» »

Windows Phone 8 nared

Windows Phone 8 nared

ZDNet - Medtem ko Microsoft konec razvoja in začet tiskanja medijev ter distribucijo sestavljavcem računalnikov (stadij RTM, release to manufacturing) operacijskega sistema Windows glasno napove in najavi, so pri mobilnih sistemih precej skrivnostnejši. Špekulirali smo, da bo Windows Phone 8 nared nekje sredi septembra in da ga bomo na prvih telefonih ugledali novembra, a potrditve iz Redmonda ni bilo. Te še vedno ni, a več virov poroča, da je Windows Phone 8 v petek dosegel stadij RTM.

Uradna predstavitev Windows Phone 8 je napovedana za 29. oktober in le nekaj dni pozneje se že pričakuje začetek prodaje naprav z nameščeno novo verzijo. Nove funkcionalnosti so sicer že pokazali, a to ni bila uradna splavitev. Prednaročila bodo marsikod pobirali že pred tem, a pred 29. oktobrom prodaje ne bo. To pa seveda pomeni, da mora Microsoft Windows Phone 8 razvijalcem strojne opreme poslati že prej, da ga ustrezno preizkusijo in nanj prilagodijo svoje naprave.

Uradno v Redmondu komentarjev ne dajejo, a ZDNet in WPCentral poročata, da je Windows Phone 8 nared. Na LiveSino.net so se pojavile celo fotografije razvijalske ekipe, ki podpisuje poster z RTM-verzijo.

Nove telefone z Windows Phone 8, ki bo mimogrede podpiral do 64 procesorjev, tri ločljivosti (800 x 480, 1280 x 768 in 720p), IE10 in še marsikaj, bo seveda predstavila Nokia. Ta od novega sistema pričakuje še več kakor Microsoft, saj je v izjemno slabi kondiciji in nujno potrebuje veliki hit, ki jo bo izkopal iz rdečih številk. Pridružil se ji je tudi Samsung s svojo linijo naprav. Starih telefonov na novo verzijo ne bo mogoče nadgraditi, bo pa zanje na voljo nadgradnja Windows Phone 7.8, ki bo imela nekatere izmed novosti.

22 komentarjev

s51as ::

Po toliko obljubah, da se bo iz 7.5 dalo nadgraditi na 8 in to celo brezplačno, je tole zdaj hladen tuš...
It's just me myself and I

gnilojabolko ::

Iz 7.5 se bo dalo nadgraditi na 7.8 kar bo "oklescena" verzija WP8...

jizzer ::

s51as je izjavil:

Po toliko obljubah, da se bo iz 7.5 dalo nadgraditi na 8 in to celo brezplačno, je tole zdaj hladen tuš...


kje je blo tole obljubljeno? Meni je že dolgo znano da kompleten WP8 ne bo ampak WP7.8, ker režo za SD kartico malo težko dodajo, ali?

Bor H ::

Jaz se ne spomnim da bi kdaj obljubili nadgradnjo na WP8. Upejmo na dajo v WP 7.8 čimveč, čeprav sumim da bo bolj bugfix + home screen.

Lonsarg ::

Od trenutka, ko je bilo izdano, da bo WP8 imel NT jedro je blo jasno, da WP7 telefoni ne bodo nadgrajeni. Take low level spremembe večina OSov nikoli ne doživi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

s51as ::

No takrat ko sem kupil Lumio710 sem tako prebral... ne vem kje ampak ker dosti drugega ne berem je bilo verjetno na slo tech. Šlo se je pa za to da WP7 ne znajo prežvečiti bluetooth pasu za merjenje srčnega utripa, zaradi nekega protokola, ki pa naj bi ga WP8 imel.
Za tale 7.8 pa prvič slišim ampak verjetno se jim s tem protkolom za nadgradnjo ne bo dalo zafrkavat...
It's just me myself and I

Tilen ::

7.8 bo official MS upgrade za telefone prve generacije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gnilojabolko ::

jizzer je izjavil:

s51as je izjavil:

Po toliko obljubah, da se bo iz 7.5 dalo nadgraditi na 8 in to celo brezplačno, je tole zdaj hladen tuš...


kje je blo tole obljubljeno? Meni je že dolgo znano da kompleten WP8 ne bo ampak WP7.8, ker režo za SD kartico malo težko dodajo, ali?


Tukaj
Sicer pa upas dobit bolj detajlirane clanke, ma se mi ni dalo iskati

Bor H ::

s51as je izjavil:

Za tale 7.8 pa prvič slišim ampak verjetno se jim s tem protkolom za nadgradnjo ne bo dalo zafrkavat...

