» »

Excell - osveževanje pivot tabele

Excell - osveževanje pivot tabele

alenkag ::

Hej,
imam težavo s pivotkami, in sem ze izcrpala vse ideje. V fajlu imam cca 20 pivotk &pivot grafov, ki so vse vezane na iste podatke v tabeli na samostojnem listu v istem fajlu.

Ker sem vnose podatkov spreminjala, po tem ko sem že izdelala pivotke, moram pivotke osvežit. Kljub osveževanju (osveži vse, osveži)vsake pivotke tudi posebej, se mi v seznamu na filtrih in na seznamih v poljih še vedno prikazujejo stare vrednosti. In to vrednosti, ki sem jih že zbrisala!
Tabela s podatki (izvorna tabela) je označena, zato naj bi se ob spreminjanju pivotke samodejno osvežile. no temu pač ni tako.

Poskusila sem tudi izdelat novo pivotko z isto izvorno tabelo in mi tudi prikazuje podatke, ki jih v tabeli ni več.

Ima kdo kako idejo prosim?
hvala

alenkag ::

brskam po spletu za rešitev. našla poste z isto težavo, vendar niti ene rešitve! pravijo pa temu problemu 'ghost data'
en post predlaga uporabo spodnje kode. ne znam je zagnat. prosim za pomoč. tnx

If you right click the pivot table worksheet tab and click view code you'll be presented with a worksheet code module. Code like this will update your pivot table every time you select it: -

Private Sub Worksheet_Activate()
ActiveSheet.PivotTables(1).PivotCache.Refresh
End Sub

kapucino ::

alenkag je izjavil:

brskam po spletu za rešitev. našla poste z isto težavo, vendar niti ene rešitve! pravijo pa temu problemu 'ghost data'
en post predlaga uporabo spodnje kode. ne znam je zagnat. prosim za pomoč. tnx

If you right click the pivot table worksheet tab and click view code you'll be presented with a worksheet code module. Code like this will update your pivot table every time you select it: -

Private Sub Worksheet_Activate()
ActiveSheet.PivotTables(1).PivotCache.Refresh
End Sub



:) a je to še aktualno..

To vprašnje sem imel pred kakim letom na nekem Excel tečaju in za 2007 je rešitev dokaj preposta:

1. V pivotki uporabi desni klik in izberi Možnosti vrtilne tabele.

2. Izberi zavihek Podatki.

3. Spodnja možnost Število elementov, ki jih želite zadržati na polje nastavi na Brez!

Elementi v filtru vrtilke se ti bodo dinamično osveževali ob vsaki spremembi.

www.sosoffice.si


Mislim da bo to to. Je pa seveda veliko odvisno od verzije s katero delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kapucino ()

alenkag ::

Kapucino,
hvalaaaa! Prava rešitev!
Rešil si me pomojem 2 dni dela oz. ponovne izdelave 20 pivotk/grafov! Delam pivotke kot report za stranko in definitivno ne bi zgledal profesionalno, da so v filtrih kr eni podatki.

Uporabljam 2010, ampak sem takoj našla, ker si mi povedal kaj iskat :)

evo, tole je bil moj prvi post na tem forumu in po nekaj urah brez odziva, sem skoraj že obupala.
Skratka en velik HVALA!!

lp,a

kapucino ::

Malenkost :) Bom rekel še hvala uporabniku, ki mi je to zanimivo vprašanje zastavil na tečaju!

alenkag ::

:) Kapucino, levji delež zaslug je pa vseeno tvoj. Hvala se enkrat :)

CaqKa ::

tole bo tudi meni koristilo.
/edit:
testiral... še vedno se mi na tistih starih tabelah pojavlja podatek "(blank)" in se po refreshu niti na dno ne premakne...

Ajrina ::

CaqKa blank se pojavi, ko imaš v obsegu podatkov prazne vrstice. Preveri in popravi, pa bo.

