» »

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Jst ::

Hello!

Imam težavo oz. nevšečnost.

Ko sem imel P5K in q6600, sem na tipkovnici pritisnil Sleep (ali v Start Meniju) in je šel računalnik v spanje. Ni delal noben ventilator, tudi napajalnikov ventilator ni delal. Ko sem še enkrat pritisnil tipko, se je zbudil v sekundi in sem lahko naprej delal.

Sedaj pa imam Ivy Bridge:
ASUS P8Z77-V PRO
3770K

Čeprav nimam nikjer nastavljeno v Windowsih, mi gre računalnik po ene 15min v spanje. Ampak delajo vsi ventilatorji. Lučka, ki sveti če je računalnik prižgan, počasi utripa. Kako ga zbuditi pa ne vem. Potem držim tipko za izklop 5 sekund, da se računalnik čisto ugasne. Nato pa, ko naj bi se začeli nalagati Windowsi, pa pride do lock screena in ko se prijavim, so odprti vsi programi, ki sem jih imel, preden je šel sam v Sleep.

V BIOSu nisem videl nobene nastavitve, v Windows7 pa prej, ko sem imel P5K nisem rabil nič posebej nastavljati, da je delalo tako, kot sem opisal.

Kaj ima za vraga ta plata proti meni? (Ker imam še druge probleme, ampak bom reševal po korakih.)

Torej, če kdo ve, kako to rešiti, bi prosil, če mi zaupa skrivnost...

Hvala.




edit: BIOS je zadnje verzije, Windowsi so posodobljeni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
  • spremenil: Jst ()

amigo_no1 ::

Čeprav nimam nikjer nastavljeno v Windowsih, mi gre računalnik po ene 15min v spanje.

http://www.howtogeek.com/howto/9090/lea...

Ampak delajo vsi ventilatorji.

Moraš nastaviti nekje v biosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Jst ::

Ta stran mi nič ne pomaga.

V BIOSu oz. na matični nimam vklopljen EPU. Neka funkcija, ki špara z elektriko System Wide. To bi bila ena opcija. (Niti TPU, ki je nek chip, ki "offers precise voltage control and advanced monitoring through Auto Tuning and TurboV functions.)

Na matični sta TPU in EPU sta dva switcha, ki ju imam izklopljena. Prav funkcije, ki so povezane s tema switcha v BIOSu.

Hecno mi je to, da ga računalnika nikakor ne morem zbuditi. Na ohišju PowerON knof, če ga samo pritisneš, ne naredi nič. Mišji klik ali pritisk katerikoli tipke na tipkovnici tudi ne. Na ohišju je še reset, ki tudi nič ne naredi v tem primeru.

Sem iskal kakšen guide o matični, pa sem sicer našel razlage, a pojma nimam, kaj bi lahko sploh spremenil.

Obstaja zadeva, imenovana "Intel Smart Connect Technology." "Your computer can receive web updates with fresh content for selected applications, even when the system is in sleep mode." Zadevo imam izklopljeno - pa verjetno rabiš nek program v Windowsih, da to dela.

Probleme sem imel tudi z grafično kartico. Ko sem jo vtaknil v računalnik, je svetila LED dioda, ki pove, da je nekaj narobe z GPU. Prvo sem mislil, da sem dobil nedelujočo, a sem potem update-al BIOS in potem, ko sem prižgal računalnik, sem prvo gledal light show LED diod, medtem se je računalnik sam ugašal in prižigal ene 10krat (ali celo večkrat!!! ker je RES RES DOLGO trajalo), potem je pa vse delalo normalno.


---

Hecno mi je tudi to, da ko gre računalnik v Sleep in ga potem z dolgim pritiskom Power knofa ugasnem, potem pa prižgem, grem lahko v BIOS, spreminjam stvari in ko dam Save and restart, se resetira in vseeno pride v Lock Screen in ko se prijavim so programi tako kot so bili preden je šel v sleep.

V glavnem, čudno obnašanje.

