» »

Sharp pričel s proizvodnjo 5'' zaslonov za mobilce

Sharp pričel s proizvodnjo 5'' zaslonov za mobilce

The Verge - Zgleda, da več kot 4" vendarle ni preveč za mobilne telefone, oz. na to veliko stavi japonski Sharp, ki je prejšnji teden pričel s serijsko proizvodnjo 5" 1080p zaslona. Z "novim dizajnom pikslov" bo pikselna gostota kar 448ppi, opazno več od Applove "retine" (326ppi, 1136x640, 4" na iPhonu 5, tudi Sharpov izdelek) ali Samsungovega Super AMOLED HD (306ppi, 1280x720, 4.8") zaslona na Galaxy SIII.

Zaslon mislijo pokazati še ta teden na japonskem tehnološkem sejmu CEATEC, prvi izdelek z zaslonom pa bo po vseh verjetnosti HTC-jev križanec med telefonom in tablico (phablet, kot jim pravijo), Oppo Finder 5. Nekaj se tudi že šušlja o Huaweiju, ter morda celo Googlovi Motoroli Mobility.

Sharp se, podobno kot tajvanski HTC, sooča z znatnim upadom prihodkov, pri čemer rešitev vidijo prav v zaslonih. Pogodba z Applom za dobavo zaslonov za iPhone 5 naj bi jim izjemno veliko pomenila (prejšnje iPhone je opremil LG, medtem ko zaslon za iPad še vedno izdeluje Samsung), veliko pa stavijo tudi na televizorje, kjer so nedavno predstavili 90'' LCD model, tudi trenutno največji LCD TV na trgu. Najbrž je nekoliko ironično, da ima ta velikan povsem isto resolucijo kot sveže predstavljeni malček.

40 komentarjev

Relanium ::

No, slika bo pa res sharp :)

francek1 ::

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

huek111 ::

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

filip007 ::

Ko imel je imel brat Sharpov GSM, se je naprej opral v pralnem stroju in slika je bila res dišeča ne samo ostra z eno barvo.:D So jih prodajali v SLO ene 7+ let nazaj, če ne več že zdaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

francek1 ::

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

filip007 ::

Sploh pa 5" ni več GSM, to je že tabla z v šolo...:))
http://www.engadget.com/2012/10/01/shar...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

andromedar ::

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Glede na to, da smo na tehnološkem forumu, bodimo tehnološko korektni:

oboje je LCD zaslon, enkrat je osvetljen s CCFL žarnicami (stari), drugič pa z LED diodami (novi).

Kaj pa v svoje kataloge (za ovce) napišejo trgovci in marketingarji, je pa druga zgodba.
Eh?

francek1 ::

Upam, da potem tule potem tudi nikoli več ne vidim zapisa RETINA....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

huek111 ::

Ko bo nekdo zapisal da Retina ni LCD zaslon, ga bom sigurno popravil.

TheRiddle ::

andromedar je izjavil:

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Glede na to, da smo na tehnološkem forumu, bodimo tehnološko korektni:

oboje je LCD zaslon, enkrat je osvetljen s CCFL žarnicami (stari), drugič pa z LED diodami (novi).

Kaj pa v svoje kataloge (za ovce) napišejo trgovci in marketingarji, je pa druga zgodba.


Ravno hotel nekaj takega napisat, pa si me prehitel. :))


francek1 je izjavil:

Upam, da potem tule potem tudi nikoli več ne vidim zapisa RETINA....


Vsaj vidiš da nisi endini ki ima težave z izražanjem (oz. nisi samo ti tista ovca).
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

jlpktnst ::

Zanimivo kako včasih nimajo izdelki čisto nič s tem kako posluje firma. Ampak bolj marketing.

Osebno mi samsung naprave niso kaj preveč všeč, ker delujejo prekleto plastično v rokah, tudi tisti za 500+€. Pa razen iShit tudi ne. Samo imajo pa najboljšo prodajo :P Evo htc pa sharp pa životarita.

Osebno bi sicer raje videl BOLJ KVALITETNE ZASLONE s standardno resolucijo kot so. Več niti ne rabim, torej četrtina 1080p mislim da je čisto lepa resolucija. Problemi so pa poraba zaslonov, svetlost in jasnost slike itd. Samo kaj ko je lažje navijat cifre do onemoglosti.

