» »

Problem z inštalacijo win XP-jev!

Problem z inštalacijo win XP-jev!

migič ::

Problem je sledeč:
Ko v winsih 98 zaženem setup iz cd-roma vse teče v redu. Saj veste kako poteka instalacija XP-jev. Ko se ponovno zažene računalnik (prvič, pri instalaciji) se v dusu pojavi izpis: error,….! Ť V glavnem piše, da je instalacija preklicana in , da je prišlo do napake. Preverite če so na disku napake in ali je na disku virus! Piše tudi če je prišlo do napake prvič ponovno zaženite računalnik – to ne pomaga! ť Enako se mi dogaja tudi z win2000! Če ima kdo kakšno rešitev naj mi prosim pomaga.
Konf: amd 1,6xp, ati radeon 8500le
A je problem povezan z grafično kartico??
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

MadMax ::

V BIOSu disajblaj VirusWarning.
Morda je to...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

SkIDiver ::

Pojdi v dos napiši format c: in prtisni enter. Ko pride do 100% oz se konča formatiranje v cd-rompogon vstavi cd od windows 2k al pa XP, resetiraj. Ob zaganjanju pojdi v bios in nastavi da ti prvo boota cd-rom pogon. Shrani in pojdi iz biosa vn in sedaj ti bo lepo iz cd-ja zbootal in začel za nalaganjem windowsov. Pa ko boš v biosu upoštevaj še navodilo od MadMax-a.

groom ::

Če ti pri napaki napiše UNMOUNTABlE BOOT VOLUME maš fajn problem. Takega imam jaz in ga še nisem uspel rešit. Na Microsoftovi strani sem poiskal članek o tej napaki in vrli microsoftovci so predlagali naj najprej pogledam, če imam 80 pinski kabel na disku, potem naj preverim viruse, nadalje naj v Recovery Console napišem ukaz chkdsk /r in tako odpravim napako pa mi je Recovery Console ugotovil da imam poškodovan disk kar ni res ker mi win98 tečejo brez problema. Probal sem naložit tudi win2000 pa mi je spet javilo neko napako, ko sem to preveril na Microsoftovi strani so mi kot možnost navedli tudi da XP-ji in 2000-ke ne podpirajo mojega kontrolerja za disk. Do tu sem prišel naprej pa se nisem vec ukvarjal s tem problemom, ker nisem imel časa. Svetujem ti da si prepišeš error message, ki ti ga javijo XP-ji in poiščeš na Microsoftovi home support strani članek o tem problemu, če ti ga bo uspelo rešit pa prosim povej, ker bo mogoče rešilo tudi mojega, pa veliko šreče.:)

migič ::

No problema še nisem rešil.
1)disable virus ne del
2)ne morem zagnati xp, ali 2000 direkt iz dosa ker nimam te verzije
3)groom:
Mislim, da je napaka nekako podobna tvoji, enako mi pravi za viruse, chkdsk/f,...! Če rešim ti javim samo zdaj ni tolko časa! Disk je ba brez bad sektorjev!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

segi ::

Simp kot pasulj. Vzami ven disk, ga nesi k kolegu pa ga daj noter pol pa gor namesti winse pa boš videl kako je na stvari. Če bo šlo pol je OK in te jebe ali grafika (pomojem ne) ali pa matična. Zasledil sem že tudi, da je lahko kriv celo procesor. Pol pa ko disk na novo vstaviš v rvoj komp bi moglo delat. Če ne dela pol pa imaš verjetno kakšno eksotiko ATA66 ali kaj sličnega.
Probaj še instalirat zadevo s datoteke setupcore.exe8-)

Če ti nič ne dela....bi jaz prodal disk pa čao...drugič pa razmišljal kakšno opremo kupujem...>:D :D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Mercier ::

Čisto možno, da tole ne bo delalo - naložil se bo napačen HAL.

segi ::

Tako smo mi nameščali 5 računal, ki so bili kompleti firma Acer. Vzrok: kriva strojna oprema...
Sicer pa je vredno poskusiti...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Jose ::

Verjetno kaj takega ti ne bi naredil, se je pa že zgodilo:

Na IDE kablu sta bila narobe priklopljeni disk(jumper-Master) in DVD (jumper Slave). Zgodilo se je, da disk ni bil priklopljen na koncu IDE kabla ampak na sredini. Čez nekaj dni po inštalaciji WinXP se je pojavila napaka UNMOUNTABLE BOOT..., ki ti je že znana.

Bilo bi zelo lepo, če bi moral samo IDE kabel drugače priklopiti, ker je v drugem primeru rešitev verjetno mnogo bolj komplicirana.

migič ::

Fantje kot kaže so bile krive partcije. Prej sem mel eno NTFS,katere v win98 nisem mogel uporabljat, druga pa je bila fat32. Nato sem naredil eno big NTFS particijo in so se win2000 inštalirali brez problema. Nato sem še upgradal v win xp in stvar sedaj deluje! LP
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362120 (1445) chrush
»

pri zagonu to napiše

Oddelek: Pomoč in nasveti
111525 (1028) -žiga-
»

unmountable boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
81050 (883) EvilGod
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191228 (989) AvAkI
»

POMAGAJTE-NE RAZUMEM VEČ NIČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
201701 (1242) Kriko

Več podobnih tem