» »

"Poslovne" ideje

"Poslovne" ideje

boss-tech ::

Tule bi lahko malo razglabljali o poslovnih idejah, ki pa niso ravno IT smeri. Je pa po njih večje povpraševanje oz dosegajo dobro ceno.
Nekaj podobnega so prikazali v eni izmed oddaj preverjeno (npr sir iz mleka oslic, farma polžev, ...)

Meni trenutno pade na pamet matični mleček. Povpraševanje po slovenskem mlečku je veliko, predvsem tistih ki ne želijo uživat uvoženih izdelkov.
Podobno kot med. Pri tem opravilu je res dosti dela in moraš biti skoraj vsak dan v tem. Ampak kar se naredi, se tudi proda. Narediš pa toliko, kolikor si priden.

Cene se gibljejo okoli 10€ za 10g.
http://tovornik.info

STASI ::

Zdej koliko je pa investicija v panje, čebele,itd.?
Koliko moraš panjov moraš imeti da dobiš dnevno najmanj 100g mlečka? Pa IMO je 100g minimum.
Ideja sama ni slaba, če imaš zadeve.

Drugače je pa gojenje gob tudi donosen posel. Nimam linka vendar mislim da je bilo enkrat na RTVSLO v eni oddaji, da je potrebno letno investirati cca 1000€ na leto da imaš nek konstanten cash flow. V to pa verjetno ni všteta nepremičnina, kjer gojiš gobice.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bdoxx ::

kakšen pa je približno ta konstanten keš flow, približno če slučajno veš?

izbrisiracun ::

Mene mika reja polžev že nekaj časa. A kdo pozna podjetje helix brigada? Ponujajo material in matično jato, ter zagotovljen(neobvezujoč) odkup. Več piše na linku.

boss-tech ::

Ja finančni vložek je kar velik, ter tudi znanja je potrebno veliko. Dvomim da bi dobil takšno količino na dan, razen če bi imel veliko panjev(bom točno info še poiskal).

Kar se tiče gob, pa mislim da izven sezone dosegajo res lepe cene (> 30€/kg), seveda to mislim predvsem naše slovenske gobe. V sezoni pa recimo 10€ naprej. Kako je z ostalimi ne vem. Verjetno bi lahko tudi naše sorte verjetno gojili doma...?

STASI je izjavil:

Zdej koliko je pa investicija v panje, čebele,itd.?
Koliko moraš panjov moraš imeti da dobiš dnevno najmanj 100g mlečka? Pa IMO je 100g minimum.
Ideja sama ni slaba, če imaš zadeve.

Drugače je pa gojenje gob tudi donosen posel. Nimam linka vendar mislim da je bilo enkrat na RTVSLO v eni oddaji, da je potrebno letno investirati cca 1000€ na leto da imaš nek konstanten cash flow. V to pa verjetno ni všteta nepremičnina, kjer gojiš gobice.


A si gledal preverjeno ko so prikazovali nekoga ki se ubada s tem?

izbrisiracun je izjavil:

Mene mika reja polžev že nekaj časa. A kdo pozna podjetje helix brigada? Ponujajo material in matično jato, ter zagotovljen(neobvezujoč) odkup. Več piše na linku.
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

izbrisiracun ::

Nekje drugje sem videl enega že nekaj časa nazaj. Bo treba kakšno literaturo malo pogledat, pa da vidmo. Sicer pa kar dolgo traja, da zadeva "zalaufa", ampak imam pa doma zemljo, ki je dokaj neintenzivno obdelovana(malo škropljena) in če bi zbiral deževnico(veliko streh) bi morda prišel skozi za namakanje.

radiokills ::

Sem se malo zanimal za čebele pri kolegu, ki se ukvarja s tem. Bolj za hobi kot za zaslužek. Stvar niti ni poceni. En panj te pride od 80-100 euriča (rabljeni so seveda cenejši), nekaj tudi stane, da si nabaviš čebeljo družino. V jesenskem času jim moraš potem dati še cca 10kg sladkorja, odvisno od vremena in tipa paše. Na panj dobiš do 20 kg medu, odvisno spet od prej naštetih pogojev. Kake bogatije torej ni, pa še tveganja so prisotna (slabo leto, pogin čebel etc.) Tudi kake pretirane širitve ne, saj neko področje področje (mislim, da so radii paše 3-5km) 'zdrži' le določeno število čebeljih družin. Potem začne mejni donos padati :).

Reja polžev je bila pa popularna reč takoj po osamosvojitvi. Vem da je bilo ogromno govora o tem. Nekje sem bral, da je večina podjetnikov klavrno propadla. Predvsem zaradi nestrokovnosti in tudi donosi niso bili tako bajni kot so pričakovali.

bdoxx ::

kaj se kaj predlega, ob relativno normalem vložku (recimo da zemlja ni problem, oz. je na razpolago)

izbrisiracun ::

Tukaj sem videl zadevo s polži.

Zgodovina sprememb…

boss-tech ::

http://tovornik.info

boss-tech ::

No kar se tiče matičnega mlečka. To je tako ali tako nadgradnja standardnega čebelarstva, se pravi poleg medu, voska, propolisa, cvetnega prahu, prodaje rezervnih družin...

V povprečju naj bi na družino dobili 15g matičnega mlečka. Se pravi če si priden in imaš nekaj družin na razpolago za matični mleček, potem lahko nekaj zaslužiš.
Investicija v samo čebelarstvo je velika, če bi računal koliko sem dal za panje, opremo, čebelnjak, bi me bolela glava.
Ampak če potegnem črto na letni ravni, pa imam nekaj čistega dobička, nekaj tudi na račun smeri čebelarstva v kateri sem. Je pa res da se moraš vseskozi izobraževati, važne so tudi izkušnje.
http://tovornik.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čebelarjenje

Oddelek: Loža
171973 (1497) tim13
»

Potencial v čebelarstvu

Oddelek: Problemi človeštva
4612656 (7565) jest10
»

Razvijanje blagovne znamke

Oddelek: Loža
233164 (2269) Vikking
»

Sestava medu in deklaracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411745 (9440) boss-tech
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826615 (23302) estons

Več podobnih tem