DarkSite ::

Ja pa kaj mislijo dohiteti tablice po velikosti?

Tole ziher ne bom kupil.

Naj naredijo 2 velikosti. Enga za tiste z max 4.8incha . Za druge pa se lahko vsako leto povečuje dokler ne dosežejo TV zaslona.

M-XXXX ::

Naj naredijo 2 velikosti. Enga za tiste z max 4.8incha

Imam nota 5.3", pa bi z veseljem zamenjal za Note 2 5.5"...

DarkSite ::

M-XXXX je izjavil:

Naj naredijo 2 velikosti. Enga za tiste z max 4.8incha

Imam nota 5.3", pa bi z veseljem zamenjal za Note 2 5.5"...


Ja pa preberi do konca kaj sem napisal... jao

M-XXXX ::

Ja pa preberi do konca kaj sem napisal... jao

Prebral tvojo nesmiselnost ja...
Dve velikosti: taka ki ustreza točno tebi in vse večje. A manjših pa ne sme bit? Pa kako so sploh lahko samo dve velikosti če si v isti povedi povedal, da bi rad tvojo velikost pa neomejeno večjih?

DarkSite ::

M-XXXX je izjavil:

Ja pa preberi do konca kaj sem napisal... jao

Prebral tvojo nesmiselnost ja...
Dve velikosti: taka ki ustreza točno tebi in vse večje. A manjših pa ne sme bit? Pa kako so sploh lahko samo dve velikosti če si v isti povedi povedal, da bi rad tvojo velikost pa neomejeno večjih?


Ker očitno je tole zate preveč težko ti bom skušal razložiti, če bi se dalo narisati bi ti to tudi naredu.

Napisal sem: "Naj naredijo 2 velikosti. Enga za tiste z max 4.8incha . Za druge pa se lahko vsako leto povečuje dokler ne dosežejo TV zaslona."

1) "Naj naredijo 2 velikosti."
To pomeni, da imaš 1 jabolko potem pa še 1 hruško. Različne dimenzije torej.

2) "Enga za tiste z max 4.8incha."

Torej, naj naredijo enga DO oz MAX 4.8. Lahko tudi 3.2, 4.3 0.4 ...a štekaš? Uporaba ene roke za telefoniranje(doseg). Zaradi mene lahko omejijo tudi na manj. Zakaj pa 4.8, zato ker je danes tak MAX standard ... Samsung GS3(btw nimam ga...) .. folk, ki ga pa ima pa ne bo šel na manj. Zato naj se tukaj ustavijo.

3) "Za druge pa se lahko vsako leto povečuje dokler ne dosežejo TV zaslona."
Tle not pa ti spadaš, kjer boš ob ušesu nosil čez par let TV.

M-XXXX ::

Z drugimi besedami: naj naredijo popolnoma vse velikosti (tako kot delajo že čisto vsi proizvajalci mobilnih naprav- razen jabuk) in naj naredijo POPOLNOMA VSE velikosti od najmanjših pa do tabličnih? Uglavnem naj delajo točno tako kot so že do sedaj, 4.8" je pa čisto nepomembna številka ki je pač vmes med 4.7" ter 4.9":D Te čisto razumem, že od začetka....

Zheegec ::

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !

LED je samo slabša verzija osvetlitve LCD monitorjev, pri starejši CCPL je bila slika boljša, sploh če je bila "uparjena" z IPS matriko. Tega žal ni več, delajo samo še jajca. Tudi na LCD TVjih za 3k€ je natančnost barv katastrofa. Važno, da je kontrast nabit v neskončnost, da je vse skupaj še slabše :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

win64 ::

Če ga pravilno razumem, bi rad, da telefone delajo do x velikosti.
Vse ostale naprave so lahko večje.
Čeprav razlika med telefonom in tablico ni tako velika(razen velikosti).

On si je pač postavil mejo na 4,8", za moje pojme je še ta meja prevelika.

Truga ::

bo pikselna gostota kar 448ppi
Cist mal se, pa smo tam, kjer hocmo bit.

