» »

Kazenske točke pomoč

Kazenske točke pomoč

1
2
3

SkipEU ::

Predvsem začetni komentarji so neresnični. Samo sodnik ti lahko izreče prepoved veljavnosti vozniškega dovoljenja. "koramberger" je napisal točne informacije.

Drugače pa pazljivo. Te zadnje spremembe zakona vodijo v še večje svinjarije. Tako redarji pri nas sredi ničesar daleč od mesta skačejo po gozdnih cestah (!) in kaznujejo ljudi, ki parkirajo ob njihovem robu, ko si gredo nabrat nekaj kostanjev. Ob cestah, kjer drugega prometa ni, parkirati ne moreš nikjer drugje, promet poteka s hitrostjo 10-20 km/h, in kjer so ljudje v miru parkirali tistih par dni na leto zadnjih 30 let in uživali v naravi.

Gandalfar ::

Lahko das scan take kazni?

roba87 ::

Meni je ratalo po 3 radlerjih v uri in pol (enako alkohola kot v pivu in pol približno) napihat 0.00. Tako da od 6 piv v 8h ne verjamem, da si napihal za odvzem. Kolikor mi je znano, jetra razgradijo 0.1 promil alkohola v 1h pri zdravem človeku (lahko da se motim).

bajsibajsi ::

Se tocke brisejo po nekaj letih, v kolikor ne pride med tem casom do ponovnega prekrska?

Aston_11 ::

roba87 je izjavil:

Meni je ratalo po 3 radlerjih v uri in pol (enako alkohola kot v pivu in pol približno) napihat 0.00. Tako da od 6 piv v 8h ne verjamem, da si napihal za odvzem. Kolikor mi je znano, jetra razgradijo 0.1 promil alkohola v 1h pri zdravem človeku (lahko da se motim).



Ste pa sekali!! Ti si bil pri razgradnji ves čas v plusu z razgradnjo!!

St235 ::

bajsibajsi je izjavil:

Se tocke brisejo po nekaj letih, v kolikor ne pride med tem casom do ponovnega prekrska?


Točke se brišejo po treh letih, neodvisno od tega ali pride do novih prekrškov. ČE pa jih nabereš 18, sledi odvzem izpita in grejo točke na 0.

Miha_T ::

Pri sodniku se da marsikaj zmenit. Poveš, da se zavedaš kaj si naredil in da ti je žal, poveš kako je prišlo do tega da si vozil nabit, da prej še nisi bil kaznovan, našteješ 101 razlog zakaj potrebuješ izpit, zraven vštuliš še kakšno dobro stvar ki si jo kdaj naredil (reees dobro), itd, itd. Ne pa lagat! Sodniki niso idioti.
Preverjeno. Sam bi moral dobiti 28 pik, pa mi jih je dosodil le 17.

Za tiste ta pametne, ki pišejo "kaj pa voziš ko si pijan", "alkohol ni za na cesto"... To vsi vemo. Ampak z 2 promiloma v riti pa tega ne veš več. Takrat si suprmen in vožnja res ni noben problem. Sam sem nalašč zaklenil ključe v avto zato, da bom naslednji dan prišel z rezervnimi ponj, pa sem pol zlezel skozi prtljažnik do volana...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

OrkAA ::

Zakaj si pa dva promila v rit zbašeš?

St235 ::

Za tiste ta pametne, ki pišejo "kaj pa voziš ko si pijan", "alkohol ni za na cesto"... To vsi vemo. Ampak z 2 promiloma v riti pa tega ne veš več. Takrat si suprmen in vožnja res ni noben problem. Sam sem nalašč zaklenil ključe v avto zato, da bom naslednji dan prišel z rezervnimi ponj, pa sem pol zlezel skozi prtljažnik do volana...


Si kdaj resno razmišlal o zdravljenju?

