» »

Pomoč pri nakupu TV-a

Pomoč pri nakupu TV-a

miitjaa ::

Nagledana imam naslednja dva tv-a:
samsung le22d450
philips 22pfl3606h
zanima me pa kateri bi bil boljša izbira predvsem za gledanje televizije na SD signalu iz TOTAL TV-a. Zanima me tudi, ali bi se izplačalo vzeti HD sprejemnik in koliko bi s tem pridobil na sami kvaliteti (slišal sem da je zelo malo kanalov,ki dejansko oddajajo HD signal).

Hvala vnaprej in lp
mitja

zagi123 ::

Tole niso TVji, ker so preprosto premajhni. Če vseeno želiš tako majhen TV, raje vzami navaden 22" monitor z HDMIjem za polovico cene ter HD sprejemnik.
Na Total TVju nevem kako je z HD programi... kot vidim so le trije, pa še ti so precej nepomembni.

lebang1 ::

Izbiraš zares majhne televizorje,
koliko imaš prostora in oddaljenost od tv-ja?
Pri hd sprejemniku na total-tv je pa predvsem ta razlika da ima sam sprejemnik poleg skarta še hdmi priključek, kateri omogoča lepšo sliko na televiziji, navaden sd sprejemnik pa ima le scart.

lp

miitjaa ::

Ja,majhna sta, tv bo imel mesto v kuhinji/dnevni sobi pri starših, oddaljenost gledanja je okoli 2m, tko da mislim da je velikost čist ok.
Me pa zanima če bi tv, ki podpira 1080p bolj razmazal sliko SD sprejemnika kakor tisti, ki podpira 720p, ali je pač to neodvisno od max. resolucije ki jo podpira tv?

lp

Nagi Bator ::

Me pa zanima če bi tv, ki podpira 1080p bolj razmazal sliko SD sprejemnika kakor tisti, ki podpira 720p, ali je pač to neodvisno od max. resolucije ki jo podpira tv?

Pri tej velikosti in gledanju ob taksni oddaljenosti od ekrana je to se najmanjsa skrb.

LapD ::

Ma kupi kako vsaj 32 inčno, za 300 eur bi že našel kaj v akciji. Ker tako mali ekran gledat iz dveh metrov bo res muka. Razen če bo to tista varianta iz filmov, ko imaš tv na pultu in gledaš poročila, medtem ko pohaš piščanca ... potem je pa skoraj vseeno kateri mali tv kupiš :)
web&motion designer

St235 ::

1080 pri 22 colah na 2 metra je utopično pričakovat, da boš videl razliko do 720 ali do SD. Preprosto premajhno za tako razdaljo.

Iz sitega razloga je brezveze HD sprejemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Tabela velikost zaslona/oddaljenost kejr se še opazi razlika med SD, HD in FULL HD.

Pri 22' in 2m že praktično ni možno ločit med SD in HD signalom/ločljivostijo.

http://s3.carltonbale.com/resolution_ch...

lebang1 ::

Bi ti tudi jaz priporočil nakup vsaj 32 palčne tv...
Starši ti bojo hvaležni :)

miitjaa ::

Hvala vsem za koristne nasvete..danes sem nabavil tv,sicer 26 palčnega in morm rečt da bi bil 22 res mal majhen, 32 pa res nisem imel kam spravit. Sicer sem pa presenečen nad kvaliteto slike iz DVB-T signala, kar pa ne morm pravit za sliko iz Totaltv-a.

LP

hazlhof ::

Kako si kaj zadovoljen s Total TV, imaš Hd programe tudi?

miitjaa ::

Sem zadovoljen s storitvijo total tv-ja,kakor je ze eden prej napisu so na voljo samo 3je HD kanali,tko da mislim da se zaenkrat to ful ne splaca. Je pa tko,da je slika iz DVB-T signala na novem lcdu solidno lepa,dočim je slika iz total tv-ja na katodnem tv-ju izgledala lepše.

hazlhof ::

Torej je slika s total tv slabša... Ja, se kar strinjam, da je ponudba HD kanalov resnično porazna za današnje čase in ceno HD paketa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total TV- HD sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
122550 (645) msjr
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311430 (7004) Scorpy84
»

TotalTV in neuporaben set-top box

Oddelek: Loža
447029 (3023) Scorpia
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611336 (7796) AngelOfDeath
»

lg50'' ali panasonic42''

Oddelek: Kaj kupiti
51428 (1272) obiwan83

Več podobnih tem