» »

Brušenje tel. zaslona

Brušenje tel. zaslona

Trixyy ::

Lp !
Zanima me če je možno da mi zbrusijo zaslon na telefonu saj imam ponekod čist male praske ki na daleč niso vidne ob kotu pa. Nekdo mi je rekel naj ga peljem v zlatarno in me zanima če je to res? Hvala za odgovore LP!

NeMeTko ::

Bi rekel, da je to odvisno od vrste zaslona.
Nekatere lahko poliraš, medtem ko druge s tem uničiš.
Če je govora o 'navadnih' zaslonih, potem je to ponavadi zgolj PVC ploščica, ki se jo verjetno da z ustreznimi sredstvi nekoliko spolirati.

Čim pa je govora o kakšnem Smartphone ali kakršnemkoli podobnem, ki ima površino občutljivo na dotik, pa obstaja velika verjetnost, da ga boš s poliranjem uničil (se ne bo več odzival na dotik).

Če nisi prepričan kaj smeš, potem raje ne čaraj, da ne boš kasneje obžaloval.

Preveri tip telefona pa malo poglej kaj piše v navodilih, alternativno googlaj, kaj piše pod 'screen maintenance' tega telefona.

Seveda pa lahko tudi preprosto pokličeš na uradni servis za tvoj telefon, pa ti bodo tam kompetentno povedali, kaj se sme in kaj ne - morda to celo oni strokovno opravijo.

StajercSSS ::

Jaz sem probal zbrusit na brusilnem kamnu v garaži na elektriko. Žrtev Nokia 6120 classic. V prednjo plastiko na ekranu naredilo luknjo, ostalo plastiko okoli pa skurilo. :D Potem pa sem samo plastiko od ekrana dol vzel (bila je ločena od ostale plastike na prednji strani mobitela), potem sem mel samo goli ekran brez plastike (slika bila čista, kot na nobenem novem telefonu,pa še brez prask je bil).
Nokia delala dosti let bp,večen stroj,lani pa sem jo zamenjal. :)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

popster ::

jas sem pa lepo zbrusil en starejši telefon samo z zobno pasto in toaletnim papirjem. Rezultat: zaslon kot nov.

francek1 ::

Za plastiko se dobijo posebne brusne paste. Če je ekran močno poškodovan, se najprej uporabi vodobrusen papir granulacije 1500.Tule je ena od teh past. , tule pa druga.
Par nasvetov o tem najdete na tem forumu.

Ne boste verjeli, obstaja prav namenska pasta za touchscreene...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal osemjedrni Galaxy A7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12446305 (42800) opeter
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928961 (23393) FlyingBee
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294619 (3380) rzidar1
»

Na Kitajskem dočakali drag iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
949744 (7723) M-XXXX
»

LCD tv podrsan ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
73721 (3541) TribesMan

Več podobnih tem