» »

radiatorska avt. termostatska glava

radiatorska avt. termostatska glava

1 2
3
4 5

blink ::

floyd1 je izjavil:

To omogočajo vse te. Lepa je pa res. Nasploh so začeli tudi pri teh "hajcarskih firmah" zadnja leta malo bolj gledat na dizajn.


Meni je edina lepa tale bela od Danfossa (je pa draga)
vse ostale mi izgledajo kot da jih je dizajniral tehnik iz lokalne kurilnice, ki so mu slučajno dali v roke papir in svinčnik.

gregor ::

pozabil sem še na tesnilo

uporabil bom tole:
http://www.loctite55.si/?FOLDERID=18541



upam, da se bo vredu obneslo...
_________________________________________

še nekaj me zanima, ali se da kupit napravo, merilec porabe olja, torej napravo, ki bi mi štela koliko litrov olja smo porabili dnevno, mesečno....
kje se da to dobit in kakšna je cena?

ker sedaj pač merimo z palico ki jo potiskamo v oljni rezervar, seveda 2 ali 3 na sezono..

hvala

LP

All ::

blink je izjavil:

floyd1 je izjavil:

To omogočajo vse te. Lepa je pa res. Nasploh so začeli tudi pri teh "hajcarskih firmah" zadnja leta malo bolj gledat na dizajn.


Meni je edina lepa tale bela od Danfossa (je pa draga)
vse ostale mi izgledajo kot da jih je dizajniral tehnik iz lokalne kurilnice, ki so mu slučajno dali v roke papir in svinčnik.


me zanima kok se tele glave sliši med obratovanjem (motorček)

floyd1 ::

Gregor: Mojemu fotru je števec za olje zrihtal in vgradil tisti, ki mu je delal tudi ostalo pri centralni kurjavi, najboljše poklicat kakega hajcarja. Je pa bila zadeva precej (pre)draga, mislim da čez 300 EUR. Saj je fajn, samo cena...

Kvalitetni (vsaj taveliki) gorilniki pa imajo to že noter vgrajeno, recimo Weisshaupt-i ki laufajo pri nas v bloku. Je pa res blo treba kar nekaj doplačat, da je serviser to omogočil. Jebat ga, nič ni zastonj.

energetik ::

gregor je izjavil:

še nekaj me zanima, ali se da kupit napravo, merilec porabe olja, torej napravo, ki bi mi štela koliko litrov olja smo porabili dnevno, mesečno....
kje se da to dobit in kakšna je cena?
Ali pa če narediš enostavno varianto s plovcem. Bo verjetno precej ceneje kot pa merilnik pretoka olja.
Če se malo potrudiš, lahko primitivno zadevo narediš sam. Recimo na tak sistem kot imajo nekateri lončki za rože. V cisterno fiksno vgradiš naluknjano cev, ki gleda na vrhu cisterne malo ven. Nato vanjo spustiš manjšo plavajočo cev/palico, na njej pa zarišeš črtice in dopišeš litre (po kalibraciji).

 Primer

Primer

Zgodovina sprememb…

gregor ::

zanimiva ideja...
kaj pa namenske naprave, ali sploh obstajajo?
LP

SplitCookie ::

Na gorilec samo obesi števec delovnih ur pa je (pod pogojem da nimaš takega, ki spreminja svojo moč)
Ali še raje - na kontakt selenoida črpalke
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gregyk ::

gregor je izjavil:



še nekaj me zanima, ali se da kupit napravo, merilec porabe olja, torej napravo, ki bi mi štela koliko litrov olja smo porabili dnevno, mesečno....
kje se da to dobit in kakšna je cena?

ker sedaj pač merimo z palico ki jo potiskamo v oljni rezervar, seveda 2 ali 3 na sezono..

hvala

LP


http://www.conrad.si/Prikazovalnik-pora...

gregor ::

odlično, ta merilec bo prava izbira, upam, da ga dobijo 12.10
gorilnik imam wieshaupt, tega:
http://www.weishaupt.si/local/documentB...

moram doma preverit točno kateri model je... kje pa lahko dobim podatek o porabi olja na uro oz minuto?