Verjetno res ne, osebno mislim da nam bojo poleg novega home screena dal še kakšen dodaten jezik (ker bo WP7.8 tudi za low level telefone v prihodnjem) in to bo pomoje to. Lahko pa presenetijo in zrihtajo BT in WiFi mal boljš.

servo ::

Se mi zdi, da sem nekje zasledil, da bo Nokia za svoje telefone izdala update, ki naj bi omogočal nekaj novosti za BT. Ne najdem pa zdaj linka...

flameir ::

Bor H je izjavil:

Lahko pa presenetijo in zrihtajo BT in WiFi mal boljš.


Da bi bog dal res! (čeprav to ne rečem pogosto) :D

LuGi ::

Odlično.

s51as ::

Z WiFijem imam sicer dobre izkušnje glede BTja pa bi res zelo rad videl večjo podporo.
It's just me myself and I

flameir ::

Jaz bi rad, da eduoram dela :)
btw slotechovci, kdaj boste posodobl kategorijo, v katero objavlate novice od WP?
Novice >> Windows Mobile >> Windows Phone 8 nared
Windows Phone ni Windows Mobile...:8)

Bistri007 ::

Lonsarg je izjavil:

Od trenutka, ko je bilo izdano, da bo WP8 imel NT jedro je blo jasno, da WP7 telefoni ne bodo nadgrajeni.

Ampak menjava na NT je bila jasna že od izdaje WP7.0, ker Microsoft ni hotel odpreti native API za programiranje s C++.

Razvoj je potekal v dveh korakih:
1. UI (WP7)
2. kernel + UI kozmetični popravki (WP8)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

SuperVeloce ::

gnilojabolko je izjavil:

jizzer je izjavil:

s51as je izjavil:

Po toliko obljubah, da se bo iz 7.5 dalo nadgraditi na 8 in to celo brezplačno, je tole zdaj hladen tuš...


kje je blo tole obljubljeno? Meni je že dolgo znano da kompleten WP8 ne bo ampak WP7.8, ker režo za SD kartico malo težko dodajo, ali?


Tukaj
Sicer pa upas dobit bolj detajlirane clanke, ma se mi ni dalo iskati

Torej manjkala bo hw podpora za stvari, ki jih wp7 telefoni sploh nimajo? hmm... panika. Zgleda bi si Microsoft lažje privoščil škandal ob preimenovanju tega updejta kar WP8, čeprav bi se razlikoval od tistega dejanskega z NT jedrom
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Bor H ::

Ne, manjkala bo tudi velika količina SW sprememb, ki bojo prišle z WP8, najbolj očitna je ta, da bodo aplikacije pisane za WP8 NEdelujoče na WP7. Šment.

Lonsarg ::

Pa dobro, telefon imaš več kot eno leto semi zdi, torej čez kake pol leta ti poteče pogodba. V roku pol leta pa itak še ne bo veliko WP8 aplikacij, ker bodo nekaj časa developerji še vedno delali WP7 aplikacije, ki delajo na obojih.

Looooooka ::

problema pri pisanju aplikacij ne bo...ker mas ze zdej sdk 7.0 in 7.1.Ko pride ven se sdk 8.0 bos mel pac 3. kodo lahko pac razdrobis na module in naredis program, ki lepo deluje na vseh 3 verzijah.8ka ima pac se dodatne stvari.
Jst sam upam, da je not ze koncno nek bluetooth stack in da bodo firme kot so Nike,adidas in ostlih n firm, ki prodajajo razne podobne programe lahko koncno zacele podpirati tudi windows 8.
Trenutno folk dejansko kupuje iphone in ipod zato, ker lahko z njim laufa.
in ze nekajkrat sem razmisljal, da bi se jim pridruzil :)

Bor H ::

Lonsarg je izjavil:

Pa dobro, telefon imaš več kot eno leto semi zdi, torej čez kake pol leta ti poteče pogodba. V roku pol leta pa itak še ne bo veliko WP8 aplikacij, ker bodo nekaj časa developerji še vedno delali WP7 aplikacije, ki delajo na obojih.


Not the point. Hotel sem povedat, da WP8 vs WP7 ni samo podpora več procesorjem, nove resolucije pa SD kartice.

flameir ::

Če u WP7,8 dajo samo nov start zaslon, bom definitivno zelo razočaran.

s51as ::

@Looooooka žalostno je to da so mel že to poštimano na Windows mobile 6.5 se mi zdi. Na 4 leta starem HTC Touch 2 dela heart rate monitor super. Niti v sanjah si nisem mislil da na lumii ne bo šlo :(
It's just me myself and I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118369 (6664) hojnikb
»

Windows Phone 8.1 prinaša precej novosti

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4919974 (14940) roccat
»

Samsung predstavil novo linijo naprav za Windows (Phone) 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6620773 (15637) CaqKa
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919599 (15928) Jst
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7929745 (25808) Bor H

Več podobnih tem