wireless display PC. Nebi spet nekaj kupoval, pa bo ista zgodba, mi pa diši po tem da je, le z dodatnimi funkcionalnostimi. Mas doma to, ali si samo v monitorju bral?

Furbo ::

Ja seveda, če si linkal nekaj drugega.

Now you can connect your home theater equipment to your HDTV--and keep all the devices out of sight. Connect 4 HMDI AV devices, your Blu-ray™ player, gaming consoles and others, all wirelessly.

To sploh ni namenjeno za uporabo na računalniku, ampak da brezžično priklopiš hdmi izhod konzole, bluray predvajalnika.. kako naj torej zahteva SW driver?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

JesseP ::

Vidim, sem prebral tudi članek v Monitorju, torej to sploh ne ustreza nobenemu mojemu pogoju.
Sem na hitro prebral vse skupaj in sm mislil, da se da tudi kej preko računalnika, pa se ne da.

Furbo ::

Seveda ustreza, če imaš hdmi izhod na pcju, vsak hdmi izhod je dober. Tisto sem povedal zato, da je ja jasno, da ne rabiš softvera.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

JesseP ::

JesseP je izjavil:

Pozdravljeni,
sploh nevem kam to uvrstit, upam da je tu OK.
Potrebujem en "kos" opreme, ki bi bila sposobna povezave na LAN, preko WiFi, v skrajnem primeru bi bilo ok tudi UTP, še bolje pa obe možnosti. Ta "kos" bi bil povezan na TV (nujno HDMI, zelo zaželjeno RGB - scart), pa brez neki posebnih brezveznih softwarov streamat iz računalnika (Win, Mac OS) v istem LAN.
Nekaj sem slisal, da to omogoca PlayStation 3, recimo da rabljenega dobim tam za 160eu. Ma kdo izkušnje oz. pozna kakšno drugo rešitev?

Hvala


Torej ne pride v poštev, ker hočem brez kablovja prenašat vsebine iz računalnika na TV.
+ pri temu je naprava brezzicno povezana z TV, za kar pa rabs tak TV?

Jaz pa rabim nekaj takega da je preko kabla (nujno HDMI, zelo zaželjeno RGB - scart) povezana s TV, jaz pa preko računalnika preko WiFi z njo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžično projeciranje laptopa na TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
91620 (1433) Cervantes
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112665 (2264) levaky
»

Kateri TV kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
3615945 (14976) theBill
»

en disk na dva računalnika

Oddelek: Strojna oprema
82735 (2480) borut_s

Več podobnih tem