LP

Okapi ::

Evo, prišli malo prej štirje majstri in v pol ure izpraznili 6 radiatorjev, zamenjali ventile in dali gor termostatske glave. Sicer so čisto navadne analogne, verjetno stanejo manj kot 15 evrov, Heimeier. Ampak glede na to, da so šle itak iz stanovanjskega sklada oziroma jih je subvencioniral eko-sklad, bodo za začetek verjetno čisto OK;)

O.

gregor ::

prišel je paket iz e-kopalnice :)




kakšen je sedaj postopek demontaže ventila in nato montaže
kako odvijem (od 1 do 3)- kakšno zaporedje
kako namestim nazaj, kakšno zaporedje?



hvala

LP

energetik ::

Predlagam, da med montažo termostatsko glavo snemeš z ventila.
Odviješ 2 pri starem ventilu, odviješ stari ventil 1 s cevi.
Ne vem, lahko da bo celo komad 3 od starega ventila pasal na novega - probaj.
Če ne paše, odvij 3 iz radiatorja, mislim da rabiš imbus ključ, ki ga zasadiš _v_ komad 3.
Privij nov kos 3, seveda s teflonom ovit navoj. Prej še počisti navoj v radiatorju.
Očisti cev, nanjo navij teflon in zašraufaj gor nov ventil. Zašraufaj in zategni še matico št. 2.

Verjetno boš imel težave s prostorom med šraufanjem ventila, ker stik na mestu 2 je čisto skupaj. Ko je ventil odšraufan, ventil rine v komad št. 3.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

hvala, vse jasno, zanima me še samo ali dam loctite 55 tudi na točko 2?
koliko sploh moram navite te vrvice na posamezno točko... je to morda kje predpisano...

Hvala

LP

energetik ::

Ne, na točki 2 gre za stik kovina-kovina, brez tesnila. Razen če ima ta tvoj ventil drugače narejeno. Ampak kar sem do zdaj videl, je brez tesnil.

Sem že predlagal, da glede količine vrvice poskusiš na testnem kosu, recimo ena kratka cev z navojem in probaš. Mora bit toliko tesnila, da še lahko zašraufaš skoraj toliko obratov, kot brez tesnila in da ga na koncu skoraj nič ne izrine ven. Prva 1-2 obrata bi moralo iti na roko, sicer je tesnila preveč.
Premalo je pa takrat, ko pušča. :D

gregor ::

tukaj piše za 1/2 - 6 do 8 obratov



ali je pomembno v kateri smeri začnem navijat, ker vidim da ne smem preveč po navojih peljat

LP

energetik ::

Ja nujno v isto smer, kot boš šraufal. Drgač se ti bo odvilo. Sej ni treba po navojih, to moraš počez navit, čez navoje.

Aston_11 ::

Navoje malo narezat, da ne bo vrvico dol stisnilo. Z žago za železo npr. Če še niso. Ponavadi so že tovarniško.

gregor ::

ok, hvala, nazobčen je samo navoj pod točko 3, ostalo pa bom z žago potegnil

še 1x hvala za vašo pomoč

po namestitvi in pod pogojem da ne bo hiša pod vodo ;), se še kaj oglasim, morda tudi prej :), če se kaj zaplete...:(

T0RN4D0 ::

Piše res 6-8 ovojev, ampak jst sem jih dal dvakrat toliko pa ni blo nič preveč. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

Mene zanima zakaj imajo praktično vse te analogne termostatske glave samo številke med 0 in 5, zakaj ni namesto številk temperatura napisana? Sicer nekje na netu je neka tabelca pretvorb, ampak zakaj bi komplicirali? Ali so kakšne omejitve (nelinearnost, premala natančnost)?

Okapi ::

Da je bolj preprosto, pa da ljudje ne bi težili, da ne dela prav, ko bi nastavili na 28 stopinj, grelo bi pa samo do 26.