Miha_T ::

Spet pametni... ali pa neizkušeni. To ni hvala ampak opozorilo.
Sicer ne pijem sploh.
Praznovanje... Začne se z obvezno zdravljico ali dvema pol je pa že fletn in nadaljuješ dokler ti nalivajo :) Dobra družba, zastonj pijača... Ko pa pride za tabo je pa že prepozn.
Veste kaj bi jaz rekel takim preden sem se ga napil? "Z lepim se hvališ, zguba!" ali pa "Zakaj si pa dva promila v rit zbašeš?" in "Si kdaj resno razmišlal o zdravljenju?" in podobno zajebavanje.

St235 ::

Ne piješ sploh, ob enem pa razlagaš kako si čez prtljažnik lezel v avto po ključe? Ne nakladaj.

In ja, če si moraš ključe zaklepat v avto, ko piješ potem resno razmisli o zdravljenju.

Jaz z veslejem kdaj kaj spijem. Včasih tudi več kot je zdravo za zdravje, pa si vseeno ne rabim zaklepat ključev, zagovarjat pred sodnikom in ne vem kaj še vse.

Miha_T ::

Lakotnik29, počakaj še malo :)
Jaz sem enako razmišljal kot ti sedaj.
Pa by the way, ključe sem zaklenil v avto ko sem že dvojno videl, ampak še vedno vedel da tak ne smem za volan.
Če si pa že tolk pikolovski naj se pa popravim no. Ne pijem sploh, razen v enem in edinem primeru.
Sicer pa ne vem zakaj se spuščam na tvoj nivo debate... dost bo, ker to nič ne pomaga OPju.

St235 ::

Bom počakal. Sicer dvomim, da bo v drugi polovici življenja kaj drugače, ker je večina pivskih dni že za mano, ampak pustimo se presenetiti.

cebelar123 ::

Torej prva informacija je da, imaš sodnika za prekrške cez 1 mesec, od odvzema vozniške.
Do takrat ne moreš voziti, po novem zakonu, od napihanega ti odbijejo 0,05 zaradi pogreška alotesta. Torej sem napihal 0,55 meja je 0,53 za 18KT.

NeMeTko ::

Zdej se bo pa pri sodniku cenkal kot stara branjevka za tiste 0,03....

Ampak ok, po drugi strani se vidi, da se dečko sekira.
Morda mu pa bo v poduk, da ne bo vajo ponovil na prvi naslednji fešti?

Samo upam, da ne bo nesel sodniku izpis iz foruma, kot dokaz, kako zelo obžaluje dogodek :D

BigWhale ::

Miha_T je izjavil:

Spet pametni... ali pa neizkušeni. To ni hvala ampak opozorilo.
Sicer ne pijem sploh.
Praznovanje... Začne se z obvezno zdravljico ali dvema pol je pa že fletn in nadaljuješ dokler ti nalivajo :) Dobra družba, zastonj pijača... Ko pa pride za tabo je pa že prepozn.
Veste kaj bi jaz rekel takim preden sem se ga napil? "Z lepim se hvališ, zguba!" ali pa "Zakaj si pa dva promila v rit zbašeš?" in "Si kdaj resno razmišlal o zdravljenju?" in podobno zajebavanje.


Ce ne znas v druzbi rect, ne bos pil, ker vozis, potem imas verjetno se kak drug problem, morda bi bilo dobro poiskati strokovno pomoc. Ze zaradi tega, da ne bos spet prisel v situacijo, ko bo ze prepozno. Ker se hitro utegne zgoditi, da je prepozno se za koga drugega in ne samo zate ...

http://www.zurnal24.si/vinjen-voznik-tr...

Ce se vam je tezko vzdrzati pitja, ko ste sli od doma z avtomobilom in ce nimate dovolj samokontrole, da ne bi vozili takrat, potem raje ostanite doma. Resno.

