» »

Nakup gaming PC za 1100 - 1200

Nakup gaming PC za 1100 - 1200

1
2
»

ameba ::

ne

IvoJan ::

klinker je izjavil:

ASUS P8Z68-V - Intel Z68/DDR3/VGA/CFX&SLI/1155/ATX 152.40 €
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 189.60 €
Noctua NH-D14 69.00 €
Kingston ValueRAM 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 48.00 €
PNY GeForce GTX 570 1280MB 285.60 €
Corsair Force Series 3 F120 - 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD 206.40 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 54.00 €
SATA ASUS DRW-24B3ST 26.40 €
Antec TruePower New TP-750 126.00 €
Fractal Design Define R3 Black Pearl 96.00 €

Skupaj: 1253,40€ @ dinokomp.si

+1 za tole sestavo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Loocas ::

Folku, ki kupi gamersko mašino, dol visi za razne coolerje za 70€, tiha ohišja, ne nazadnje tudi hiter SSD... fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

BigSmoke ::

klinkerjeva sestava je najboljša
moje mnenje glede grafičnih je tako, vsak let kupiš mid range grafično,kot pa da daš za grafično 700€ ker za 2-3 leti bo čisto zastarela in bodo vse mid range grafične dosegale podobn performance
primer pred 3 leti je bila 4870x2 600EUR pa poglejmo kje je zdaj
Loocas naredil si neproporcionalno sestavo
razlike ne bo vidu med gtx 570 in gtx 590 na resoluciji full hd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

Bananovec ::

To ti misliš. Gamer hoče čim manj motilcev iz okolice in kar se da dobro izkušnjo.
Ko sem pred pol leta videl 6 jedrnika v nekem ohišju s super duper grafo, mi je postalo slabo. Ne samo to, da je bilo 20 ventilatorjev, ki so bili sami sebi v namen, zmotila me je tudi glasnost in zelo slab pretok zraka kljub tistim fancy ventilatorjem. To zame ni najboljša izkušnja.
Sam sem ravno zaradi tega pri nakupu izbral počasnejšo in dražjo grafično od nasprotnega tabora samo zato, ker sem hotel tišjo + varčnejšo grafično. Igram pa igre vsak dan, da ne bo pomote.

+1 za klinkerjevo sestavo. Glede grafični pa imam enako mnenje kot BigSmoke.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Loocas ::

Večina zarine škatlo pod mizo zraven wooferja od zvočnikov in ko je akcija, ne slišijo mašine, pa če se še tok dere (če pa se že kaj dere, je to grafična).

BigSmoke je izjavil:

Loocas naredil si neproporcionalno sestavo
razlike ne bo vidu med gtx 570 in gtx 590 na resoluciji full hd


Saj GTX590 je ekstrem, ki je pri tem znesku pač mogoč.
Sam preferiram GTX580 sestavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

krispe ::

GTX 590 in podobno zmogljive grafične res ne spadajo skupaj z 30€ ohišjem :))

Se zna zgodit da tak dolga grafična niti nebo pasala v ohišje. Moj mlajši brat je hotel čim več prišparat pri ohišju pa je vzel nek crap za 30€ in radeonka HD 4850x2 ni not pasala ker je bila za kaka 2cm predolga ;((

jaz bi vzel sestavo od loocasa s tem da bi spremenil ohišje in dodal nekaj led ventilatorjev :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Loocas ::

ne vem katero sestavo misliš (a uno z GTX590?), ki je 1203€... klinkerjeva je 1253€, torej 50€ več. In približno toliko je dražji tudi Fractal od Aerocoola, ki je v moji sestavi.

fr4nc ::

Mogoče to kaj pomaga pri izbiri grafične kartice:

3DMark 11 Performance:

...



3DMark 11 Performance/€

...



Lp

krispe ::

Loocas je izjavil:

ne vem katero sestavo misliš (a uno z GTX590?), ki je 1203€... klinkerjeva je 1253€, torej 50€ več. In približno toliko je dražji tudi Fractal od Aerocoola, ki je v moji sestavi.


