» »

Težave z otroci in gesli

Težave z otroci in gesli

Matjaz106 ::

Živijo vsem skupaj.
Sin prejšnje šolsko leto ni izdelal in se je letos prepisal. Da bo imel več časa za učenje, sem mu včeraj pospravil Pc. Mojega imam pod geslom, vendar je težava, da mi nagaja glavno stikalo za vklop. Ta včasih prime, večkrat ne.Zato bi ga rad ugašal na mirovanje, vendar ne vem ali se potem lahko nastavi geslo in tudi kako se nastavi, da bova samo z ženo vedla. Ali so tudi programi za take primere. Imam Windows Vista.
Hvala vsem za pomoč.
Matjaž

SplitCookie ::

Pospravi še svoj PC in nameni čas pomaganju sinu.

Drugače pa lahko nastaviš tudi geslo za prehod iz stanja mirovanja.
Power options - require a password when computer wakes up
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mcgeek ::

V nastavitvah (Power Options) nastavi, da računalnik vsakič zahteva geslo, ko se zbudi.

oemdzi ::

Ajaj bo sin cist depresiven :(

Drugace pa se mi zdi da se bi dalo nastimat v biosih da racunalnik prizigas na tipkovnico

Letalec ::

Sicer se me ne tiče, ampak povsod kjer so morali sinu doma omejevat računalnik, ni bil problem v računalniku, ampak so bile zadeve na splošno nepošlihtane. Dajte ga vključit v kakšno dejavnost, kjer bo z vrstniki staršev pa NE bo zraven. Res pa vam bo vzelo več kot 5 min.

Kar se tiče gesla, pa odprite start in napišite screen saver password. Tako imaš geslo zmeraj kadar računalnik miruje več kot n-minut.

shadeX ::

Hehe, se spominjam tudi sam. So tudi meni omejili računalnik ker sem bil slab v šoli. No prvo so mislili da bojo zadevo rešili s tem da bodo odvzeli miško, tipkovnico. Vedno sem dobil kje kak del, ki so ga vzeli. Na koncu so računalnik zaklenili v eno sobo .. tudi to me ni ustavilo ker sem se navadil brusit ključe ter tako odpirat vrata.. :D

Hočem povedati da tudi če ste mu odvzeli računalnik ga bo pa dobil ali pri prijatelju ali pa kje drugot. Elektronike je danes preveč.

Uglavnem, kar se tiče tvojega vprašanja. Kot so že zgoraj omenili, lahko v power options nastaviš da računalnik zahteva geslo, ko preide iz stanja mirovanja..

oemdzi ::

Samo v koncni fazi bi vseeno bilo super postimat tisti gumb za zagon PCja ali pa poiskati alternativo

Matjaz106 ::

Hvala vam za pametne nasvete, tisto o vzgoji bo pa vsak lahko sam preiskusil.
Pa veliko sreče vsem.

smesnoje ::

tudi če ste mu vzeli računalnik, bo internet uporabljal na svojem telefonu in prav tako igrice. sicer pa gre lahko v knjižnico kjer je brezplačno s člansko izkaznico(kar ne verjamem da ste mu jo vzeli) na računalniku 1 uro

OmegaBlue ::

Moraliziranje je tukaj čisto offtopic, imate za to bolj primerne teme.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526170 (5322) jedateruk
»

na pomoč računalnik se sam ugaša in prižiga

Oddelek: Pomoč in nasveti
102961 (2789) noraguta
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110777 (9368) inbox
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132204 (2018) In Extremis
»

Mreza z winsi XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10925 (760) CaqKa

Več podobnih tem