» »

Cel 600 na BH6 preko slotketa HELP !!

Cel 600 na BH6 preko slotketa HELP !!

Jeri ::

Prosim pomagajte !

V petek sem celerona 300a zamenjal s šestotko na adapterju, ki sem ga mislil kasneje naviti na 900. Problem je v tem, da mi je procesor že na originalni hitrosti tako nestabilen da kar nisem mogel verjeti. Jedva sem računalnik spravil v windowse ko sem zvišel napetost. In to na originalni frekvenci !!!!

Največkrat mi vrže protection eror al pa zamrzne al pa resetira. naložilo mi je tud windowse brez grafike al zvoka !

Dejte mi povedat al je to normalno da nekateri adapterji (mojga sm dubu brez škatle) povzročajo take probleme al je to nekaj narobe.

Jutri se bom šel pritožit v firmo

Matri[X] ::

Hmm.. To vsekakor ni normalno! Jaz osebno ti priporočam abitov sloket. Verjetno se ti pregreva procesor. Poglej če je hladilnik dobro pritrjen na procesor in da je hladilnik brez zaščitne folije (vznožje). Če to ne pomaga sesuj bios na plati.

Can ::

Upam, da si upgradov bios.

Pepo ::

Čudno, čudno. To počenja Celeron2, ko ga tiščiš na 100 Mhz FBS. Res bi bilo dobro flashati BIOS, ampak to ni razlog. Se mi zdi, da je nekaj narobe z napetostjo in da mora res ne štima adapter. Če imaš na njem jumperje (kot jih ima Slotket), daj na auto. Procesor preizkusi še na kakem drugem racunalniku, ker je morda napaka na njem, čeravno bi bila to re velika redkost.

Can ::

Abit BH6 z default Biosom podpira samo do 500MHz (tam nekje), tako, da je za Cel 600@900 bios upgrade obvezen!

Jeri ::

bios sem seveda že zdavnaj upgradal



Na mojem adapterju piše MS6905 MASTER in nevem al je od abita niti nič ker sem ga dobil v vrečki



No glavno je to da zdej ko se umaknil lepilo iz dna Hladilnika mi še ni sesulo



Mislim da je bil to razlog.


Drugače pa mi je celeron 600 še počasnejši od 300@450 !!!!


Ali je to mogoče ?


Vem da je glavna razlika v zunanjem vodilu 66 proti 100 ampak vseeno sem mislil da je celeron 2 600 le hitrejši



No, če je to normalno ali se mi splača zdej probat navijat al naj vzemem nazaj 300

Jeri ::

No navil sem na 901 Mhz. Na drugo kot 66 al pa 100 mi zateži "CPU is unworkable or has been changed" pa morm spet u bios

Windowsi se mi naložijo šele ko dam napetost na 1.9 Škoda da se neda več, kajti zdi se mi da tudi to ni odvolj.
Igrce mi namreč zmeraj zatežijo da je špil naredil napako

Kaj mislte je to kriv moj primerek procesorja, ki enostavno ne prenese te hitrosti. A bi blo mogoče boljš če bi kupil box verzijo ? Drugim se celeroni 600 lepo navijajo na 900 na isti plati. V čem je fora ?








MadMax ::

Adapter je Microstar, bolj znan kot MSI, in je zelo uredu zadeva. Lahko si na njem nastavis napetost. Defolt=auto, zato ti ne pusti visje; ce pa mu rocno nastavis npr. 1.8, bi pa moral it vsaj do 2.1, ce plata podpira (je ne poznam).

Jeri ::

Ej a mi lahko prosim poveš kater jumperk premaknem kam da dobil napetost 1.8 ?? Nevem ker sem adapter dobil v vrečki

MadMax ::

Ti danes proti veceru skeniram in posljem na e-mail. (ce ne bom pozabu8-))

miranpozar ::

Če ti javi "CPU is unworkable or has been changed", moraš v BIOSu nastavit opcijo "Speed error hold" na disabled.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

MadMax ::

Jeri: check email!
Je ze gor.

Loki ::

Ja Jeri je mogoce, saj celeron ima celron I serije bolj optimiziran cache in s tem, da je navit tudi visji FSB > kar pomeni, da zaradi tega sistem (beri skoraj vse) deluje hitreje.
I left my wallet in El Segundo

Jeri ::

MadMax: Še enkrat hvala za sliko !



Kako da ne poznaš stare Abit BH6 ?



Sem dal jumperje na 1.8V pa mi v biosu še kar negre več kot 1.9. Vrne se na 1.3V

Bios mi nasploh ignorira jumperje na adapterju.

A mogoce nism prav naštimal ?

Tam kjer je 2-3 sem dal na drugi in tretji, tam kjer je pa NC sem pa dal prazno.


Plata pa sigurno podpira višje napetosti, saj sem imel na 300tki 2.2V


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z novim bios-om!

Oddelek: Navijanje
161145 (968) Tic
»

CPU is unworkable or has been changed

Oddelek: Pomoč in nasveti
5866 (740) pingo76
»

Napaka pri zagonu PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101094 (1005) Lith
»

Hlajenje na slotu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221242 (1033) Freak
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211421 (1173) matevzm

Več podobnih tem