Pri teh, ki so jih nam vgradili, je skala takole:
5...28 st.
4...24
3...20
2...16
1...12
*...6

T0RN4D0 ::

Mislim da jih natančnost malo hebe, verjetno tudi odvisno od tega v kakšnem prostoru so nameščeni. In potem imaš nastavljeno na nekje vmes, na skali ki je ponavadi bolj ohlapno narisana in ne moreš jamrat če gre za eno stopinjo mimo. :D Je pa malo neumno po svoje res.

Sobni termostat od firtša je še slabši, nima niti številk gor. Moraš navodila prebrat da vidiš kolk je sredinska pozicija in do kolk naj bi šlo... :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SplitCookie ::


Mene zanima zakaj imajo praktično vse te analogne termostatske glave samo številke med 0 in 5, zakaj ni namesto številk temperatura napisana? Sicer nekje na netu je neka tabelca pretvorb, ampak zakaj bi komplicirali? Ali so kakšne omejitve (nelinearnost, premala natančnost)?


Zato ker tako ali drugače nastavljaš po občutku in ugodjuu
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gregor ::

T0RN4D0 je izjavil:

Piše res 6-8 ovojev, ampak jst sem jih dal dvakrat toliko pa ni blo nič preveč. :)

zanimivo, če se prav spomnim sem nekja prebral da ne sme biti preveč navitega materiala...?

sicr pa me še zanima ali ventil in glavo lahko obrnem v navpičen položaj, torej da je glava obrnjena navzgor ali pa da je poševna... oz ali mora biti vedno v vodoravnem položaju?

ker so glave kar velik in bom imel problem z zavesami..

LP

energetik ::

Moralo bi v navodilih pisat, ampak jaz mislim, da bi kar morale biti vodoravno. Sicer bodo delovale tudi navpično, vprašanje pa kako natančno, ker bo lahko vpliv vročega zraka s cevi in samega ventila.

gregor ::

v navodilih sicer nisem našel ali mora biti glava v vodoravnem položaju, verjetno ja, zaradi razlogov kot si jih že napisal

glede nenapisanih temperatur pri danfoss RA2000 glavah sem našel tole:


gregor ::

še nakaj slik hr25, dobava v soboto zjutraj...








LP

roCkY ::

Kar v vodoravni položaj jih daj. Če jih daš dol bodo preveč ogrete, če jih daš gor so pa še bolj nerodne. Se jih boste kmalu navadili! Pri nas je bila pri starših tudi cela panika, ko sem to začel okoli nosit in na ventile natikat. Pa sedaj kar lepo sobivajo. Itak se v veliki večini zadeva enkrat nastavi potem pa drezaš le še ko akumolatorje daš polnit.
Edino kar je, če je zavesa dokaj blizu ali je težja, jih je treba redno zaklepat, da se ne spreminjajo nastavitve s premaknjem zavese. Ni neka huda vaja pač sočasen pritisk 2 tipk nekaj sekund, da prideš do možnosti nastavitev temperature.
Smisel glav pa je itak določena stalna temperatura in ne občutek, ki ga imajo prebivalci v določenem momentu. Če nekoga zebe naj gre pulovar gor in ne za 3 stopinje temperatura.

Okapi ::

A obstajajo tudi termostatske glave, ki jih je mogoče krmiliti brezžično, z računalnikom, mogoče celo prek interneta?

Moj način življenja je veliko preveč raznolik oziroma nepredvidljiv, da bi lahko sprogramiral te "navadne" digitalne termostate.

O.

roCkY ::

Js obstaja. Linkov nimam pri roki. google...

floyd1 ::

roCkY je izjavil:

... Itak se v veliki večini zadeva enkrat nastavi potem pa drezaš le še ko akumolatorje daš polnit.

