» »

USB porti ne delujejo

USB porti ne delujejo

kyloren ::

Zdravo,

Pustil sem prižgan računalnik in ta je odšel v sleep mode (Win10). Ko sem ga želel spet "aktivirati" mi ni delovala več USB miška in tipkovnica. Po nekaj testih sem ugotovil da mi ne delajo USB 2.0 in 3.0 porti, delujeta samo 2, 3.1 porta. Po tem sleep modu pa mi ne deluje tudi ugašanje računalnika. Namreč ko ga ugasnem se rač ugasne (je zaustavitev win, monitor se ugasne), ventilatorji priključeni na matično pa se še kar naprej vrtijo ... Kaj bi lahko bilo tu narobobe?

crypt0 ::

Plata odletela? oz. porti

crniangeo ::

pod moznosti znotraj power managerja izklopi fast boot :)

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

kyloren ::

Ja fast boot sem že odklupil. Posodobil sem tudi driverje in BIOS. Še vedno ne gre. Kar se tiče "plata odletala oz. porti", tudi to razmišljam, amapak na internetu sem našel veliko primerov ko ljudje govorijo da jim po sleep modu ne delujejo več USB porti, a je verjetno da po tem glih porti ne funkcionirajo več? Nisem pa našel nobene rešitve ... zelo čudno je to vse :S

če priključim zunanji disk na usb, sveti lučka na disku in slišiš da se nekaj dogaja, vendar ni prepoznan :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kyloren ()

blackmack ::

Imel sem primera z win10. Pri enem je bil potreben reinstall Windows, pri drugem odstranitev asus ai suite.

kyloren ::

Zanimivo, imam glih asus rog strix z370 g gaming plato. Kolikor se spomnim ai suite nimam inštalirano. Upam pa da rešim brez ponovnega inštala windowsa ... še prej bom probal nadgraditi win na novo verzijo.

kyloren ::

Še vedno ne deluje in sem naredil sledeče:
- resitiral cmos
- updatal bios na novo verzijo
- clean inštal win10
- live verzija ubuntu

imam to ploščo: https://www.amazon.com/Z370-G-Wi-Fi-AC-...

kaj še lahko naredim? Berem po internetu da tisti ki si poslali nazaj ploščo tistim so dobili drugo katera je čez čas spet delovala z istimi problemi ...
je lahko kriv tudi napajalnik?

DeeCoy ::

če ne dalajo niti porti zadaj, niti porti spredaj (priključeni na konektor na plati), potem je verjetno šel usb kontroler na plati. Poslat na garancijo.

kyloren ::

kako je pa to povezano, da ne delujejo usb porti 3.0 ter 2.0, poleg tega pa se racunalnik ne ugasne cisto povsem saj se ventilatorji se kar naprej vrtijo po shutdownu?

Han ::

Na novih platah krmili USB 2.0 in 3.0 isto čipovje...

TehDucky ::

@crniangeo Ravnokar imel enak problem kot OP, USB porti na matični niso delali, na čelni plošči od ohišja pa sta delala. Sem poiskusil s tvojo rešitvijo (odkljukaš fast boot) pa dela.
Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913869 (4771) kiFni
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271282 (1020) MIHAc27
»

HDD troubleshoot

Oddelek: Pomoč in nasveti
12720 (517) marjan_h
»

USB tipkovnica in miška delata samo v BIOS-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
151703 (1279) butec
»

Problem usb 3.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
211921 (1443) Han

Več podobnih tem