Ne, mislil sem tisto z GTX 580.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

BigSmoke ::

ipak klinkerjeva konfig. zmaga

Loocas ::

v igrah zagotovo ne :))

BigSmoke ::

jah tudi v igrah se s prostim očesom ne vidi razlike :))

Samurai ::

Če poganjaš en 1080p monitor ter 4xAA 4xAF je dovolj ena grafična tipa HD6850 ali gtx460.
Zdaj če premoreš še dodatnih 70€, greš kupit HD6950 ali pa gtx560 ti, medtem ko naslednja nadgradnja ki se splača pri gaming računalniku je SSD.

Loocas ::

eh, še ena z GTX580
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

zdej pa konc... :P

NejcSSD ::

Ah, loocas... GTX 570 je več kot dovolj. Jaz preferiram tole:


Tišina, modularnost, OC možnost,... SSD 3x boljši kot kingston

Loocas ::

8-O a kar 3x boljši SSD.. waw... s prostim očesom ne boš videl razlike med obema SSDjema... tko kot z grafami.

torej, oboje je brez veze :)).

aja, pa moj cooler je 14x boljši od tvojega BOX :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

klinker ::

Joo Loocas...pejdi spamat z mlacomom kam drugam, pa malo lepsega obnasanja bi se tudi lahko naucil.
Pac cudno sestavljas te konfiguracije...vedno je nekaj not kar ni to to...v primeru zadnje konfiguracije so to Intel maticna, Palit grafa in Kingston SSD. Ohisje je pac stvar okusa tako da okoli tega ni kaj dosti za razpravljat. Je pa dejstvo da je Fractal med tisjimi in airflow je dovolj dober za marsikaj ohladit.

NejcSSD ::

My mistake, Noctuo sem pozabil :D Cenejši SSD in Noctua NH-C12P

Loocas ::

sam potem si praktično na istem, s slabšo grafo... ampak, sorry, se bo klinker preveč razburu.

NejcSSD ::

Kako sem na slabšem??

1. Na 1080p med grafama ne bo razlike
2. tvoja matična je poden, ni Crossfireja, ni SLI, ni bombončkov ki so nekaterim pomembni

Loocas ::

Na 1080p je razlike cca 15-20%. Če je malo ali veliko, presodi sam.
Taki grozen poden plata ni, so pa tudi cenejše Gigabytove Z68. SLI ali pa Crossfire tako ali tako odpade, ker rabiš za to še precej zmogljvejši napajalnik in je zadeva čisto irelevantna. Manjka mogoče samo bluetooth, ki ga ima Asus, pa še tega praktično nihče ne uporablja.

NejcSSD ::

OK, ne bova prišla na isto val. dolžino :D Jaz tiste intel plate ne bi vzel, enostavno nima nobenih "features"-ov

Loocas ::

Ma saj. Tudi te Z68 plate z B3 čipsetom so oziroma bodo kmalu out.
Mogoče malo počaka nekaj tednov, da se prikažejo tud kakšne cenejše G3 plate.

IvoJan ::

B3 je samo revizija chipsetov in ne chipset sam. Je kaj natobe z b3? Ne? Zakaj bi potem cakal na novo revizijo?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Remba ::

IvoJan je izjavil:

B3 je samo revizija chipsetov in ne chipset sam. Je kaj natobe z b3? Ne? Zakaj bi potem cakal na novo revizijo?

:) preberi kaj prinaša g3. samo ne potem reči saj tega itak ne rabiš haha

jaz bi za igre(če bi bil spet mulc) vzel uno loocasovo z gtx 590 in ko je denar še 2 ali 3 monitorje. ohišje je pa dejansko nepomembno koliko stane, dokler ima plac za nekaj ventilatorjev. to da gtx590 zaradi "neuravnoteženosti" ne gre skupaj z ohišjem za 30eur je zame neumnost. če je budget omejen in za igre preferiraš hitrost, je to prva zadeva kjer prišparaš, pa ssd, dobra plata...vse odveč ko želiš fps. 2500 proc, grafa, spinpoint in ok napajalnik + da vse dobro hladiš pa si zmagal.
fractali r3 tudi niso ravno hladni, sploh pa če ljudje vgradijo kontroler in dajo na min. in itak bi nujno rabil že kakšen facelift, sedaj ko so zunaj silencio, H2 itd.

IvoJan ::

Remba je izjavil:

IvoJan je izjavil:

B3 je samo revizija chipsetov in ne chipset sam. Je kaj natobe z b3? Ne? Zakaj bi potem cakal na novo revizijo?