XtodaZ ::

BigWhale me zanima kaj bi ti naredil v naslednji situaciji:

- gres po opravkih z avtom in se ti ne sanja da bi se sploh kje ustavil kaj spit
- te poklice kolega, da prides na eno pijaco v lokal, ki je cca 2km oddaljen od tvojega doma
- prides v lokal in je tam cela zurka, ker se iz nekega razloga proslavlja
- ker si pac zurer po dusi se odlocis da bos pustil avto pred lokalom in odsel domov pes
- po 15. rundi se lokal zapre

torej bi bil konkretno pijan in zdj sledi odlocitev:
- grem pes?
- grem z avtom sej mam samo ta 2km?
- gremo z druzbo spit se eno v drugi lokal?
- poklicem taxi?

kot trezen clovek, vem kaj bi se odlocil, ampak kot pijan... je zelo zelo odvisno od razpolozenja in situacije.
tko da ce si preprican da bi izbral 1. ali 4. v vsakem primeru, sigurno nimas izkusenj na tem podrocju.

jalovec09 ::

Take, ki vozijo pijani je treba nemudoma odstranit iz ceste, bodoče voznike, ki opazijo avto, ki šviga po cesti, nemudoma pokličite policiste, bi vas rad videl, kako bi vam pijan voznik naredil nasrečo, se v vas zaletel notri pa imel otroka !!!!

Smurf ::

XtodaZ je izjavil:

BigWhale me zanima kaj bi ti naredil v naslednji situaciji:

- gres po opravkih z avtom in se ti ne sanja da bi se sploh kje ustavil kaj spit
- te poklice kolega, da prides na eno pijaco v lokal, ki je cca 2km oddaljen od tvojega doma
- prides v lokal in je tam cela zurka, ker se iz nekega razloga proslavlja
- ker si pac zurer po dusi se odlocis da bos pustil avto pred lokalom in odsel domov pes
- po 15. rundi se lokal zapre

torej bi bil konkretno pijan in zdj sledi odlocitev:
- grem pes?
- grem z avtom sej mam samo ta 2km?
- gremo z druzbo spit se eno v drugi lokal?
- poklicem taxi?

kot trezen clovek, vem kaj bi se odlocil, ampak kot pijan... je zelo zelo odvisno od razpolozenja in situacije.
tko da ce si preprican da bi izbral 1. ali 4. v vsakem primeru, sigurno nimas izkusenj na tem podrocju.

In tukaj se vidi najvecji problem... dejansko mislis, da smo ostali tako neodgovorni kot ti? Nismo...

XtodaZ ::

no to nisem govoril zase.
lansko leto se je kolegu zgodilo da se je prvic vsedel za volan pijan. in je bil takrat konkretno pijan.
in so ga ustavili in je napihal cez 0,70 in so mu zacasno odvzeli voznisko katero je dobil nazaj po postopku ki ga je omenjal "koramberger".

je res da je dosti "stalnih" pijanckov na cesti ampak ne mores si zatiskati oci in trdit da ti tega v pijanem stanju nebi naredil. s tako kolicino alkohola res dvomim da lahko "trezno" presojas.

NeMeTko ::

Lahko si še tako pijan, pa cel kup stvari NIKOLI ne boš počel. Torej imamo vgrajene mehanizme, ki grabijo TUDI takrat, ker si se nam določena pravila pač tako globoko vsidrala v podzavest.

Isto velja za "Don't dink & drive". Enim je zasidrano tako globoko, da ga ni promila, ki bi jih spravil za volan, drugim se pa očitno zadeva ni niti približno vsidrala v podzavest in ti so potem tisti, ki ga lomijo po cestah.

Nebi pa niti približno mešal une kronične pijančke, pa takšne priložnostne alko-zombije. Kroniki so brez dvoma nevarni za volanom, vendar po dolgotrajni 'karieri' (dokler jetra ne začnejo odpovedovati) alkohol nanje ne vpliva več tako silovito, kot na priložnostnega alko-zombija. Kronik bo redko imel 'blackout', priložnostni alko-zombie pa še prehitro.

