» »

Formatiranje diska

Formatiranje diska

racunalnicar ::

Pozdravljeni!!

Mene zanima, kako bi lahko vse diske, ki jih imam v računalniku samo formatiral. Rad bi jih le formatiral, brez, da se potem nalagajo neke datoteke od Windowsa gor. Ker če želiš računalnik formatirat, greš v Bios, tam zbereš nekej v zvezi z first data boot…, greš žez postopek in glavni disk se formatira, vendar se po formatiranju naložijo neke datoteke od Windowsa gor.
Jaz bi rad računalnik le formatiral, brez, da se pol gor kaj nalaga.
Kako bi to lahko storil?

HVALA!!

blackbfm ::

No tam ko greš čez postopek formatiraj vse diske/particije, ko bo formatiran te bo vprašu če začne nalagat windowse gor, takrat enostavno resetiraš komp in vzameš cd ven in to je to.

mesoreznica ::

Pa jih formatiraj iz windows-ov. Desni klik na particijo in izberi format. Če želiš zbrisat particije. Desni klikn na My computer/Manage/disk management in tam pobrišeš particije in narediš nove, po želji. Če sem te prav razumel kaj bi rad.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

BaRtMaN ::

1. Zaženeš Linux live CD
2. v terminalu izvedeš
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1
alteernativno

2. zaženeš program QTparted/Gparted, kjer lahko preko grafičnega vmesnika pobrišeš vse particije.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

racunalnicar ::

mesoreznica, sm tistga diska, k maš winse gor ne moreš formatirat kr od tam.

Blacklw, k sploh kje vpraša če formatira vse particije/diske. Men napiše seznam, pa morm pol sam zbrat. Pa prec ko formatira, začne z rdečo barvo tečt do 100% da naloži neke datoteke. Nč ne vpraša če naloži Windowse.
Morm kej drgač nardit?

HVALA!!

mesoreznica ::

mesoreznica, sm tistga diska, k maš winse gor ne moreš formatirat kr od tam.

Blacklw, k sploh kje vpraša če formatira vse particije/diske. Men napiše seznam, pa morm pol sam zbrat. Pa prec ko formatira, začne z rdečo barvo tečt do 100% da naloži neke datoteke. Nč ne vpraša če naloži Windowse.
Morm kej drgač nardit?

HVALA!!


Imaš opcijo izbrat in izbrisat particije. Pobriši vse particije na koncu naredi novo particijo in pusti komplet disk v eni particiji ter daj format. Ko bo izvedel format bo začel nalagat file gor takrat enostavno ugasneš in je.

Ja iz windowsow sem rekel, ker sem mislil da hočeš obdržat winse in bi samo formatiral vse ostalo. My bad.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

Racunalnicar:
Toplo ti priporocam da to delo prepustis "strokovnjakom"
:)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

racunalnicar ::

bartman, dej prosm kakšen link, kjer bi lahko dubu Linux live CD - da prenesem z neta pa zapeče na cd kot zagonski cd.

racunalnicar ::

volk ne pametuj, kr sm to že delov, sm zanimalo me je, kako preprečim kopiranje fajlov na disk. Tako da ugasnm računlanik sm tut jest delov, sm ne vem če je najboljš.

mesoreznica ::

bartman, dej prosm kakšen link, kjer bi lahko dubu Linux live CD - da prenesem z neta pa zapeče na cd kot zagonski cd.


Porka štrik! A ne zmoreš napisat v google "Linux Live CD download"?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Volk| ::

Glede na vprašanja si itak ne bo znal zapečt zagonskega cd-ja.
Bob ob steno:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

asgard82 ::

I. možnost: Če bi rad zbrisal disk za prodajo brez da ti kdo lahko prebere podatke, potem preprosto vstaviš windows cd in ob inštalaciji izbereš navadno formatiranje (nikakor quick, ker ti to samo podre začetne tabele in se podatke da potegnit iz diska), potem suvereno vzameš ven cd in znova poženeš installacijo windowsov, pobrišeš vse particije in tako imaš popolnoma prazen disk, ki se bo formatiral, ko boš pać rabil določen file system.:D

II. možnost: Tako kot so povedali. Live CD potem pa briši.

III. možnost: Vstaviš zagonsko disketo, vpišeš format c: in lahko verjameš da ne bo nobenih filov od windowsow gor. :P

subby ::

za format sem jaz včasih uporabljal win 9x cd, samo zbootaš dos, greš v X:\WIN98\ mapo in napišeš komando "format Y:" (X je cdrom, Y je disk katerega formatiraš)

racunalnicar ::

najlepša hvala za vse te odgovore.
Volk ti pa tišina, k te ni nobedn nč vprašov!!

solatko ::

Disk partition expert - ob instalaciji narediš boot cd (to ti ponudi program), potem pa boot iz cd-ja kjer ti da možnost avtomatskega ali ročno, ko ti da sliko diskov formatiraš po izbiri. Predlagam, da formatiraš vsak disk posebej (ko ga označiš, daš format, način, kakšen format prepisi od 1 - 10, višja številka pomeni več prehodov in s tem obupno daljši čas), ker nastane problem, če pritisneš zastavico, po več označenih operacijah (traja nenormalno dolgo časa.

Volk| ::

Jaz predlagam low level format
:)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

kot že omenjeno bo najboljša rešitev, da uporabiš kar namestitveni CD od XP. Pričneš s postopkom formatiranja in to je to.

PromeuZ ::

Hiren's boot CD vsebuje nekaj odličnih tonamenskih orodij ;)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Dead_Eye ::

Haha, prav sem se nasmejal. Tisto "rdeče" kot praviš je samo merilo 15 sekund po katerih windows setup ponovno zažene PC.
The one and only

racunalnicar ::

ja dead, sm se pol spomnu, pa nism šu popravlat. Ko kopira fajle je še rumeno. Se opravičujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

namestitev Microsoft Windows XP Professional

Oddelek: Operacijski sistemi
112009 (1852) opeter
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627789 (6873) buneech
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141849 (1650) Mamaplata
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443033 (2271) xpozed
»

Kako narediti iz NTFS FAT32?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121468 (1305) Mr.B

Več podobnih tem