» »

Daljnogled Nikon Action Zoom 10-22x50

Daljnogled Nikon Action Zoom 10-22x50

cili87 ::

Pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu, tako da upam, da sem odprl temo na pravem mestu. :)

Tako je, nameravam si kupit en daljnogled. Tak, ki bi bil dober za opazovanje pokrajine, ko bi šel na pohode in tak, ki bi lahko z njim amatersko opazoval nočno nebo. Gledal sem prvo za kak Celestronov Skymaster model (20x80, 20-100x70), ampak sem ugotovil, da je enostavno prevelik za pohode in bi za 20x povečavo moral nosit še stojalo s sabo v hribe.

Pa sem naletel na Nikonov Action Zoom 10-22x50. Bral sem malo komentarje na ameriških straneh in ima kar dobro oceno. Zoom varianta mi paše, 10x povečava naj bi bila še "ukrotljiva" samo z rokami, 22x pa bi bila dobra za opazovanje Lune in ostalih zvezd. Seveda bi si za to kupil še stojalo.

Zanima me, a je že kdo od vas imel kdaj opravka s tem daljnogledom in kakšna je vaša ocena?
Je dober nakup, je zadovoljil vaše potrebe?
Imate mogoče kak nasvet?

Najlepša vam hvala za odgovore in lep pozdrav. :)

Okapi ::

Jaz bi ti svetoval, da kupiš dva, enega manjšega za pohode in enega za nočno nebo. Oba brez zuma. Mogoče bo stalo malo več, ampak bo kakovost in zadovoljstvo neprimerno večje.

Martin Krpan ::

Za zvezde si nabavi teleskop. Jaz imam spektiv z zoomom 20-60 X pa je primeren kvečjemu za opazovanje lune , nikakor pa ne za planete in zvezde.

innerspace ::

Se strinjam z Okapijem... Za astronomijo imej kak 10x70(se bolje 80 ali vec:), predvsem pa ne pretiravaj s povecavo. 20x je prevec za drzat v rokah, velikokrat je ze 10x prevec. To pa pomeni nujno nabavo solidnega stativa.

Pazi, da bo navidezni kot cimvecji, tako bo slika vecja in bolj "uzitna" za oko.

@AnS
Tudi z binokularjem lahko dosezes mnoge lepote nebesnega svoda, za zacetek in uzitek je spodoben bino cisto dovolj. Teleskop in njegova uporaba(-nost) je poglavje zase.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Redorange ::

10x za pohode je preveč, ne boš mogu gledat brez stojala.
Sam sem si potem ko je 10x bilo preveč vzel nikon 8x25
majhen, lahek in dobra slika

Sem pa tudi sam bral da raje brez zuma

Zgodovina sprememb…

cili87 ::

@innerspace

Kolikšen pa naj bi bil ta navidezni kot?

innerspace ::

cili87 je izjavil:

Kolikšen pa naj bi bil ta navidezni kot?


Odvisen je od opticnega designa daljnogleda; poglej tukaj:

http://www.nikon.com/products/sportopti...
http://www.monkoptics.co.uk/General/bin...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Martin Krpan ::

Ne vem od kot vam ideja , da se z daljnogledom povečave 10X ne da gledati brez stativa.
Jaz z mojim 12X40 nimam nobenih takih težav.
Ni pa za jemati razne mini daljnoglede ala 12X25 ker taka povečava je za tko majhen daljnogled prevelika saj je slika v okularju res premajhna.

energetik ::

Mini daljnogledi so povsem OK za dnevno opazovanje narave in izlete, ker ne rabiš velikega objektiva, svetlobe je zadosti. 8x30 ali 10x30 je povsem zadosti.
Za astronomijo je druga zgodba - čim večji objektiv, najmanj 50mm, priporočljivo pa je 70mm in več. Povečava je odvisna od tega, koliko hočeš opazovati brez stojala. Brez stojala recimo do max 12x, s stojalom 15-20x.

cili87 ::

Sprva sem mislil vzet Celestronov Skymaster 20x80, ampak to bi mi bilo za pohode preveliko in pretežko + stojalo bi moral nosit s sabo. Zato sem mislil, da bi se ta Nikonov ravno prav obnesel pri pohodih kot pri (amaterskem) opazovanju neba.

gruntfürmich ::

Zeiss Victory 8x32 T* FL ali 10x32 za pohode.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cili87 ::

@gruntfürmich

Hehe, moram delat pol leta za enega takega. :)
Niti približno nimam in ne želim porabit toliko za en daljnogled. Vsaj za zdaj ne. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Venera, Mars & Jupiter

Oddelek: Znanost in tehnologija
243380 (2682) vostok_1
»

Nakup daljnogleda-prosim za pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8427205 (22875) JebatGa
»

Daljnogledi

Oddelek: Pomoč in nasveti
374382 (3681) jest10
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194311 (3927) quartz
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759412 (8490) Barakuda1

Več podobnih tem