» »

Mechanical desktop

Mechanical desktop

Opica80 ::

Zanima me, če se da iz Mechanical Desktop-a prenesti tloris in prerez v Auto CAD tako da na risbi ostanejo vsi skriti robovi črtkani. Se pravi da risba ostane taka kot mora biti in ne samo navaden 3D model z uporabo Hiden funkcije.:\:8)

bastadu ::

Saj je Mechanical Desktop itaq AutoCAD, a ne? Sam da je dodatek še MD. Ne vem kako to misliš. Bodi bolj natančen!

Opica80 ::

Ja seveda je MD del ACAD-a. Samo mene zanima, če se da prenesti poglede iz MD v ACAD v 2D obliki. Se pravi tako da postane tloris, prerez navaden 2D in ne ostane v solid obliki za v ACAD. To me pa zanima zato, ker imam veliko podobnih načrtov in bi jih rad iz MD prenesel v ACAD.

dizel ::

Tam spodaj ko model rišeš, maš zavihek 'model'.
Tam pač prestavi na 'layout'.
Desno-klikneš[TM] na tisto belo podlago, pa daš 'new view'.
V nastavitvah pa izbereš model, pa ravnino s katere boš gledal, pa pokažeš kje hočeš pogled met.
To je pogled v 2D(z vsemi črtkanimi črtami&co..). Da bi bil sam 2D pogled kot samostojna celota, je bol težko, ker vic je v tem, da je to 3D modelirnik in je glih fora, da iz 3D izhaja 2D, ki se spreminja avtomatsko, če spremeniš 3D.... Pol maš v enem fajlu spravljen 3D in 'draft' 2D...

Opica80 ::

Hvala za odgovor. Samo varianto z layout-om poznam zanimala me pa bolj tista druga možnost. Se pravi kako se prenese ta layout v "navadni" ACAD v 2D obliki. Vem da se layout spreminja če se spreminja model, samo recimo da je 3D model dokončen in se ne bo kasneje spreminjal.

BoO ::

Probi izvozit kot *.wmf. Pol pa se uvozit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AutoCAD pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
202181 (1209) nejcek74
»

Autocad ali Pro/Engineer, kaj izbrati za začetnika?

Oddelek: Programska oprema
164726 (4410) Loki
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433043 (2290) TESKAn
»

najbolj enostaven program za 3d modeliranje

Oddelek: Programska oprema
137528 (7357) barbarpapa1
»

Kaj kupiti za delo z ACAD-om

Oddelek: Kaj kupiti
131751 (1600) Medved

Več podobnih tem