» »

"Gamerski" računalnik za 550 EUR

"Gamerski" računalnik za 550 EUR

atasmrk ::

sestavljam si nov komp, ker starega resno emšo daje. Namen je predvsem igranje iger. Sicer nisem zahteven (na laptopu recimo poganjam Mass Efect 1 ali Bioshock na 640x480 z vsemi posebnimi efekti izklopljenimi pa me to nič ne moti), rad pa bi da je računalnik čim tišji. Navijati nimam namena. Buget je 550 EUR, predvsem zato ker moram nekaj imeti še za monitor. Ta bo, mimogrede, najmanjši možni. Takole na hitro sem si sestavil slednje:

- matična ASRock H61M-HVS (tule dejansko ne vem kaj je pomembno pa sem izbral najcenejše)
- CPU Intel Core i3 2120
- Grafa Club 3D Radeon HD 7750 1GB (pasivno hlajena)
- RAMi Kingston Blue HyperX 8GB 1600Mhz
- PSU Rasurbo Silent & Power 650W
- Ohišje Xigmatek Asgard Midi Tower (možnost dodajanja velikih ventilatorjev)
- Disk eagate Barracuda 500 GB
- DVD SATA LG GH-24NS
- CPU Culler Coolink Corator DS (tu pa me bega "backplate required". Kolikor vidim slikice je backplate v paketu. Ali si jaz kaj narobe razlagam?)

Hvala lepa za vaša mnenja

trnvpeti ::

Ne rabis i3 2120 za 7750, vzami G860 za 65eur
Rabis 8G rama?
Cooler se da dobiti za okoli 25eur.
Napajalnik ti bo dosti 450W (ce sploh kaj prihranis tukaj)
Ce hoces tisino, potem SSD.
Ce res hoces tisino, semi pasive ali pasive napajalnik(cena okoli 90eur)

bdoxx ::

ASUS M5A78L LE
AMD FX-4100 (3,60Ghz, 12MB) BOX 95W
Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
Grafična kartica: Sapphire Radeon HD 6870 1GB
Trdi disk: Seagate Barracuda Spinpoint 500GB 16MB
Optični pogon: SATA Sony NEC AD-5280S
Napajalnik: Corsair Builder Series CX 500W V2
Ohišje: .Rasurbo BC-13

540€

dogo ::

npr tole, sicer je čez budget ampak mislim da, se ti splača dati tistih 60 evrov več, če je možno in imaš boljšo grafično kartiico



lahko pa tudi intel i3 in h77 matično in si praktično na istem

PS lahko pa izbereš npr hd 7770 in si znotraj budgeta tako z intel kakor z amd konfiguracijo, oz. podobno tudi z hd6870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

dogo ::

atasmrk ::

Po kar intenzivnem prebiranju spcifikacij in review-jev sem sestavil naslednje:



Obrazložitev:

Matična je taka kot je zaradi števila priključkov za ventilatorje in zaradi dejstva da nimam nobenega USB3 gadgeta, niti ga nimam namena kupovati.

Da grafični nebi bilo dolgčas jo z delom zalaga en G680. Glede tega niti nisem prepričan. Kjerkoli berem, je rang grafične pogojen z ločlivostjo prikaza. Nikjer pa ni CPU pogojen z rangom grafične. Tako da bi potreboval kakšen nasvet v tej smeri.

Hladilnik za CPU je rahlo preseravalje z moje strani ampak na žalost za stock hladilnike ne najdem lepih besed.

Ram je tak da podpira najvišjo frekvenco na plati. Glede količine pa ne vem. Trenutno imam 4GB že v prenosniku (nadgrajeno kmalu po nakupu) in je dovolj. Ali bi dejansko potreboval več pa ne vem. Teksture imam vseeno rad čim bolj detajlne.

Recimo da grafično kupujem na zalogo. Kot že rečeno ne mislim igrati na HD ločljivostih ampak na nekako 75% HD-ja, mogoče celo malo manj, in bom z njo zadovoljen dlje. Poleg tega, če bi vzel 7770, bi me sistem prišel 60 EUR ceneje. Potem pa nebi vedel, kam z odvečnim denarjem. :)

Za ohišje pa sem gledal da ima dve mesti za 120 ventilatorje in da je tool-less.

Končni rezultat je 20 EUR čez budget. Kar si še lahko privoščim.

Še enkrat lepo prosim za komentarje.

dogo ::

Dodatnega hladilnika pri tej konfiguraciji ne potrebuješ, razliko raje nameni za katero od drugih komponent, npr. boljšo matično (h77) ali grafično (2gb rama).

Janac ::

atasmrk je izjavil:

Po kar intenzivnem prebiranju spcifikacij in review-jev sem sestavil naslednje:



Obrazložitev:

Matična je taka kot je zaradi števila priključkov za ventilatorje in zaradi dejstva da nimam nobenega USB3 gadgeta, niti ga nimam namena kupovati.

Da grafični nebi bilo dolgčas jo z delom zalaga en G680. Glede tega niti nisem prepričan. Kjerkoli berem, je rang grafične pogojen z ločlivostjo prikaza. Nikjer pa ni CPU pogojen z rangom grafične. Tako da bi potreboval kakšen nasvet v tej smeri.

Hladilnik za CPU je rahlo preseravalje z moje strani ampak na žalost za stock hladilnike ne najdem lepih besed.

Ram je tak da podpira najvišjo frekvenco na plati. Glede količine pa ne vem. Trenutno imam 4GB že v prenosniku (nadgrajeno kmalu po nakupu) in je dovolj. Ali bi dejansko potreboval več pa ne vem. Teksture imam vseeno rad čim bolj detajlne.

Recimo da grafično kupujem na zalogo. Kot že rečeno ne mislim igrati na HD ločljivostih ampak na nekako 75% HD-ja, mogoče celo malo manj, in bom z njo zadovoljen dlje. Poleg tega, če bi vzel 7770, bi me sistem prišel 60 EUR ceneje. Potem pa nebi vedel, kam z odvečnim denarjem. :)

Za ohišje pa sem gledal da ima dve mesti za 120 ventilatorje in da je tool-less.

Končni rezultat je 20 EUR čez budget. Kar si še lahko privoščim.

Še enkrat lepo prosim za komentarje.


1. tak kuler stane v mimovrste 20EUR.
2. 7850 2Gb!

3. ohišje vzami tisto za 18EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kaput?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6823 (754) globoko grlo
»

računalnik za 3d modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
293817 (3100) tony1
»

Slab performance novega racunalnika v enem izmed programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
223177 (2676) Ryker
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212612 (1950) knap
»

Mocno rezanje grafice

Oddelek: Pomoč in nasveti
121340 (1043) xabre

Več podobnih tem