:) preberi kaj prinaša g3. samo ne potem reči saj tega itak ne rabiš haha

jaz bi za igre(če bi bil spet mulc) vzel uno loocasovo z gtx 590 in ko je denar še 2 ali 3 monitorje. ohišje je pa dejansko nepomembno koliko stane, dokler ima plac za nekaj ventilatorjev. to da gtx590 zaradi "neuravnoteženosti" ne gre skupaj z ohišjem za 30eur je zame neumnost. če je budget omejen in za igre preferiraš hitrost, je to prva zadeva kjer prišparaš, pa ssd, dobra plata...vse odveč ko želiš fps. 2500 proc, grafa, spinpoint in ok napajalnik + da vse dobro hladiš pa si zmagal.
fractali r3 tudi niso ravno hladni, sploh pa če ljudje vgradijo kontroler in dajo na min. in itak bi nujno rabil že kakšen facelift, sedaj ko so zunaj silencio, H2 itd.

a pcie 3.0? lol, cakaj prvo na ivy bridge ki bo to podpiral, potem pa se na graficno ki bo imela 3.0
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Remba ::

je res lol, samo če bodo plate hitro tudi cenejše se bo samo to prodajalo. tako kot sedaj skoraj nihče ne kupi več p67 in tudi skoraj nihče z z68 ne koristi ssd cache, virtu itd.. zakaj ne bi, če lahko imaš.

Bananovec ::

Remba je izjavil:

IvoJan je izjavil:

B3 je samo revizija chipsetov in ne chipset sam. Je kaj natobe z b3? Ne? Zakaj bi potem cakal na novo revizijo?

:) preberi kaj prinaša g3. samo ne potem reči saj tega itak ne rabiš haha

jaz bi za igre(če bi bil spet mulc) vzel uno loocasovo z gtx 590 in ko je denar še 2 ali 3 monitorje. ohišje je pa dejansko nepomembno koliko stane, dokler ima plac za nekaj ventilatorjev. to da gtx590 zaradi "neuravnoteženosti" ne gre skupaj z ohišjem za 30eur je zame neumnost. če je budget omejen in za igre preferiraš hitrost, je to prva zadeva kjer prišparaš, pa ssd, dobra plata...vse odveč ko želiš fps. 2500 proc, grafa, spinpoint in ok napajalnik + da vse dobro hladiš pa si zmagal.
fractali r3 tudi niso ravno hladni, sploh pa če ljudje vgradijo kontroler in dajo na min. in itak bi nujno rabil že kakšen facelift, sedaj ko so zunaj silencio, H2 itd.


OP ni profi gamer, niti se ne spozna preveč na strojno opremo. Zaradi tega tudi ne rabi 3 ekranov + hoče samo kišto. Če bi pa hotel še dva monitorja, pa loocasova konfiguracija odpade, saj bi stroški nanesli na okrog 1550€.
Verjetno kupuje komp na daljši rok in predvidevam, da ni neki nub, ki bi meril svoj E-DICK s FPSji. Zaradi tega ne rabi best of best grafe, ki jo lahko čez 2 leti nadomesti povprečna kartica srednjega razreda. Jaz sem kupil "gaming" komp za ~650€. Naslednja zadeva, ki bi jo notri dal je SSD. Šparanje na vseh komponentah zaradi dodatnih 50 FPSjih, ko jih bi s slabšo grafo lahko imel odličnih 180 FPSjih je neumnost. Neumnost, če zaradi tega trpi lagodje pri igranju in vsakdanjem delu.
Cheap-ass plate osebno tudi ne bi notri dajal. Sploh če gradiš komp za naslednjih nekaj let, lahko vmisliš plato s podporo za USB3.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

fr4nc ::

A PCIe 3.0 grafične bodo šle na 2.0 slote??

Lp

IvoJan ::

fr4nc je izjavil:

A PCIe 3.0 grafične bodo šle na 2.0 slote??

Lp

Ja naj bi sle. Slot bo fizicno ostal nespremenjen, edino prepustnost bo vecja se mi zdi.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212625 (10559) s51as
»

gaming računalniški komplet do 1800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
273492 (2930) eieieie1
»

Pomoč pri izbiri nakupu PCja

Oddelek: Strojna oprema
332903 (2494) Loocas
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
264249 (3170) cajhi
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294638 (3852) jazbec

Več podobnih tem