CaqKa ::

niti ne.. blank ostaja...

s tem da delam jaz mogoče malo nepričakovano pivot table. namreč zgoraj levo kliknem enkrat da s tem označim vse stolpce in vse vrstice.
tudi če označim samo vse relevantne stolpce se blank pojavi.

šele ko se kliknem v dato in dam ctrl+a da označi samo celice s podatki, ne daje blank.

hmm.. jaz bi rad da vse označim, zato da mi ni treba pivot delat vsakič znova in ga samo refresham ko dodam nove vrstice podatkov

alenkag ::

CaqKa je izjavil:

niti ne.. blank ostaja...

s tem da delam jaz mogoče malo nepričakovano pivot table. namreč zgoraj levo kliknem enkrat da s tem označim vse stolpce in vse vrstice.
tudi če označim samo vse relevantne stolpce se blank pojavi.

šele ko se kliknem v dato in dam ctrl+a da označi samo celice s podatki, ne daje blank.

hmm.. jaz bi rad da vse označim, zato da mi ni treba pivot delat vsakič znova in ga samo refresham ko dodam nove vrstice podatkov



Caqka, ta problem rešiš tako, da izvorno tabelo 'oblikuješ'.
POjdi na list, kjer imaš izvorne podatke, izberi iz menuja Osnovno ikono Oblikuj kot tabelo (Slogi)> klikni na katero koli obliko > in odprlo se ti bo pogovorno okno s katerim določiš obseg podatkov. Če si to uspešno izvedel, boš imel v zadnjem stolpcu&vrstici s podatkom v kotu majhen kvadratek. vsakič ko boš dodal novo vrstico ali stolpec, se bo ustrezno povečal obseg tabele z izvornimi podatki. in osvežile vse pivotke, če imaš nastavljeno avtomatično osveževanje. lp,a

CaqKa ::

V izvornih podatkih imam že nekaj oblikovanja kakor tudi formul... kje najdem tam "izberi iz menuja Osnovno ikono Oblikuj kot tabelo (Slogi)> klikni na katero koli obliko > in odprlo se ti bo pogovorno okno s katerim določiš obseg podatkov." nevem.
Imam sicer angleški office, ampak to mi nebi smelo delati preglavic :>
Sploh ne najdem nikjer da bi lahko oblikoval tabelo...
imam pa možnost Insert > table > potem pa dobim na voljo oblikovanje, ampak ko izberem se mi nobeno okno ne odpre za obseh podatkov..., tistega dobim na voljo takoj za Insert > table
Pri čemer je edini checkbox ki ga imam na voljo "My table has headers"
...

wiii. pa res. no ko sem dal insert table.. zdaj imam taki neki modru znakec... zgleda kot puščica.
zdaj se mi celo to dogaja kar sem že pred časom spraševal.. namreč da se mi vrstice ki se računajo samodejno izpolnjujejo tudi ob copy paste iz višjih vrstic..
mislim katera butasta :> tableo morš označit kot tabelo.
ja to pride od tega ko eni excel tak uporabljajo da imajo na enem listu dosti tabel.. jaz sem vedno za vsako tabelo uporabljal svoj list.
to mi je zdaj rešlo dosti večji problem kot je pa bil tisti blank :)
hvala ti. :)
morem najt ono staro temo pa not postat link do tvojega odgovora. evo: excel avtomatsko polnjenje celic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

alenkag ::

me veseli:)

CaqKa je izjavil:

V izvornih podatkih imam že nekaj oblikovanja kakor tudi formul... kje najdem tam "izberi iz menuja Osnovno ikono Oblikuj kot tabelo (Slogi)> klikni na katero koli obliko > in odprlo se ti bo pogovorno okno s katerim določiš obseg podatkov." nevem.
Imam sicer angleški office, ampak to mi nebi smelo delati preglavic :>
Sploh ne najdem nikjer da bi lahko oblikoval tabelo...
imam pa možnost Insert > table > potem pa dobim na voljo oblikovanje, ampak ko izberem se mi nobeno okno ne odpre za obseh podatkov..., tistega dobim na voljo takoj za Insert > table
Pri čemer je edini checkbox ki ga imam na voljo "My table has headers"
...