Enačba je zelo preprosta: Zombi + blackout + avto = katasrofa.

BigWhale ::

XtodaZ je izjavil:

BigWhale me zanima kaj bi ti naredil v naslednji situaciji:

Ce se ne znas odgovorno napiti, ko si z avtom, potem pac ne pijes. Stvar je cisto preprosta, cel vecer pijes radensko in toplo mleko. :>

XtodaZ je izjavil:

- ker si pac zurer po dusi se odlocis da bos pustil avto pred lokalom in odsel domov pes

Ce se ne znas zabavati, brez, da bi pil alkohol, potem nisi po dusi zurer ampak debil. Tako pac je.

XtodaZ je izjavil:

kot trezen clovek, vem kaj bi se odlocil, ampak kot pijan... je zelo zelo odvisno od razpolozenja in situacije.
tko da ce si preprican da bi izbral 1. ali 4. v vsakem primeru, sigurno nimas izkusenj na tem podrocju.


Izkusnje na tem podrocju? Awesome, a to je delovna praksa v srednji soli al kako? :> V bistvu imam kar nekaj izkusenj. Povsem enostavno je, preden zacnes piti si organiziras nek prevoz. Ce vidis, da se bo 'ena pijaca' sprevrgla v pijanscino, potem gres tja in nazaj pes. Jaz, ce vozim ne pijem, niti enega radlerja, nic. Pa lahko okrog mene vsi pijejo in na koncu zabave lezijo pijani na tleh v lastnem bruhanju.

Res, ta stvar je tako enostavna, da je prav vsak izgovor totalno bebav in debilen in sluzi samo za pobijanje in pohabljanje nedolznih udelezencev v prometu. Ce se ne znas kontrolirat po tem, ko si spil nekaj, potem ne pijes. Nikoli. Lazje ne bi moglo biti.

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:

Jaz, ce vozim ne pijem, niti enega radlerja, nic. Pa lahko okrog mene vsi pijejo in na koncu zabave lezijo pijani na tleh v lastnem bruhanju.


Mislim, da se nas tega kar lepo število drži. Ne smeš ogrožat drugih udeležence v prometu in tako je tudi prav. Kdor to krši, naj zato tudi odgovarja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Miha_T ::

BigWhale je izjavil:


Ce se ne znas odgovorno napiti, ko si z avtom...

To je pa nekaj novega. Biti odgovorno pijan. Če misliš da si pijan lahko še vedno odgovoren se motiš in še nisi prišel dlje od parih pirov. Lahko le misliš da si še vedno odgovoren in pameten. Poznamo take v vaških gostilnah.
Fora je, da ko piješ nisi z avto in ti vožnja tud na misel ne pride. Ko pa si nabit pa VEŠ da si tolk "odgovoren", da prideš do avta čeprav nebi bilo treba.
Sicer sem šel jaz le od prvega soseda 100m stran do doma. Makadamska cesta brez žive duše ob 3h ponoči. Tudi jaz sem lahko sedaj pameten, da na glavno cesto sigurno ne bi šel. Ne morem biti pa tako 110% kot eni tu gor.


Smurf je izjavil:


In tukaj se vidi najvecji problem... dejansko mislis, da smo ostali tako neodgovorni kot ti? Nismo...

Če si nalit verjemi, da ste. Ne boš me prepričal, da alkohol nate nima vpliva oz. da te naredi odgovornejšega.

Nekaj tednov nazaj sem videl neko pijano mularijo ko so se na pol slečeni drli na avtomobile. Par ur prej bi sigurno rekli da kaj takega oni niso zmožni.