Zdaj mi morajo to sam se na 30" prinest. :P

DarkSite ::

M-XXXX je izjavil:

Z drugimi besedami: naj naredijo popolnoma vse velikosti (tako kot delajo že čisto vsi proizvajalci mobilnih naprav- razen jabuk) in naj naredijo POPOLNOMA VSE velikosti od najmanjših pa do tabličnih? Uglavnem naj delajo točno tako kot so že do sedaj, 4.8" je pa čisto nepomembna številka ki je pač vmes med 4.7" ter 4.9":D Te čisto razumem, že od začetka....


ne ni nepomembna cifra.... če bo recimo samsung naredu naslednje leto 5.0 ... leto kasneje 5.2 ... pač ne bom kupoval njihov FLAGship phone... bom gledal manjše in cenejše telefone.

win64 je izjavil:

Če ga pravilno razumem, bi rad, da telefone delajo do x velikosti.
Vse ostale naprave so lahko večje.
Čeprav razlika med telefonom in tablico ni tako velika(razen velikosti).

On si je pač postavil mejo na 4,8", za moje pojme je še ta meja prevelika.


Izbral sem jo zaradi tega, ker sta danes samsung in iphone najbolj na vrhu. Od njiju je samsungov flagship največji mislim da točno 4.8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

francek1 ::

Težko verjetno, da bo Samsung še povečeval velikosti ekranov telefonov. Že S3 enim deluje prevelik, meni osebno pa ustreza (je pa res, da imam večje dlani...).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zlate ::

Zheegec je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !

LED je samo slabša verzija osvetlitve LCD monitorjev, pri starejši CCPL je bila slika boljša, sploh če je bila "uparjena" z IPS matriko. Tega žal ni več, delajo samo še jajca. Tudi na LCD TVjih za 3k€ je natančnost barv katastrofa. Važno, da je kontrast nabit v neskončnost, da je vse skupaj še slabše :)

Ta post me nekako spominja na čase, ko so se stari monitorji začeli menjati za LCD-je. Zdaj to poslušamo za LED LCD-je, pozneje pa bomo to poslušali za OLED ali kaj tretjega... Najbolje, da se kar vrnemo k risanju po stenah votlin.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

floyd1 ::

Torej trdiš, da so ti z LED osvetlitvijo boljši?

Zlate ::

Ja, predvsem tisti, s točkovno LED osvetlitvijo oz. kakorkoli se že reče tisti osvetlitvi, ki ima ledice po vsej površini in ne le pri strani ekrana.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

floyd1 ::

Led backlit TV-ji imajo samo "bergle" za črno barvo, ki na LCD pač ni črna. Barvna natančnost (ki jo omenja ALIEn) pa je še kaj drugega kot dobra črna.

Jst ::

Jaz imam imam Sharpom LED LCD TV. (Smart TV) Imam same pohvale. Ko vidim od staršev LG,... ma na triple blind testu bi ugotovvil za vsako sliko na katerem TVju jo gledam.


---

Kar se tiče 5" mobilcev. To jaz NIKOLI ne bom kupil. Meni je že 4" glih-za-glih. Ko sem na sprehodu s psom in moram kaj v koledar vnesti, ali nov Task, karkoli pri čemer moram uporabiti tipkovnico in imam na voljo samo eno roko, mi je opravilo ZELO težko. Če pa poslušam podcast ali internet radio in moram čisto zgoraj kakšne ikone tapkati, moram pa posebej/drugače prijeti telefon, kot pa če uporabljam tipkovnico (recimo ob vnosu v koledar moram telefon večkrat drugače prijeti). Pa nimam "baby fingers; v bistvu imam kar dolge prste. "4" z manj bezel-a (roba okoli zaslona), kot ima HTC DesireHD, bi bil super izdelek zame. Več ne gre. Že pri 4" je najbolje, da telefon uporabljaš z obe roki, kar je več pa sploh.

Imel sem ene 20dni, kolikor je bil telefon v garanciji, sposojenega Sensation XL z 4.7" in ne bi zamenjal telefona ker je to ZAME res preveč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bond007 ::

Meni je že 4" glih-za-glih

+1. Jst sm se kr zajebal, ko sem kupil 4,3". Sploh ni problem za v žep, tudi 5" in več bi komot spravil v žep, ampak mi gre že poštena na jetra vsak dan z eno roko žonglirat s telefonom, tako, da ga bom verjetno prodal in si omislil 4" ali manjšega. Nokiji 5800 - 3,2" je bila super uporabna z eno roko...