wiii. pa res. no ko sem dal insert table.. zdaj imam taki neki modru znakec... zgleda kot puščica.
zdaj se mi celo to dogaja kar sem že pred časom spraševal.. namreč da se mi vrstice ki se računajo samodejno izpolnjujejo tudi ob copy paste iz višjih vrstic..
mislim katera butasta :> tableo morš označit kot tabelo.
ja to pride od tega ko eni excel tak uporabljajo da imajo na enem listu dosti tabel.. jaz sem vedno za vsako tabelo uporabljal svoj list.
to mi je zdaj rešlo dosti večji problem kot je pa bil tisti blank :)
hvala ti. :)
morem najt ono staro temo pa not postat link do tvojega odgovora. evo: excel avtomatsko polnjenje celic

CaqKa ::

Novo vprašanje, spet nanašajoče na pivot tabele.
torej imam dato, kjer je en stolpec tudi datum. pol iz tega naredim pivot table. v pivot table lahko nastavim datumski search v oblikah "this year/quarter/month/week/day", "last year/quarter/month/week/day".
Kak lahko nastavim nekaj v smislu "last 6 months" torej da imam vedno ko osvežim prikazano dato za to kaj se je dogajalo zadnjih 6 mescev.
verjetno bi se dalo kak preko "after" filtra, vendar ga ne uspem naredit. sprobaval sem nekaj v obliki today()-1

kaki predlogi?

alenkag ::

CaqKa,
nisem še delala česa podobnega. Jaz pri pivotkah vedno izhajam iz tega, da so namenjene prikazovanju podatkov, ne pa tudi izračunom. Zato vedno naredim tako, da potrebne izračune naredim že v data tabeli.
Zato bi poskusila tako, da v osnovni data tabeli dodaš stolpec s formulo po kateri bi se preračunavali dnevi/meseci od današnjega dne. Ker se ob odprtju preglednice Today()(današnji datum) osveži samodejno, se bo tudi ta stolpec preračunaval. Pa še en dodatni stolpec s IF pogojem > oz < od..., ki bo preverjal pogoj 'zadnjih 6 mesecev. Potem pa lahko v pivotki uporabiš datumski search ali kak drug search/izbirnik.
upam, da ti bo dalo tole kako idejo. me pa vsekakor zanima rešitev, in bom vesela, če jo objaviš :)
lp,A

klemenSLO ::

morda takole:
poleg datuma si postaviš še eno kolono ki ti računa "danes minus datum" - v obliki številke. Tako dobiš podatek koliko dni je star podatek.
Potem pa vklopiš filter ter na filtru izbereš VALUE FILTERS:
tam izbere da boš filtriral po tej novi koloni "danes minus datum" ter nato LESS or equal ter 180 (ala zadnjih 6 mesecev)

link: http://www.mediafire.com/file/qnmoikbny...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Ajrina ::

jaz imam Office 2010 in lahko določim podrobneši datum filter:
 slika 1

slika 1



Lahko daš tudi podrobnješi filter, se pravi v tvojem primeru zadnjih 6 mesecev.

klemenSLO ::

ajrina:
sam tam nimaš POLLETJA, niti ne moreš dinamično vpisat TODAY-180
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383269 (1993) sax8er
»

Excel - prosim za pomoč

Oddelek: Programska oprema
132309 (1086) sajmon
»

Excel - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
142446 (1985) 111111111111
»

Excel - formula za vrednosti stolpca

Oddelek: Programska oprema
71409 (1315) lamislav
»

Excel - pogojno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
72637 (2552) darkolord

Več podobnih tem