» »

Polita grafična kartica

Polita grafična kartica

7tickz ::

Pozdravljeni!

Problem je sledeč: danes sem z dobro mero neumnosti prevrnil kozarec vode v odprt namizni računalnik (imam odprtega da se ne pregreva). Nekaj malega vode je poškropilo zgornji del grafične kartice, takoj zatem so se na ekranu pojavile razne barvne črte.. kakor hitro se je dalo sem use izštekal iz električnega toka, vzel grafično ven in jo sušil z sušilnikom za lase.

Šele čez kakšnih 12 ur sem grafično spet vstavil nazaj in zagnal računalnik.. zdaj se na ekranu pokaže samo logotip matične plošče, ki je komaj razločen in v živih razpacanih barvah, nato kmalu slika izgine in računalnik se čez minuto znova zažene. Drugi deli računalnika se zagotovo niso zmočili, ker se je skoraj vsa voda razlila po dnu ohišja in ni imela stika z ostalimi komponentami.

Je grafična dokončno oplela ali je še možno, da še začne delovati, če jo pustim, da se še bolj posuši? Zanima me tudi ali je možno, da je scvrlo skupaj z grafično tudi pcie vhod?

Hvala vnaprej za odgovore, LP!

Brane22 ::

Možno je vse. Možno je,d a si bo opomogla.

Možno je,d a si ne bo.

Možno je, da si takrat skuril PCIe slot. Ali da ga nisi. Ali da si ga "v drugem poskusu", ko si čekiral delovanje kartice.

sese12 ::

A je bil res kozarec vode ali je imel kak opojni dodatek ?

opeter ::

Možno je, da je samo grafična, možno, da je kaj fasala tudi matična.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

francek1 ::

Daj jo v pečico na 60 stopinj čez noč.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

boogie_xlr ::

Malo si bom sposodil temo, upam da ne zamerite. Bratranec mi je prinesel grafično kartico, na katero mu je padla alu folija(od sendviča). Pravi, da se je malo zaiskrilo, potem pa je računalnik ugasnil. Ko je odstranil alu folijo in prižgal računalnik, je sicer kazalo sliko, vendar so se pojavljali artefakti. Zanima me, ali je grafično kartico sploh še možno rešiti? Ali je bolje, da se sploh ne trudim.

Vglavnem v tej temi sta sedaj dva dokaza, da je "kišto" bolje imeti zaprto.

chucki ::

Ta je pa dobra, folija od sendviča, da ni mislil kaj zelenega... :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

7tickz ::

Pitna voda.. zaiskrilo se ni nič.

Kakorkoli zdaj sem kupil že novo grafično, na zaslonu pa namesto razpacane slike tema.. izgleda kot da jih je pokasirala še matična oz. PCIe vhod.

Vanich ::

Polil sem pir na grafično.:'( (PC je pretežno pasivno hlajen in ima posledično stranice iz goste perforirane mreže and stuff like that, ki prepuščajo zrak - pivo pa tudi)

Probal z novo grafično v tem PCI-e slotu - in vse dela - torej PCI-e slot ni šel.

Grafično očistil z kolonjsko - ni pomagalo. Slike ni.

Še kakšen predlog, preden dokončno obupam nad polito grafično? Nekaj se je govorilo o kopeli v destilirani vodi, potem o kopeli v 95% alkoholu...? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

DOOM_er ::

Najvrjetneje je skurjen kakšen element, kateri in kakšen pa lahko ugotavljaš malodane do penzije.
Robots will steal your job. But that's OK

Duhec ::

@pepca, grafiko 2 dni pozabi na toplem radiatorju, nato preizkusi.

Vanich ::

Duhec je izjavil:

@pepca, grafiko 2 dni pozabi na toplem radiatorju, nato preizkusi.


...eehh: sem jo že pustil cmariti na radijatorju - ni pomagalo nič. Mogoče, če bi jo skopal v destilirani vodi, pa potem probal posušiti?