Na teh glavah, ki jih imam doma, je že na "pakungi" (seveda tudi v navodilu) pisalo, da je treba uporabljati navadne (in ne polnilne) baterije. Ali zaradi večje napetosti ali česa drugega pa nimam pojma, nisem niti preizkusil s polnilnimi.

roCkY ::

Navadne na dolgi rok vsaj glede na izračun, ki sem ga delal pred časom pridejo dosti dražje. Tudi sam sem to videl napisano v navodilih prvih kupljenih glav. Ker ni bilo doma takrat nobenih navadnih so šle not za test polnilne s neko srednjo kapaciteto. Sedaj je nekaj prek 20 glav na polnilkah...
Prve grejo sedaj, če se prav spomnim, v 4 sezono. Vmes 1* polnjene. 2* mislim da še niso bile iz nobene glave. Kako dolgo bodo dejansko zdržale bo pa čas pokazal. Itak jih ne zmanjka vseh naenkrat in se postopno nosijo na polnilec.

gregor ::

Okapi je izjavil:

A obstajajo tudi termostatske glave, ki jih je mogoče krmiliti brezžično, z računalnikom, mogoče celo prek interneta?

Moj način življenja je veliko preveč raznolik oziroma nepredvidljiv, da bi lahko sprogramiral te "navadne" digitalne termostate.

O.


seveda, to zadevo ima danfoss, rabiš tole:

http://ogrevanje.danfoss.com/PCMPDF/Zlo...
http://ogrevanje.danfoss.com/PCMPDF/Con...
....

ni pa to poceni...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

schurda ::

@gregor: Ravno take glave mislim nabavit. A grejo direkt gor, ali rabiš še kakšen adapter?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

gregor ::

gor na kateri ventil?, če imaš v mislih danfoss ra-n ventil



potem je zraven priložen adapter

na tej sliki je že gor:

gregor ::

danes popoldan sem se lotil dela in uspešno zamenjal 3 ventile, vse je potekalo brez zapletov

seveda pa ni vse tako lepo, pri četrtem radiatorju se je pojavil večji problem :(, del ventila, ki je v radiatorju in se ga odvije z imbus ključem se ni premaknil, z roko mi ga sploh ni uspelo vrtet, nato sem šel po votlo ogroglo palico in ventil sem uspel zavrtet, vendar se ne odvija

kaj sedaj, imate kakšno idejo kako to rešit oz bom moral dat nazaj gor star ventil...vprašanje pa je če bo vse skupaj še tesnilo

skratka situaciji ni dobra, morda bom moral poklicat na pomoč vodovodarja, samo ni mi jasno kakšen trik lahko on izvede....

Kolikor sem gledal star in nov del nista ista (točka 3 - slika zgoraj).

Hvala za nasvete.

LP

moj_nick ::

Okapi je izjavil:

A obstajajo tudi termostatske glave, ki jih je mogoče krmiliti brezžično, z računalnikom, mogoče celo prek interneta?

Moj način življenja je veliko preveč raznolik oziroma nepredvidljiv, da bi lahko sprogramiral te "navadne" digitalne termostate.

O.


conrad.si, 1, 2.
110111001001010001010000

schurda ::

gregor je izjavil:

gor na kateri ventil?, če imaš v mislih danfoss ra-n ventil



Ja.
Zanima me, kje si dobil adapter. Zraven glave v škatli? Ali si glave naročil tukaj?
http://www.digitalo.de/products/192743/...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

floyd1 ::

Verjetno je že v škatli, ja. Danfoss adapter imajo sicer priložen praktično vse el. term. glave, ki sem jih do zdaj videl, tak da ni panike.

Mimogrede, na Okapijevo temo:
http://www.anandtech.com/show/6354/home...

In ker smo se pogovarjali o lepih term. glavah, še eden lepših sobnih termostatov (pa še "pameten" povrhu vsega):
http://www.nest.com/

energetik ::

gregor je izjavil:

seveda pa ni vse tako lepo, pri četrtem radiatorju se je pojavil večji problem :(, del ventila, ki je v radiatorju in se ga odvije z imbus ključem se ni premaknil, z roko mi ga sploh ni uspelo vrtet, nato sem šel po votlo ogroglo palico in ventil sem uspel zavrtet, vendar se ne odvija
Vrti se, ampak ne odvija? Če se je premaknil z vzvodom, pač nadaljuj z vrtenjem.

gregor ::

schurda je izjavil:

gregor je izjavil:

gor na kateri ventil?, če imaš v mislih danfoss ra-n ventil



Ja.
Zanima me, kje si dobil adapter. Zraven glave v škatli? Ali si glave naročil tukaj?
http://www.digitalo.de/products/192743/...


