» »

Napaka na plati winnex-1? Sploh nevem vec kaj je se mozno.. (dolga zgodba)

Napaka na plati winnex-1? Sploh nevem vec kaj je se mozno.. (dolga zgodba)

matic ::

V firmi imamo ca 10 racunalnikov.. Nekega lepega dne (par dni nazaj) se zacnejo win98 sesuvat na enem ko zmesani.. vsak program sem moral kliknit ene 3x, 4x, 5x,... da se je sploh odprl.. non stop so bili neki errorji!
Nato je kolega naloil winXP.. pa so se tudi nekaj cudno obnasali.. Nalozim nazaj cez vikend win98.. se sploh nocejo nalozit! Dobivam razno razne napake ze med samo instalacijo. Na koncu se sploh ne dajo namestit..

Med tem crkne se drugi racunalnik.. sesuje so od lepega windowsi, da jih sploh ni mozno zagnat, niti v varnem zagonu.. Nalozim na novo.. Vse okej! Drug dan, zjutraj so windosi sesuti! Napise: "Ni operacijskega sistema" ali nekaj v tem stilu.. Nich jasno.. probam nalozit na novo.. ne gre!

Odnesem kisti domov.. zamenjam vse dele razen procsorja, plosce in napajlnika. (Se IDE kable sem zamenjal) Vcasih pride pri win98 do tja kjer napise (po scandisku) nekaj v stilu "sedaj bodo skopiarane potrebne datoteke..."
Naprej od tega ne pride nikoooliii vec!! Na zacetku se je.. sedaj pa nikakor ne... Niti win98, niti winXP, niti nek drug CD win98!

Oba racunalnka imata QDI Winnex-1 plosco in celeron 466 proc. Poizkusil sem zamenjati ves HW (disk, cdrom, ide kable, rame (graf. je onboard))! Resetiral BIOS! Nadgradil BIOS! Nich pomoci!

Ponavadi po napisu "sedaj bodo skopiarane potrebne datoteke..." (ce pride do tja) napise "setup je bil prekinjen" ali pa javi kar neke xy podatke in vrednosti, predvidevam da v ramu ali pa kar frizne (v dosu).

Med setupom do te tocke sem dozivel tudi ze razno razne napake, kot so "... stack overflow..", kric krac po ekranu, zmrzovanje,...

V samem "dosu" je delo normalno. Lahko normalno formatiram disk, se sprehajam po disku po folderjih z "cd" ukazom ipd. Zmrzne (iin javi napako (ali pa tudi ne)) obicajno, ko kaj nalaga! 1x mi je zmrznil se mi zdi tudi ko sem napisal ukaz format! Pogosto, ko je se nalagal drierje in ostalo s CDROM, ali pa se predno sploh okej boota CD!

Pred bootanjem (CDja ali diska) pa nikoli! Poteka vse normalno!!

Ma se kdo kako idejo, kaj lahko sploh se probam?? Kaj je sploh slo pri teh dveh racunalnikih? Plata ali cpu??

p.s.: Za virus tezko dvomim! Tudi nobeden drug racunalnik v mrezi ni bil prizadet! Ostali delujejo povsem normalno.. Virus obicajno (ki zrejo bios ponavadi) tudi povzroci da racunalo (plata) sploh ne dela vec.. ne pa da se tako cudno obnasa!
-----------------------------------------
podpis: _____________

matic ::

Naj nekdo napise ce imas se kakrsenkoli predlog!! :\
Jest pojma nimam, kaj se lahko sploh..

Naj sploh kdo poda kak komentar, kaj se mu zdi! :(
-----------------------------------------
podpis: _____________

Asgard ::

probaj napajalnik, vcasih rado jebe pa vsi mislijo da je plata !!!

dejci ::

No podoben problem sm imel na svojem bivsem p1-200. Ravno tako je nonstop blokiralo instalacijo od winsov. No pri meni je bil problem s procesorjem, v bistvu cache. Po izklopu internal,external cache v biosu je racunalo delalo normalno, sevede bistveno pocasneje.

matic ::

Ja to je to.. :| Ce izklopim CPU internal cache v Biosu, potem zadeva stece.. ampak dela tako pocasi, da.. bog pomagaj.. prakticno racunalnik sploh ni uporaben.. Samo nevem pa.. ali je to CPU kriv (in je out) ali je plata (in je out)? In zakaj se je to zgodilo? :(
-----------------------------------------
podpis: _____________

Tiger ::

Napaka je v procesorju, očitno je fuč, zamenjaj ga.

dejci ::

Verjetno bo res procesor. A vseeno preveri procesorja se na kasni drugi plosci, preden gres kupt nove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAPAKA: pri zagonu igre

Oddelek: Pomoč in nasveti
10914 (616) monchika
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212627 (2290) 1309976
»

Nalaganje winsev se ne konča uspešno...Kriv hardware ali...??

Oddelek: Pomoč in nasveti
10856 (730) segi
»

A je to sploh mogoce ???? ZNOREL BOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
231797 (1076) lepi joker
»

NA POMOC! huda carovniska tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141048 (779) kokoon

Več podobnih tem