» »

Skype za podjetje (s.p.)

Skype za podjetje (s.p.)

-žiga- ::

Ker bi rad denar naložen na Skype dal v stroške (Skype se namreč uporablja izključno za službene klice), me zanima sledeče. Skype račun je sicer narejen na fizično osebo, včeraj sem se registriral na Skype manager in dodal uporabnika (prej omenjen fizični Skype račun). Ali moram denar nalagati na Skype manager, da bo račun lahko izdan na s.p.? Zdaj imam stanje na Skypu 10 eur, na managerju pa 0 eur. Torej najprej porabim teh 10 eur in potem naložim na managerja od kjer bo osebni račun pobral denar tako kot bi ga naložil neposredno na ta osebni račun?

Za denar naložen na osebni račun preden sem se registriral na Skype managerju pa najbrž ni nekih možnosti, da bi ga lahko dal v stroške?

Upam, da je napisano razumljivo in da se je kdo že ukvarjal s podobnim primerom:)

djordjevic ::

Za teh nekaj 10 evrov se meni osebno ne bi dalo ubadati s tem (sem tudi s.p.).
No grave is deep enough to keep us in chains.

-žiga- ::

V mojem primeru je zaenkrat tega v dobrih treh mesecih za prek 60 eur, kar ni povsem zanemarljivo. Vsak strošek pa pride prav. Pa tisto za nazaj ni problem, bi pa rad naslednja nalaganja dal v stroške. Hvala za komentar, ampak bi še vedno rad našel rešitev.

St235 ::

Za naprej ni težav v kolikor ti sky izdaja ustrezen račun (naziv podjetja, davčna). Za nazaj pa ne bo šlo.

-žiga- ::

Ja, ok. A to pomeni, da moram denar nalagati na Skype manager? Da ne bom nalagal na naroben konec:)

Invictus ::

Če je 60 EUR v treh mesecih veliko, razmišljaj o drugem poslu ...

Lahko si pa preračunaš koliko bi te klasični klici prišli. Pa se boš nehal sekirati zaradi te vsote ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Za kak popoldanski s.p. je 60 EUR kar dosti.

-žiga- ::

@Invictus - Zakaj si nesramen? Če ti je nerodno, ker ne veš odgovora, bi lahko enostavno preskočil to temo. Ni bilo vprašanje, ali se 60 eur splača dati v stroške, ampak kako se pri Skypu to naredi.
Saj se strinjam, 60 eur ni veliko, ampak potem lahko tudi pri vsakem nakupu pisarniškega materiala rečeš "ah, saj je samo 50 eur" in pri vsaki službeni poti pač požreš tistih nekaj evrov bencina in ostalih stroškov.

Invictus ::

Problem pri vseh teh mednarodnih zadevah je da jih DURS najbrž ne bo upošteval. Precej verjetno. So žal še preveč za časom. Potem te bodo spraševali ali si to res porabil za službene namene, hodit boš moral na razgovore itn. Na koncu boš za to porabil več kot 60 EUR.

Enake probleme imajo tudi po tujini, ko naročajo storitve pri takih ponudnikih. Davčne še niso tako daleč.

Za tistih 60 EUR si lahko napišeš kake potne naloge. Saj je to samo okoli 200km. 2 naloga iz LJ do MB in nazaj, pa si tam ... In to za DURS ni nič čudnega da greš 2x v 3 mesecih na tako relacijo. Seveda je relacija lahko tudi kaj drugega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-žiga- ::

Ja, to razumem. Čeprav naj bi šlo skozi, če je na računu napisana davčna. Je pa situacija taka, da je treba nabrati čimveč stroškov, kjerkoli se da:)

To s Skypom bom pa poskusil in, če se spomnim, bom napisal, kaj sem rešil. Vsaj kar se tiče izdaje računa. Če bo imel DURS kaj proti bom vedel itak šele čez dolgo časa:)

SasoS ::

Kaj pa če vzameš kako T-2 telefonijo ali pa kakšen drug VOIP ponudnik v SLO? Bi se dosti poznalo na ceni?

-žiga- ::

O tem nisem niti razmišljal. Imam sicer samo možnost SiOLa. Se pa večina Skype kredita porabi za klice iz tujine v Slovenijo (mobilne številke so kar drage).

SasoS ::

V tem primeru je mogoče bolje da preveriš če bi vzel pri mobitelu komunikator. Skratka malo preračunaj kaj koliko pride in če vzameš pri SLO ponudniku da dobiš direktno račun pomoje najbolj elegantna rešitev.

-žiga- ::

To pa je dobra ideja. Nisem vedel, da to Mobitel sploh ima. Hvala za nasvet, bom pogledal cene, kaj se splača.

fosil ::

Če dobiš od skypa račun potem ne bi smelo bit problema.
Recimo pri google adwords si lahko sprintaš kompleten račun z davčno in vsem, tudi če uporabljaš predplačniško varianto, kjer vnaprej nakazuješ denar.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis v Skype z MIcrosoft računom

Oddelek: Mobilne tehnologije
92779 (2079) Lonsarg
»

Simobil EU neskončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213830 (12205) EdoK
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915464 (14084) BlaY0
»

Skyp

Oddelek: Pomoč in nasveti
84237 (3667) Izi
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818880 (16545) Pacient

Več podobnih tem