» »

Mreza z winsi XP?

Mreza z winsi XP?

D3m0|is3n ::

Jaz imam tako stanje. 2 kisti, na eni so winsi 98 na eni pa XP-ji. Povezani sta s koaksijalcom. Mreza ne dela. Sem nastavu IP-je, subnetmask, domeno. Nic. V windowsih 98 vidim samo sebe, pa domeno, ( ta kista najberz dela), v XP-jih isto. Problem je najberz v XP-jih. Tam ko mi pišejo lastnosti povezave sem zasledu, da je bil po mrezi poslan samo en paketek in nobenega sprejetega. Kaksen predlog?

p.s. Zamenjal sem tudi mrezni kartici ( 3com etherlink III in genius ge2500III se). Obe
kartici delata pri prijatelju, samo da ima on winse 98 in 2000). Help!!! Thnx.

Matek ::

Si dal CD od winXP v mašino z 98-ko pa tam dal set up small network al nekaj takega?

Pa maš T-člene in terminatorje al kr direkt kabel iz ene mašine v drugo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

D3m0|is3n ::

Mam T-člene in terminatorje. Ko dam pa cd od winsov pa un setup instaliram,
mi pa na uni kisti z 98 prbije, da ne najde mreznega hardvera.

DavidJ ::

mnde je to bug, ki ma microsoft ni odpravu - gre pa preverjanje up imena in gesla ki se v XPjih ne da nastavit ali obratno.. poisci malo pogooglu.. drugega ti ne morem povedat - jst sm tko najdu resitev - uporablu sem takrat se win2k; naredis novega uporabnika, ki ima ime enako kot je ime maisne na w98 al kak ze..

mogoce bo andrej znal o tem kej vec povedat..
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

andrej ::

ce se masini niti pingat ne moreta pote to ni to hornet. Drugace pa moras pri win9x in XP masinah imet na obeh isti username/password. Gre sicer drugace ampak vecini je tak najlaze.

CaqKa ::

na xp mašini zaženeš onega network wizarda... pa ti naredi eno disketo.. jo vstaviš v 98 mašino, poženeš, restartaš.. pa bi moralo bit vse nastavljeno.. v opravilni vrstici se pojavi še neka ikonica internet gateway.. in to je to... pa imam različne passworde na mašinah

matter ::

Ko je že ravno o tem govora.
Jaz mam pa problem ko mreža dela, ampak v igrici
C&CRA2 na win 98 mašini uredu vidm oba v "sobi" v
XP jih pa samo sebe. Stvar dela će grem namesto v XP v 98
ampak je nadležno zato resetirat. Je pa zanimivo, da mi
je sprva delalo vse uredu, zdaj pa ne morm špilat
igric. Dela kak Q3 kjer napipem connect pa ip ali ime
ampak kjer pa sam išče pa ne. Pa mislm da dela CCRA2 preko
IPX protokola Q3 pa prek TCP/IP lahko pa se tut motim

Kar se tiče mreže, pingaj pa poglej če se najdeta. Če se, potem ti bo že delalo

Daniel ::

Andrej: Kaj pa varijanta da nastaviš "Everyone" v Local Security setings pod uporabniki ki lahko dostopajo preko omrežja.

andrej ::

mydaniell: to ni ravno varno:D

Daniel ::

Vem da ni ravni varno, ampak če si dva postavita mrežo si pa ja ne bosta škodovala. Za večje mreže pa seveda bolje da ni na Everyone. Ampak tako ne zahteva gesla za uporabnika, razen če ima uporabnik ime in geslo na drugem računalniku, pol se mi zdi da zahteva tudi če je Everyone nastavljen.

Andrej: Ko te že enkrat najdem v debati, a mi lahko poveš zakaj mi včasih po prehodu iz stanja mirovanja ko se povežem na net po dial-up povezavi izgine ikonica iz opravilne vrstice, tako da ni možno spremljati povezave in je prekiniti?

In še zakaj se mi ko zamenjam uporabnika in se potem spet vrnem na administratorski račun okoli ikonice zvočnika v opr. vrstici pojavi črni rob, na drugem računu pa je vse ok.

LP

CaqKa ::

glede na to da se gre za winse xp... predvidevam da taskbar steka... ctrl+alt+del > killaj explorer.exe > file > new task > explorer.exe
po tem postopki bi se naj vse ikonice spet nazaj pokazale.. lahko pa bo tudi kater a zmanjkala
preko tega lahko tudi povezavo prekines tak da killas task runapp al nekaj takega.. nevem vec kak se je onemu fajlu reklo - imam pač kabl :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 neuradno drugo leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8321822 (18844) darkolord
»

Izšel prvi servisni paket za Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7722555 (18808) jest10
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232461 (2038) ToniT
»

XPji se ne zaženejo

Oddelek: Operacijski sistemi
312788 (2229) Paramedic
»

SMC router

Oddelek: Pomoč in nasveti
101361 (1162) perci

Več podobnih tem