Ne vem če se tu vsi zavedate vpliva alkohola na človeka.

krneki0001 ::

Alkohol ima vpliv na vse nas, samo nekateri se pijani ne vsedemo za volan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

To je pa nekaj novega. Biti odgovorno pijan. Če misliš da si pijan lahko še vedno odgovoren se motiš in še nisi prišel dlje od parih pirov. Lahko le misliš da si še vedno odgovoren in pameten. Poznamo take v vaških gostilnah.
Fora je, da ko piješ nisi z avto in ti vožnja tud na misel ne pride. Ko pa si nabit pa VEŠ da si tolk "odgovoren", da prideš do avta čeprav nebi bilo treba.
Sicer sem šel jaz le od prvega soseda 100m stran do doma. Makadamska cesta brez žive duše ob 3h ponoči. Tudi jaz sem lahko sedaj pameten, da na glavno cesto sigurno ne bi šel. Ne morem biti pa tako 110% kot eni tu gor.


Butast izgovor za butaste ljudi, ki niso sposobni sprejet odgovornosti za lastna dejanja. Ne glede na to kolk se je spilo je bil avto zadnja stvar o kateri sem sanjal. Bistveno je, da ima človek trezen razpucane stvari v glavi kam gre in kako bo prišel domov, pa potem tudi po 20 pivah avtopilot sledi načrtu. Če se pa 100m do soseda pelješ na pijanko z avtom, ker je itak samo makadam, si pa vse povedal o svoji sposobnosti treznega razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

Če nisi spodoben določene samokontrole tudi ko si pijan, potem še trezen poskrbiš, da do neumnosti sploh ne pride. Ali sploh ne piješ (verjamem da za "žurerje po duši" to ni opcija), ali pa greš na pijanko peš oz. s taksijem. Če gre za spontano zabavo se po prvem piru vsedeš v avto, odpelješ domov in vrneš peš / s taksijem.

St235 ::

Problem je, da izgoivor, da pijan pač ne nisi odgovoren uporabljajo predvsem tisti, ki taki niso že trezni.

Miha_T ::

Vedno bolj pa skrbi da boste vi, ki vstrajate da ste "pametni" ko ste pijani in da lahko trezno razmišljate, enkrat naredili resno štalo. Maček je tud na sodišču povedal da je mislil da ima pijan več samokontrole, pol je šu pa kontra na AC...

Smurf ::

Mi ne trdimo, da imamo pijani vec samokontrole, ampak da ne vozmo. Tako, da bomo tezko pristali na drugem pasu AC a ne.

Verjetno mate vi k mate probleme s samokontrolo tudi probleme z varanjem punc/zen. Oh well, tle vsaj ne ogrozata drugih zivljenj.

Miha_T ::

St235 je izjavil:


Butast izgovor za butaste ljudi, ki niso sposobni sprejet odgovornosti za lastna dejanja. Ne glede na to kolk se je spilo je bil avto zadnja stvar o kateri sem sanjal. Bistveno je, da ima človek trezen razpucane stvari v glavi kam gre in kako bo prišel domov, pa potem tudi po 20 pivah avtopilot sledi načrtu. Če se pa 100m do soseda pelješ na pijanko z avtom, ker je itak samo makadam, si pa vse povedal o svoji sposobnosti treznega razmišljanja.


Čak čak. A ti samo prve stavke vsakega posta prebereš a kaj? Nimam izgovorov. In idiotizem je to kar sem naredil. In odgovornost je samo moja. Če bi srečal kakšnega pijanega za volanom bi mu že povedal svoje.
Ampak dejte se ljudje učit na napakah drugih in ne čakat na svoje. Ne pa da kuj jebate vse ki vam hočjo eno izkušjo delit. Fak ej, ko balkan.
Sicer sem se pa pri sosedu ustavil spotoma iz šihta (in ne nisem vedel da ima žurko). Ne vem od kje tebi napačne info. Naj ti rečem da nisi zmožen treznega razmišljanja? Ne grem na nivo kjer se žali neznane ljudi.

St235 je izjavil:

Problem je, da izgoivor, da pijan pač ne nisi odgovoren uporabljajo predvsem tisti, ki taki niso že trezni.

