» »

Asus Zenbook UX32 ali Asus N56VM?

Asus Zenbook UX32 ali Asus N56VM?

Pery ::

Pozdravljeni,

Sem pred menjavo svojega Sony Vaio E, ki mi je dobro služil zadnji dve leti. Odločam se med Asus Zenbookom UX32 in Asus N56VM.

Največji potrebi:
- Hitro in zanesljivo delo z grafičnimi programi (Adobe PS, IL, AE, IN)
- Prenosljivost (v povprečju 1-2x tedensko)

Vizualno me Zenbook bolj pritegne, je tudi bolj prenosljiv, največ pomislekov pa dobim pri njegovem počasnem disku (5400 rpm + kvazi 24 GB SSD), Ramu (4 GB) in grafični kartici.

Asus N56VM ima več rama (8 GB), boljšo grafično (GF GT 630m), disk je primerljiv s tisitm v UX32, vendar bi ga želel najverjetneje zamenjati s SSD.
- Ali in koliko dodatna količina RAM-a pri N56VM pripomore k njegovim zmogljivostim v primerjavi z Zenbookovimi?
- Kateri SSD disk bi priporočali kot menjavo prvotnemu v modelu N56VM?

Že vnaprej hvala za komentarje in predloge!

Pat_MaGroin ::

Primerjaš neprimerljiva prenosnika.

Mavrik ::

Zenbook je gotovo bolj prenosljiva stvar in tudi kvalitetneje grajena. Zanima pa me zakaj preprosto ne dodaš RAMa v Zenbooka (8GB ploščica ti bo spravila RAM na 10GB) in SSDja. Vse skupaj te bo res stalo kakih 250€ zraven, samo boš pa dobil res dober laptop.
The truth is rarely pure and never simple.

cekr ::

Pery je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem pred menjavo svojega Sony Vaio E, ki mi je dobro služil zadnji dve leti. Odločam se med Asus Zenbookom UX32 in Asus N56VM.

Največji potrebi:
- Hitro in zanesljivo delo z grafičnimi programi (Adobe PS, IL, AE, IN)
- Prenosljivost (v povprečju 1-2x tedensko)

Vizualno me Zenbook bolj pritegne, je tudi bolj prenosljiv, največ pomislekov pa dobim pri njegovem počasnem disku (5400 rpm + kvazi 24 GB SSD), Ramu (4 GB) in grafični kartici.

Asus N56VM ima več rama (8 GB), boljšo grafično (GF GT 630m), disk je primerljiv s tisitm v UX32, vendar bi ga želel najverjetneje zamenjati s SSD.
- Ali in koliko dodatna količina RAM-a pri N56VM pripomore k njegovim zmogljivostim v primerjavi z Zenbookovimi?
- Kateri SSD disk bi priporočali kot menjavo prvotnemu v modelu N56VM?

Že vnaprej hvala za komentarje in predloge!


http://zenbook.asus.com/zenbook/?c=prim...

Zenbook sploh nima diska.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

cekr je izjavil:


http://zenbook.asus.com/zenbook/?c=prim...

Zenbook sploh nima diska.


Ni res, ASUS ma napako na strani. UX32VD verzija ima (low-profile) disk.
The truth is rarely pure and never simple.

Pery ::

Mavrik, nisem niti pomislil, da bi bilo v Zenbooku dovolj prostora za kakršnekoli nadgradnje. Ampak, tvoj predlog je zelo na mestu - če gre ena ploščica rama ven, gre lahko druga noter. Se splača in koliko bi omenjena nadgradnja rama pripomogla k skupni zmogljivosti sistema?

Če bi v Zenbooka vstavljal SSD, potem je že skoraj bolje, da vzamem UX31 verzijo s SSDjem (256 GB) in nadgradim RAM?

Mavrik ::

Mavrik, nisem niti pomislil, da bi bilo v Zenbooku dovolj prostora za kakršnekoli nadgradnje. Ampak, tvoj predlog je zelo na mestu - če gre ena ploščica rama ven, gre lahko druga noter. Se splača in koliko bi omenjena nadgradnja rama pripomogla k skupni zmogljivosti sistema?


V bistvu je fora lih ta - UX31 ima RAM in SSD prilotan in se ga ne da zamenjati. UX32 pa ima pa 2GB rama prilotanega in prostor za eno ploščico, prav tako ima low-profile disk.

Razlika med 4GB in 6/10GB se ti bo pa pri Adobejevih programih, ki so pomnilniško požrešni, kar precej poznala. Še poseben ko boš v IL/PS naložil kakšno veliko sliko ali hotel uporabljati po več njih hkrati. Priporočam ti da dandanes ne kupuješ prenosnika z manj kot 8GB rama za tako delo.

Če bi v Zenbooka vstavljal SSD, potem je že skoraj bolje, da vzamem UX31 verzijo s SSDjem (256 GB) in nadgradim RAM?


