» »

najbolj enostaven program za 3d modeliranje

najbolj enostaven program za 3d modeliranje

mloncar ::

še nikoli nisem delal v kakšnem programu za 3d modeliranje, pa bi se enga lotu, pa me zanima keterega?

nicjasno ::

www.rhino3d.com

mas gori free evaluation verzijo s polno funkcionalnostjo za dol potegnit.

Gandalfar ::

Potem pa naj raje proba: blenderja, ogromen online community, velik tutorialov, velik primerov, verzije za vse OSe, pa v kiberpipi je cel kup ljudi, ki znajo to uporabljat in ti bodo pokazali, ce bos prijazno stopil k njim.

Go OSS! :)

frenk ::

japan power: pa še dva vrhunska...Maja(5.0) in 3DStudioMAX(pomoje da je 4.0 tazadna):)...cena je seveda astronomska...lahko pogledaš po travniku če je komu slučajno na tla padu;)

MI_KO ::

Prvo ti razmisli zakaj rabiš modelirnik, oz. na katerem področju bi rad modeliral in kaj, šele nato začni z izbiro kandidatov.

Kajti modelirati ne pomeni le oblikovati za računalniško področje (beri: igre,...) ampak modeliraš tudi v arhitekturi, strojništvu, elektrotehniki, oblikovalci...
Odvisno od tega izbereš modelirnik ki je močnejši na izbranem področju (npr. prostih površinah, animacijah ali pa ima možnost izdelave 2d risb, numeričnih simulacij,...)

pingo76 ::

Probaj Truespace. Ne vem do kje so prišli a jaz sem začel na verziji 2.0 in je bil kot tetris!

mloncar ::

MI_KO... ...imaš prav, nisem bil dovolj natančen!

v programu bi si narisu ohišje, ki ga bom potem naredu!

zdej ko vete za kaj ga bom nucu, kateri bi bil najbolj primeren (in enostaven)?

CaqKa ::

sketchup...

kuglvinkl ::

Za osnove bi se splačalo pogledat za Brycem. Ki ima sicer obupno počasen render engine, je pa enostaven.
Your focus determines your reallity

McNato ::

SolidWorks 2004 - za študente imajo poseben popust :-)

MI_KO ::

O.k. to je že nekaj,...

SW je že ena dobra opcija. Ima zelo dober tutorial za hitro učenje in je nasploh zelo enostaven in hiter. Lahko enostavno zmodeliraš nato pa iz tega narediš risbe. Pika na I pa je (sicer bolj amaterski, pa vendar) photoworks, kjer lahko tudi prav renderiraš zadevo (materiali, luči, ozadja,...)

Popust za študente ,.........:D Ja za 5900 na mesec maš ADSL.:D Najboljša izbira.

Opcija je tudi inventor, ki je SW največji konkurent, pa vendar malo slabši.

Na koncu pa se vprašaj, čemu boš rabil 3d model. Na podlagi modela ne boš mogel kar tako izdelat zadeve. Za to rabiš 2d tehniško risbo z merami, za katero pa ti bo verjetno dovolj že Autocad.

mloncar ::

itak... ...jst bi si naredu 3d model zato, de lohka spreminjam kišto in tako najdem optimalno razporeditev vseh komponent!

za risalno mizo, pa potem naredim končni načrt, po katerem bon naredu ohišje!

bom "kupu" SolidWorks 2004!

Highlag ::

Jest uporabljam kar Pro/Engineer od PTC-ja :D

Mislim, da je zlo simper za uporabo. Manjši zadržek je le njegova cena mislim da licenca stane okoli $6000

Drugače pa so ponujali čisto zastonj aplikacijo ki se ji reče Pro/Desktop Express samo so jo ravno za novo leto ukinli. Tak, da če bi postal kak teden nazaj bi ga še lahko snel zastonj zdej pa nič več.:( Tudi če bi uspel kje dobiti inštalacijo jo verjetno nebi mogel zagnati, ker rabi registracijo preko neta in to is tistega računalnika, kjer je zadeva inštalirana. Glej www.PTC.com

Druge možnost pa so mogoče še think3, Ideas pa verjetno še kakšen drug.
.
Tole so res 3d programi, ki spadajo v isti razred kot Solid works. Torej resni programi v katerih nastajajo izdelki, ki jih vidiš v vsakdanjem življenju.

barbarpapa1 ::

Japan Power

Pri strojniških 3D CAD modelirnikih (govorim o SW, Inventorju, ACAD Mechanical desktopu, Pro/Engineerju, Catia-i, Unigraphicsu...) je vedno vključen modul za izdelovanje risb (prvotni namen vseh omenjenih je bil tudi čim lažja izdelava tehniške dokumentacije - beri risb).
Torej ko zadevo zmodeliraš, na risbi samo definiraš poglede in risba se nato praktično generira sama. Ti moraš risbo samo opremiti z dimenzijami (ali pa vklopiti prikaz dimenzij, s katerimi so definirani modeli. Vsi prej omenjeni modelirniki so parametrično oz. "dimension driven") in ostalimi komentarji, ki jih pač potrebuješ. Ker je risba vedno asociativno povezana z modelom, se bo vsaka sprememba modela prav tako poznala na risbi.

Če želiš zadevo narediti kot se zagre, naštudiraj poleg osnov modeliranja tudi delo s sestavi. Če boš sestav naredil pravilno, tako da boš lahko s sestavom "krmilil" posamezne sestavne dele, boš lahko naredil modele in risbe posameznih sestavnih delov, ki se bodo vsi skupaj spreminjali tako, kot boš to definiral v sestavu.

Pa fajn modeliranje želim...

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
197009 (4595) Machete
»

Izbor pravega programa za izdelavo 2D in3D tehničnih risb

Oddelek: Pomoč in nasveti
91326 (1146) rutifruti
»

Povejte mi kaj o modelirnih programih

Oddelek: Programska oprema
102105 (1978) dzinks63
»

Autocad ali Pro/Engineer, kaj izbrati za začetnika?

Oddelek: Programska oprema
164725 (4409) Loki
»

Kater program za rendriranje?

Oddelek: Programska oprema
51763 (1717) barbarpapa1

Več podobnih tem