Wow, a smo že enga ruknli dons pa se tipkovnica maje :)) joke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

Miha_T ::

Smurf je izjavil:

Mi ne trdimo, da imamo pijani vec samokontrole, ampak da ne vozmo. Tako, da bomo tezko pristali na drugem pasu AC a ne.

Verjetno mate vi k mate probleme s samokontrolo tudi probleme z varanjem punc/zen. Oh well, tle vsaj ne ogrozata drugih zivljenj.


Haha. Ja ej, pa vsakič ko grem mimo zlatarne se tudi ne morem zadržati. Grem not pa žepe nafilam... Mal pretiravaš se ti ne zdi?

first_line ::

Balkan je to, da misliš da treba pit alko ob vsaki priliki ko je na dohvatu ruke in nato iskati izgovore kako nisem nič kriv. Če te dobijo so prasci, če ti pa rata prit domov si pa ultra car.

Kot bi jaz jokal po forumih ker na žuru nisem mogel biti prbit do amena ker si ne morem privoščiti da bi izgubil izpit in ker se mi ne zdi normalno da bi koga ubil ali pa kaj/koga poškodoval.

Edino normalno bi bilo, da bi pijanem za volanom trajno odvzeli izpit in avto.

Miha_T ::

first_line, točno tako.

St235 ::

Sicer sem se pa pri sosedu ustavil spotoma iz šihta (in ne nisem vedel da ima žurko).


In seveda ko si začel prvo pivo, nisi niti pomislil, da bi odpeljal avto domov in se v miru peš vrnil žurat ali bog ne daj ohranil toliko zdrave pameti, da bi šel peš domov in naslednji dan po avto, ker za povprečnega slovoenca je 100m pač normalna razdalja za uporabo avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

Miha_T je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ce se ne znas odgovorno napiti, ko si z avtom...

To je pa nekaj novega. Biti odgovorno pijan. Če misliš da si pijan lahko še vedno odgovoren se motiš in še nisi prišel dlje od parih pirov.


Odgovoren moras biti PREDEN pijes. In ce si, se lahko odgovorno napijes. Jaz sem prisel ze precej dalj od parih pirov, pa se nisem nikoli vsedel v avto.

amigo_no1 ::

Odgovoren moras biti PREDEN pijes. In ce si, se lahko odgovorno napijes. Jaz sem prisel ze precej dalj od parih pirov, pa se nisem nikoli vsedel v avto.

Dobro da imaš kolege, ki so te v avto odnesli, potem je pa že šlo dalje 8-).

Ako ne mogu da hodam mogu da vozim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dexterboy ::

Ne vem, zakaj se eni tok praznite na te prekrškarje. Egofutr?
Fant je priznal in sedaj prosi za pomoč, vi bi ga pa radi kar v zapor na veke vekomaj amen...
So se vam možgani skisali? Kako folk ne razume, da je pač alko sestavni del življenja, pa čeprav so to samo kvasivke v kruhu?
Tudi sam sem pil pa bil z avtom pa smo pohali pa ne vem kaj še vse, pa nisem nikoli vozil pijan, ampak zaradi tega ne obsojam ostale, ki so naredili prekršek, da niso več ljudje in naj z njimi kar morske pse nafutramo...
Pa ravno vi, ki imate že otroke (tudi jaz jih imam), bi morali prvi priskočiti na pomoč, da ste za zgled ostalim, ampak ne, "udri stoku dok još diše". Čez 15 let bo pa vaš otrok naredil isto, boste pa okoli skakali in prosili za pomoč.
Aja, to se Vam in Vašim otrokom NE MORE zgoditi, ker ste superljudje...
Imam prijatelja ki je policaj v prometu pa bom njega ob prvi priliki povprašal kako in kaj. Se ne spomnim, če si že napisal, ampak se mi zdi, da bi morali pridržati tebe in avto...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BigWhale ::