Kot sem rekel - problem je da pri UX31 RAM in SSD nista zamenljiva in tako nimaš izbire kot imeti 4GB RAMa in 128/256 GB SSD. Pri UX32 pa lahko to zamenjaš (pa če sem prav gledal je UX32 lih toliko cenejši da prideš s tako zamenjavo nekje na ceno boljšega UX31). Prav tako ima UX32 opazno močnejšo grafično kartico, ki jo bo kak nov Photoshop znal izkoristiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Pery ::

Super, hvala za vse navedene informacije Mavrik. Sedaj je le vprašanje, ali slovenski prodajalci Asusa naredijo tudi nadgradnjo, ali sem primoran rešitev iskati drugje.

Kateri SSD priporočate?

Mavrik ::

Glede na ceno prenosnika ne vidim razloga zakaj se ne bi malo potrudili :)

Pri SSDju pa samo pazi da bo low-profile :)
The truth is rarely pure and never simple.

Pat_MaGroin ::

Ampak UX32 še pa očitno ni prispel v naše trgovine?

LP

AaBoy ::

Jaz sem poslal malo po uvoznikih in so mi rekli eni, da ga bodo dobili ko pride windows 8 ven. Če pa ti ga kdo lahko dobi je iz nemčije, pač nemške tipke če te to moti.

Pery ::

Naročil UX32 iz Nemčije. Tipke me ne motijo, saj jih skoraj nikoli ne gledam.
Bo pa verjetno sledil upgrade v bodoče, in sicer:
+ CORSAIR CMSX8GX3M1A1600C10 DDR3- 8GB
+ OCZ Vertex 3 Max IOPS 240 GB

Še enkrat hvala vsem za komentarje!

mr1two ::

Prosim, če lahko sporočiš, ali stvarca sprejme 8GB modul. Kjerkoli pogledam, namreč ne najdem pametne informacije o tem ali gre ali ne.
LP
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Mavrik ::

Na internetih par lastnikov pravi da sprejme bp. Tudi Joel Spolsky je isto napisal na blog.
The truth is rarely pure and never simple.

sikosiko ::

Pozdravljeni!

Zanima me ali je kdo nabavil asusa ux32? sem uporabnik že drugega v roku enega meseca, prvega vrnil zaradi tega ker je bil nemški nato naročil novega i7 in ful hd v sloveniji in imam probleme z ventilatorjem!? ali ima kdo takšen ultrabook z podobno težavo?

FAN SPEED GOES CRAZY ALL THE TIME on FUL GAS :D

na tujih forumih sem bral da imajo podobne težave! skratka nemogoče delati z prenosnikom v mirni pisarni ko ti pri brskanju po internetu brez kakršne koli multimedije ventilator dela na vso moč!?

nightbird ::

pozdravljeni!

tudi jaz se zanimam za podoben ultrabook, nekak sem že odločen da se nabavi ta asus ux32, vendar še za ziher vprašam, če se za cca 1200 eur, da v slo dobiti kaj boljšega:

http://www.mimovrste.com/artikel/275052...

sem pregledal ene par strani, vendar nisem našel nič bolj zanimivega.

kmetek ::

Ultrabooki ASUS

taichija morda?

sikosiko ::

nightbird je izjavil:

pozdravljeni!

tudi jaz se zanimam za podoben ultrabook, nekak sem že odločen da se nabavi ta asus ux32, vendar še za ziher vprašam, če se za cca 1200 eur, da v slo dobiti kaj boljšega:

http://www.mimovrste.com/artikel/275052...

sem pregledal ene par strani, vendar nisem našel nič bolj zanimivega.


Če iščeš 13.3 zaslon z ful hd je vsekakor tole super odločitev! ampak kot sem že omenil VENTILATOR! včeraj sem ga dobil z servisa čeprav niso nič naredili in je začel po 4-5 dneh delati malce bolj normalno ampak še veno moteeeečee! prve dni sme imel problem da se je pri osnovnih opravilih, kot so brskanje po spletu ipd non stop zaganjal do konca in je bilo zelo zelo moteče... če dobiš takšnega si ga boš želel zlomiti na pol kot jaz... malce poglej review in po tehle forumih. če nima, kar je mala verjetnost, problema z ventilatorjem potem je to super ultrabook...

http://forum.notebookreview.com/asus/68...
http://forum.notebookreview.com/asus/68...

pa še tole obvezno branje!
http://forum.notebookreview.com/asus/68...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava tipkovnice Asus zenbook

Oddelek: Strojna oprema
6799 (679) AnotherMe
»

Asus Zenbook UX32VD

Oddelek: Kaj kupiti
132095 (1744) jopar
»

Kateri prenosnik? DELL vs. ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
92090 (1820) SLO_Matej
»

Ultrabook- Apple, Dell, Asus, HP

Oddelek: Kaj kupiti
173521 (3235) zee
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255517 (4839) pegasus

Več podobnih tem