Prvo bi rad zvedel, kako se sploh nazaj normalno prižge računalnik. Potem bom reševal, zakaj gre v sleep, ampak imam občutek, da je oboje povezano...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kamuee ::

izklopi hibernate funkcijo. Katero grafično uporabla, če imaš ATI, je problem z gonilniki in catalys-om, imamo tutdi ostali probleme s tem, nisi edini. meni cca 1x na dan zamrzne komp pa sm izklopu vsemožni šrot v ozadju pa da je sleep in hibernate obvezno izklopljen. Problem se začne z 12.8 catalyst drajverji, čakamo na novo verzijo. Mislim da to ni stvar v plati ampak v nastavitvah v win7-ki, ki je smotana do podna, nažalost. EPU in TPU krmilta samo porabo napajalca in skrbita da ima celoten sistem v danem trenutku dovolj štroma da ne krepne ko zalaufaš nek crysis 2 ali podobno, ko zadeva potegne velik štroma.

aja prever si ko imaš za štelat v win7 kaj ti kter knof pa power button naredita, tam morš spremenit, to se nahaja v power options v kontrol panelu. Pa izklopi sleep in hibernate obvezno če imaš ATI GPU.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Jst ::

Jaz ga ne znam vžgati. Napajalnik dela, ventilatorji so vezani na napajalnik, ker ima kišta svoje senzorje, zato delajo tudi ventilatorji, ampak sistem spi. Nimam ATIja in ventilatorja na Nvidiji mirujeta.

Torej, ko se matična* odloči za spanje, gre sistem - Windows 7 - v spanje.

*Jaz mislim, da se matična odloči za spanje ne Windows 7. Windows 7 samo dobi ukaz od matične "Gremo Spat!"

Kako pa potem zbudiš sistem, pa nimam pojma.

Sedaj naredim sledeče: Power knof na ohišju držim 5 sekund, da se računalnik ugasne. Potem pa še enkrat samo pritisnem Power knof na ohišju in se pojavi BIOS screen, potem ene 10 sekund tema, nato pa login. Ko se prijavim, so programi odprti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amigo_no1 ::

Ta stran mi nič ne pomaga.

Ta stran mi nič ne pomaga.


Zato se ti kišta ugasne, dobi ukaz od OS-ja.

kamuee ::

amigo_no1 je izjavil:

Ta stran mi nič ne pomaga.

Ta stran mi nič ne pomaga.


Zato se ti kišta ugasne, dobi ukaz od OS-ja.


Jap, na tej strano os-a morš izklopit, pol maš pa še na levi strani podrobnosti, se ti odepre še eno okence ko lahk vsako stvar posebi naštimaš od miške, diska, monitorja, ...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Jst ::

Imam nastavljeno, da mi gre v Sleep po eni uri.

Recimo imam prižgan uTorrent (ter KMPlayer) in v njem nastavljeno, da ne pusti računalniku spanja. Ampak ko dam pavzo in v uTorrentu STOP, da se po networku nič ne pretaka. Gre računalnik v spanje.

Pa saj vem, kako se nastavi. Imam na obeh prenosnikih nastavljeno in dela tako kot treba. Tudi na bivšem Tower računalniku me ne zajebava.

Sumim Asus AI Suite II.

Ampak problem je, DA NE VEM KAKO POTEM RAČUNALNIK VŽGATI!

Kaj morem posneti video, da boste videli????

Če nimate več nobene ideje, ne ponavljajte iste stvari v vsakem postu, no. Prosim...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amigo_no1 ::

Zaženi winse v safe mode "with network support" ter nato običajen stuff.
Se pc tudi ugasne ?

Temperature cpu, mb, vga, hdd so ok ?

Jst ::

Save mode bom probal, hvala za idejo.

Temperature so CPU 27C, Motherboard 26C - to mi pravi Asus AI Suite.

Saj če bi dal recimo predvajati glasbo, video ne bi šel v spanje. Enako če se kaj pretaka po mreži. Kolikor pa Idla, gre spat.

Recimo uTorrent sem dal downloadati openSuse12.1.iso, potem pa na T-2 modemu izklopil kabel za internet linijo, tako da je bil prižgan, samo ni bil povezan na internet. Po mreži se ni nič prenašalo, čeprav je bil uTorrent prižgan in v downloadu (ampak zaradi pomanjkanja internet povezave se ni nič preneslo), pa je šel vseeno v spanje. To se na prenosnikih ne zgodi.

Našel sem enega, ki pravi, da ima podobno težavo, da pa ne ve, kaj je bilo krivo, ker je odinštaliral Asus AI Suite, update-al BIOS in spreminjal nastavitve v Win7 in mu sedaj dela OK. On tudi ni znal prižgati računalnika.

Sedaj nisem doma, kjer imam Entertainmnet PC, tako da ne morem nič probati. (BIOS imam najnovejši. Prvo bom probal odstraniti ASUS AI Suite.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ko sem odinštaliral ASUS AI Suite, računalnik ni več zmatran in ne gre v spanje.