Najboljs zase in za okolico bo naredil, ce ne bo sel nikoli vec delati izpita in ne bo nikoli vec vozil avtomobila. A naslednjic, ko bo povozil noseco mamo in stiri otroke, ker je bil pijan, bo tudi prisel na forum?

first_line ::

dexterboy je izjavil:

Ne vem, zakaj se eni tok praznite na te prekrškarje. Egofutr?
Fant je priznal in sedaj prosi za pomoč, vi bi ga pa radi kar v zapor na veke vekomaj amen...
So se vam možgani skisali? Kako folk ne razume, da je pač alko sestavni del življenja, pa čeprav so to samo kvasivke v kruhu?
Tudi sam sem pil pa bil z avtom pa smo pohali pa ne vem kaj še vse, pa nisem nikoli vozil pijan, ampak zaradi tega ne obsojam ostale, ki so naredili prekršek, da niso več ljudje in naj z njimi kar morske pse nafutramo...Pa ravno vi, ki imate že otroke (tudi jaz jih imam), bi morali prvi priskočiti na pomoč, da ste za zgled ostalim, ampak ne, "udri stoku dok još diše". Čez 15 let bo pa vaš otrok naredil isto, boste pa okoli skakali in prosili za pomoč.
Aja, to se Vam in Vašim otrokom NE MORE zgoditi, ker ste superljudje...
Imam prijatelja ki je policaj v prometu pa bom njega ob prvi priliki povprašal kako in kaj. Se ne spomnim, če si že napisal, ampak se mi zdi, da bi morali pridržati tebe in avto...


Dokaz da drugs are bad, mmkey.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Miha_T ()

dexterboy ::

@BigWhale, saj dobro veš, da pod Alpami ni skoraj nobene preventive in je zgolj kurativa, pa še ta je na majavih tleh. Ja, se strinjam z nosečnico, ker se je v mojo punco, ko je bila noseča, zakantal šofer kombija. Pa ni bil nič pijan, je bil v službi, ga ne branim, zgolj želim povedati, da ne moremo kriviti fse na alkohol...
@first_line, dlje od travice nisem šel, pa še to je bilo mogoče 10 krat v celem življenju...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Manu ::

XtodaZ je izjavil:

no to nisem govoril zase.
je res da je dosti "stalnih" pijanckov na cesti ampak ne mores si zatiskati oci in trdit da ti tega v pijanem stanju nebi naredil. s tako kolicino alkohola res dvomim da lahko "trezno" presojas.

Tudi, če se ti samo enkrat zgodi je lahko prepozno.

Ravno zato se ko še nisi pijan in se lahko trezno odločaš odločiš, da NE boš pil, ker veš, da boš izgubil treznost. Ta tvoj kolega se niti v treznem stanju očitno ne odloča trezno.

XtodaZ je izjavil:

BigWhale me zanima kaj bi ti naredil v naslednji situaciji:

- gres po opravkih z avtom in se ti ne sanja da bi se sploh kje ustavil kaj spit
- te poklice kolega, da prides na eno pijaco v lokal, ki je cca 2km oddaljen od tvojega doma
- prides v lokal in je tam cela zurka, ker se iz nekega razloga proslavlja


Kot sem že napisal, se tvoj kolega že ko je trezen ni dobro odločil. Namesto, da je zapeljal v gostilno z namenom, da gre kaj spit, bi trezno razmislil, da bo šel domov, tam avto parkiral in potem tista uboga 2 kilometra šel peš do gostilne.

Nekateri še ko so trezni ne znajo razmišljat trezno. ;)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

darkolord ::

Ne vem, zakaj se eni tok praznite na te prekrškarje.
Ker se npr. nekaterim prekrškarjem zdi samoumevno, da vozijo pijani, češ da drugače sploh ni mogoče.

saj dobro veš, da pod Alpami ni skoraj nobene preventive
V bistvu je je precej.

first_line ::

darkolord je izjavil:

Ne vem, zakaj se eni tok praznite na te prekrškarje.
Ker se npr. nekaterim prekrškarjem zdi samoumevno, da vozijo pijani, češ da drugače sploh ni mogoče.

saj dobro veš, da pod Alpami ni skoraj nobene preventive
V bistvu je je precej.


