» »

Kako odstranim Linux in namestim Windows 7?

Kako odstranim Linux in namestim Windows 7?

bucbucbuc ::

Pozdravljeni,

Danes sem kupila prenosnik HP ProBook 4730s. Ima že prednaložen Linux. Prodajalec mi je rekel, da z nameščanjem Windows 7 ne bo težav, da naj samo vstavim CD in sledim navodilom za namestitev. Problem pa se pojavi, ko izberem namestitev "po meri", ker mi prikaže 5 vrst particij, na nobeno pa ne morem namestiti Windows 7. Mi zna mogoče kdo pomagati? Sem čisti laik, ko pride do nameščanja in se res ne znajdem. Sem iskala po internetu pa povsod piše, da moram formatirati particije, meni pa te možnosti ne pokaže, ko pridem do prej omenjenih particij.
Hvala.

techfreak :) ::

Imaš možnost izbrisa particije? Najprej izbrišeš vse particije, potem pa ustvariš novo.

bucbucbuc ::

To možnost pa imam, ja. Bomo poskusili. Hvala :)

racunalnicar ::

Je delovalo? Sam imam danes enak problem na 4740s. :)

pviran3 ::

Ja pobrišeš vse particije in namestiš win7, na obstoječe ne moreš nalagat.

Drugače pa osebno priporočam, da se pred nameščanjem win7 požene kak ubuntu live in se v linuxu pobriše vse particije in naredi ntfs ali fat32. Windowsi so včas površni in ne znajo ornk pobrisat "nepoznanih" formatov.

racunalnicar ::

Kako pa je potem s tistimi HP toolsi, ki imajo svojo particijo, na kateri je tudi HP-jev program za Backupe...

pviran3 ::

zbrišeš jih pa je...

racunalnicar ::

In jih potem tudi nimaš, ali se jih da kako pridobit?
Ker to se mi zdi ena dobra prednost HP-ja. Plus restore je baje notr in si lahko shraniš svežo nameščeno verzijo Winsa, ko gre vse narobe, pa samo restore nardiš...

TgT ::

In kaj je narobe s tem Linuxom? Zakaj si folk ustvarja probleme? :P
Hit'N'Run

crniangeo ::

Folk se zeli znebit problemov ;-)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

mjolnir ::

Folk se zeli znebit problemov ;-)

Argumentiraj. Kakšen problem pa je linux?

Zvezdica27 ::

ponavadi je gor samo CLI ukazna vrtica, torej klasičen terminal, brez GDM, X ter posledično brez GUI. In bogvekateri kernel. To je problem, če bi default dajali vsaj kako popularno distribucijo gor, problema ne bi bilo.

In temu sicer pravilno rečejo linux/GNU, sam...

zz

Zgodovina sprememb…

trulex ::

Na HP-jih ponavadi dobiš Suse Linux Enterprise.

Zvezdica27 ::

no, to pa nisem vedel. Better.

zz

TheRiddle ::

Iz postov mi je uspelo razbrati da je na novem računalniku namešečen GNU Linux, zraven pa ima particijo z orodji za Windows. Mi lahko kdo razloži kako to deluje? Pri HP-ju sem do sedaj videl v primeru prednameščenega linuxa samo linux particije nikjer pa particije z orodji za Windows.
Ta je običajno prisotna pri prednameščenih Windowsih, zraven pa običajno dobiš 3 DVD-je ki imajo oznako restore DVD. To vstaviš ob zagonu računalnika, nato pa te skozi postopek obnovitve vodi čarovnik. Opozori da bo disk formatiran kar pomeni da bojo vsi podatki in particije izbrisani, nato pa sam naredi particijo za OS in HP orodja. Prav tako namesti zraven še cel kup reklamnega programja z enomesečno preizkusno licenco, tako da če že, raje nalagajte čisti OS. Namestiš osnovno uporabniško programje, gonilnike ipd., potem zraven ročno ustvariš ustvariš particijo ki jo v okolju Windows skriješ, nanjo pa narediš duplikat primarne particije s programom kot je npr. Acronis true image (komercialen) ali pa Paragon backup & restore (brezplačen). V primeru sesutja potem samo povoziš osnovno particijo, kar traja bistveno manj in je potrebno manj truda kot ponoven format in nameščanje programja, ali pa obnavljanje sistema z HP orodji. Res pa je da za to potrebuješ večjo particijo ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

TheRiddle ::

pviran3 je izjavil:

Ja pobrišeš vse particije in namestiš win7, na obstoječe ne moreš nalagat.

Drugače pa osebno priporočam, da se pred nameščanjem win7 požene kak ubuntu live in se v linuxu pobriše vse particije in naredi ntfs ali fat32. Windowsi so včas površni in ne znajo ornk pobrisat "nepoznanih" formatov.


To da na obstoječe ne moreš nalagat se strinjam. Glede formatiranja: Do zdaj mi pri formatiranju Linux particij z Windowsem javil vse particije, velikost, in pa neznan format, pri XP pa samo velikost celotnega diska in neznan format. Formatiranje v vsakem primeru "pobriše" vse kar je gor (v določenih primerih je možno zadeve povrniti z namenskim programjem v primeru da niso bile (prevečkrat) prepisane), tako da ne vem kaj si ti razlagaš pod površnimi windowsi. Važno da zapiše svoje datotečne tabele in pa označi "prost" prostor na disku.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

racunalnicar ::

Meni je ratalo Windowse spravit gor, sedaj pa instaliram kopico driverjev, enega za drugim.
Za wirelles povezavo pa mi piše, da jo je onemogočil program Device Manager. V upravitelju naprav imam tudi še nekaj neznanih naprav. Je imel kdo podobno težavo - kako naj zalaufam wireless?

crniangeo ::

Wireless manager od hpja reši zadevo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

crniangeo ::

mjolnir je izjavil:

Folk se zeli znebit problemov ;-)

Argumentiraj. Kakšen problem pa je linux?



Tak, da ga folk ne pozna in si ustvarja probleme :) Starejši ko si, manj se ti ljubi se zafrkavat z določenimi zadevami.
Ali misliš, da se mladini, ki je zainteresirana le zgolj za igrovje, ljubi raziskovati, kako za vraga dela nekaj v wineu ali kaj podobnega? Da ne omenjamo, da eni ne poznajo niti toliko worda/openoffica, da bi znal spraviti v pravi format - in potem se folk sprašuje, zakaj za vraga dobivajo razne maile v odt koncnici in podoben šmorn.

Lp
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

racunalnicar ::

Mi lahko nekdo prosim še pove, kje najdem program za kamerco, ki je vgrajena v laptopu? Driver sem namestil, tudi v Skypu mi jo prikaže, vendar nimam programa, kjer lahko naredim sliko ali posnetek s kamero.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik in Free DOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
275785 (1129) robo125
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405116 (4590) Frenckie
»

Formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191785 (1570) racunalnicar
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353364 (2188) teedy
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443034 (2272) xpozed

Več podobnih tem