» »

HP ProBook 4710s. Win Vista, dead....

HP ProBook 4710s. Win Vista, dead....

GregiB ::

Lep pozdrav...

po zadnjih update-ih Oken (Vista) mi je laptop "crknil". Ko sem ga prižgal... tema. To se mi je enkrat že zgodilo, in sem z kombinacijo tipkanja na esc in F8 nekako uspel "oživeti" zadevo v Safe Mode in naredil recovery. No, včeraj pa mi je še 2x uspelo zagnati Winse, računalnik je zamrznil po ene 5 minutah, potem pa sem se spet odločil, da naredim System Restore, a glej ga zlomka, ne pridem več v sistem. Niti ekran ob zagonu (HP logo) se ne pokaže več... Is my computer dead???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

#000000 ::

Prvo probaj priklopit na zunanji zaslon in sporoči če je slika tam ?

GregiB ::

Ja, probal z HDMI... nič, bom še probal na VGA izhod...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

333333 ::

Vzame ven ram in bootaj zadevo, ce ne bo piskal je se edina produktivna moznost tukaj da poskusis zamenjat proc ce to ne pali kupi novega.
Spiritual

#000000 ::

BTW. če boš kupil novega in tega prodajal po delih, me zanima matična plošča. LP

ToniT ::

Vzami baterijo iz računalnika in ga odklopi iz elektrike!
Potem pa probaj čez kako minuto znova vklopiti računalnik.

5er--> ::

Po mojem se je samo pregrel (zaprašene hladilne reže - od znotraj) po tem, ko je bil malo bolj obremenjen (update) in bo še naprej delal, ko se ohladi. (seveda bi ga bilo fino razdret in počistit hladilne reže)

GregiB ::

Hvala za nasvete... sem že praktično vse sprobal... brez baterije, za baterijo brez štroma, spraznat baterijo do konca (je bla itaq čist pr konc, ko se je začelo to dogajat). Od včeraj do danes zjutraj se je že ohladil, pa nič... Po mije ga je muca papala... bom še nesel v servis, pa da vidim :(
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Nesel zadevo na servis... Prva diagnoza... sum, da je šel chipset?! Sem laik za take zadeve... če sem prav razumel gre za kontrolni chip na MBju...?!V kolikor je to, popravilo stane 60-80€
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

5er--> ::

Če je samo 60-80 EUR, je to ful OK. (menjat bi morali matično)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8717044 (5143) mailer
»

2-3 mesece star računalnik in slabši od prejšnjega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588964 (7518) solatko
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292598 (2144) black soul
»

Težav z prenosnikom- ACER

Oddelek: Strojna oprema
172300 (1638) c00L3r
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575819 (4545) venetu

Več podobnih tem