Grožnja je kar dobra preventiva. Problem je da smo vsi carji, če mi kiflje napiše 50 točk, se bom že zdilal s sodnikom na 17.

Treba bi bilo naučiti ljudi da alkoholiziranje ni nujno obvezno.

Način bi bil, če se uvede pribitke na zdravstveno zavarovanje za alkoholike, kadilce, lenuhe, čipsarje... bi bil čas da človeštvo začne trezno razmišljati o odgovornosti posameznika, ne le sledenju trendov.

XtodaZ ::

samo je pa dosti pametnih tukaj:)
se strinjam da alkohol ni za na cesto. ampak kaksne nekateri pribijate je too much.
za tiste ki redno pijejo in vozijo se strinjam da bi jim bilo potrebno odvzet izpit in avto.
ampak racionalno gledano le za doloceno obdobje (10 let?) saj ce je norec pri 20ih ni nujno da bo to tudi pri 30ih ko bo imel druzino.
za tiste ki tak prekrsek storijo prvic naj jim sledi taka kazen kot je trenutno predpisana ker ze sama po sebi ni nizka.

in ja mi boste zdj moralizirali da kako bi razmisljaw ce bi mi en tak povozil otroka itd..
otroka bi mi lahko povozil tudi starejsi gospod kateri se komaj spomne kje je stopalka za sklopko,
lahko mi ga povozi policaj kateri je na nujni voznji in ga je spregledal
lahko mi ga povozi jezen sofer kateri vozni prehitro
lahko mi ga bo povozil voznik ki razmislja o problemih in vozi "na pamet"
lahko mi ga povozi bjonda na telefonu..
in vedno bo voznik kriv (razen v primeru policaja seveda)!

kako pa vi gledate na te prekrske? bi nekomu ki telefonira odvzeli dozivljensko izpit in avto?
problem je v temu da nisi pozoren na okolico in pika.
ce nisi pozoren na okolico nima veze ce si pijan al ce se sminkas. enako si nevaren!

Smurf ::

Sam nekaterim vam pa logika res ne gre.

Piti in voziti ni dovoljeno.
Prav tako ni dovoljeno divjati.
Prav tako nekomu ni dovoljeno voziti, ce za to ni sposoben.
itd.

Nic od tega ni vredu.

Ampak ne, po vase:
lahko pijem in sem nevaren, zato ka je itak ogromno ljudi nevarnih na drug nacin. Yup, great logic!

šernk ::

Prav tako nekomu ni dovoljeno voziti, ce za to ni sposoben.


no o tej stvari se da razpravljat, ko se voziš po naših cestah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

XtodaZ ::

ne pravim da je bilokaj od tega vredu.
ampak na zivce mi grejo komentarji v stilu: "ker je pil in vozil naj se mu odvzame dozivljenjsko izpit in avto in naj se ga zapre za 20let"
medtem ko se vse ostale prekrske (razen divjanja) lazje pogoltne!

jz sem jih samo spravu v isti kos!

darkolord ::

Seveda se jih lažje pogoltne, saj so tudi lažji prekrški.

Predvsem je razlika ta, da vpliva alkoholiziranosti NE moreš prilagoditi razmeram na cesti.

Mesar ::

Lahko se tut brez izpita dalje voziš... ti ga ne morejo še enkrat pobrat.

Tolko ko je danes pijancev na cestah sploh ne vem kak še upate trezni na cesto.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716084 (13028) Mare2

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6717936 (15108) MrBrdo
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631277 (21904) St235
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218277 (15594) St235

Več podobnih tem