» »

Skype To Go Number - možnost zlorabe?

Skype To Go Number - možnost zlorabe?

metalc ::

Kot dokaj pogost uporabnik storitve Skype Out (plačljivi klici s Skypa na običajne telefone) sem pred časom registriral svojo mobilno tel. št. (jo vnesel na Skypovi strani in potrdil s kodo, ki sem jo dobil po SMS), da jo klicani lahko vidi, me prepozna, po možnosti pokliče nazaj itd.

Danes pa dobim mail. Vrli Skype je menda mislil na moje potrebe in mi brez dodatnih stroškov ponudil omenjeno storitev ("because you’ve registered your mobile number (xxxxxxxxxxx) with Skype"). Skratka, tudi kadar nisem pri ointernetenem računalniku s Skypom, lahko Skype Out uporabljam tako, da z registrirane telefonske št. pokličem na neko stacionarno številko v lj. omrežni skupini, nato vnesem ciljno tel. št., vse skupaj mi pa obračunajo enako, kot če bi klical direkt s Skypa (plus seveda še stroški klica na to LJ številko).

Pri tem me najbolj zmoti tole: "Note that we’ll identify you by the phone you’re calling from so you will need to call from the phone you registered with Skype". Ajde, moral bi se spet pretolči čez članke o GSM varnosti, ampak če se prav spomnim, ni ravno tako zelo zapleteno ukrasti mobilno identiteto, se pravi, da bi lahko nek zlonamernež "v mojem imenu" klicaril po svetu prek tiste 01 številke, stroški bi se pa poravnavali z mojega Skype kredita?

Gandalfar ::

Ce bos se enkrat pogledal clanke, bos videl da je dost kompleksno to ukrast cloveku. Se posebaj, ce ti je ideja samo ukrast mu 10 dolarjev skype kreditov.

In v resnici, ce ti jo ze ukrade - zakaj bi se mucil s skypom, pac s tvojo telefonsko ven poklice?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni mednarodni klici

Oddelek: Loža
356833 (5740) hmm23
»

Tučija - najcenejša varijanta za klice/sms-e v Slovenijo

Oddelek: Loža
242988 (2890) Invictus
»

Skype za podjetje (s.p.)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141508 (976) fosil
»

Kaj prinaša Microsoftov prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4413918 (10794) Hexx
»

P2P Telefoniranje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
526820 (5703) Brane2

Več podobnih tem