DOOM_er ::

Najvrjetneje ne bo pomagalo. Nevem na kaksen nacin bi destilirana voda blagodejno vplivala na vezje
Robots will steal your job. But that's OK

Mitch ::

Grafično kartico daj v pečico, navij na 100° C in počakaj kakšne pol ure. Nato jo vzemi iz pečice in še toplo serviraj v računalnik. Po želji jo lahko posipaš še z origanom ali baziliko. :D

DOOM_er ::

Kasno vezo imajo hladni loti s politim pirom?
Robots will steal your job. But that's OK

hojnikb ::

čisto nič. In 100C ni dovolj, da se bo lot začel topit..
#brezpodpisa

DOOM_er ::

Sej ravno to me najbolj bega, na kaksen nacin naj bi pomagalo 100 stopinj. Ce bi ze ravno hotel susiti graficno bi jo vrgel v riž. Ne zdi se mi jo smiselno kar tako za zabavo jo dajati v pecico.
Robots will steal your job. But that's OK

Mitch ::

Sej to je bil joke...

Invictus ::

Vrzi jo stran. Očitno si jo skuril ...

Voda še nikoli ni bila prijazna do elektronike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanich ::

Heh; sicer sem res že naročil novo, ampak bi se vseeno še malo dajal s poizkusi usposabljana tele polite.
Še kakšna ideja? Pečico na 100-120°C bom zakurblal nazadnje...:D

b00mer ::

Zdravo

Tudi meni je danes ponoči uspelo politi cedevito po računalniku. Takoj je bila tema na obeh ekranih. Pri ponovnem zagonu spet tema. Grafična je bila malo mokra za matično pa ne vem. Sem monitor priklopil na matično in prav tako tema.

Kako lahko ugotovim ali je grafa ali matična ?
PS: Vem da sem enkrat v BIOS-ih izklopu graficni vhod na matični, ko sem tesitral 3 monitorje.

Kak nasvet prosim :)

m0LN4r ::

Prvo pravilo, ko kaj politeje je, da ne prižigate zadeve nazaj in kable ven iz vtičnic itd. Zadevo hitro pobrisat, sušit s fenom, da kaj ne oksidira.
Potem pa še na kak radiator postavt za 1-2 dni ali če mate tiste kristalčke za mačke, daj to v en zokn pa kartico na zokn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

b00mer je izjavil:

Zdravo

Tudi meni je danes ponoči uspelo politi cedevito po računalniku. Takoj je bila tema na obeh ekranih. Pri ponovnem zagonu spet tema. Grafična je bila malo mokra za matično pa ne vem. Sem monitor priklopil na matično in prav tako tema.

Kako lahko ugotovim ali je grafa ali matična ?
PS: Vem da sem enkrat v BIOS-ih izklopu graficni vhod na matični, ko sem tesitral 3 monitorje.

Kak nasvet prosim :)


clear CMOS in priklopi monitor na maticno.
ce boota je maticna ok.

b00mer ::

Jah najprej nism biu zihr, sm vse okol brisov sam v kompu ne :)

Ok bom probov popoldne, sporočim.

Hvala

cegu ::

Mitch je izjavil:

Sej to je bil joke...


Grafične drugače res dajemo v pečice. Samo ne zaradi polite vode. Google it:)

b00mer ::

Zdravo

Sem izklopil graficno, spihal vse komplet, probal najprej z resetom CMOSA vendar default grafika ni delovala..potem vštekam grafo in vola dela :D. Sicer se je driverjem cisto zmesalo..oba monitorja gresta v power save mode itd..ampak sem zrihtal. Očitno sem imel res VELIKO SREČO.

Hvala vam za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polit laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
252918 (1542) markoxxx
»

KUPILI POLITI PRENOSNIK (REŠITEV)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101592 (1375) djforever
»

laptop polil- tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
216206 (3717) ttommy
»

hp probook 4710s polit z rdecim vinom

Oddelek: Pomoč in nasveti
191137 (822) Siddh
»

problem z vodo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201027 (765) ViperR

Več podobnih tem