» »

Ultrabook- Apple, Dell, Asus, HP

Ultrabook- Apple, Dell, Asus, HP

addy93 ::

No ja, odločam se za nakup ultrabooka. Pri Applovih napravah me najbolj zanima operacijski sistem in delovanje programov kot so Utorrent, BS player... Kako je z SRT podnapisi, jih podpira? Imel sem možnost, na kratko, uporabljati Applov Multitouch Trackpad. Zdaj me zanima če obstaja kakšna PC opcija, ki ima podobno delovanje Trackpada (scroll down/up with two fingers, forward/back three fingers...itd). Kako ste lastniki Macov zadovoljni z napravo in kakšen odnos imajo prodajalci do kupca, ko gre za garancijo? So sitni? Ogledal sem si kar nekaj "Ultrabookov" in nekateri so me prijetno presenetili. Novi Applov MacBook Pro- Retina, HP Folio 13, Asus- Zenbook ux31 in Dellov-XPS. Prenosnika bom uporabljal za faks, ogled kakšnega filma, urejanje posnetkov in slik, in kakšno v easy igrico kot je Counter Strike Source... Nisem za igranje igric prek prenosnika. Budget imam cca 2.500€. Za konec me še zanima, koliko pripomore SSD disk hitrejšemu delovanju računalnika?

Hvala za Vaš čas...

LP, A.

kihc ::

HP Folio je jajca, v primerjavi z Elitebooki izgleda kot totaln krš. Za ostale ne vem.
x

kihc ::

Da še malo razširim odgovor:

- Na testu sem imel model HP Folio 13-2000, ki je precej cenejši od tvojega budgeta (mislim da je cena okrog jurja)
- Prej kot v enem mesecu je CRKNIL, ni se prižgal vec, šla je osnovna plošča
- Preden sem ga dal na servis sem želel odstranit SSD s podatki, zato je treba cel prenosnik razdreti v prafaktorje (če obvadaš ti vzame 1 uro, drugače še več, zelo hitro kaj uničiš ...)

Še enkrat, če bi želel HPja potem rajši vzemi Elite ali Pro booka
x

IceIceBaby ::

Pri Applovih napravah me najbolj zanima operacijski sistem in delovanje programov kot so Utorrent, BS player... Kako je z SRT podnapisi, jih podpira?


BS playerja na OSX ni. Imaš pa kup drugih playerjev, ki podpirajo podnapise. Uporabljam VLC, zaenkrat še ni bilo težav. uTorrent ima mac verzijo in dela lepo.

Imel sem možnost, na kratko, uporabljati Applov Multitouch Trackpad. Zdaj me zanima če obstaja kakšna PC opcija, ki ima podobno delovanje Trackpada (scroll down/up with two fingers, forward/back three fingers...itd).


Podobno delovanje podpira veliko trackpadov, mislim, da večina na ultrabookih. Problem je, ker je Apple še vedno edini, ki zadevo zna narediti tako kot je treba. Na Airu sploh ne uporabljam miške, tudi za enostavne photoshop operacije in podobno. Na ultrabookih in drugih prenosnikih je miška za normalno delo obvezna.

Kako ste lastniki Macov zadovoljni z napravo in kakšen odnos imajo prodajalci do kupca, ko gre za garancijo? So sitni?


Mace imam (ne ekskluzivno) že zadnjih 13 let, tako, da sem očitno zadovoljen :) Odnos je tak kot povsod drugje, odvisno, na koga naletiš. Z garancijo zaenkrat nisem imel težav, so vedno precej hitro popravili, kar je bilo za popraviti. 2, 3 dni, pa je zadeva fertik.

Za konec me še zanima, koliko pripomore SSD disk hitrejšemu delovanju računalnika?


Pri prenosnikih tega tipa ogromno.

Sicer pa ti priporočam Aira. Novi Macbook pro je drag, prva generacija ima vedno kakšne napake, pa overkill je za tvojo uporabo. Če želiš windows mašino je pa Zenbook IMHO edina prava izbira.

