» »

Ali se res ne da več švercat iz Italije??!!

Ali se res ne da več švercat iz Italije??!!

NuX ::

Meni je že več ljudi pritrdilol, da italianski in naši cariniki sodelujejo medseboj, tako da italijani povejo našim, kdo je prišel po IVO in nato ti naši pošljejo vsem, ki niso prijavili tudi carine, na dom položnico za carino (in zraven še kako kazen, pomožnosti). Ali je to res?

bmen ::

aha

Blup ::

Ni res... oz če maš srečo ni res! :D

Lucio ::

ni res, jaz sem ževečkrat pripeljal robo iz Italije, pa sem prijavil na slovenski strani (ker je bilo pač pod 50KSIT, pa mi je naš carinik samo pomahal da je v redu, v najslabšem primeru mi je prečrtal malo po knjižici. Vednar tega ni nikamor zapisal. Nikoli pa še nisem dobil domov nič.

bostjan11s ::

ne to ni res oz ne bi smelo biti...

Yohan del Sud ::

je res, a ne vedno...

smo te zmedli a?

na posameznih carinah imajo očitno nek interni dogovor. več ne vem...

Dead_Eye ::

ma do 50k se mi zdi da te sploh ne jebejo, za kej več pa...

ali3n ::

moj primer je star 2 leti - "švercal" smo za 1500 DEM potapljaške robe - seveda neuspešno;
carinik je na naše zatrjevanje, da "nimamo nč" takoj odreagiral z "tjale zapelte....", sledil je pregled avta, kazen(takrat 10.000 sit) in carina...
Ker je uradnik v Italiji zahteval prometno dovoljenje in je na IVO napisal registersko številko avta - sklepam da je bi Slo carinik obveščen -torej sodelujejo pri večjih zneskih...
Mi je pa dvakrat uspelo po štemlanju IVE - na Škofijah enostavno zapeljat nazaj (čez polno črto) - še nisem prečkal Italianske meje! Pobral sem IVO, potrgal papirje... in šel domov čez Sežano.

Nasvet: razbij IVO na več računov... našemu cariniku pokaži najmanjšega "ja, tole mam">:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bostjan11s ::

jop tak se dela da, drugače pa mam izkušnje z mejnim prehodom OBČINE villa opicina ->takrat smo še na vlak hodili pa čez mejo švercali na veliko..... če si sam oz. še bolje če maš zravn sebe še PUNCO ti ne bo nobeden nič težil, res pa je, da moraš vedno bit pripravljen in imeti "vabo" (manjši račun) v primeru, da bi že sodelovali.
če sem šel skoz sem vedno rekel tule mam neki malega 20Ksit mogoče) pokažem zadevo in srečno pot :))
he he enkrat pa je bilo napeto da, ko so ilegalce iskali na vlaku, takrat pa so čisto vse premetali, BAJE zaplenili mimogrede še za malo trgovino računalniške opreme :))

kockish ::

Ce gres po ivo z racunom v protivrednosti 100K sit ali vec bo tipo faksiral racun nasim carinikom, drugace ni problema.

Ce ti uni na stantu za ivo samo postemplja racun, se nimas kej bat (ok, razen pregleda na nasi carini ;))

Lime ::

Ne sodelujejo cariniki med seboj, ampak sodelujeta davčni službi.
Ko italijanski trgovec pošlje tvojo poštampljano IVO na njihovo davčno upravo, ta uprava javi naši davčni, katera od tebe zahteva potrdilo o plačilu carine, DDV-ja... in ker carine nisi plačal, dobiš kazen, DDV in carino za plačati. Pravijo, da davek nekje mora biti plačan!
Nakup mora biti nad 1.000 EUR na enem računu, tako iz Italije (od oktobra 1999), kot tudi iz Avstrije (od januarja 2001). Če je razčlenjen račun na več manjših je v redu - brez skrbi. Računa ne fotokopira carinik, ampak ga na avstrijsko ali italijansko davčno pošlje trgovina, kjer si zahtevo po vrnitvi davka uveljavil - kjer si blago kupil ali poslovalnica na meji, kjer si dobil davek povrnjen. Seveda trgovina ali mejna poslovalnica ni nikakršen izdajalec, ampak mora te listine pošiljat po zakonu, da dokaže, da je bil davek povrnjen in blago izvoženo. Nato italijanska ali avstrijska davčna pošlje podatke naši davčni. Ker se iz trgovin te listine pošiljajo samo 2 krat letno (na 6 mesecev), lahko dobiš zahtevek po plačilu kazni, carine, davka tudi z 9 in več mesečno zamudo.
Če pa je nakup večji od 2.000 EUR, pa morate prečkati mejo na mednarodnem mejnem prehodu in opraviti tudi špedicijo.

Dead_Eye ::

mene še zanima koliko lahko neseš čez na prepustnico brez da karkoli plačaš - 50k SIT al 250 EUR (se šteje v evrih ali v SIT) pa še to: cena se šteje z ivo ali brez??!

če te slučajno dobi ti pač obkroži nekaj številk v prepustnici - tako da kao ne smeš ena dva tedna spet kej nest čez

glede švercanja je pa najboljše da greš še po nakupih - wc papir, pa kak prašek, mogoče kako laško ful deluje!! :D :D :D
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

wince ::

250eurov, so pa cariniki tako nesrecni ko ti nic ne morejo :D

ABX ::

Lucio: mogoče ker je to legalno? :)

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274536 (1788) flipflop
»

kolko evrov za vrnitev davka iz essedija?

Oddelek: Kaj kupiti
241673 (1229) para-site
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131504 (1252) Gogo
»

sverc komerc , ali kako najceneje!

Oddelek: Kaj kupiti
182335 (1929) OChack

Več podobnih tem