adapter je priložen, naročil sem v tej trgovini prejšni torek, v sredo so imeli v nemčiji praznik, poslali so mi v četrtek, dobil v soboto zjutraj, tako da nimam pripomb :)

LP

gregor ::

energetik je izjavil:

gregor je izjavil:

seveda pa ni vse tako lepo, pri četrtem radiatorju se je pojavil večji problem :(, del ventila, ki je v radiatorju in se ga odvije z imbus ključem se ni premaknil, z roko mi ga sploh ni uspelo vrtet, nato sem šel po votlo ogroglo palico in ventil sem uspel zavrtet, vendar se ne odvija
Vrti se, ampak ne odvija? Če se je premaknil z vzvodom, pač nadaljuj z vrtenjem.


sem vrtel 10 min pa se ne odvija, premakne iz radiatorja, verjetno so šli navoji ??
Rešitve pa ne vidim, razen da dam gor nazaj star ventil ali menjava radiatorja:'(

LP

energetik ::

Čudna stvar. Sicer pa so imeli vsaj stari radiatorji odstranljiv ta navoj, v katerega šraufaš komad 3.
Se je odšraufalo komplet iz še večjega navoja iz radiatorja.

Miha_T ::

Zadnjič sem namontiral dve elektronski glavi iz Conrada.
Deluje tako kot mora, čeprav je dosti cenejša kot druge.
Zamenjati je bilo treba tudi ventile. ITAP-ovi iz merkurja so čist OK. 7eur na kos.
Moti me le ropotanje ko glava odpira/zapira ventil. Res da ni tako grozno, ampak če bi začel laufat sredi noči, ko je vse tiho, bi me verjetno zbudil. Kako glasno je to pri drugih dražjih glavah? Vas te glave zbudijo ponoči?

SplitCookie ::

Če se vrti v prazno je verjetno odlomil glavo zapečenega ventila
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Miha_T ::

Gregor, če pogledam slike tvojega ventila iz prve strani in sliko novega ventila, ti dela 3 sploh ne bi bilo treba menjati. A ni bil na radiatorju že ta kos gor?

floyd1 ::

Miha_T je izjavil:

Zamenjati je bilo treba tudi ventile. ITAP-ovi iz merkurja so čist OK. 7eur na kos.

Meni so neki poceni italijanski term. ventili začeli puščati (pri igli) rekordno hitro. Zato zdaj še samo Danfoss, Herz in podobni. Še tu se lahko kaj zalomi, je pa precej manj možnosti.

gregor ::

energetik je izjavil:

Čudna stvar. Sicer pa so imeli vsaj stari radiatorji odstranljiv ta navoj, v katerega šraufaš komad 3.
Se je odšraufalo komplet iz še večjega navoja iz radiatorja.


mislim da nimam takega radiatorja, bom pa preveril...

schurda ::

floyd1 je izjavil:

Miha_T je izjavil:

Zamenjati je bilo treba tudi ventile. ITAP-ovi iz merkurja so čist OK. 7eur na kos.

Meni so neki poceni italijanski term. ventili začeli puščati (pri igli) rekordno hitro. Zato zdaj še samo Danfoss, Herz in podobni. Še tu se lahko kaj zalomi, je pa precej manj možnosti.


Po mojem mnenju so prepoceni, da bi tukaj šparal. 10 € za kos v primerjavi s poplavo in drugimi težavami.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

gregor ::

Miha_T je izjavil:

Gregor, če pogledam slike tvojega ventila iz prve strani in sliko novega ventila, ti dela 3 sploh ne bi bilo treba menjati. A ni bil na radiatorju že ta kos gor?


nista isto oblikovana, lahko poslikam ampak danfoss del 3 je drugačen kot armal

LP
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator standard priklop

Oddelek: Loža
292287 (527) Utk
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439838 (1331) m0LN4r
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397145 (5834) lucky13
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111283 (10451) Anney
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821274 (13119) vinetu

Več podobnih tem