SLO_Matej ::

Če boš za kakšno urejanje slik rabil, potem ti bo verjetno novi Asus Zenbook Prime prav prišel zaradi njegovega odličnega Full HD zaslona z IPS matriko. Seveda ima pa tudi kovinsko ohišje, osvetljeno tipkovnico (Prime, prva generacija ne), odličen zvok mu zagotavljajo Bang & Olufsen ICEpower zvočniki (je pa zvok nekoliko tišji, kot pri Airu npr.), baterijo, ki zdrži do 7 ur, 2-krat USB 3.0 priključek (Zenbook UX32VD z ločeno grafično kartico ima 3-krat USB 3.0 priključek) in ima tudi i7 procesor tretje generacije Ivy Bridge. Seveda ima tudi multitouch touchpad (dva prsta za pomikanje dol/gor in levo/desno) po strani in te zadeve), kar ni nič novega. To imajo prenosniki že dolgo.

Morda, pa ti bo zanimiv tudi Zenbook UX32VD, ki je prvi ultrabook, ki se ponaša z ločeno grafično kartico in sicer gre za Nvidio GeForce GT 620M, tako da bo primerna tudi za kakšno malenkost zahtevnejše grafično opravilo.

Zheegec ::

Asus Zenbook prime ima tako boljši ekran od vsega ostalega, da je po mojem najboljša izbira.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

addy93 ::

Zenbook je res krasna naprava. Ce ga primerjamo, z malce večjim, MacBookom Pro Retina...overall performance?

Oxford ::

Če bi bili na voljo v Sloveniji (z našo tipkovnico), bi si jaz nabavil Samsung Serijo 9.

IceIceBaby ::

addy93, Macbook pro retina je v skoraj vseh pogledih boljši, ampak je tudi precej težji, večji in vsaj 2x dražji.

Pomoje večkratni overkill za tvoje potrebe. Če imaš budget še ne pomeni, da ga moraš na vsak način zapraviti :)

Kron ::

Pri Zenu se pritožujejo nad presevnostjo led osvetlitve v kotu pri "črnem" zaslonu.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Zheegec ::

Kron je izjavil:

Pri Zenu se pritožujejo nad presevnostjo led osvetlitve v koti pri "črnem" zaslonu.

Kot prvo se opazi samo v temi na popolnoma črnem ekranu. Kot drugo je malenkost. Kot tretje ima vsak ekran vsaj malo bleeda, ampak če je slab težko opaziš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kron ::

No nisem videl osebno, ampak ko sem gledal recenzije je kar nekaj pojamralo da kar moteče pri gledanju filmov - črna robova zgoraj in spodaj.



EDIT:

Baje da gre za serijsko napako.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

para! ::

Kron je izjavil:

No nisem videl osebno, ampak ko sem gledal recenzije je kar nekaj pojamralo da kar moteče pri gledanju filmov - črna robova zgoraj in spodaj.



EDIT:

Baje da gre za serijsko napako.

Takle zaslon ni uporaben niti pogojno, že manjši bleed je zelo moteč in čisto preveč opazen.

lp
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

Kolk ste nekateri občutljivi. Ni idealno, ampak, da ekran ni niti pogojno uporaben? Kaj pa delaš tako pomembnega na ultrabooku, da je tole dealbreaker?

Zheegec ::

Če bi vedel, da ima večina monitorjev podoben bleed, pa ga pri vsakodnevni uporabi praktično ne opaziš... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

addy93 ::

Zenbook z 4gb Rama in 256 gb stane cca. 1600€ pri nas. Medtem ko je MacBook Pro retina 16 gb, 265 ssd, boljši zaslon in boljši procesor 2500€.

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.epl.si/?id=1L2L16L75L9088E + cca 150€ dodatnega 8gb rama...


Boljša opcija se mi zdi Mac.

SLO_Matej ::

Zenbook je konkurenca Airu in ne Proju. ;)

zee ::

OP se mora odlociti, ce bo uporabljal OS X ali Windows sistem. Uporaba Windowsov na Applovi strojni opreme je rahlo nesmiselno, ker se Apple iz ocitnih razlogov ne trudi pretirano z optimizacijo Windows gonilnikov za svojo strojno opreme.

Zenbook se mi zdi zanimiva alternativa Airu (tole pisem iz Aira).

Macbook Pro z retina displayem ni ultrabook in totalen overkill.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720254 (14925) noob96
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246038 (5132) mikko
»

Intelovi "Ultrabooki" leto dni kasneje: bolj slabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12330537 (26397) Zheegec
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816870 (15408) algo

Več podobnih tem