» »

Odstranitev software raida Redhat 5 v virtualki

Odstranitev software raida Redhat 5 v virtualki

Shkorc ::

Zdravo,

rad bi virtualiziral en star RH strežnik, na katerem "na žalost" teče software raid.

Z Acronisom sem naredil .tib: zajel sliko obeh diskov, na katerih je 8 particij. sda1 ima id 83 (Linux), sda2 in naprej do sda8 pa fd (Linux raid autodetect).

Potem sem z VMware vCenter Converter naredil virtualko, ki jo lahko zaženem v VMware Playerju.

Težava nastane pri zagonu, kjer dobim Kernel Panic.


Probal sem popraviti grub z live CDjem, kar pa očitno presega moje Linux znanje.

Je možno odstraniti software raid iz virtualke? Ne bi rad razbijal raida, s katerim ima VMware težave, na živem strežniku, da ne pokvarim še kaj :))

Vaši predlogi in ideje toplo dobrodošle, hvala!
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Icematxyz ::

V navideznem stroju namesti na novo OS in programje in želene podatke izvozi/uvozi in to je to.

NoName ::

Jaz bi na tvojem mestu zbootal kak live linux rescue cd, poskusil analizirati vsebino povirtualiziranih diskov ter jih zmountal. Verjetno ti ročno popravljanje naslednjih datotek ne uide /etc/fstab - mountanje ob zagonu, /boot/grub/device.map - mapiranje diskov za potrebe grub loaderja, /boot/grub/grub.conf - kje leži kateri kernel, kje se skriva root particija, ipd... vso srečo, pa poročaj, kako bo šlo.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Shkorc ::

Hvala obema za input.

Icematxyz, na mašini je toliko enih klobas, ki jih nisem nameščal jaz. Pri uvažanju bi zagotovo kaj spregledal oz. narobe nastavil.

Poskusil sem naslednje:

Z fdisk sem popravil ID-je vseh particij na Linux (83). V /etc/fstab sem popravil iz /dev/md0 na /dev/sda1 , isto za ostale particije.

V /boot/grub/device.map imam: (hd0) /dev/sda
kar je po mojem ok.

Ko prižgem računalnik, se mi takoj zažene grub. Če odprem configfile /grub/grub.conf vidim v seznamu moj RH sistem. Ko grem editirat komande, imam tri vrstice:

root (hd0,0)
kernel /vmlinuz-2.4.20-31.9 ro root=/dev/sda1 vga=773
initrd /initrd-2.4.20-31.9.img

Obe datoteki se nahajata na tem mestu.

Če grem ročno zaganjati posamezno vrstico, mi pri root in initrd gre lepo skozi. Pri kernel, ko tipkam in s TABom potrjujem izbiro, mi takoj ko naredim presledek za "kernel /vmlinuz-2.4.20-31.9" javi "Error 11: Unrecognized device string". Nič se ne spremeni, če vtipkam še preostanek vrstice iz grub.conf. Tudi če pustim samo do tam, kjer nič ne javi, še vedno dobim kernel panic.

Tokrat se prvič ukvarjam s temi zadevami in mi ni čisto vse jasno, priznam. Pomoč dobrodošla 8-)

Shkorc ::

Zagnal sem boot-repair-disk pa mi sedaj namesto kernel panic javi: Missing operating system. Operating System not found.

Zdej ne vem, a je to dobro ali slabo :| dela pa še vedno ne...

kloko ::

To je še slabše, kot prej, vrni nazaj na staro stanje.

Zaženi virtualko iz medija iste verzije RedHata, kot ga imaš na tem seljenem sistemu z "linux rescue" opcijo in preveri, če ta sistem sploh vidi disk kot "sda", da ni mogoče "hda". Poleg tega preveri, če je na disku na /dev direktoriju primeren sda1, sda2, itd.

L.p., Kloko

BlaY0 ::

Zadeva je trivialna, če veš kako je vse skupaj zloženo. Tole si poglej, za kakšen hint. Drugače pa na hitro za tvoj kernel panic... razpakiraj initrd in poeditiraj init, da ti ne bo več iskal md divajsou. Če si v VMware-u izbral kakšen SCSI disk kontroler ala LSI, moraš pripadajoče module integrirati v initrd. od tu dalje si pa že vse izvedel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GRUB - problem po menjavi diska

Oddelek: Operacijski sistemi
61177 (1086) kriko1
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131761 (1642) misek
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624237 (3572) WarMaker
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331788 (1241) moj_nick
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91268 (1094) Gandalfar

Več podobnih tem