» »

Kateri Win Server za 3 RDP cliente

Kateri Win Server za 3 RDP cliente

levaky ::

LP!

Imam primer, kjer bi rabili(predvidevam) Windows Server, ker imamo nekaj zaposlenih, ki občasno delajo od doma preko RDPja. Iščem cenovno najbolj ugodno zadevo, a zgleda da brez Windows Server OSa ne bo šlo, saj XP oz sedmica ne podpira več hkratnih sej na enkrat.
Kolega mi je svetoval Windows Server Foundation, ki stane slabih 200€, a kolikor gledam, obstaja samo OEM varjanta, jaz pa na žalost server že imam(kupil HP Microserver pred slabim mesecem). Ali obstaja kakšna možnost, da vseeno dokupim samo omenjeni Server Foundation kljub temu, da server že imam?
Če ne, kaj imam še na razpolago? Moram iti na SBS?

lp, Matej

Klemenn ::

Poglej si kako je z pogoji OEM. Mislim da še 3 meseco po nakupu HW šteje kot OEM?

NeMeTko ::

Dokupiš Terminal Server Licence.

Pokliči kakšnega usposobljenega prodajalca, pa ti bi moral znati pravilno svetovat kaj potrebuješ in koliko te bo stalo.

Kateri Windows server imaš na tistem Microserverju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

levaky ::

Klemenn: bom preveril!
NeMeTko: trenutno OpenIndiano, ker sem mislil, da bom potreboval server samo za shranjevanje podatkov, a se je izkazalo, da rabimo tudi RDP.

Matej

NeMeTko ::

OpenIndiano pa ni MS Server, torej odpadejo Terminal serveices licence - prvotno je bilo razumeti, kot da poganjaš MS Server na tej škatli.

Imaš kakšen drug Microsoft server?

Drugače pa malo googlaj - obstajajo rešitve, ki na navadno Windows mašino nadgradijo v nekakšen terminal server za več uporabnikov. Če najdeš primeren proizvod in demo verzijo zanj, lahko preveriš, če bi se zadeva obnesla za tvoje potrebe.

Drugače, ne glede na to, kateri MS Server bi nabavil, bi moraš še vedno dokupiti dodatne Terminal Services licence. Po default, server namreč omogoča samo administratorjem terminal services dostop.

levaky ::

Ja, zgoraj sem napisal, da bi rabili Windows Server. Na žalost nimam nobenega drugega Windows Serverja.

To, da bom potreboval dodatne CAL licence mi je jasno, a recimo, da bi bila cena z omenjeno Foundation verzijo + User CAL še vedno sprejemljiva.

lp, Matej

NeMeTko ::

Morda bi kaj takšnega zadoščalo tvojim potrebam?

Zadeva sicer tudi stane svojih 300 USD za 5 uporabnikov, ti pa zato ni potrebno nameščati, konfigurirati kompletnega Windows serverja.

5 user CAL za remote desktop te pride 783€+ddv, poleg tega moraš kupiti še Windows Server, s čemur si mimogrede na 1000+€.

Če ta strošek znižaš na 1/3 s pomočjo alternativne rešitve, se to morda splača preizkusiti?
Jaz bi snel demo verzijo in preveril, če res nudi to, kar obljubljajo.

NeMeTko ::

Pardon - spregledal, da rabiš za 3 remote userje - v tem primeru te stane Windows TC licenca per user 157€+DDV, torej cca. 470€+ddv za TS licence + cena Windows server platforme. Če 'spelješ' z OEM licenco za 200€, prideš tako na cca. 800€+ nekaj DDV.

Po drugi strani, pa bi bilo krivično gledati Windows server gledati zgolj kot 'terminal services host'. Z njim dobiš dodatno funkcionalnost, ki ti bo v poslovnem omrežju, pa če je to še tako majhno, na dolgi rok zelo prav prišla.

Pomislek imam le glede samih RDP povezav. Upam, da se zavedaš, da te niso ravno najbolj varne in jih boš implementiral preko VPN povezave.

amigo_no1 ::

http://www.missingremote.com/guide/how-...
How to Enable Concurrent Sessions in Windows 7 Service Pack 1 RTM

Kaj takega ?

levaky ::

Rabim za userje, ja.

Ammm, so UserCAL res tako drage? Ker kolikor gledam tukaj:
http://www.topsolutions.si/article.aspx...
http://www.mlacom.si/programska-oprema/...
so UserCAL licence cenejše. Ali je za osnovno verzijo(foundation) CAL toliko dražji oz. ali moram za TS gledati druge licence? Vem da skupaj z Windows Server dobim še kaj drugega, a zaenkrat potrebujem samo Terminal Services in nič več. Povezavo na RDP bom reševal s pomočjo VPNja, ja. Sploh ne pomislim, da bi odprl port direktno na internet.

amigo_no1: poznam zadevo in mi je všeč oz bi bilo to to, ampak na žalost se bo zadeva nahajala v podjetju in mislim, da tvoja opcija nebi šla skozi, če bi se slučajno oglasila kakšna BSA oz podobna družba.

Matej

NeMeTko ::

Cene, ki sem jih navajal so "Win Rmt Dsktp Svcs CAL 2008 English MLP" povzete po aktualnem ceniku Microsofta.
Tiste, ki si jih ti gledal, pa so CAL licence za 'file sharing' in podobno.

So pa tudi precejšnje razlike, ali kupuješ MLP ali v okviru OLP licence.

Žal je Microsoft licenciranje dokaj kompleksno in se moraš malo poglobiti, če želiš najti optimalno varianto, ki je lahko bistveno ugodnejša, kot tista, ki ti jo bo ponudil nekdo, ki stvar ne obvlada.

Vsekakor ti priporočam, da se obrneš na kakšnega USPOSOBLJENEGA prodajalca Microsoft licenc, da ti sestavi optimalno ponudbo - potem pa poiščeš še 'drugo mnenje' pri kakšnemu dodatnemu prodajalcu.

Če je pravi ekspert, ga bo zanimalo tudi kaj imaš še sicer na računalnikih, kakšne imaš načrte v bodoče in vse upošteval pri optimizaciji ponudbe, ki bo prikrojena tvojim potrebam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

levaky ::

Aha, aha... Hvala za info:)
Se pravi, tudi za file sharing moram imeti za vsakega uporabnika posebej licenco?
Kaj pa če vsi trije uporabniki dostopajo z istim uporabniškim imenom? Rabim 3 CALe al enega?

lp, MAtej

NeMeTko ::

Imaš User in Device CAL-e. Potem pa moraš nekako skombinirati tisto, kar se ti bolje splača v tvojem okolju.

Pri User CAL seveda ni mišljen 1 licenca za 10 userjev, če ti uporabljajo isto uporabniško ime :))

levaky ::

Eh, fscking MS licencing:) En sam problem:) No, bom jutri probal najti nekoga ki se malo spozna na te zadeve in sestavil en pameten paket.

Hvala za pomoč

lp, MAtej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejše strežniške verzije Windows bodo podpirale nove procesorje

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
106818 (5245) krneki0001
»

Postavitev omrežja - poslovno

Oddelek: Omrežja in internet
111677 (1350) SasoS
»

Red Hat odlično v tretjem kvartalu

Oddelek: Novice / Rezultati
226364 (3720) techfreak :)
»

[Postavitev Win serverja]; koliko je cena?

Oddelek: Operacijski sistemi
202461 (1909) r5r
»

WIN 2003 SBS server

Oddelek: Operacijski sistemi
51436 (1388) DARKLORD22

Več podobnih tem