» »

VmWare problemi in tezave...

VmWare problemi in tezave...

Loki ::

Kdo tukaj kaj uporablja Vmware?
Dela mi neke probleme pri instalaciji Suse linux 6.4; pri Step 7, ko naj bi izbral proizvajalca in model monitorja; saj pokaze le levi zgornji kot vidne povrsine.
help sem ze gledal in ni nic uporabnega tam; imam pa vmware 3.1, windows 2000 pro, kot guest pa suse linux 6.4.

anyone?

Gh0st ::

hmmm...
neki mi ne gre u kabl. Kaj ma VMWARE veze z inštalacijo Linuxa in nastavljanjem monitorja? Nevem, ampak zdi se mi, da tebe mori problem nepravilno nastavljenega monitorja, oziroma njegoe osveževalne frekvence. Vsaj tako si ti opisal in tako jaz to razumem...

malo bolj podroben bodi.
Torej inštaliraš Linux in v Step 7 ti, kaj, konfigurira VMWARE? in ti monitor kaže samo zg. del slike? ne razumem
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Aspirinix ::

Boljša razlaga bi bila verjetno:
V Winsih maš VMWare in znotraj VMWarea nameščaš Linux na virtualni disk. Je tako? No med namestitvijo maš možnost izbire grafike: probaj naj dela na nek plug&play monitor. Za težave zna biti kriva tudi grafična. Maš jo v Winsih navito?:\

Loki ::

aspirinx tocno tako.
se slika (~53kb)

Gh0st ::

No zdej mi je pa mal bl jasn. To bi lohk že takoj povedal...

Po moje ti pri inštalaciji, ko izbereš monitor preveri nastavitve osveževanja itd. in poskuša zagnati Xserver... ampak , ker Xserver dela na popolnoma drugačnem principu kot windows GUI pride do konflikta, ker display ne more kazat dveh različno nastavljenih prikazov naenkrat... po moje je to...

dej ti rajš najprej samo inštaliraj Linux, potem pa ga lepo zaženi tako kot je treba, ne v VMWARE, za diagnostiko.

Ti izpiše kakšne errorje?!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Loki ::

to je trenutno problem, ker bi moral disk preparticionirat; cd-rw ja nimam, tako da preostane le, da vse pomembne podatke presnamem na en drug disk (od kakega kolega) preparticioniram, instaliram linux, win ter podatke nazaj; kar pa je trenutno nemogoce.

sem pa ze instaliral linux (istega) enkrat v preteklosti (ista konfiguracija, samo manj rama) in je slo brez kakih problemov.

mogoce kake druge resitve?

Gh0st ::

To zna bit res problem...
če si na kakšni mreži potem lahko nekatere nujne podatke kot backup pošlješ na drug računalnik, potem pa s kakšnim programom ala Partition Magic zmanjšaš glavno particijo... in narediš ostale / in swap, lahko pa še za /usr/ in /home
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

a si pogledal navodila za instalacijo linuxa na vmware situ?

l0wc4 ::

Linuxa v VMWare se nisem namescal, sem pa namescal Winse v VMWare na Linux masini. Koliko se spomnim ima VMWare default resolucijo 640 x 480. Za kaj vec pa moras namestiti se tiste VMWare tools, kateri ti potem dajo podporo za vecje resolucije, vec barv itd.

Preberi si še tole:

-------------------------
Installation Steps

1. Use the VMware Workstation Configuration Editor to verify the virtual machine's devices are set up as you expect before starting the installation. For example, if you would like networking software to be installed during the SuSE Linux 7.3 installation process, be sure the virtual machine's Ethernet adapter is enabled and configured. VMware also recommends that you disable the screen saver on the host system before starting the installation process.

2. Insert the SuSE Linux 7.3 installation CD in the CD-ROM drive and click the Power On button.

3. Follow the installation steps as you would for a physical machine, until you get to the selection screens described in the next steps.

4. Install using the the text mode installer.

5. When prompted, do not install an X server. In the Configure Monitor screen, choose No X11. The installer asks you to confirm. Click Continue and finish the installation.

6. At the end of the installation, install VMware Tools in your guest operating system. For details, see Installing VMware Tools.

7. Before you start the X server, as root user, run the SaX2 configuration utility to configure your X server.

8. After you have installed VMware Tools and run SaX2, you may boot your SuSE 7.3 virtual machine with any of the selections offered in LILO.
--------------------------------

Upam, da sem kaj pomagal.

LP,

D.
8-O

andrej ::

meni linux znotraj vmware pod win xp dela bp. sem instaliral od rh 6.4, do mandrake in suse 8.0...

gugo ::

Probaj preklopit Vmware na fullsceen mode pol boš mogoče vidu še drug del

Loki ::

gugo been there, done that.
probal sem celo dat resolucijo na 640, 256 barv ipd. pa ni blo haska.

navodila sem tudi prebral in pise, da za suse 6.4 ne podpira SVGA nacina (ce sem prav razumel - anj ni ne povzroca kakih posebnih problemov) - ??

probal bom se z redhat 6.2 (trenutno edini distribuciji, k jih imam doma);
me pa zanima, ce kdo ve, kako onemogociti SVGA nacin v Win 2000 :)) - zacasno seveda ter kako tocno se zazene suse v text-only nacinu (andrej?).

sam tko za info...je debian distribucija kaj dobra?
jo mam namen sprobat

gugo ::

Ej pa sej suse 6.4 instalacija tece v textovnem načinu ?!8-) Poskusi zacet instalacijo iz drugega cd-ja. zdej ne vem ce prav mislim, ampak probat ni greh :). Ker ene verzije suseta so mele cd 2 bootable in yast v textovnem nacinu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303122 (2181) krneki0001
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192416 (1894) SasoS
»

virtual pc

Oddelek: Strojna oprema
61052 (962) [MYTiX]
»

VMWare na WinXP. Kako spraviti linux na net???

Oddelek: Operacijski sistemi
5826 (744) 2nemesis
»

ne morem bootat v graficni nacin v red hat linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71098 (1050) robinzon

Več podobnih tem