Sedaj mi pa moram ugotoviti zakaj, ko kliknem "Shut Down" v W7, in se računalnik (OS) ugasne, vseeno še zmeraj delajo ventilatorji in PSU in moram 5 sekund držati Power knof, da se do končno ugasne. Ampak to se ne zgodi vedno. Včasih se lepo ugasne in vsi ventilatorji utihnejo.

Toliko problemov, kot jih imam z Ivy Entertainment PCjem, nisem imel še z nobenim. Niti z Towerji, niti z serverji, niti s prenosniki... :/ Še mrtev telefon sem spravil k življenju, da sem si slike in videe prenesel (N95 z 8GB notranjega spomina - nima sd kartice - katerega mi je zgrizel pes. Na njem sem imel slike odkar sem dobil psa, ko je bil star 2 meseca do dobrega leta.)

Res WTF!!!


---

Aja, pa če dam Sleep, še vedno ne znam nazaj vklopiti računalnika. "Luč" od miške sveti, Power, Reset, kakšna tipka ali klik miške ga ne zbudi.


Mislim no, saj nisem neumen. Sam si sestavljam računalnike že odkar sem shodil (karikirano, a blizu resnice), kolegom pomagam, pa še nikjer nisem videl takšnega obnašanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Jaz bom znorel.

Enako mašino z enakim ohišjem je kupil kolega: Lian Li ohišje (dva 120 venta default, in dva kupljena posebej - vse je čisto tiho kot miška. Slišiš mini šum ponoči, podnevi ga ne slišiš), ASUS P8Z77V-PRO, Ivy 3770K, Noctua hladilnik, 16GB RAMa, 670 (ne ASUS, katero imam jaz) in Samsungov SSD. Njemu vse dela OK.

1500EUR sem dal za vse skupaj, sedaj gre na bolho za 1200EUR.

Matr mu je*em.

Bil pokonci celo noč, razstavil cel računalnik, če sem mogoče tiste pine na matični za Power, reset,... kaj zmikslal. Sestavil nazaj, še enkrat naložil OS, isti problemi.

Ne moram ga več videti! GO FUCK YOURSELF IVY FUCKING BRIDGE. Upam, da te kdo čimprej kupi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Buggy ::

Ce se nisi, naredi dummy fail test

Izklopi napajalnik iz stroma, vzemi baterijo ven iz plosce in pusti ene 10 minut (parkrat klikni na gumb za prizgat na ohisju).
Bateriji in kabel nazal, prizges, load optimized defaults (po potrebi popravi samo disk konfiguracijo) save&exit. Loadaj Winse in poglej ce bo kaj pomagal...

Jst ::

Za plato sem uveljavljal garancijo in so mi jo poslali nazaj, "kao nič narobe."

Potem sem pa kolega, ki je elektrotehnik in ima v hiši v kleti svojo delavnico, kjer ima razne oscilatorje, spajkalnike,... prosil za uslugo. Uniči mi plato. Zamenjal je nekaj komponent, profesionalno (s tem se tudi v službi ukvarja), tako, da se ni nič videlo. Po tem mi SATA porti niso delali in metali ven errorje. Super.

Spet sem uveljavljal garancijo. Nazaj so mi poslali novo plato. Na staro sem z flomastrom naredil par mm črtico, nevidno, če ne veš, kje iskati.

Nova plata dela tako kot mora. Shot down se normalno ugasne vse. Iz spanja ga lahko brez problema zbudim, z miško, tipkovnico ali pa z Power knofom na ohišju.

Hinavsko početje iz moje strani. Ampak se ne bom sekiral, ker tudi trgovina (oz. njihov servis) očitno ni probala po mojih navodilih - "vzami OS (onenSuse, Ubuntu, Windows), naredi shutdown ali sleep in vam bo takoj jasno, da je nekaj narobe."

S prejšnjo plato je bilo očitno nekaj narobe.

Čeprav ne ugašam računalnika, mi je sedaj super, ko vem, da vse dela, tako kot mora...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sedaj moram samo še hladilnik kupiti. Noctuo sem uničil, ampak čeprav me vleče, da bi novo kupil, bom kupil tale hladilnik, ko pride v trgovine:

Silverstone Heligon He02 CPU cooler:







vir: guru3d.com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB porti ne delujejo

Oddelek: Strojna oprema
10906 (701) TehDucky
»

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
253121 (2394) SloBiscuit
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110217 (8808) inbox
»

Ventilatorji se ne ugasnejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
249973 (9458) JaaN89
»

koliko časa je lahko prenosnik največ v sleepu in koliko časa je lahko največ ugasnen

Oddelek: Pomoč in nasveti
71142 (895) rdecaluc

Več podobnih tem