RejZoR ::

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Traparija. Vsi lepo navajajo LED LCD. LED zaslon so npr ogromni reklamni panel, kjer vsak piksel sestavljajo 3 LED RGB diode. Enkrat bojo tud taki TV-ji in zato se ne sme oglaševat TV-jev kot LED ker le-to sploh niso. Sama razlika v osvetlitvi pa tud ne opravičuje take označbe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Relanium ::

RejZoR je izjavil:


Traparija. Vsi lepo navajajo LED LCD. LED zaslon so npr ogromni reklamni panel, kjer vsak piksel sestavljajo 3 LED RGB diode. Enkrat bojo tud taki TV-ji in zato se ne sme oglaševat TV-jev kot LED ker le-to sploh niso. Sama razlika v osvetlitvi pa tud ne opravičuje take označbe.

Povej ti to trgovcem (in ovcam)

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Traparija. Vsi lepo navajajo LED LCD. LED zaslon so npr ogromni reklamni panel, kjer vsak piksel sestavljajo 3 LED RGB diode. Enkrat bojo tud taki TV-ji in zato se ne sme oglaševat TV-jev kot LED ker le-to sploh niso. Sama razlika v osvetlitvi pa tud ne opravičuje take označbe.

Matr ste eni pametni. Kje v originalni novici vidite zapis LED LCD ?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackmack ::

Sicer smo malo že šli iz teme - nekaj tehnologij osvetlitve LCD zaslona, ki se sedaj uporabljajo. Philips ima svoje označbe tehnologije, kot vsak prizvajalec, delajo pa po enakem principu.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

francek1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Traparija. Vsi lepo navajajo LED LCD. LED zaslon so npr ogromni reklamni panel, kjer vsak piksel sestavljajo 3 LED RGB diode. Enkrat bojo tud taki TV-ji in zato se ne sme oglaševat TV-jev kot LED ker le-to sploh niso. Sama razlika v osvetlitvi pa tud ne opravičuje take označbe.

Matr ste eni pametni. Kje v originalni novici vidite zapis LED LCD ?


Kaj naj rečem, Edgar Alvarez pač ni razgledan v tej smeri ;-) Ni Edini.
Eh?

Zgodovina sprememb…

smash ::

dajte nehite že s komentarji tipa : "več niti ne rabim", ker se je do sedaj že 100x izkazalo, da na koncu izpadete ...

Truga ::

Zakaj pa to. Itak noben ne rabi vec kot 640k.

SuperVeloce ::

andromedar je izjavil:

francek1 je izjavil:

huek111 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Sharpov nov 90" TV ni LCD, ampak LED !


LED je le način osvetlitve LCD zaslona.

In za tak TV noben proizvajalec ne napiše, da je LCD!


Glede na to, da smo na tehnološkem forumu, bodimo tehnološko korektni:

oboje je LCD zaslon, enkrat je osvetljen s CCFL žarnicami (stari), drugič pa z LED diodami (novi).

Kaj pa v svoje kataloge (za ovce) napišejo trgovci in marketingarji, je pa druga zgodba.

Ja, LED backlight. Ampak zame je nateg, če se tega ne omeni (vloga LED kot backlight). Ker LED ali OLED display je čisto nekaj drugega in takrat tehnično gledano z LCDjem res nima veliko skupnega.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Kaj tisti 90" LCD ima za vsak pixel svojo žarnico :)

Truga ::

Tud uni superamoled v samsungih ima za vsak piksel svoje (tri) zarnice.

Komaj cakam da pride to na ta velke monitorje (pri neki normalni ceni), ker je slika neprimerno boljsa od tega sranja ki ga zdej gledamo na LCDjih.

floyd1 ::

Jaz tudi. Za tačas pa imam še vedno plazmo, na kateri ne izgleda vsak obraz kot lutka iz muzeja Madame Tussauds.

Truga ::

Ma sej, na mojem ekranu je dejansko OK. Moti me predvsem ker backlight ocitno seva skoz, kar se kar opazi zvecer/ponoci, ko kaj gledam in je temna slika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795491 (84589) amacar
»

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5422377 (18341) blackbfm
»

Jeseni nov iPhone ali dva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13441135 (36763) trnvpeti

Več podobnih tem